Tyran verzus manipulátor

diana1988
25. júl 2015

Keby si niekto z mojeho okolia precital to co tu napisem, asi by mi nik neuveril. Mam 26 a 46r. partnera, cudzinca z juhozapadnej casti europy. Na zaciatku sa mi ani nepacil, vobec to nieje moj typ, ale oslnil ma svojim zaujmom, galatnostou, intelektom, vedomostami, prehladom, tym aky bol pokojny a vyrovnany, vtipny, taktny, vzdelany, uspesny, vsetko mal usporiadane a vo vsetkom system, na kazdy problem riesenie, bol usmievavy a trpezlivy. - az to znie neuveritelne, ze som taketo nieco napisala o muzovi..po mesiaci stretavania sme isli na prvy vylet a tam sa ma opytal ci chcem byt jeho priatelka..este stale som nebola do neho zamilovana ale on sa ku mne spraval tak krasne ako nik iny koho poznam k svojej priatelke. Doslova som bola ako princezna, po case sa ukazalo ze je aj bohaty a zacal ma roznaznavat sperkami vecerami vyletami a nic odo mna nechcel. Sex bol az po 2 mesiacoch a on caka,l to ma dostalo, ze nanaliehal... No proste bol zrazu ako princ z rozpravky, zlomil by kazdu z vas, to mi verte. Kamaratky mi zavideli ale v dobrom, lebo on sa spraval velmi pekne aj knim, ked sme isli von nemal problem zavolat svojho sofera, ktory musel zohnat dalsie dve auta len aby moje kamaratky prisli v poriadku na miesto, organizoval vecierky pre mojich priatelov a pod. Mojich rodicov nemal problem pozvat na 600eurovy obed.. Prve problemi sa objavili ked mal narocny cas v praci, problemi riesil alkoholom, bol neprijemny, vrcal, zistila som ze je nejake lieky a zakazdym ked nieco pil mal okno ,robil mi sceny a spraval sa ku mne zle. Za prvy rok sa to stalo asi 3x, vzdy ma prisiel odprosit s kvetami, ze sa to uz nestane. Po case mi oznamil ze dostava projekt v inej krajine 4000km od slovenska, ze by bol najstastnejsi muz na svete keby som isla snim, ze som to najlepsie co sa mu v zivote stalo a chce so mnou prezit svoju buducnost.Dalsi polrok bol celkom v poriadku bez dram a potom mi navrhol spolocne byvanie, aby sme sa teda otestovali ak mame spolu byvat v zahranici. Nic extra mi nevicital, ale boli veci na ktorych sme sa pochytili, bol sebecky s vyberom bytu, vobec mi nepomahal s obhliadkami a vsetko svoje zle spravanie odprsvedlnoval pracovnou vycerpanostou. Mne sa medzi tym zacalo v praci velmi darit, rychlo som rastla, zarabala som vyborne ,vytvorila som si v medzinarodnej firme kontakty atd. Financne som bu bola schopna konkurovat vo vela veciach, rozmaznavala som ho darcekami vyletami a vecerami na oplatku ja. Mali sme rozlozene aj financie v ramci bytu. Lenze bol coraz viac frustrovany kvoli praci a pil coraz viac a bolo ta snim posledny mesiac pred jeho odchodom tazke, dokonca sa chcel so mnou rozist lebo ziarlil na mojich kamaratov. Ked mi robil sceny raz som si zbalila veci a ked som uz s pobalenymi kuframi cakala na taxik klacal predomnou a plakal nech neodchadzam ze ma miluje atd. Toto povazujem za svoje najhorsie rozhodnutie, ze som mu odpustila a povedala, ze snim ostnem a odstahujem sa snim. Hlupa hus a naivka, myslela som si, ze ked budeme prec od vsetkeho zmeni sa. A ano zmenil sa ale inak ako som cakala. Ked som dala v praci vypoved hovoril mi nech nejdem nikam, ze v tej krajine kam ideme je vysoka nezamestnanost, ze neviem jazyk a ze si nikdy nenajdem pracu. Myslela som ze sa zblaznil, dohodli sme sa na vsetkom ako to bude, ale ja som uz nemohla cuvnut, vyzerala by som ako hlupa pre vsetkymi znamymi rodinou, kolegami...boze. Potom mi volal ze nech sa nebojim, nech pridem, ze to spolu zvladneme, on totizto isiel do tej krajiny o 3 mesiace skor ako ja, ja som nemohla odist skor z prace.. Potom mi moj drahy poslal fotku auta co mi kupil, byt ktory pre nas vybral a ze sa na mna tesiii. Vyvolaval mi kazdy den nech pridem. Ked som prisla vsetko bolo ako ked sme zacalu spolu chodit, jedina nepriemnost bola jeho pubertalna dcera ktora zacala na mna samozrejme ziarlit, lebo je jedinacik z rozvedeneho manzelstva, nechutne rozmaznana, manipulativna vyuzivacna - ale toto je iny pribeh.. kazdopadne aj ona sa stala pricinou roznych hadok medzi nami. Ked som sa prestahovala opytala som sa ho ako to bude s platenim bytu a on ze odo mna nechce ziadne peniazr nech sa staram a plnu chladnicku, benzin v mojom aute, moje ucty a ze ho mozem platit ucty pod 20eur. A tak aj bolo lenze samozrejme mne sa to zdalo malo a chcela som prispievat viac napr. Som jeho decku kupovala oblecenie hocikam som ju brala so sebou a platila som to zo svojho vrecka - to bolo este pred tym nez mala14 r. Stratila energiu sa pretvarovat...zacala som studovat lokalny jazyk, som na jrovni A2-B1 ale stale som si nemohla najst pracu, moj priatel mi povedal ze mi pomoze nech sa nebojim, bol vo svojej rodnej krajine ma tu velavplyvnych znamich, keby chcel zohnal by mi nieco iba keby zdvihol telefon. Dokonca mu jeho dodavatelia aj punukli 2 pracovne miesta pre mna a on ich bez mojeho vedomia ale odmietol..len to som vtedy este nevedela. Postupne sa mi zacali minat moje uspory a po 7,5 mesiacoch v zahranici som ostala bez 1eura. Ked som mu to povedala ze pre o mi nepomoze s pracou sama si neviem zohnat, tak sa stale vyhovaral potom mi urobil scenu ze ako chcem zit ked nemam peniaze, ze co si osebe myslim a uz som vedela ze to bude zle..coraz viac pil, ked dom mu povedala nieco ohladne jeho problemu tak strasne na mna zakazdym zacal kricat zacal pouzivat nadavky a urazat ma nedalo sa snim o tkm komunikovat, potom zacal mat problem s mojim vyzorom, ze moje vlsdy niesu dost blond , ze sa mi robia z opalovania pehy a znamienka, ze mam schudnut, ne proco nenosim iba 15cm opatky ale iba 10cm, nechal mi peniaze a potom mi vycitsl o 3 dni preco minam, zadal mi oznamovst kam s kedy idemr bez toho aby sa ma opytal ci tam chcem ist, kupil napr. Sialene drahy vikend v 6* hoteli a pred tym potom drahy kabat ze nech som pre neho krasna....bla bla.. a potom o tyzden na mna nie ze krical ale jacal ze hk zrujnujem financne ze ma so mnou ibs vydavky ze kvoli mojim excesom nemoze ist na mesiac do brazilie kam zvykol chodit kazdy rok, ze ked bol sam mal ucet len za seba a teraz musi platit aj za mna. Co mi dal to mi nejskor vycital, najskor som plakala a nechapala co ja robim zle a potom som skusila ist na neho inak , jeden mesia csom si odlozila vsetky blociky a zratala kolko na man minul bolo to 280 eur, ukazalamsom mu to ako fakt, ze na man teda tolko nemina ako ss tvari s on ze som zabudla na byvanie a auto...prodtemvsetko zacal obracat kvoli na mna, zacalmi vycitat ze je vankus na krivo...prodte hluposti zaslo to tak daleko ze ked sa opil zacal ma vyhadzovat z bytu, ze nech zmiznem vypadnem..lenze ja nemam kam ist, som v inej krajine nemam peniaze nemam pracu a rodicom toto nedokazem povedat, strasne sa hanbim, moje sebavedomie je na bode mrazu, som zufala, zijem v krasnom dome pri plazi a msm depresie, nedokazem ramo vstat z potele, neviem preco som si toto uvedomila az teraz... najhorsia vec sa stala vcera, zase sa opil povedal mi ze som neschopna nezodpovedna chudera vyzirka ze sa neviem sama o drba postarat a ak nevypadnem z jeho domu tak na mna zavola policiu...kokos fakt nechapem co som mu urobila, ja emancipovana zena ktoru kazdy obdivoval ze aka som sikovna co som dosiahla v nizkom veku co si mozem dovolit, teraz spavam v hostovskej izbe s 5eurami v penazenke , moja hrdost ..uz ani neviem co to je mat hrdost, ponizena tu pisem vam a hcem vas poprosit o radu :(

alaguema
26. júl 2015

@diana1988 žila som nejaký čas v Portugalsku a nemám dojem, že by to, čo popisuješ bežnou výbavou všetkých portugalcov. Čiastočne možno áno, určité sklony k mačizmu, ale tvoj priateľ má problém s alkoholom a možno aj nejaký psychologický problém. Otázka je, či ho miluješ. Ak áno, tak sa mu pokúsiš pomôcť. Ak nie, tak je asi najvyšší čas prekonať prerastené ego, falošnú hrdosť a poprosiť rodičov o zakúpenie letenky späť domov.

bejbinka
26. júl 2015

Pises, ze by si chcela pekny vztah, niekoho s kym mozes ratat do buducna a Ty si akoze myslis, ze tento o 20 rokov starsi pan, navyse cudzinec, je ten pravy? Ono je to pekna predstava, mat pohodlny zivot, ale kedze si za to dotycny "plati" (darceky, oblecenie, dovolenky), tak chce, aby to bolo tak, ako on povie a si to predstavuje. On Ti nedovoli, aby si bola financne nezavisla. Ak si sa doma pochvalila, aku partiu si si nasla, tak Ta chapem, ze je Ti trapne sa vratit domov a priznat, ze rozpravkovy princ to rozhodne nebol. Bud to si kupis viac peroxidu a natrenujes sirsi usmev pred zrkadlom a skratka budes robit vsetko pre jeho spokojnost a dufat, ze to bude stacit alebo si uvedomis, ze dobre uz bolo a je na case odist, kym sa da. Moja znama mala jednu kamaratku, ktora tak ako Ty zila s cudzincom, doprial jej, aj jej rodicom (napr. ked prerabali byt, prispel nemalou ciastkou), ale potom si nasla este lepsiu partiu, vacsieho bohaca tuna na SVK a chcela zostat tu s nim, ale preratala sa, lebo cudzinec sa dovalil k nim domov, povyhrazal sa, ze ich pozabija a tak pekne poslusne odcupkala s nim naspat do jeho krajiny a zije tam doteraz.
@diana1988

petra7777
26. júl 2015

@diana1988 Ešte, že si s takým magorom nemala deti....to by si bola už načisto v prdeli ☹ A pomôžu ti jedine rodičia, ako už písali ženy vyššie....

latvia
26. júl 2015

@alaguema http://www.della.sk/distance/?cities=426,162
napriklad 🙂 nie je to uplnych 4000 ale je to viac ako 3300km

kiki68
26. júl 2015

ja osobne keby sa mi toto stane,tak zavolam na konzulat krajiny bud nasej alebo pribuznej krajiny,aby kontaktovali nase ministerstvo a pod. a nechala sa prepravit pekne naspat na SK. Zacala odznova a kaslala na to,co sa stalo. Takto sa zamordujes. pripadne zavolaj kamoske, kamosovi, niekomuz rodiny,ze je zle a potrebujes kupit letenku.

alaguema
26. júl 2015

@latvia tak neviem, ale pre mňa je sakramentský rozdiel 4000 a 3358km. Asi je to tým, že som Portugalsko dala kedysi párkrát autom a 700km naviac by zamenalo ďalších veľa hodín na ceste. Pre mňa fakt absurdné zaokrúhľovanie. Ako aj celý príbeh.

latvia
26. júl 2015

@alaguema neberiem ti to 🙂

alaguema
26. júl 2015

@kiki68 také veci konzulát ani ambasáda riešiť nebude. Keby sa mala postarať o každého, kto sa vlastnou hlúposťou dostal do finačnej tiesne, stáli by tam denne celé zástupy 😎 Portugalsko je v EU, nie je potrebné pracovné povolenie, keby slečna veľmi chcela, obehne všetky bary na pláži a na sezónu si nájde prácu ako čašníčka, alebo umývačka a zarobí si na cestu domov.

mihula
26. júl 2015

@alaguema no čo si sa s konom zrazila?že časnička,alebo umyvačka?A kto by rodicom platil 600e za veceru?

silviaa
26. júl 2015

600 euro za veceru? To sa mi ani nechce verit...

libka1
26. júl 2015

@mihula zarobi si na letenku a na Slovensku ich zoberie za 60 eur 😀
@diana1988 byt tebou uz som davno doma a neriesim co si kto o mne mysli 😅 stary panko nech si najde ineho facpanaka, ci bavi ta to, ked tam este stale hlivies? nechapem ako sa niekto kto velmi dobre zarabal moze dostat do stavu ze nema na posratu letenku z portugalska... da sa ist aj busom, vlakmi a nemyslim si ze by si si na to nevedela za par dni nejakou brigadou zarobit. 😖

libka1
26. júl 2015

@silviaa chod napr. do Liviana v Bratislave, daj si na co mas chut, k tomu dobre vinecko a uveris 🙂

kiki68
26. júl 2015

@alaguema sesternica robi na konzulate a prave taketo pripady,ze som bez koruny a nemam nic a chcem domov riesia pomerne bezne, povedala by som kazdy den a to hlavne ked mava on call duty tak toho je ako maku. Pretoze ak ma raz slovenske obcianstvo ta pani,tak jej proste pomozu domov. polupracuju na konzulatoch aj s inymi organizaciami,co pomahaju taketo situacie riesit.

Ale spat k tomu pripadu,ak je v iba v Portugalsku,tak odtial neni taky maler sa dostat naspat.
Skor tam pojde o to,ze radej obetuje svoj zivot za komfort v akom je. Ale to ne je komfort,to je zlata klietka. Pani dopadne ako niektore zeny co som mala moznost spoznat, alkoholicky na tabletkach,co nemaju odvahu na to ist na urad prace alebo vratit sa domov hoci s holym zadkom. Tiez ak ma pani rozum da dokopy slusne CV, ked popisala dobru predoslu karieru a oslovi headhunterov, firmy, vsetko mozne aby si nasla job na urovni a darbneho chlapa nepotrebovala.

alaguema
26. júl 2015

@silviaa dá sa...fľasa šampanského Armand de Brignac brutt gold k aperitívu, hľuzovky, čerstvé plody mora, najlepšie archívne vína, po dezerte exkluzívne brandy, všetko krát štyri a sme doma 😎 Možno zarátala aj limuzínu na cestu domov 😉

alaguema
26. júl 2015

@kiki68 viem, že moje dane idú na kopec hlúpostí, ale že aj na toto... Pokiaľ človek má iné možnosti, tak by si to mal riešiť sám, s pomocou rodiny a pod. A jedna vec je požiadavka a druhá odlišná, či im je aj vyhovené. To im ako naozaj platia letenky domov??

kiki68
26. júl 2015

tak my sme v El Gaucho,co sme sa krotili dali za 4 osoby 250 eur...tak 600 by sa dalo oplieskat tiez len taky fukot. Za jedlo a servis sa daju nechat pekne sumy. tak isiel novy Zatko robit velky dojem, evidentne sa podarilo az tak,ze teraz dcera nechce volat rodicom domov. Ja tu babu chapem,je to taka potupa,ale radsej s maslom na hlave ako cestovat domov v cinovej skatulke.

kiki68
26. júl 2015

@alaguema ano platia im letenky domov, pomozu im vybavit aj vela veci okolo toho celeho ked vzniknu vazne problemy. Neviem ci si niekedy bola mrknut na ambasade v Londyne napriklad..tam by si nasla taky vykvet republiky,ze by si im zaplatila ihned letenky len aby tam nerobili viac hanby a zloby ako sa uz zadarilo. Zial aj toto je part of fun na kazdom konzulate pokial nie si kdesi kde vela obcanov ani nepachne.

nibiru
26. júl 2015

typicky manipulator spadla si na uroven kde ta chcel mať si jeho a tým už pre neho nie si nič, vždy bude na vrchu ano ak to preženie je mu to luto,oplakava atd...a stále dokola bohužial mám tejto povahy brata a ver že dobre to nebude nikdy čoskoro sa možeš dočkať aj bitky,psychický teror je najhorší rany n tele sa hoja rýchlo ale na duši nie,zabudni na hanbu pokial nemáš deti zavolaj mame že to nezvládaš ver tomu že tvojs matka ti bude vdačna že jej doveruješ ak sa budeš dalej hanbiť aby si neskončila niekde v depresiach,alebo mrtva a tvoji rodicia keby sa dozvedeli čo si prežívala by to asi neprezili a nepochopili prečo si im nepovedala pravdu!

sunnyfunny
26. júl 2015

@diana1988 Ahoj,najblizsie rano ako sa zobudis si povedz,ze TERAZ nastala ta prava chvila oslobodit sa od toho hlupaka. Bookuj letenku a dovi dopo. Chces to urobit bez jeho vedomia al.mu povies,ze odchadzas? (pyatm sa,ci nie je natolko tupy a nebude Ta chciet este pustit..!)A co sa tyka hlupych poznamok,vid @mihula,tak to si tu jednoducho nevsimaj..

jemena
26. júl 2015

Hovorí sa " Kto v čom sedá, v druhom hladá" Ludia ktorí často klamú, majú problém veriť druhým, kedže sú presvedčení o tom, že všetci klamú, tak, ako oni sami 😅

katie555
26. júl 2015

neviem preco mam pocit ze dotycny nie je portugalec ale muslim a momentalne sa nachadzaju v nejakom pakistane ci indii....

katie555
26. júl 2015

sorry pakistan /india je pridaleko ale zato taky iran je cca 4400 km z bratislavy

mircalla
26. júl 2015

Myslim, ze 90% tvojho prispevku riesi financie....v podstate neriesis takmer nic ine. a obavam sa, ze tie boli aj hlavnou motivaciou tvojho zivota s nim...Tych zvysnych 10% to,ze ti svojho casu imponoval. V tej krajine, kde si ta nic dobre necaka okrem padu na uplne dno...Jedine domov
este sa opytam - bol hruby, ponizoval ta...ale drahe dary a vylety ti od neho brat nevadilo?
A prepac, hoci pises, ze nie si zlatokopka, dost veci, co spominas tomu nasvedcuje...proste si narazila a miesto ropravakovej buducnosti to je trochu inak...uvedom si, ze neustale riesit peniaze, veci, luxusne byvanie, luxusne veci...nepodstatne opisy...podstatne je, ze si bez prachov a prace tisicky km od domova zijuca s tyranom a pijanom

mircalla
26. júl 2015

@bejbinka myslim, ze si to vystihla dost trefne

charity
26. júl 2015

@diana1988 Videla si Noci s nepriatelom? To prezivas. Domacd tyranie zvycajne zacne az ked je partnerka oslabena a zavisla.

sheila72
26. júl 2015

Ja si myslím, že práve o toto mu šlo, aby si bola od neho závislá a mohol si s tebou robiť čo chce....len nechápem, prečo sa bojíš požiadať rodičov o pomoc, to chceš radšej takto žiť navždy? Asi vidíš sama, že iné východisko nie je, len si zbytočne predlžuješ trápenie...

maciatkolulu
26. júl 2015

Ja nechapem, co sa tu riesi stale.letenka. moze ist domov aj stopom a mozno cestou najde dalsieho princa 😉

bejbinka
26. júl 2015

@mircalla Aj Ty si to vystihla, bohuzial pre tu kocku. "Krasneho auticka, prekrasneho domova s fantastickym vyhladom, pekneho oblecenia...atd." sa asi vzdava tazko, kedze si uz na to zvykla. Lenze chlapik uz ma co to za sebou, drzi opraty a za to vsetko materialne co dava, aj nieco ocakava. Kocka taha za kratsi koniec, len aby sa nepreratala, lebo takto to mozu tahat aj xy rokov este a nakoniec ju mozno aj on sam vyhodi/vymeni za mladsi model. To, ze si ju nevazi, je viac ako jasne - ten ich vztah uz pojde len dole kopcom.

mircalla
27. júl 2015

Myslim, ze zohnat peniaze na letenku neni vobec ziadny problem....ozaj staci daco predat,nechat si poslat z domu....Keby bola chcela byvala ist domov, tak je davno prec....

kiki68
27. júl 2015

ja som si tiez inak myslela ako tu niekto pisal,ze baba je niekde v uzbekitane alebo nejakej uplnej rici,kde bude problem najst pomoc. A ne Portugalsko odkial sa da dostat aj blbym ryanair alebo niecim inym,co lieta za par eur. Keby som iba v Portugalsku tak napisem nejakej kamoske ci nema sto eur aby som sa vratila,ze jej ich vratim potom ako docestujem.