Tolerovať partnerovi trávu, alebo nie?

23. jan 2020

Chcem sa spýtať na Váš názor. Mám 3 roky priateľa, 2 roky žijeme v spoločnej domácnosti. Ja mám dcéru z predchádzajúceho vzťahu, on deti nemá.

Priateľ pred pol rokom menil prácu, nový kolegovia sú fajn, poznám ich už aj osobne. Všetko vzdelaný ľudia, s rodinami, zázemím. Majú zaužívané, že 2 x do mesiaca si vybehnú večer na pivko (žiadne ožieračky, pokecajú pri jednom - dvoch a idú domov), s čím samozrejme problém nemám, treba sa aj odreagovať a na utuženie kolektívu je to super. Lenže priateľ mi povedal, že posledné 2 razy si k pivku dali aj trávu. Nie veľa, len na náladu, že každý si "potiahol" len pár krát. Povedal mi to sám, nech o tom viem, aby som nebola nahnevaná ak by sa to ku mne prinieslo. No poviem vám, dosť ma to prekvapilo, hlavne pre to, že som si to na ňom vôbec nevšimla. Neviem aký mám k tomu zaujať postoj. Priateľa veľmi milujem, je to skvelý človek, starostlivý a spoľahlivý po všetkých stránkach. Pomáha, varí, upratuje, venuje sa dcérke, učí sa s ňou, vozí ju na krúžky, má ju veľmi rád a berie ju ako svoju. Ma mňa je veľmi milý, pozorný. Jednoducho všetko klape na 100%.
Neviem čo mám ale robiť. Mám mu to "občasné" fajčenie trávy tolerovať? Ja som mu samozrejme povedala, že som s tým nie úplne v pohode. No on ma uisťuje, že mám byť kľudná, je to iba forma odreagovania. Tiež povedal, že ak s tým budem mať moc problém jednoducho si s nimi nedá. No ja nechcem byť zase hneď nejaká sekera.

Čo by ste spravili vy?

saskia_98
23. jan 2020

@ptmt1011 no smutne je, ze sa k tomu vedia dostat 10 rocne deti na skusku prakticky zadarmo ..

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hrasocek12
23. jan 2020

Moj brat a sestra zacinali jednou sem tam.. Kazdy hovoril ze je to na odreagovanie a ze je to super.. Po par mesiacoch zacali uzivat pravidelne lebo si vytvorili zavislost a nevedeli prestat..teraz to aj predavaju... Cize uzas su dileri.. Takze urcite netoleruj a to radsej nech si da cigaretu zato ho aspon nezavru a neohrozi rodinu.. Lebo moze spadnut tak hlboko do drog ze sa odtial uz nedostane a bude predavat aj ine drogy casom..

sunny8
23. jan 2020

No ja by som netolerovala ani pivko nie to ešte trávu .. láska by išla bokom pre vlastnú bezpečnosť

nevludna
23. jan 2020

@ptmt1011 tak ja nepovazujem moje dieta za moj majetok. Samozrejme, ze si si to hned vylozila, ze mam v pazi, kedze asi inemu ako autoritativnemu pristupu nerozumies.
Moje dieta budem informovat o vsetkych drogach - hlavne co prinesu/neprinesu do zivota. Nie ako vsetci, ze je to zle a koniec komunikacie. Jasne, ze to chce teenager zo zvedavosti skusit, ked nema info.

A radsej nech pride domov, ako keby malo ostat niekde vonku, lebo by ho mama zabila.
A opakujem, aj ked sa dieta napriek vsetkym info rozhodne to uzivat, je to jeho telo a zivot a ono ponesie nasledky.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yellow28
23. jan 2020

Ja osobne si myslim, ze to skutocne zavisi od osobnosti cloveka. Ako tu uz bolo spomenute, ine je, ked si clovek da na odventilovanie a je mu potom fajn, nic tym neriesi... Problemom je, ak tym clovek hlada unik pred svojimi tazkostami a tam sa moze spustit ta zavislost...ale to je potom uplne jedno, ci zacne pit, gemblovat atd...ja mam tiez par skusenosti za sebou, tiez som vysokoskolsky vzdelana, pracujem v banke a zijem usporiadany zivot...raz, jediny raz a uz aj zatial dlhe roky posledny som si dala v dost tazkom psychickom rozpolozeni a strasne zle mi to zaucinkovalo...s prepacenim som pregrcala celu noc a mala som take vidiny - paranoje, ze dovi dopo... Ked som si predtym dala s kamosmi, fakt 1-2 tahy, bolo to fajn, ale to som bola v dobrom zivotnom obdobi...cize len to zhrniem, ked si obcas da pre zabavu, v tom by som problem nevidela... Ak by tym riesil problemy, tam moze nastat zavislost

marca12
23. jan 2020

Tolerovala by som,ale urcite by ma to stvalo a dufala by som,ze s tym skonci. Ale ak je v inych smeroch super a da si naozaj iba vtedy,tak sa to da prezit. Poznam mnoho ludi,mladych,starsich aj po 50tke,ktori si raz za cas potiahnu,takto sa odreaguju. Mala som v mladosti priarela, ktori hulil prvu ligu,aj ked bol dobrym partnerom,musela som ho nechat,vadili mi aj jeho prehuleni kamarati. Ale to boli naozaj tazky hulici. Tvoj ak si da raz do mesiaca,to este nie je zle. Len aby mu nezachutilo castejsie.

cawes
23. jan 2020

@rooskoliv mariska v tele sa da zistit z mocu pri pbcasnom uzivatelovi do 4 dni, ak nie si hulic a das si raz , castejsi uzivatel 10 dni. Z vlasov sa da urcit najdlshie. Cize neverim ze bol dva tyzdne potom pozitivne testovany. Navyse zamestnavatel nemoze len tak testovat

dragonheart
24. jan 2020

Ked ti to vadi, tak ti otom už hovorit nebude.

jana_eyre_2
24. jan 2020

Pri mojom mužovi by mi to vadilo, pretože kedysi obcas hulil a tak viem, že mu to spôsobí stav, že rozpráva veľa blbosti a lezie tým na nervy.. 😅 na mňa to pôsobilo zase tak, že som upadala do hlbokej depresie.. (skúšala som viackrát s rovnakým.vysledkom, keď ma prehovárali, že to už bude určite iné)

Ty píšeš, že na nom nič nevidno, nehrotila by som to nejako, ale skúsila by som mu postupne hovoriť že mi je to dosť divné.. ja osobne som sa nerada rozprávala s nahulenymi ľuďmi (veľa mojich známych a kamarátov kedysi hulilo) bola som pri nich veľmi neistá.. ale zase si myslím, že dvojitým potiahnutím dva krát do mesiaca si závislosť nevypestuje, to už skôr na tom pive 😅

thoughtfulweirdo
24. jan 2020

Aký je rozdiel medzi alkoholom a marihuanou? Teda okrem toho, že alkohol je legálny, lebo to štátu ku*va dobre zarába 😄 robí z ľudí odpad spoločnosti, spôsobuje vážne zdravotné problémy, je vysoko návykový, opití sú častokrát agresívni, smrdia, grcaju, druhý deň opica, no mňam.... A kúpiš ho na každom rohu a ku komukoľvek prídeš na návštevu, vyťahuje sa fľaša. Ale určite marihuana je tá veľká hrozba 🙂 prečo sa ľudia neboja, že matka, ktorá si dá pár krát do týždňa večer pohár vína na uvoľnenie, bude o chvíľu alkoholička? Veď sa jej to zapáči a o chvíľu sa bude chcieť uvoľniť každý večer, potom aj ráno, na obed... Ale alkohol je v našej spoločnosti tak tolerovaný, že za divného je považovaný človek, ktorý nepije. Toto považujem za nebezpečné, nie trávu raz za mesiac. Takže z môjho pohľadu, pokiaľ dokážeš tolerovať alkohol, nevidím dôvod netolerovať trávu, lebo všetky argumenty proti nej platia ešte niekoľkonásobne viac pri alkohole ;)

nevludna
24. jan 2020
unicornlady
24. jan 2020

Toto už mi príde ako riadny alibizmus, že tolerujme drogy, lebo je tolerovaný aj alkoholizmus.
Nie, nie pre každého sú ožieračky úplne v pohode. A myslím, že na to už prichádza viac ľudí.

sabca99
24. jan 2020

Sto ľudí, sto chutí, sto názorov. Niekto to toleruje iný nie, ja myslím, že raz za čas nie je na tom nič zlé. Ľudia majú rôzne iné aj horšie zlozvyky. Takže je to o tvojom pocite, musíš sa sama rozhodnúť, čo urboiť

katus226
24. jan 2020

Tolerovala som a z manzela je exmanzel. Aj o robotu prisiel, nabonzoval ho kolega, spravili mu testy a bol na dlazbe. Ani vtedy sa toho nevzdal.

montemotherone
24. jan 2020

...tešila by som sa z jeho otvorenosti. Povedz mu o svojich obavách ale netlač na neho. Je dospelý. Rozpravajte sa o vzťahu k drogám, závislosti... Dôležité je aby si uvedomoval riziká a nehasil týmto spôsobom bežné problémy. Aby to mal naozaj pod kontrolou. Dôležité je aj to, z akej rodiny vyšiel. Ak tam bola nejaká závislosť, riziko je vyššie 🤷‍♀️

maminecka266
25. jan 2020

@montemotherone presne ako si ty napisala, je velmi podstatne to aby sa o tom rozpravali. A to opakovane, aby si obaja uvedomovali, co to moze casom priniest, ak sa z toho stane napriklad zavislost, lebo je medzi tymto len tenka hranica :/

adell77
26. jan 2020

@thoughtfulweirdo úplne s tebou súhlasím ide ma poraziť keď vidím ako si fotia poháre s vínom že pohodička ? Aká pohodička za celý môj život som nevypila ani glg ničoho alkoholického nevygajcila ani jednu cigu neskúšala drogy nič a ja som normálne fakt pre ľudí divná ... A "najlepšie" na Tom je že sa dokážem baviť aj bez alkoholu a keď mám super náladu smejem sa a zabávam som.obvinena že som si určite dala za pohárik na náladu ....celé zle toto fakt že tolerujú alkohol čo xy rodín rozbil koľko ľudí vďaka nemu zomrelo opitý šoféri atď a to všetkým príde ok ... Pre mňa total nechapacka

modrykoniicek
24. feb 2020

@unicornlady Mám rada komentáre ľudí ktorý o tom nič nevedia.V Holandsku je to legálne aj v Česku a nikto žiadnu závislosť nemal.

To je ako s alkoholom..chceš chlastať tak budeš chlastať.

Nechceš húliť tak nebudeš.Chceš tak budeš...

A stavy z trávy má človek len na začiatku.
A to je...chuť na jedlo,smäd, ospalosť, alebo extrémna vnímavosť.Viac počuješ a všimneš si aj mravca.Človek je kľudnejší.

To čo ľudia o tráve vedia sú bludy.Žiadne halucinácie z toho človek nemá.Len je vnímavejší alebo veselší..respektíve vtedy človek ukáže svoje emócie.Smeje sa, plače.Nič viac.
Aj to si nemôžu dať viac trávy lebo sa z toho človek pogrcia.

Počas účinku trávy človek nevidí a nevníma nič čo by neexistovalo.Vníma všetko čo reálne existuje len omnoho pohotovejšie.Ako keby mozog nefungoval na 10% ale na 110 %.

Tiež nemusím huličov čo na tom fičia každý deň.
Nevidím to za potrebné.

Osobná skúsenosť...Bola som strašne hladná a vnímavá.Počula som všetko omnoho viac.Aj zrak bol lepší aj celkové vnímanie.Mozog mi fungoval perfektne.Vedela som omnoho lepšie odhadnúť situácie.

Ale žeby to bolo niečo čo by som potrebovala to nie.Skôr to bolo otravné mať takto posilnené zmysly.

Ale nikto by si nič nevšimol.Človek je vtedy úplne normálny.

Aj cigarety sú vraj návykové a je zaujímavé, že zafajčím max 3 za deň a niekedy ani jednu už pár rokov.A vôbec alkohol nepijem.

Žiadna závislosť neexistuje!!!Závislosť si vymysleli ľudia aby si nemuseli priznať, že sa niečoho nechcú vzdať.

Ak človek chce prestane zo dňa na deň.Všetko je v hlave.

lovepeace
22. dec 2020

Zdravim Vas,

rad by som sa podelil o moj pribeh s marihuanou. Zil som s nou 20 rokov. Polovicu z toho som ju fajcil rekreacne (raz za tyzden). A polovicu z toho velmi intenzivne - kazdy den aj niekolko krat. Miloval som ju aj nenavidel. Nakoniec ma moje nekontrolovatelne uzivanie donutilo pre uplnu abstinenciu. Aj ked som sa s marihuanou prepracoval az k uzkostnym stavom a panickym atakom, stale ale verim aj v liecive ucinky marihuany. Marihuana totiz neobsahuje len halucinogenne latky THC ale aj latky CBD, ktore nie su psychoaktivne a ktore sa pouzivaju v medicinskej marihuane. A preto marihuana moze byt aj liek, ale aj droga, ktora moze poriadne zatriast psychikou.

Moj nazor je, ze pre psyhicky zdraveho cloveka je neskodne zahulit si jeden krat za tyzden. Ale ak niekto nevie vydrzat 6 dni bez marihuany, ma podla mna problem.

Ak mate zaujem napisal som o tom E- knihu: Laska, sny a marihuana. Najdete ju na Martinus-e.

https://www.martinus.sk/?uItem=831049#description