Urazení švagrovci

8. jún 2023

Prosim vas som podla vas divna ze nechcem dat mojim bezdetnym svagrovcom na 8 dni do turecka na dovolenku svoju 14 mesacnu dcerku?,,,

katkami123
8. jún 2023

Nie si tá autorka, ktorej svokra chcela dať vtedy novorodenca švagrovcom na víkend?

katkami123
8. jún 2023

Ty zas pošli švagrinej link na psychické poruchy 😀

vevapeto
8. jún 2023

Možno keby mala tak 7< tak áno.

vevapeto
8. jún 2023

Také dieťa nepotrebuje atrakcie, ale matku.

vanilkovazmrzka
8. jún 2023

Poziciavat 14 mesacne dieta? To je snad vtip nie? Ako toto niekoho vobec napadne? 😅

mamina7070
8. jún 2023

Nechapem ze vobec toto niekoho napadne nech si obstara reborn a vezme ho
so sebou
oni ako maju predstavu co to obnasa ? by som ich pozvala a dala im prihliadat na malu nakrmit prebalit a uspat
vytriezveli by rychlo

jeennyv
8. jún 2023

Nie je to ok jasne, normalna mama by toto v zivote jednak nedovolila asi to nechapu 🤷‍♀️🤷‍♀️ a normalny clovek ho to ani nenapadne podla mna , ale pises, ze idu na dovolenku s ludmi s detmi, no rodinami, im sa nedari, su frustrovani z toho, podla mna a sa menejcenne citia voci partii rodin s ktorymi idu..to je jedna faza, ked sa parom nedari, ale toto je cez…nepoviem ..su situacie ked sa nedari…moja znama nemali istu dobu deti sa im nedarilo, potom podarilo…ale znama ona zas, ked isli v partii na dovolenku co uz mali deti, ona ich strazila venovala sa im neze, by si pozicala dieta niekoho..atd..toto mi pripada velmi divne..

eeffka
8. jún 2023

Autirka ja im poziciam moju, ma 11 a je celkom samoobsluzna 🤣🤣🤣

evicaopica
8. jún 2023

Ja by som im dieťa nedala ani doma na SVK nie to ešte do Turecka, no dobrý záhul

svetlonos
8. jún 2023

Pri precitani takejto temy, mila autorka, si pripadam ja ako pribrzdena...
Normalne sa mi rozum zastavil a nebola som schopna ani hned odpísať!
Pozerala som na youtube dokument o ludoch s downsyndrom. Jedna w3 ricna zena velmi tuzila po dieťati, mala ten down. Tak jej to vysvetlovali- gynekolog, jej mama. Ona pisala pre casopis, kde zamestnavali len ludi s tymto postihnutim. Inak bola fajn, celkom rozumna. Ona plakala ked si uvedomovala postupne, ze matkou nikdy nebude. Ka som plakala tiez.
Ale tvoji vadni svagrovci by sa rozmnozovat fakt nemali... A to nechcem byt hnusna ake takyto ludia by fakt nemali mat deti, nijakym sposobom. Ved to nie je normalne aby dospely priemerne inteligentny clovek vymyslel takuto k...... tinu?!
S tak malym by som sama ako matka s otcom do Turecka/k moru proste nesla! Ochorie a co potom??

svetlonos
8. jún 2023

Pokracovanie:
Oni deti nikdy nemali, nestrazili, svagor chlasta casto!
Nemaju ponatia, co znamena zodpovednost. Na 8 dni by som si vzala ako bezdetna segrine dieta len keby musim!
Keby mali vvsebevrozum, lasku a porozumenie akobdeti "funguju", v zivote by ich to nenapadlo!
Uz len z lasky k dietatku- vytrhnut ho takto od matky a sposo it mu taku traumu, ved ich nepozna! Oni maju v gebuliach fakt vzduchiprazdno, svokra jakbydal a tvoj muz je bud postarov syn alebo jediny, ktory z tej familie ma rozum!
Oni sa urazili ?? No poslala by som ich na psychiatriu, nech maju aspom kolibcomu. Dementi. Tak by som po noch vyletela aj po svokrusi, ze by sa ani nikdy uz neodrazili! Takych ludi vo svojom zivote nepotrebujem.
A i ked nemozu mat deti - sovsprostostou ludi nemam absolutne sucit! Oni fakt nech ich radsej ani nikdy nemaju!

rk123
8. jún 2023

boha ja sa nestacim cudovat co tym ludom niekedy napadne 😂

denithestrange1993
8. jún 2023

@vevapeto no ved presne,14 mesacne najviac zaujimaju 🐐🐐 alebo 🍼,zevraj atrakcie 😂 vsak to dieta vie ledva chodit.

lilizzachy
8. jún 2023

No určite by som nedala niekomu na dovolenku tak malé dieťa a ešte do Turecka...mimo eu...môže sa hocičo stat a co potom..bezdetný ľudia nemajú ani šajnu čo to je starať sa o také dieťa...ak chcú dieťa na dovolenku nech si urobia svoje...😃

nika11103
8. jún 2023

Ak je toto reálna téma , tak tvoji švagrovi naozaj bez srandy nie sú v poriadku . Ale ja tomu proste neverím aj tak že niekto by si chcel zobrať take malé dieťa k moru na týždeň . Že by to niekomu vôbec napadlo . Samozrejme iné by bolo keby vás zavolali aj s muzom , to úplne pochopím . Ale samé take malé dieťa . Neveriiiiim

elia9
9. jún 2023

To je snáď vtip😅ani moje šesťročné by som im nedala😅

jana_eyre_2
9. jún 2023

Tak na takúto otázku, či si môžu požičať moje dieťa preto, lebo ostatní majú, by som sa ich spýtala: WTF?!

To čo je za nápad, normálne ma to rozčúlilo.. čo je decko nejaká vec aby sme si ich požičiavali aby sme vyzerali ako rodina?

Keď som ešte nemala deti, šli sme vtedy ešte s priateľom na dovolenku s mojou sestrou jej mužom a dvoma deťmi.. mali sme aj ďalšiu malú neter, nenapadlo by ma ani náhodou pýtať ju od sestry.. skôr sme tam pár krát synovca vzali aby mali moja sestra a muž trocha voľnejšie (neter bola maličká) inak sme si robili vlastný program ako normálny ešte bezdetny pár..

pink_lady
9. jún 2023

Fiha, som prekvapena že sa neozvali ženy že "svokra to tak nemyslela" 🤣🤣🤣

Nie autorka co si, nie že sa dáš přesvědčit...mám pocit ale že ak nieco taketo navrhli tak vás ppvazuju minimalne za lahko ovplyvnitelnych a oni nie su normalni, lebo normálny clovek nad ničím takym neuvažuje

snowgirl1
9. jún 2023

Akože oni z višne spadli ked maju taku požiadavku od teba?

dankanka
9. jún 2023

Ja by som tam s vlastnymi detmi nesla nie ze ich niekomu dala bezo mna :D. deti nie su hracky..

moonlight1210
9. jún 2023

Pozicat rocne dieta, aby si vyskusali, ake to je. A na vyse tyzdna v zahranici.
A ked sa nieco stane, pojdu hned domov?
(Uz len to pozicat na skusku znie hrozne. Co je to pokusne morca?)

Ani vo sne by mi nenapadlo vziat na seba taku obrovsku zodpovednost, vziat si na starost take male cudzie dieta a v zahranici, bez rodicov.

Jednak bude najskor mat z casu na cas zachvaty placu za mamou. Kludne moze preplakat aj hodinu-dve (kto ma male dieta, vie, ake je stresujuce, ked dieta tak dlho a neutisitelne place.)
Jednak moze napriek vsetkej starostlivosti dostat upal (alebo uzeh). Moze schytat nejaku otravu jedlom. Oboje sa pri takom malom dietati moze zvrtnut na ohrozujuci stav velmi rychlo, v priebehu par hodin.
Moze tam prechladnut a ochoriet zo striedania tepla a klimy. Moze mat zapal usiek z kupania sa.
Pri takom malom treba predvidavo mysliet na X veci dopredu a robit opatrenia, aby ani nenastali (co zvlada rodic, lebo s tym dietatom stravil uz rok zivota, pozna ho a vsimne si odchylky v spravani a reakciach a vie, ze drobcovi nieco moze byt. Ze to nieco znaci.)

No, nikdy. Ani omylom by som dobrovolne nebrala taketo male dieta bez rodicov do zahranicia na taku dobu.
Ibaze by som bola pripravena na variantu, ze ak sa nieco pokazi, budem tam bud obiehat nemocnicu, alebo kupujem okamzite letenky na prve lietadlo, nech stoja co stoja, a dovolenka-nedovolenka, letim naspat domov za jeho rodicmi, aj keby to malo byt po prvom dni.
Dieta nie je hracka na mojkanie.

My sme nase vlastne pre toto bravali na dovolenky v zahranici az od styroch rokov.

saxana000
9. jún 2023

Nedala som ani 7 rocnu do Bibione vlastnym rodicom..dieta nie je kufor ze.pozicaj.mi na dovolenku

basska_b
9. jún 2023

Hm a neni to kvalifikovane ako unos? Dieta by malo cestovat so svojimi rodicmi. Ci oni maku rovnake priezvisko? Povedz im, ze male nema pas (ak ho nema) a ze ho nebudes vybavovat. A ze keby oni mali dieta, ci by ho ročné poslali samé prec. Nech kamosom zabavia a strazia 2 deti na mieste, ti im budu ruky bozkavat. To je co, ze kamosi maju, aj ja chcem... vari je dieta mobil alebo slnecne okuliare?

adrianap83
9. jún 2023

V žiadnom pripade by s nikým moje 14mesacne dieťa do zahraničia nešlo. Jedine so mnou a/alebo jeho otcom. Už tu žienky popísali kadečo, všetko pravdivé.
Ale inak neviem ako to je aj s tým, že dieťa má predsa pas a aj tam pri vybavovaní úradníčka vravela, že len s rodičmi, do neviem akého veku. Či zle som pochopila? A toto je ešte aj mimo EU.
Ešte by ma aj mrzelo, ze prvý pobyt pri mori si nežijem s vlastným dieťatkom. Akokoľvek by dopadol.

adka_bh
9. jún 2023

Tak teraz som už videla/čítala všetko 😅

Švagriná je riadne mimo realitu, asi na ňu pôsobia nejaké erupcie na slnku 😵‍💫😅

P.S. Ani svoju 8čnú dcéru by som nedala/nepustila do zahraničia s nikým! Dieťa nie je vec na požičanie!

katrin69
9. jún 2023

😂 Nedala by som ani svojmu manželovi, keby išiel sám... Je to ešte drobča. A keď švagrovci nechápu váš materský strach, tak nech si zakúpia psa, keď chcú mať spoločnosť... Na dovolenku by som im pribalila len detský bazén, napustila vodou a nech sa u nich na dvore čľapocú pod mojím dozorom... Bodka. Neriešila by som to už viac s nimi, aj keby sa ich opuchnuté zadky plieskali o strop, čo by boli urazení... 😂 Ani keby ma svokrovci presviedčali. Nedala by som ich ani teraz, keď majú 6 a 3roky. Proste sú to moje deti!!! 😂

agatbaza
9. jún 2023
katkami123
9. jún 2023

Pýtať si dieťa na dovolenku, lebo majú ostatní, tak nech mám aj ja nejaké? To nie je nafukovačka. Veď take dieťa sa nemôže ani vystavovať ešte priamemu slnku, do pol hodiny ho môže spiecť, môže dostať úpal, črevnu virózu, môže tam skončiť v nemocnici, oni ani len nie sú zákonní zastupcovia, do toho on pije, takze bude ruka hore, však dovolenka. Ako v tomto ich prípade to príroda zariadila naozaj dobre, že tieto dve kreatúry nemôžu mať deti s takýmto ich prístupom. Moje budú mat 2 roky, sú tmavšie typy, zabudla som ich natrieť a už tu boli cervendie v tvári po 15 min. na slnku, v tomto podnebí,tak som hneď natierala a to bývame na severe Slovenska. Tie deti majú ešte citlivú kožu, nie ako my dospelí. Dieťa je živá bytosť s citmi a svojimi potrebami a nie prestíž, aby som sa ukázala na dovolenke, že keď vy, tak aj my. Ja by som s takymi blaznami prerušila kontakt a odkázala im, že pokým sa nebudú správať ako dospelí inteligentní ľudia a nie splašení pochábli, nech sa mi neozývajú. Nech si vezmú podstatne staršie dieťa z detského domova na dovolenku ako buddy, keď si potrebujú niečo dokazovať a nie vaše batoľa. S takým malým by som nešla ku moru ani za svet, ešte do Turecka. A to sa nejdem vyjadrovať o separačnej úzkosti, keď take malé neuvidí 8 dní maminu ani otca, už len to im nevydrží. Oni dvaja potrebuju aj so svokrou akurát psychiatrickú pomoc a nie cudzie dieťa na dovolenku.

katkami123
9. jún 2023

Na tie atrakcie by som švagrinej zas cez messenger poslala link na Môj Buddy, pre ľudí, ktorí chcú tráviť čas s deťmi z detského domova. Tam sa môžu realizovať až až.

Nech sa páči: https://tvojbuddy.sk/

A s nimi by som dohovorila, to sú blázni.

miriam11
9. jún 2023

Preboha ,oni sú divní, nie ty.