Ťaživé rodinné tajomstvo

prvosienkajarna
9. okt 2015

Už niečo cez 5 rokov ma ťaží rodinné „tajomstvo“ a vzhľadom na túto skutočnosť, som v očiach rodiny ako čierna ovca, ktorá sa nedokáže správať, komunikovať a tešiť sa z rodinných stretnutí a tak som pomaly, ale isto vylúčila stretnutia s rodičmi a súrodencami, resp. obmedzila len na absolútne nevyhnutné. Žiaľ, nedá sa a ja neviem, ako s tým fungovať v rodine ďalej. Skúsim to opísať v skratke. Mám staršieho brata, vzdelaný človek, vedúci katedry VŠ, o to nejde, ale aby ste pochopili situáciu. Našiel si babu, nepeknú, nepríťažlivú, bez vzdelania, z jednej vysokej školy ju vyhodili po roku a tak začala robiť predavačku v supermarkete. Robí tam dodnes. Proste absolútny nepomer. Sorry, nechcem sa nikoho dotknúť, ale iste uznáte, že táto dvojica celkom k sebe nepasuje. Dievčina je naozaj hlúpa, nepozná význam základných bežne používaných cudzích slov a ja sa v spoločnosti hanbím aj za brata. Zobrali sa, aj ked celá naša rodina bola proti a snažili sme sa mu objektívne zdôvodniť, prečo nie, jednoducho sa k sebe nehodia, ale ok, akceptujeme jeho rozhodnutie a prijali sme ju do rodiny, nemáme ju v láske, ale akceptujeme ju normálne, slušne, v pohode. V minulosti sa však stala vec, že sa táto dievčina vyspala s mojim (už) bývalým manželom za chrbtom môjho brata, bola to taká chatovica, všetci pod parou. Ona bola teda opitá podľa mňa najmenej zo všetkých, čiže dobre vedela, čo robí a s kým robí. O tomto zážitku vieme všetci, ja, exmanžel, môj brat, mne to nedalo a na druhý den, ked mi to exmanžel povedal, tak som to povedala bratovi. Ten to zobral akože „čo už, nevadí, stalo sa“. To ešte neboli zobratí, tak som mu chcela dohovoriť, či si je istý, že si chce zobrať takú osobu. Bracho bol síce v šoku, aj ju s tým konfrontoval, ale jej veta je „ veď som bola totálne opitá, ja si nič nepamatám, nič také sa nemohlo stať“, no herečka. Čiže toto tajomstvo ostalo len medzi mnou, mojim bratom a mojim exmanželom. Ona si myslí, že nikto z nás o ničom nevie, teda ani ja, ani moj exmanžel, ktorý bol „predsa opitý“, ale vieme to všetci a ja sa cez toto neviem prekusnúť, ked ju vidim, tak mám hned pred očami obraz ako súloží s mojim mužom a najradšej by som ju ogrcala. Kvôli tomuto musím čeliť nepríjemným poznámkam napr. od môjho dalšieho brata, že som zaujatá a prečo sa nedokážem zmieriť s tým, že je v rodine a takisto moja mama ma nechápe, čo mi je, že sa stránim všetkých rod. Udalostí, tak povedzte, ako by ste sa zachovali vy? Ak sa dotyčná náhodou spoznala, tak sa aspon dozvie, že to vieme.

nela1916
9. okt 2015

@prvosienkajarna V prípade, že je toto reálny príbeh, úplne ťa chápem. V súčasnosti majú ľudia naozaj posunuté hranice, a také to "veď si zasexujme, keď to nič neznamená a v podstate sa nič nedeje", tak to radšej nekomentujem. Takéto podpásovky vedia sakra bolieť.

Súhlasím s názorom, že by si ju mala konfrontovať, všetko jej vykričať, ogrcať ju a tak akosi. Hoci, hm, je to taká riziková pôda, hysterická žena útočiaca na inú ženu, je to čosi, čo sa vníma ponižujúco, takéto charakterové nádhery však človeka vedia dostať do práve takej ponižujúcej situácie, do nekontrolovateľných a nekončiacich stavov hnevu. A často sú to prejavy hnevu, ktoré vyznejú do stratena, lebo druhá strana sa z nich aj tak nepoučí. Každopádne si aj ja myslím, že päť rokov je veľa a mala by si urobiť niečo, čo ťa od toho oslobodí, takže jej vynadaj raz a naposledy.

A keď sa ťa príbuzní budú pýtať, prečo sa sňou odmietaš stretávať, povedz im, že veď ona vie a je to niečo konkrétne, ale len a len medzi vami.

miadi
9. okt 2015

mam z tejto telenovely chaos...ak sa vyspala s vtedy este tvojim muzom...hnevat sa mas nanho on ta podviedol on ti slubil vernost nie ona..a snim sa kamosis hmm
ak uz vtedy bol tvoj ex...tak podviedla len tvojho brata a on jej odpustil teba do toho nic jeho volba jeho zivot..
asi ta serie ze je taka skareda a hlupa a zije stastne s tvojim dokonalym bratom 😀
a to ze nebola opita nemozes posudit...skor ten chlap nemohol byt az tak opity lebo aby nevedel co robi..by mu nefungoval pimpulak..
no tak to povedz vsetkym sa ti ulavy ale tvoj brat sa ti nepodakuje..aj tak to uz nikoho nezaujima co bolo pred 5rokmi na ozran party len teba...

puklica13
9. okt 2015

@miadi 👍

jeannna
9. okt 2015

@prvosienkajarna Svojho brata mas ocividne rada a vazis si ho ako cloveka, ale myslim si, ze sa snazis prevziat zodpovednost za jeho zivot a stastie, co tebe neprislucha. Kazdy sme zodpovedny za svoj vlastny zivot. Ak sa Tvoj brat popali, bude za to niest zodpovednost a nasledky. Mamine by som nieco povedala podla toho, aky je typ, ak by sa kvoli tomu trapila, alebo vyrobila rodinnu scenu, tak by som si to nechala pre seba. Svojho ex manzela by som absolutne neriesila, ak s tym on dokaze zit, tak preco by to malo trapit teba??? A toto rodinne tajomstvo by som vypustila z ust asi len jednym smerom ... povedala by som svagrinej, ze o celej zalezitosti viem a ze ju akceptujem len ako bratovu zenu, ale nic viac. Bodka.

minutka
9. okt 2015

bratova (vtedy este) frajerka sa vyspala s tvojim (vtedy uz) ex. Tvoj brat to vzal na vedomie,odpustil jej a vzali sa. Len mi akosi unika, kde v tejto story sa sa spominas ty? Nikde. Ide to okolo teba. Netyka sa ta to. A preto sa prenes cez zivoty inych dospelakov, zi si pekne ten svoj. A bude pokoj v rodine 🙂

katarinamarkova
9. okt 2015

@prvosienkajarna ako? absolutne by som neriesila nejaku zensku 🙂 preco ta to vobec tak zoziera? ak to chces niekomu povedat a nedusit v sebe, tak hovor! ak sa chces aj nadalej na smrt umarat niecim co sa ta v podstate ale vobec netyka, tak sa umaraj.
alebo jednoducho kasli na to a ries si svoj zivot, tak isto nechaj aj dotycnych nech si riesia ten svoj.

tjaden
9. okt 2015

@prvosienkajarna vedúci katedry vš si našiel hlúpu babu? nie je od neho náhodou o hodne mladšia? Jedného takého poznám....No pozri ak ťa to tak veľmi trápi ignoruj ju, hádam sa kvôli nejakej krave nebudeš vyhýbať celej rodine. Ak to tvojmu bratovi nevadí, je to jeho problém ...

panidia
10. okt 2015

@prvosienkajarna Ahoj.Toto je určite vymyslený príbeh,lebo zožierat sa takouto blbostou asi nedokáže nik.Co sa tu vlastne rieši?Prosím ta,nehladaj problémy tam kde nie sú,nechaj brata bratom a ty si ži svoj život.Ja len nechápem ako niekoho baví rypat sa v niečom čo vobec za to nestojí.Keby sa každý staral o seba hned by bolo krajšie na svete.

6969eva
10. okt 2015

Nečítala som všetky odpovede, tak prepáč, ak sa opakujem....Potrebuješ rozísť sa so svojím mužom v hlave. Nie ste už síce svoji dlho, ale prebehol len ten formálny rozvod, na papieri. Ak toto dokážeš, čo je veľmi, naozaj veľmi ťažké, zbavíš sa žiarlivosti, pocitu nespravodlivosti a bude ti úplne jedno, s kým žije tvoj brat, kto chodí na rodinné oslavy. A mama? Tá je v tom nevinne. Snaží sa žiť tak, aby ani jedno z jej detí netrpelo a informácie o jej neveste by iste k pokoju v rodine nepridali. Ak je brat šťastný....je to jeho vec, tak si vybral a vie prečo....všetko je vec priorít.

ullala
10. okt 2015

A na co ju kryjes, ked ju nemas rada. Nemusis to zrivna vytrubit do celeho sveta. Ale keby ma mama s bratom mali mat za blbku, tak by som im povedala co spravila a hotovo. Snad kvoli nejakej nevernici nebudem pred najblizsou rodinou za blbku.

babulka82
10. okt 2015

@prvosienkajarna pokial nikto iny problem nema iba ty ,tak to je tvoj problem a musiš si ho vyriešt ty v sebe.nikto iny ti nepomože. Nech sa z ich strany stane čokolvek odpustit musiš ty. A asi neni až taka škrata ako ty opisuješ ked snou spi každy druhy muž. To čo je pre teba škarede a nepritažleive može byt pre druheho pravy opak. A nerozumiem načo sa stym zaoberaš a zožieraš tak dlhu dobu na vzatkoch treba pracovat a nie utekat od nich .Prajem vela stastia!

timea7
10. okt 2015

@prvosienkajarna úplne by som to pustila z hlavy, žije s ňou tvoj brat, nie ty, jemu vyhovuje taká, aká je. Ži si svoj život, správaj sa k nej slušne, nevieš koľko ľudí okolo teba, ktorých si mimoriadne vážiš, má za sebou oveľa horšie prešľapy.

timea7
10. okt 2015

@miadi vysvetlené absolútne dokonale, tisíc lajkov 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nela1916
10. okt 2015

@panidia NO to by si sa čudovala, že či naozaj nik. Mňa osobne by to štvalo tiež a okrem toho, určite aj ty poznáš stotisíc prípadov, kedy sa ľudia celé roky zožierajú ale že oveľa väčšími kravinami, mne osobne stačia dlhoročné rodinné doťahovačky na tému, kto koho na akú oslavu nepozval,, mám kolegyňu, ktorá nášmu spoločnému kolegovi ešte po rokoch nevie zabudnúť jednu jedinú vetu a to bola podľa mňa celkom logická. Každopádne druhá vec je, či je príbeh pravdivý, čisto z faktografického hľadiska, mne pripadá reálny, tak ale to asi vie už len zakladateľka.

jeannna
10. okt 2015

Prvosienku jarnu irituje svagrina uz len svojou pritomnostou, z clanku vyplyva, ze bola zaujata voci nej uz pred touto chatovicou, kde sa to stalo. Poznamky typu, ze je nevzdelana, skareda a pod. To uz bola len ceresnicka na torte, co podla nej malo byt dostatocnym dovodom pre jej brata, aby sa s nou rozisiel, Nuz, ale nestalo sa tak .... a musi sa s tym zmierit. To jej je hlavny problem. Utriedit si to v hlave, ci jej tato osoba naozaj stoji za to, aby prerusila kontakty s celou svojou rodinou.

luvika
10. okt 2015

@prvosienkajarna ja by som teda taku vec povedala pekne narovinu, pred tou hlupanou, mame aj druhemu bratovi. Preco ja mam byt zla za tu potvoru, ktora sa tvari akoze nic a na teba zazeraju, ze co si taka zaujata. No ani nahodou. Preco? ty si nic nespravila. A ako uz tuto info vezmu ostatni, ci to prekusnu alebo nie, to uz nie je tvoj problem, ale aspon budu chapat teba, ze jednoducho mas na to dovod nechciet sa s nou stretavat. A "fesanda" aspon nebude za to chudatko, ktore je bezdovodne tak nenavidene. Ja by som ju asi pretrhla vtedy, kebyze zistim, ze s mojim muzom spala a nie ze by to vedela cela rodina, ale asi kazdy, kto by sa k nej len ozval, nech vie, s kym ma tu cest...ako ja nenavidim take hnusoby, co sa vyspia pomaly nie aj s vlastnym fotrom a este sa budu tvarit, ze ved som bola opita...fuj.

timea7
10. okt 2015

@luvika a čo tým získa? Určite sa jej neuľaví, lebo tento typ ľudí bude riešiť ďalšie voloviny, nad ktorými by ostatní ľudia dávno mávli rukou Názov témy ako z telenovely, mňa pri ňom napadlo, že má hádam dieťa so svokrom, alebo švagrom a manžel to nevie a ju to ťaží. ale takáto somarina? Človek, ktorý má svoje záujmy, svoj okruh priateľov, tak nerieši takúto vec päť rokov. Len tu má asi dotyčná problém sama so sebou, mala problém prijať niekoho, kto nevyhovoval jej predstavám po estetickej stránke, ani inteligenčnej, inak to bola výsostne vec jej brata a ešte si dotyčná dovolila vyspať sa s jej ex, tak to je už ozaj vrchol!!!! A jej brat si ju napriek tomu zobral - ešte väčší vrchol!!!!
S jej mužom spala, ak som to dobre pochopila, keď už boli rozvedení, takže jej to mohlo byť srdečne jedno, ale zrejme nebolo a tam je asi koreň problému....

timea7
10. okt 2015

a takto vznikajú telenovely ....to sa urobí problém z ničoho, zoberie sa pár hercov, o ktorých by inak už ani veľmi nebolo počuť (aspoň o polovici z nich určite), pár prominentných detičiek ďalších hercov a natočí sa 2568 dielov v jednom štúdiu. O všetkom a o ničom

sense
10. okt 2015

Nuz tvoj brat ju asi miluje a preto odpustil...ty si neodpustila preto je to ex takze tajomstvo to nie je lebo tvoj brat to vie...a ona sa nevys0ala s tvojim muzom ale oni spali spolu zrejme tvoj muz nebol nijaky svatec alebo mj nieco v manzelstve chybalo....a ak sa ti ulavi tak to rodicom povedz ze tvoj ex ta podvadzal so vtedy este ani nie s agrinou...mozno sa ti ulavi a mozno sa tou ovcou naozaj stanes ze si tolke roky mlcala a zrazu mas potrebu o tom hovorit

luvika
10. okt 2015

@timea7 citala som iba uvodny jej prispevok...ale tak ci tak by som to povedala minimalne vtedy,ked sa tak stalo.

petra7777
10. okt 2015

@katka1981 Ty si odkiaľ spadla? Veď tu sa riešia aj také "problémy", že aké veľké hovienko dieťa vykakalo a či má správnu konzistenciu.....no a zavesia sem aj fotku 😀 😀 😀

katka1981
10. okt 2015

@petra7777, ja som nespadla od nikial, mne sa to zda ozaj smiesny problem. Problem je, ked sa niekto stara do veci do ktorych by nemusel.

timea7
10. okt 2015

@luvika myslela som si to, no keby sa vyspala s mojím manželom, tak by som nebola ticho ani ja, samozrejme hneď, nie po piatich rokoch.

99zuzula
10. okt 2015

@prvosienkajarna ja by som dala svojmu druhemu bratovi aj mame precitat tuto diskusiu a kym to docitaju tak aj zabudnu co si im tym chcela povedat a co ta trapi. Takze to budu vediet a nebude ich to az tak trapit ako keby si im tu pravdu splechla len tak do tvare, ze:"neznasam ju, lebo spala s mojim ex!!!"

jeannna
10. okt 2015

@luvika Ak si pozorne citala prispevok, tak prvosienka nema pre oboch akterov rovnaky meter. S ex manzelom ma kamaratsky vztah, nadalej sa zucastnuje rodinnych akcii a rozumie si dobre s jej druhym bratom ( a len tak mimochodom pretiahol ich svagrinu ). S tymto ona ziadny problem nema. Cely prispevok je o tej nemoznej osobe, ktoru si zobral jej brat. Ale slnko svieti pre vsektych, aj pre tych, ktori nedokoncili vysoku skolu ( ktora nie je zarukou zdraveho rozumu ). Ak nerobi v rodine peklo a okrem toho, ze je trochu jednoduchsia, je uplne normalna, nezahyba mu a jej brat je s nou stastny, tak o co tu ide?

puklica13
10. okt 2015

Uprimne sa cudujem ludom ktori si premarnia zivot hnevom, nasratostou, a neustalym zivenim nenavisti voci okoliu a este sa preto nestretavaju s rodinou...osobne si myslim ze zivot treba zit a nie prezivat a zakladatelke odporucam dobru terapiu aby sa zbavila zasti a hnevu...lebo 2x sa otocis a mas 60ns krku, rodicov mrtvych, surodencov rozhadanych a zivot v prdeli a jedine co si budes pamatat je ta k...svagrina co si pred 30rokmi smykla s tvojim ex...

luvika
10. okt 2015

@jeannna pisala som vyssie, ze som citala iba uvodny prispevok a k nemu som sa vyjadrovala. Dalsie prispevky som necitala, preto moja reakcia bola taka aka bola.

jeannna
10. okt 2015

@luvika o.k. 🙂

mamutka
10. okt 2015

tazive rodinne tajomstvo by tak bol zakopany pribuzny na zahrade. Normalne mi odlahlo, ked som si precitala, ze ide len o pletky. Treba si uzivat SVOJ zivot, neriesit zivoty inych ludi.

petra7777
10. okt 2015

@katka1981 Veď práve preto som to napísala....je to stupídny problém a ty evidentne nepoznáš iróniu, preto som spomenula "hovienka".....Bóóóže, poniektoré ste vážne ako Merkelka na summite ☹ ☹