Trojročný synovec môjho muža je zlý

sankysa1
23. máj 2021

Ahojte podľa nadpisu asi viete o co sa jedná mame s mužom 3 ročnú dcérku. Jeho synovec je v rovnakom veku skoro 3 roky. Už rok je ale strašne zlý v domácom prostredí si strašne dovoľuje našu malú ťahal za vlasy kusal kopal a tak sme k nim prestali chodiť nech som robila čokoľvek ten malý neprestal. Začali chodiť ale oni k nám na malú dávam obrovský pozor a skoro ju od seba ani ne púšťam aby jej neublížil keďže už sa mnoho krát stali zle veci. Tento krát ale začal kopať do mňa asi sa ku nepáčim rozbíjať všetko naokolo. Pri poslednej návšteve nám rozbil novú telku proste ju potiahol za kábel a rodičia aji môj muž si to nevšimli keďže im práve ukazoval novú práčku. Rodičia malého nad tým mávn rukou a povedia je malý ti robí aj doma. Nehovorím o tom všetkom čo nám rozbil

ktochytavzite
24. máj 2021

@veri_lb nieje to uplne pravda co pises,niektore deti skratka maju v povahe tu zlobu a ublizivaniw,mame par deti v susedstve normal staristlivi rodicia a deti ako mali sadisti.

trixi12
24. máj 2021

@veri_lb súhlasím s tebou v tom, že ten chlapec je v podstate chúďa, nemôže za to, že ho rodičia nevychovávajú, ale to jeho rodičov nespravedlňuje. Autorke vlastne radíš, aby ONA prebrala zodpovednosť a snažila sa do chlapca investovať čas a námahu, čo je síce pekné, ale to je úloha jeho rodičov. Ona nie je povinná vychovávať dieťa niekoho iného. A či by to chlapcovi pomohlo je aj tak otázne, keďže väčšinu času strávi s rodičmi/starými rodičmi, a tí mu očividne dovolia aj po hlave skákať. Trojročný nerieši, kto mu chce dobre a snaží sa mu dať niečo do života, ale robí to, čo mu je pohodlnejšie.

dazdovka
24. máj 2021

@sankysa1 kludne povedz, ze sa chces s nimi stretnut, ale nie u vas, lebo bolo minule toto rozbite, toto pocarbane atd. a teda kludne vonku niekde, kde budes moct zaroven dozerat na svoje dieta, aby ho bratranec nedokalicil a ked ste uz kupili novu telku, tak ze si z objektivnych pricin zelate, aby vam ju rodicia chlapceka preplatili.

veri_lb
24. máj 2021

@viktorka48 určite, dievčatko ani mamina si nezaslúžia, aby museli také správanie znášať, to je jasné. Že môže byť aj príliš rozmaznaný mi, priznám sa, takto na prvý šup ani neprišlo na um. Či už "trpí" nedostatkom alebo prebytkom záujmu zo strany rodičov, bohužiaľ, chyba toho chlapca to nie je - ale áno, ani autorky. Tak ako píšeš, problém vo výchove, nie je autorkin problém, každý rodič zodpovedá za svojho potomka. Mne by to len z môjho pohľadu bolo ľúto, že ako to s tou (ne)výchovou môže dopadnúť v neprospech toho chlapčeka čo ani len netuší..ale je pravda, že človek asi nevyrieši problémy každého a vlastne ani nemá právo sa do niektorých miešať.
@ktochytavzite oj, takú skúsenosť som ešte nemala, ale jasné, tiež som sa nestretla s celým svetom. Tak mám dnes aspoň o poznatok naviac. Možno ozaj netreba za niektorými vecami hľadať pádne dôvody. To už neviem.
@trixi12 áno, je to úloha rodičov, to je jasné, tak ako píšem aj viktorka48 vyššie, máte právu obe, že to nie je úlohou autorky. Bol to len taký záblesk/pokus ako skúsiť vybalancovať všetky strany k akej takej spokojnosti, resp. podnet, že čo by som možno skúsila ja.

78787878
24. máj 2021

@staskadexter U nich hlavne absolutna nejednotnost vo vychove. Mlady od zaciatku nemal ziadne pravidla, lebo videl, ze sa rodicia nezhoduju a skusal vzdy maximum co to da. Rodicia sa vecne dohadovali, matka casom rezignovala a ustupovala, aby neboli konflikty. Otec si poradit nedal, lebo on je najmudrejsi, ale ked bol s malym problem, vinu hadzal na nu. Psycholog a pod. usmernenie nikdy nehrozilo, lebo otec neuznava nikoho. Synovec nedopadne dobre, viacmenej za to ani nemoze. Keby ho vychovaval sam otec alebo sama mama, vyzera to asi inak.

sankysa1
autor
24. máj 2021

@veri_lb rozumiem tomu čo radiš a nie je to zlý nápad ale niekoľko krát som bola s jeho mamou mojou malou a nim na ihrisku a hanbila som sa. Na každé dieťa útočil a mamičky len chodili k nám a sťažovali sa. Matka malého nič nepovedala iba ze je to dieťa a každé dieťa je iné. Malého sa nedá ustrážiť o pozornosť nestojí on sa zoberie a tela ako z divých vajec neposedi ani sekundu ja mu nedokážem venovať ani pár minút času keďže v mojich očiach je to iba to že hľadá kde co môže urobiť alebo komu ublížiť nezastaví sa nezaujímajú ho žiadne hry jednoducho nič. Čiže asi jediná možnosť je obmedziť kontakt aj keď mi je ľúto malého ale žiaľ rodičia sa možno poučia a ak nie tak smola pozerám na svoje dieťa na svoj majetok.

veri_lb
26. máj 2021

@sankysa1 ďakujem ti za reakciu. Takto keď si opísala aj takúto situáciu, potom si aj ja myslím, že pravdepodobne nie je o čom. Zjavne tam bolo rôznych pokusov o riešenie už dosť. Treba si chrániť svoje dieťatko.