Už naozaj nevládzem

babatko2010
30. júl 2012

Ahojte všetci,uz som uplne zufala a neviem ako dalej,uz z tych nervov mi ani jest nechuti.mam dcerku ktora ma 20mesiacov,a ona jedina ma asi drzi nad vodou este...byvame u priatelovich rodicov a je to tam ciste peklo,priatel si robi co chce,chodi si kade-tade a bud domov pride uplne namol alebo nepride vobec,no najlepsie natom je ze jeho mamicka si ho zastava ako sa len da,(len ja som ta najhorsia)!pritom oni sa spravaju tak ze ked sa mala narodila,boli sme tyzden v porodnici a ani raz ju neprisiel z ich rodiny nikto pozriet,stale ju chce len vlastnit,poucovat ma co ma mala robit,sice tvrdi ze oni ju zboznuju ale od narodenia neberu naohlad ze je v dome male dieta,vzdy ked mala zaspi,vedia to ale naschval vtedy sa hadaju,kricia,trieskaju a podobne hlucne veci...ked bola mala babatko vzdy ked jej prisla nejaka navsteva a mala spinkala vonku v kociku,ona ju naschval zobudila ze aby ju videli jej kamosky ked je hore!v sucastnosti by malu napchvala len so sladkostami a sackovimi polievkami a vsetkymi polotovarmi,ked spinka vonku v karicke sadne si oproti karicky a fajci na nu,.a toho je este vela co stvara ale uz to ani nevladzem pisat,je to proste rodina alkoholikov ktora vidia len seba a ostatny su pre ich NIC.malej otec pije podla mna kvoli nim,a ja neviem ci mam v takejto rodine ostavat len kvoli tomu aby mala bola s otcom,aj ked viac menej s nim neni...

katren
31. júl 2012

@babatko2010 pridaj sa ku kockam tu 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/moja-svokra-uz-nevladzem-2/
ja mam stastie, ja by som svokru v zivote nevymenila 😉

babatko2010
autor
31. júl 2012

ja ju nepotrebujem riesit do detailov,lebo mi je zle uz len ked ju vidim...

sisaha
31. júl 2012

@babatko2010 a tebe v hlave nesvietila kontrolka, ked si videla vtedy ako ziju? Ze jeden je v base a zvysok rodiny pije?

babatko2010
autor
31. júl 2012

ten co bol v bas sa tam dostal este len teraz,a hovorim velmi maaalicko som tam chodilaa...a oni to vzdy aj ked nieco bolo hrali na cistuu pretvarku...

sissmiss
31. júl 2012

@babatko2010 a ako to chces riesit? 🙂 Lebo teraz je ta situacia nejaka. Ze si to nevidela predtym lebo sa pretvarovali ok, ale co teraz ked sa nepretvaruju a situacia je taka aka je? 🙂

sisaha
31. júl 2012

@babatko2010 no, nejdem ti cistit zaludok za to, ze toto bola ta najvacsia chyba a vzdy, ked s niekym planujem buducnost, tak si jeho rodinu poriadne obzriem, ale tiez sa pytam ako sissmiss, co s tym chces spravit teraz? ak chces zo svojho dietata vychovat ineho cloveka, nez aky ma momentalne za vzor, tak to chce davku odvahy a urobit prvy krok..

tinki
31. júl 2012

@babatko2010 musíš od nich odísť, lebo najviac bude trpieť tvoje dieťa. Nič vás nedrží, ešte dobre, že nie ste zobratí..Vieš, na svete je toľko chlapov, ktorí by ťa aj na rukách nosili a určite aj malú..Nenechaj sa ponižovať, hlavu drž hore, buď silná. Choď k vašim. K bratovi sa zmestíte..Neverím, žeby ťa vaši nechali tak, keď im povieš toto všetko. Postavíš sa na nohy, nájdeš si sama časom podnájom a bude to dobré. Veľa žien žije samých s dieťaťom.
V žiadnom prípade neostávaj tam, kde ťa ponižujú a kde nemáš oporu. Keď uvidia, že si s tebou budú môcť robiť čo chcú, bude to ešte horšie. Nakoniec sa dočkáš aj toho, že si v jeden krásny večer, otec tvojho dieťatka prinesie ešte nejakú "kamarátku na noc" domov a svokra ich bude ochraňovať..
Never mu, že sa zmení..Nikdy sa nezmení, pretože má oporu v rodičoch. NIKDY..
Zober odvahu a hlavne mysli na zdravie a šťastný život svojej dcérky...Neurob jej to..Nenechaj ju žiť v pekle..Ona si to nezaslúži... 🙂

tinki
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka.s
31. júl 2012

@babatko2010 prepac, nechcem sa ta nejako dotknut, ale ty si nevedela, ze tvoj priatel je alkoholik a nezodpovedny clovek ? ked si vedela)/ videla, co sa deje, preco si tam sla byvat ?
chapem ta, ze sa trapis, ze ti je nanic a rada by som ti pomohla, aj ked neviem ako, ale stale nechapem, preco si sa s takym partnerom rozhodla mat dietatko a zit s nim ?

katren
31. júl 2012

@tinki tak si chod dat ten biely rozok....
a ak mas so mnou nejaky problem, pis prosim mne
dakujem

a nechapem ako som mimo, kedze sa v uvode stazuje aj na svokru

tina1711
31. júl 2012

Ahoj celkom rozumiem tvojmu problemu sice nebyvame Nastastie u jeho rodicov a ani nepiju a nerobia take somariny ale tiez ak sme nahodou u nich kricia ked mala spi a chu po mne aby som malu zobudila ked sa na nu chce niekto pozriet vobec nerespektuju moje priania aj v jedeni davaju jej stale jest hluposti a sladkosti.Moj priatel co robi tvoj robil tiez ale skrtla som to a odisla som od neho pretoze kde ma vzor to dieta a hlavne aky urcite je pre teba tazke odist ale ked chces dobro co urcite chces pre svoje dieta tak odid.Dieta vidi a chape

andykras
6. aug 2012

tak to uz by som davno odisla a bud ta ma priatel rad a pojde s tebou alebo budes konecne vediet na com si

maculkac
23. feb 2013

Ahojte,
poprosila by Vás kočky o radu. Mám brata, ktorý je závislý na alkohole, samozrejme si to nechce už roky priznať, a je to čím ďalej horšie. Má svoju rodinu - manželku a dve krásne zdravé dcérky a ja sa už nechcem pozerať na to ako trpia nielen ony, ale aj my v jeho okolí. Skoro každý deň sa opije a potom je agresívny na manželku, na deti vrieska, osočuje maminu a všetkých viní z toho, že kvôli nám prišiel o prácu. Ale alkohol si v žiadnom prípade neprizná, ten na vine samozrejme nie je. Už ho raz v noci zobrali aj policajti so záchrankou, lebo bol v delíriu... ale po 4 dňoch na psychiatrii ho poslali domov. Lenže on dobrovoľne nepôjde doktorovi, neprizná si závislosť a samozrejme následky. Neviem prečo sa jeho manželka nechce s ním rozviesť, na čo čaká - až im ublíži viac, alebo sa niečo stane??? Najviac sa trápi mamina, lebo tá si všetko vzťahuje na seba, lebo je to jej syn, ale veď ona mu do krku ten alkohol nenalieva, ani ho nevychovala k tomu, aby sa z neho stal ožran. Strašne ma to trápi, lebo jeho deti ho ľúbia, no bojím sa o ne. Neviete o nejakom spôsobe, ako alkoholika dostať na liečenie? Vopred ďakujem za Vaše rady. Maca

irriss
23. feb 2013

@maculkac
Ahoj ..smutny pribeh...
ale znam situace s jinou zavislosti...kdy maminka (jako ta Tvoje), zoufala ...v podobne situaci ...SAMA dala do mistnosti syna drogu,zavolala Policii, aby svemu synovi POMOHLA...☹
Jsou zivotni situace, kdy nelze jednat podle nemocneho..protoze nemocny-zavisly si to neuvedomuje...a vetsinou pochopi nutnost sveho leceni, az kdyz se stane nestesti..
tato"pomoc maminek" bych rekla je za minutu dvanact....a casem i dite podekuje.. 😉

piacere
23. feb 2013

@babatko2010 ja len tolko, ze ja som donedavna byvala v dvojizbovom byte s mojou mamou, mojim muzom a dvojrocnym synatorom. Boli sme tam ako sardinky, pkus do toho nase veci, ktore sme uz malu v predchadzajucom podnajme, takze v tom malom priestore boli dve miktovlnky, dva televizory, dve pracky... Saty na nas padali zo skrine, ale BOLI SME STaSTNI 🙂

Odid!!

maculkac
23. feb 2013

@irriss
vďaka za odpoveď, ale až do takejto krajnosti to nechcem hnať, to by malo byť až to posledné.... je to na hlavu postavené, že nemôžete takého človeka dostať na liečenie, ak s tým nesúhlasí, aj keď už v nemocnici bol, má záznamy aj v zdravotnej dokumentácii, aj u policajtov, že už niečo takéto v minulosti riešili.... a hlavne sám si nikdy neprizná, že sa potrebuje liečiť...

grace90701
23. feb 2013

@maculkac Bohuzial brat musi sam suhlasit s protialkoholickou liecbou, inak ho nikde nevezmu...ja som sa dokonca sama skontaktovala s psychiatrickou, lebo som chcela pre jedneho cloveka nieco taketo vybavit...trvali na tom, ze nielenze musi sam suhlasit, ale sam si musi zavolat na psychiatriu a dohodnut termin.

irriss
23. feb 2013

@maculkac prave proto tato moznost, kterou jsem Ti popsala, je nejen krajna ale i jedina..
posledna je totiz o niecom uplne inom..ta posledna je az ta,ktere se nevyhnes pokud "nevymyslis neco ty sama"..zavisly bude odmitat pomoc az do posledni chvile..az kdyz provede neco nenavratneho, a vystrizlivy pomoci "zakona"...
Zkouseli jste se obratit na nejakeho farare? Nebo tento zpusob na SK nefunguje?Zdejsi farari maji i organizace, kam zavisli obcas i jdou dobrovolne....nebo na doporuceni z vykona trestu..spociva to v tom, ze dochazi k lecbe pomoci "prace".. 😉

maculkac
23. feb 2013

@irriss
sama pracujem v justícii, viem, že ak podám trestné oznámenie, tak ho zoberú, lenže na mňa zatiaľ "ruku nepoložil", a slovné narážky od alkoholika hneď vyvrátia, nakoľko "nebol v stave chápať to čo koná a hovorí".... On akúkoľvek pomoc odmieta, nikto by ho ani tankom nedostal k farárovi, tobôž do nejakej komunity...

maculkac
23. feb 2013

@grace90701
veď toto je na tom to najhoršie, ten súhlas... ☹

irriss
23. feb 2013

@maculkac
..podle meho jsi vyvratila vsechny moznosti, ktere se daji pouzit, aniz by bylo treba "souhlasu zavisleho"..
bohuzel zbyva uz jedine..cekat az to prezene..a to nezavidim..protoze vlastne bude "nevinnym"..i kdyz ponecha obeti... 😎 a nemusi jit doslova o smrt....ale obetmi se uz jeho okoli stalo... ☹

p.s. kdyz pracujes v justici, melo by Ti byt jasno, ze bud tak nebo tak..jinak je KONEC ☹