Tolerovať partnerovi trávu, alebo nie?

23. jan 2020

Chcem sa spýtať na Váš názor. Mám 3 roky priateľa, 2 roky žijeme v spoločnej domácnosti. Ja mám dcéru z predchádzajúceho vzťahu, on deti nemá.

Priateľ pred pol rokom menil prácu, nový kolegovia sú fajn, poznám ich už aj osobne. Všetko vzdelaný ľudia, s rodinami, zázemím. Majú zaužívané, že 2 x do mesiaca si vybehnú večer na pivko (žiadne ožieračky, pokecajú pri jednom - dvoch a idú domov), s čím samozrejme problém nemám, treba sa aj odreagovať a na utuženie kolektívu je to super. Lenže priateľ mi povedal, že posledné 2 razy si k pivku dali aj trávu. Nie veľa, len na náladu, že každý si "potiahol" len pár krát. Povedal mi to sám, nech o tom viem, aby som nebola nahnevaná ak by sa to ku mne prinieslo. No poviem vám, dosť ma to prekvapilo, hlavne pre to, že som si to na ňom vôbec nevšimla. Neviem aký mám k tomu zaujať postoj. Priateľa veľmi milujem, je to skvelý človek, starostlivý a spoľahlivý po všetkých stránkach. Pomáha, varí, upratuje, venuje sa dcérke, učí sa s ňou, vozí ju na krúžky, má ju veľmi rád a berie ju ako svoju. Ma mňa je veľmi milý, pozorný. Jednoducho všetko klape na 100%.
Neviem čo mám ale robiť. Mám mu to "občasné" fajčenie trávy tolerovať? Ja som mu samozrejme povedala, že som s tým nie úplne v pohode. No on ma uisťuje, že mám byť kľudná, je to iba forma odreagovania. Tiež povedal, že ak s tým budem mať moc problém jednoducho si s nimi nedá. No ja nechcem byť zase hneď nejaká sekera.

Čo by ste spravili vy?

adusa1987
23. jan 2020

@belllinka ako nepili sme ale mam pocit ze poriadne poriahol az privelmi

janage
23. jan 2020

Ja osobne poznam pripad ked take fajcenie travy spustilo tazku psychicku poruchu. Lekari sa vyjadrili ze ta predispozicia nejaka uz bola(nikto nevedel) a toto to proste spustilo na plno. Mlady clovek ostal na ID, niekolkokrat hospitalizovany, do konca zivota uz bude neschopny zaradit sa do pracovneho zivota a samostatne fungovat. Rodina znicena, strasne daco. Viacero lekarov sa vyjadrilo, ze ak by nezacal fajcit travu ta dusevna porucha by pravdepodobne vobec neprepukla. Takto do konca zivota uz bude na liekoch, aj tak tie stavy sa stale vracaju. Ano 100 moze prilezitostne fajcit a 90 mozno nic nebude. 8 mozno prejdu na tvrde drogy a 2 sa spusti psychoza. Problem je ze dopredu nikto z nas nevie, tak naco riskovat.

gabrielkaa
23. jan 2020

Vedu by som s toho nerobila. Doveruje ti, nemal problem ti o tom hned povedat. A nemusel. Myslim, ze ked si raz za mesiac potiahne, a ma to pod kontrolou tak je to ok. Verite si, nie? tak mu doveruj aj v tomto

tinatitti
23. jan 2020

Ja by som to netolerovala. Ale ja nežijem tvoj život. Avsak, ak ti to vadí, bud voči partnerovi úprimná a keď je taky, ako vravíš, nebude s nimi hulit len aby šiel s davom.

ervenka
23. jan 2020

Ked si uz beriete poniektore Holandsko na pranier, vy tam aj byvate? Krajina bez hranic? Na to ste ako prisli mile damy? Ci z novin, casopisov a JPP? Keby ste vedeli co vsetko sa pise o Slovensku... 😏🤨Takze na predaj a (po)uzivanie marisky su dost prisne pravidla, cim dalej tym prisnejsie. Asi je na to aj dovod...
Autorke- odhliadbuc od faktu, ze tvoj manzel, brat atd porusuje zakon, kedze je mariska na svk nelegalna, je dobre, ze ti to manzel povedal. Aj ked by som odporucala, bud mariska, alebo alkohol. Nemalo by sa miesat. Samozrejme, ma +18r. tak si moze robit co chce vramci zakona a nariadeni...

lujza123
23. jan 2020

Marihuana je klasifikovana ako mäkká droga, alkohol ako tvrdá. Z pohľadu škodlivosti a teoretickej závislosti je oveľa horšie dat si to pivo ako trávu.
Myslím ze pokial vie človek užívať veci s mierou tak prečo nie. Všetkého veľa škodí a je jedno ci ide o pivo, trávu, čokoládu ci kávu

Druhá vec je určitý kompromis vo vzťahu 2 ľudí čo sme ochotny ešte tolerovať/netolerovat a ako veľmi nechať zasiahnuť partnera do svojej slobody.
Osobne si myslím ze keď sa ti niečo nepáči treba povedať svoj názor ale nenútit ho nasilu. Mne by teda naozaj vadilo keby mi niekto zakazuje dat si trávu, pivo, fajčiť (už nejakú dobu nefajčím, nepijem ale z vlastnej vôle nie zákazu) pripadne mi zakazuje kamarátstvo s opačným pohlavím a podobne majetnicke nároky co občas bývajú vo vztahu

dilino
23. jan 2020

môj brat ma švagra v pohode chalan vysoko školský vzdelani partia ho zlakala daj si a začal len raz do týždňa marišku potom dvakrát potom už 10 krát do mesiaca a nakoniec ostal zavislý len marihuane ktora ho stála takmer život došlo tak daleko že jedneho pekné dňa vykoplo prepadove komando na včas ráno dvere paradny budiček samozrejme okrem toho že ho vzali tak hľadali drogy nemal doma nič ale porozbijali zariadenie poháre taniere takže brat povedal že aby sme to nikdy nechceli zažiť vzali ho do vyšetrovacej väzby ale našla mu švagrina právnika tak ho pustili za 6 mesiacov s podmienkou že sa pôjde liečiť súd nariadil ústavnu liečbu išiel ale nasledky ma dodnes je chorý vyzera ako zombi a pokiaľ bude žiť vždy bude pod drobnohľadom kriminalnej policie ktorý hliadkujú pred panelakom že s kým sa stretava koho si vodi domov a začalo sa to mariškou preto si myslim že ked to bolo iba raz alebo dvakrát tak to bude ešte mnoho krát stáči že sa niekto dozvie nikdy nevieš od tych dotyčných čo fajčili že sa jeden preriekne nahlási aj ostatných a o problém ma postarane to nie že si dali zopár potiahnuti tu je to celkovo zakázane berie sa to ako droga preto za to je aj basa policia najprv len sleduje ako to bolo v pripade bratovho švagra a potom asi po 2 mesiacoch vtrhlo prepadove komando rozbili nove bezpečnostne dvere nieje to sranda marihuana je droga moja postihnuta dcérka ked žila mala marihuanove naplaste proti ťažkým bolesti a museli sme isť k 6 lekárom na schválenie plus ZP si to overovala snad 10 krát takže na prvý pohľad sa mariška zda neškodna ale nieje to tak.

molllinka
23. jan 2020

@dilino No urcite prislo prepadove komando pre nejakeho bezvyznamneho hulica :D. Ak sa to stalo tak tam muselo ist o nieco uplne ine. ..

lujza123
23. jan 2020

@osky píšeš čisté nezmysli, či už o tráve samotnej alebo Holandsku kde je akože povolené všetko. Vidno ze nemáš poňatia ani o jednom, ani o druhom.

dilino
23. jan 2020

@molllinka prišlo komando to mi ver zistilo sa že to aj predava stáči sa pozrieť telku a čo ty vieš viem že je to pravda takže za každu drogu skončiš v base prečo bezvyznamneho ked huliš a predavaš to za zistilo šetrenim tak ho sledovali a potom prišli ty ako vieš že to nieje pravda viem o tom aj moja mama aj jeho mama naštastie v tom čase nebola doma takže nieje to ako pišeš bezvyznamne je to droga ked pomáha na rakovinu prečo to nepredavajú nedavajú v nemocnici formou lieku lebo je to zakáz a okrem toho o tom že prišlo komando rozpravala cela ulica takže je to pravda a bolo to aj v správach a nieje to nezmysel moja zlata je to sväta pravda pokiaľ nezažiješ nepochopiš stáči že sa ten ktorý fajčil s tým jej priateľom niekde pochvali a o problém je postarane asi tiež máš s tým skusenosti ked pišeš že je to nezmysel a si vymysľam.

molllinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
molllinka
23. jan 2020

@dilino Dievca zlate ty si chybala v skole ked sa brali interpunkcne znamienka? Normalne ma hlava rozbolela kym som to ako tak precitala :D. Dilovanie je uz uplne o niecom inom ale to si predtym nespominala ...

hrajka
23. jan 2020

@amelia000 haha hulicka sa ozvala

saskia_98
23. jan 2020

@dilino ako jedna, ktorej to slo cez prsty ti mozem povedat, ze policia vie o vsetkom a ked uz k nemu naleteli domov, musel to dlho dilovat. Nie brat, ale dílovat a nespolupracovat kedze ho zbalili. 😉 To, ze tomu podlahol, je o tom aka je osobnost. Ja som isla este aj na pisomnu maturu jak torpedo a dala som ju ani neviem jak. Ako som otehotnela, prisiel koniec. A pred tym len kazdy vikend. Vsetko je v hlave. Ked si povies ze dost, tak dost. Tak ako som skoncila s travou, skoncila som s cigaretami, cokoladou. Vsetko je to len o navyku. A ked chlapec vyzera jak zombi, pervitin musel brat na rano, obed, veceru.

dilino
23. jan 2020

@saskia_98 tak chodi iba divne niekedy nevnima čo mu kto hovori ked sa to stálo bolo to na Krimi na Jojke gratulujem ti že si dokazala skoncovať s čokoládou ja to nedokažem už roky to je asi horšie ako droga

saskia_98
23. jan 2020

@dilino tak to ze uz nevnima atd zato mozu tvrde drogy. No vidis, ja hej. Nastavila som si v hlave ze ju uz nechcem a ked dakedy idem aj v obchode okolo nej, pride myslienka ze och dam si. Potom ale pride druha myslienka ze nie nedas si, raz si si daco slubila .. A idem dalej. 🙂 Komplet vsetko je v hlave. 🙂

dilino
23. jan 2020

@saskia_98 ja žiaľ nedokažem s tým skoncovať aby som ju nejedla a teraz zvlasť ked som v strese pred 2 týždňami sme pochovali 11 ročnu dcérku je to ešte horšie

mauzi
23. jan 2020

Ja by som s tým bola ok, tiež som mala obdobie, kedy sme s partiou trávu mali častejšie, ale žiadna závislosť z toho nebola a ni som netúžila po tvrdších drogách 🙂 pre mňa tráva je menšie zverstvo ako alkohol, aj ked pár pív s kamošmi je úplne normálna vec 🙂

saskia_98
23. jan 2020

@dilino úprimnú sústrasť. Skús si nájsť záľubu v cvičení alebo športe.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nevludna
23. jan 2020
saskia_98
23. jan 2020

@ptmt1011 vies co, vzhladom k tomu, aku som mala minulost a co vsetko som sa navystrajala, povedala by som mu co a ako je a nech sa rozhodne. Ked budes zakazovat, najde si k tomu cestu ale ked vysvetlis, mozno pride este nahuleny a mozno nie. Zalezi od dietata. 🤷🏻

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saskia_98
23. jan 2020

@ptmt1011
Ja som s tym robila, mne nemusis vysvetlovat kto z toho ako vyzera. Ja som to brala rekreacne na strednej, prislo dieta, prisiel iny zivot a s tymto koniec. Ale uprimne dalo mi veľa to obdobie. Iny rozhlad, moznosti. Proste ja som rada ze som si tym presla. A presne tak to vysvetlim aj svojmu synovi. Uz ci sa da na to, alebo nie, to bude musiet vediet sam. Ja s tym nespravim nic.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rooskoliv
23. jan 2020

dam ti priklad zo zivota..... Kolega bol na dovolenke v Amsterdame, kde samozrejme pohulil v coffee shope. Jeho pracovne zaradenie bolo u externeho zakaznika, v tovarni na vyrobu aut niekde na SK (nechcem specifikovat). Na brane robili nahodnu kontrolu na alkohol a drogy 2 tyzdne potom, ako sa vratil z dovolenky. Test na marisku bol pozitivny, lebo mariska sa da v tele zistit aj 30dni po uziti. Samozrejme dostal okamzity zakaz vstupu do zavodu a od zamestnavatela okamzitu vypoved pre hrube porusenie pracovnej moralky.

Stoji mu to za ten risk?

saskia_98
23. jan 2020

@ptmt1011 zavisi vela od osobnosti cloveka. Ako som uz vyssie pisala. 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz