Uvažujem nad opatrovateľkou deti

27. dec 2021

Ahojte, prosím o názor. Uvažujem nad opatrovateľkou k deťom z dôvodu nedostatku času pre seba, príležitostne (cca 4x týždenne 2 hod) Ked pôjdem do kina, športovať a pod. Ale mám taký problém so sebou, ja už mám teraz výčitky že ich chcem odložiť niekomu cudziemu z takých sebeckých dôvodov.

vler
27. dec 2021

Nie je to sebecke-aby si sa mohla postarat o inych musis sa tiez postarat o seba

iwesska
27. dec 2021

Tak 4x tyzdenne 2 hodiny je pravidelne,nie prilezitostne. Mne osobne sa to uz zda dost. Este tak 1-2x do tyzdna si to viem predstavit,aj to nie kazdy tyzden. Ale tak ty musis vediet ake su deti stare a lipnu na tebe.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vler
27. dec 2021

Vo vela krajinach po 6 mesiacoch su uz mamy prec od deti, lebo sa musia vratit do prace lebo materska je kratka. Takze 4x tyzdenne po 2 hodinach sa mi vobec nezda vela aby si sa venovala sebe

autor
27. dec 2021

@iwesska máš pravdu, že je to už celkom pravidelne, ja som na deti sama a samé ich nemôžem nechať, sú ešte malé. Za posledné dva roky som pribrala 20kg a som úplne iný človek ako kedysi, zanedbaná, nedá sa mi ani ku kaderničke ísť. Potrebujem niečo začať so sebou robiť. S deťmi chodím von ale o športe sa hovoriť nedá.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. dec 2021

Pracujem, ale len doobeda.
@elizabet173

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
27. dec 2021

Mne sa to zdá dosť hodín, ale ak Ti to pomôže prečo nie?Keď robíš doobeda a deti sú asi v škôlke, škole prečo také aktivity nerobíš, pokým sú v inštitúciách?

vanda323
27. dec 2021

4 x do týždňa...by na mňa bolo viac trošku ale keď to tak cítiš ty , je to ok. Podľa mňa choď do toho určite

autor
27. dec 2021

@elizabet173 áno deti sú v škole a škôlke. Staršie dieťa ma krúžky 4x týždenne, takze potrebujeme sa presúvať, samé si ešte nezajde, čo tiež zaberá nejaký čas. Druhé beriem zo škôlky o 14:30. Pracujem prevažne doobeda ale sú dni kedy som do 14-15:00 v práci. Mám väčší dom a psa, treba aj upratať, variť, v lete zahradka, pokosiť, čiže prace je dosť. Keď chcem ísť s nimi kazdy deň von veľa času mi pre seba neostane. Proste jedine východisko vidím v opatrovateľke.

zuzi56
27. dec 2021

Ja by som to určite skúsila, mne sa to nezdá ako katastrofa. Radšej spokojná mama, ako nervózne furia(nemyslím v zlom).

lija22
27. dec 2021

ano. dobre uvazujes. ja som si brala opatrovatelku ku daleko mladsim detom, len aby som dospala a boli to vyborne investovane peniaze

borkavan
27. dec 2021

pozri, stale to môžeš upraviť. ked sa ti bude zdať, ze je to moc, tak ju zavoláš 2x do týždňa.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
krisbar
28. dec 2021

Urcite si najdi!! Aj na viac hodin. Spokojna mama, spokojne deti. Nikdy sa neporovnavaj s inymi, vo ini stihaju, ako ziju. Zi tak ako tebe vyhovuje. A zacni na sebe pracovat, aby si bola spokojna. Aj ked....20kg nadvaha je problem stravovania...ale to su vsetko spojene nadoby, zdrava mysel, zdrave telo.

autor
28. dec 2021

@krisbar ďakujem, áno je to problém stravovania, ale ten problém so stravou vznikol na základe niečoho. Ja to pripisujem únave a vycerpaniu a verím že šport mi pomôže získať energiu a hlavne psychickú pohodu.

samkolea
28. dec 2021

Tiez si myslim, ze je to ok. Ja som bola s prvym synom sama a mala som opatrovatelku 1x v tyzdni na 8hodin. Niekedy 2x za tyzden na 8hodin. Nakupila som si, vybavila ci sla na kupalisko, alebo len tak sedela doma.

autor
29. dec 2021

Baby, tie čo ste mali opatrovateľku, koľko ste jej platili za hod? Ďakujem

dmk_1
29. dec 2021

A tie,co ste mali opatrovatelku, v akom veku ste ju zacali brat k detom? (Do buducna tiez uvazujem)

agatky
29. dec 2021

Platim 10€/h na dvojicky maju 14m a chodi k nam cez vikendy vzdy ale iba na par hodin ked mamka alebo svokra nemoze

dmk_1
29. dec 2021

@samkolea kolko mal syn, ked si zabolala opatrovatelku?

lija22
29. dec 2021

platila som 4€ na hod. dvojicky mali nieco vyse roka. jej ulohou bolo ich dve hodiny kocikovat, prip sa motkat po vonku. 4€ az mi je to smiesne, bolo to pred siestimi rokmi. teraz mi som na jedno dieta ponukla tak 8-10€ max

samkolea
29. dec 2021

@dmk_1 mal 2 roky.