Tichý konflikt so svokrou

31. aug 2020

Ahojte, pisem anonymne, clovek nikdy nevie.. Potrebovala by som nazor, mozno radu, neviem. So svokrou sme nikdy nemali konflikt, v podstate ju mam rada, nemozem povedat na nu, ze je zly clovek, ale... Byvaju dalej, takze sem tam vikendy travime u nich, ona pracuje v meste kde byvame, takze viac menej pravidelne nas navstivi. Posledne 3 razy, co sme boli u nich, tak urobila tak, ze si vzala masho syna 3 rocneho a isla s nim prec po dedine na cca 2 hodky. Vzdy to bolo tak nestastne - v 30tkach horucavach na ihrisko, tesne pred nasim odchodom domov, uz zbaleni sme cakalo, tak manzel isiel ich hladat. Nevzala si mobil. Potom zasa bolo uz dost hodin, syn.mal ist vecerat, zas ich bol hladat, zasa nemala mobil. No a naposledy rano, ze ide na cintorin, ze vezme ho a boli prec 2 hodiny, maly bez vody a siltovky, vonku horuco, zasa nemala mobil. To som uz bola dost nahnevana, vadilo mi to proste. No a teda k tomu sa pridalo este v ten den - dcerka bude mat rok a ona ked sa zobudi, tak este je tak rada na mne. Sedeli sme, dcerka na mne a uz mi ju sklbala, ze daj, vezmem si ju. Manzel spal so synom, svagor prec.. Ona si vzala malu na hojdacku, tam jej spievala a strasne ju chcela uspat este a ja som sama sedela vnutri a citila som sa ako blb. S manzelom sme sa pohadali, lebo on na tom nevidi noc zle.. Tak ja neviem.. Som prilis citliva ci ako? Ale povedala som si, ze ja tam uz nepojdem, toto nie je moja vysnivana predstava ako travit vikendy s rodinou.. Dakujem za kazdy nazor 🙂

drahomirrra
1. sep 2020

Joj autorka, napisala by som ti aj svoj pohlad, ale uz sa tu zlietli vsetky skorosvokry na mk, alebo tie, ktore uz maju na to vek a pritakavaju si navzajom, resp. zastavaju stranu svokry, lebo uz samy nou mozu pokojne byt. Vtedy skoda kazdeho pismena.

terezka1947
1. sep 2020

@drahomirrra jednu istotu maju vsetky zeny,ze svokrami budu.
Kazdy ma svoj pohlad....a uz zivot ukaze,kt.si svokrovstvo uzije,kto odtrpi.
Nie je vzdy na vine svokra nie vzdy na vine nevesta.

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
1. sep 2020

@drahomirrra no dalsia co.si mysli ze.matka ma mat vzdy pravdu, vsetko vie najlepsie treba robit iba to co ona povie. Mat talu nevestu tak radsej k nim ani nechodim. Nech ohovara ze sa nestaram. Radsej sa budemvenovat svojim konickom akoby mal clovek trpnut ci nahodou nepovie a miesto i

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina1201
1. sep 2020

Ahoj, nenazvala by som to tichým konfliktom, skôr nedorozumeniam a nevydiskutovanim. Keď odišla prvý krát s malým na 2 hodiny bez vody a šiltovky, mala si na druhý krát trvať na Tom, že to treba brať už len preto aby si mala ty pokoj v duši a babke dala vedieť,že naposledy tiež išli len na 5 minút a nejak sa to pretiahol na 2 hodiny. Tak lepšie nosiť tých 5 minút ako nemať 2 hodiny 🙂. A čo sa týka malej, tak keď sa chce mojkat mala si babke povedať, že nech ti ju ešte chvíľu nechá, že je to váš rituál a že keď skončíte môže si ju vziať a aspoň sa v kľude naješ. Možno pre teba bolo nešťastne hlavne to, že vás ranný rituál narušila a ešte k tomu si ostala sama vo vnútri. Však si mohla ísť aj ty za nimi von. Nemusela si sedieť vo vnútri a čakať kedy sa kto zobudí. Všetko je to o komunikácii, všetko sa dá odkomunikovať a nemusia byť skryté konflikty a ani hádky s mužom. Len treba byť empatickými a asertivnymi. Netreba to vyostrovať a neísť tam, však nič také zle sa nestalo, treba to len odkomunikovať správne. Držím palce aby ste dokázali komunikovať a nemali medzi sebou neodkomunikovane problémy....

majka4555
3. sep 2020

@viestta nepraj druhym to, co nechces aby robili Tebe!

hipuska
28. aug 2023

@malinoismum viem že to je staré, ale čo tu písala Viesta keď to celé zmazala?