Ujov syn mi doškriabal auto

6. aug 2020

Ahojte. Stala sa taka vec. Ujov 5 ročný syn mi doškriabal auto, zaparkované bolo na našom dvore oni bývajú za nami. Cez celé auto je čiara kapota doskrabana atď. Auto je staré kúpila som ho nedávno za 1500 e. Ujo sa tvári ze sa nič nestalo ako by ste to riešili zájsť za nímmi a povedať ze škodu chcem preplatiť?

katty2012
6. aug 2020

no nelahka situacia... uja by malo napadnut, ze preplati opravu, no zjavne nenapadlo. zodpovednost ale nesie on. ked za nim nepojdes, budes na neho vnutorne nastvana, mozno roky. ked za nim pojdes a budes ziadat, co ti patri, nahneva sa mozno on. takze? odpoved je pre mna jasna. ista za nim a ziadat preplatenie opravy. ked chce, nech sa hneva on, nie ty

vilma7
6. aug 2020

Ujo by sa mal postarať o nápravu. By som mu dala kľúče a nech si to porieši ako chce.

autor
6. aug 2020

@katty2012 presne vtom je problém a keby to neriešim tak je vo mne vnútorný nepokoj.. Takisto ma prekvapilo ze to nezačal riešiť sa keby ide o malý škrabanec nechám to takalecez celé auto vyzerá to otrasne.

zooeynka
6. aug 2020

Kolko by stalo prelakovanie? Povedat mu ze si to das opravit a prinesies mu fakturu na preplatenie. Ak nie je uplny debil tak bude suhlasit. Ak sa bude krutit tak povedz ze tebe moze omylom vyletiet z ruky kamen priamo do jeho okna na dome a tiez sa budes tvarit akoze ved pohodka...jasne, netreba to hrotit,ale v podstate ide o to iste...

autor
6. aug 2020

@zooeynka priateľ to išiel práve zistiť. No tak keď odmietne tak neviem co budem robiť....

sissy27
6. aug 2020

kúpila si staré auto za 1500€ a bolo bez jediného škrabančeka, takže tento jeden navyše je taká katastrofa? 😀 či len potrebuješ na starú šunku nový lak? to inak tiež bude vyzerať krásne, keď ti prelakujú poškodené časti a budú svietiť oproti starému vyblednutému laku 🙂
no ale k veci - ujo ak má poistenie domácnosti, tak by sa mala vzťahovať aj na takéto veci (spôsobenie škody niekomu inému), aspoň ja to tak mám.
Ja osobne by som to tak nedramatizovala.

sickynickyobsadene
6. aug 2020

Ja len tak pomimo...moja dievka nám vyškriabala na auto svoje meno svojim prvackym písmom...ani za nič nepriznala že to bola ona😀

autor
6. aug 2020

@sissy27 áno to auto bolo bez jediného skrabanca 🙂 to nieje jeden navyše keby bol jeden tak to neriešim je to doskrabane cez celé auto dookola kameňom plus ďalšie škrabance na kapote atď.. Takže ty by si vpohode jazdila s takým autom? Alebo po prípade keby ho chceš predať zjavne na cene ubudne... Véd sa nejedná o 10 e.. Vraj to záleží od hĺbky škrabancov atď jasne ze keď to bude neviem aké drahé tak to budem musieť nechať tak predsa je to staré auto a niektoré investície sa nevyplatia..

ivetka_kamo
6. aug 2020

Určite riešiť s ujom, nech sa k tomu postaví ako chlap. Snáď sa nebude tváriť ešte on ublížene, že ma nevychovane dieťa

zarao
6. aug 2020

Ja osobne, by som od rodiny nepýtala peniaze na opravu. Nam doskriabal auto susedov 3 ročný syn, kreslil si naň s kamienkom. Tiež to je staršie auto, ale neriešili sme to. Hoci je pravda, že sused sa sám prišiel ospravedlniť a chcel nám škodu nahradiť, možno keby sa ujo netvaril, že sa nič nestalo a aspoň sa ospravedlnil.

mondolina
6. aug 2020

Môj ex mi doškriabal celé auto dokolečka, každý jeden diel doškrábaný, nové auto som mala týždeň, no dal si záležať.
Jazdím na takom už 7 rokov😂 mne to nevadí.

katty2012
6. aug 2020

@sissy27 ake dramatizovanie? je to jej majetok, na ktory si nasetrila a ktory jej bol poskodeny. co to ma teraz prehliadnut akoby sa nic nestalo? ja by som zase ubrala z tvojej lacnej arogancie

mondolina
6. aug 2020

Poistenie vandalizmus? Resp. Zodpovednosť za škodu? Nemáte v rodine?

autor
6. aug 2020

A aby som nezabudla priateľove auto ma tiež škrabance v predu nad kolesom auto ma za 20000e ale keďže to nieje až také strašné tak to neriešime. Ale moje doskriabal úplne celé 😶

beronsche
6. aug 2020

mna len pobavilo, ze spominas, ze v pripade predaja, by klesla cena... Ved to auto je stara rachotina tak ci onak.. Ja by som sa na to vykaslala, nedramatizovala a jazdila tak..
Ale tak tvoj ujo by mal samozrejme skodu zaplatit..

whatever1
6. aug 2020

Ujo by mal mať snahu nahradiť škodu, nie sa tváriť ze sa nič nestalo... v zachovaní dobrých vzťahov by som ho asi slusne poprosila ci by vedel ten lak opravit alebo ci ma niekoho kto by to s tým niečo spravil.. Priamo peniaze by som nepýtala ale načala by som tu tému a nechala to na ňom akým spôsobom to môže opraviť. Ak škrabanec nie je veľmi hlboký tak sa dá lak opraviť aj doma využitim voľne dostupných prostriedkov.

mircalla
6. aug 2020

No problém je ako už bolo spomenuté, že uja to nenapadlo riešiť. Každý by trochu seriózny človek by to riešil. Za mňa ozvať sa jednoznačne

zuzanapjat
6. aug 2020

tak logicky že to naserie... a áno treba žiadať náhradu škody... pokiaľ sa to rozhodneš riešiť. a ide aj o princíp, nie len o to, že 5 ročné dieťa, ktoré je asi pozadu rozumovo poškodí cudzú vec. My máme doma auto do plusu, tiež ho plánujeme predať za 1000€ má nabehané 300tisíc km, sem tam dáka hrdza, ale po jazdnej stránke sa o neho muž extrémne staral. Čo sa len dalo po jazdnej stránke bolo pravidelne menené, servisované. Tiež by nás nasralo keby ho dáky retard poškriabe. Toľko k starej rachotine do ktorej človek pravidelne vrážal a ktorá ešte bude roky šľapať ako hodinky.

sissy27
6. aug 2020

@katty2012 lacná arogancia? to je zas nejaká novinka na mk z kategórie "závisť, karma, a spol." ? prosím ťa nehrajme sa tu na to, že na aute za 1500€, ktoré sotva prejde najbližšou stk a ek, má zmysel investovať do nového laku. A pozrela by som sa na to, v akom stave bol lak pred týmto poškodením 😀
Jasné, aj mňa by mrzel každý škrabanec navyše, aj na starom aute, ale tu si naozaj treba spočítať, či má význam s tým niečo robiť.

mircalla
6. aug 2020

@sissy27 Dúfam, že zartujes
Čiže je podla teba v pohode, že ujo sa tvári, že sa nič nestalo. Lacná arogancia? Wtf. Pre niekoho je aj 1500 eur dosť a je doskriabane celé. Lacnú aroganciu cítim skôr od teba

pribinak
6. aug 2020

niekto si auto sanuje, a aj 10 ročne vyzerá ako nove. stará sa on, fakt je to ako člen rodiny
A nie je škrabanec ako skrabanec. 1-2 škrabance hore dole, ale keď niekto doskriave celé auto tak je to problém, napr výrazná pomoc pri hrdzaveni
A niekde nie je napísané že by ho za 1-2 roky ešte za slušne prachy nepredali, ale kto kúpi doskriabane auto?

Šla by som za ujom a povedľa mu, boli sme v servise a toto je cena, ktorú nám povedali. Viete to dať spraviť lacnejšie?

autor
6. aug 2020

@beronsche ide o to ze to auto mam len pár mesiacov. Ne jazdím na ňom kvôli zdravotným problémom, moja kamoška ho mala v plane kúpiť odomna šetrila naňho no o takéto doskrabane záujem nemá.. Takže tebe by pobavilo keby máš priať o toľko peňazí?

lula313
6. aug 2020

Keď píšeš, že je to kameňom, nebudu to hlboke škrabance. Nech priateľ kupi tempo pastu za 3 Eura a vyleštite to, pripadne lakernik ti to vie zalestit takým nadstavcom. Osobne by som však do takého starého a lacného auta neinvestovala, veď cena lakovania je 100eur diel, to fakt by ti rovno mohol kúpiť nove.

zuzanapjat
6. aug 2020

@mircalla to mi tak príde, že keby jedno dieťa druhému poškodilo lak na šlapacom autíčku za 350€ tak by niektoré hysáky robili... ale keď ide o 1500€ tak rovno nech s kladivom po kapote .... pritom je to jedno aké je auto staré..... poslúžiť môže rovnako dlho ako niekomu auto za 20 až 100tisíc. Také veci by sa jednoznačne nemali hodnotiť podľa ceny auta...

zooeynka
6. aug 2020

@sissy27 fakt sa vyjadrujes arogantne. To ze ma niekto auto iba za 1500 e neznamena ze si ho nevazi a ze ho nechce mat pekne. Lebo je stare tak jej donho kopnime ved co, to sa na starej rachotine strati

mircalla
6. aug 2020

Kebyže moje dieťa či dieťa, za ktoré som práve zodpovedna toto urobí, z princípu ponúknem kompenzáciu

autor
6. aug 2020

@lula313 no jasne to lakovanie neprichádza do úvahy. Preto sa snažíme najst iné riešenie. 🙂a snáď sa to bude dat spravit ma sa nato pozrieť kamarát automechanik.Keby to riešim tak ,tak mu ponúknem asi celé auto nech kúpi za pôvodnú cenu keď chce 😂

lucka_ke
6. aug 2020

my máme pripoistenie k poisteniu domácnosti za spôsobenú škodu, ak by syn niečo poškodil, preplatí to poisťovňa
možno aj oni majú, treba sa opýtať

pribinak
6. aug 2020

@sissy27 možno by to autorka témy ani nechcela riešiť keby ujo prestal hrať mŕtveho chrobáka a povedal, napr mam známeho ktiry ti to zalakuje, alebo daj to niekomu spraviť, preplatíme to

Ale keď sa tvári že nič sa nestalo? To človeka asi dobre naserie

Inak, pre niekoho aj stará šunka je kopec peňazí

mircalla
6. aug 2020

@zuzanapjat presne