Už naozaj nevládzem

babatko2010
30. júl 2012

Ahojte všetci,uz som uplne zufala a neviem ako dalej,uz z tych nervov mi ani jest nechuti.mam dcerku ktora ma 20mesiacov,a ona jedina ma asi drzi nad vodou este...byvame u priatelovich rodicov a je to tam ciste peklo,priatel si robi co chce,chodi si kade-tade a bud domov pride uplne namol alebo nepride vobec,no najlepsie natom je ze jeho mamicka si ho zastava ako sa len da,(len ja som ta najhorsia)!pritom oni sa spravaju tak ze ked sa mala narodila,boli sme tyzden v porodnici a ani raz ju neprisiel z ich rodiny nikto pozriet,stale ju chce len vlastnit,poucovat ma co ma mala robit,sice tvrdi ze oni ju zboznuju ale od narodenia neberu naohlad ze je v dome male dieta,vzdy ked mala zaspi,vedia to ale naschval vtedy sa hadaju,kricia,trieskaju a podobne hlucne veci...ked bola mala babatko vzdy ked jej prisla nejaka navsteva a mala spinkala vonku v kociku,ona ju naschval zobudila ze aby ju videli jej kamosky ked je hore!v sucastnosti by malu napchvala len so sladkostami a sackovimi polievkami a vsetkymi polotovarmi,ked spinka vonku v karicke sadne si oproti karicky a fajci na nu,.a toho je este vela co stvara ale uz to ani nevladzem pisat,je to proste rodina alkoholikov ktora vidia len seba a ostatny su pre ich NIC.malej otec pije podla mna kvoli nim,a ja neviem ci mam v takejto rodine ostavat len kvoli tomu aby mala bola s otcom,aj ked viac menej s nim neni...

sisaha
30. júl 2012

@babatko2010 mna skôr zaujima, preco tam este si...Sama si uviedla niekolko dôvodov, preco sa tam žiť neda a napriek tomu tam ostavas....Ja niekedy fakt žasnem. Ty si na konci so silami, ale nevies ci mas odist? Po mne by tam teda ostal iba prievan...

ada274
30. júl 2012

mile babatko, v tvojom vlastnom zaujme, ale hlavne v zaujme tvojej dcerky od takej rodiny prec, pochopitelne ak mas kam.
Podla toho co pises ta tam nic dobre necaka. Ani laska ani podpora pre tvoje dieta, iba prislub dalsich traum.

vsetko dobre zelam a vela sily urobit to spravne rozhodnutie.

babatko2010
autor
30. júl 2012

ved to...ze nemam kam ist,moji rodicia byvaju v byte este s bratom,je to malicky dvojizbovy byt,a este som zabudla,on doteraz aj ked sa opil tak dosiel lahol si a spal ale v poslednom case zacina byt agresivny a normalne sa ho bojim...☹

sisaha
30. júl 2012

@babatko2010 a kolko ma brat rokov? Bavila si sa s rodicmi o moznosti navratu? Aj ked je to maly byt, docasne by sa mohol stat tvojim utociskom a neskôr by si sa osamostatnila..

michele11
30. júl 2012

@babatko2010 Ak ti to pomoze, uplne presne viem, o com pises, zazivala som v podstate to iste. Ak ti mozem poradit z vlastnej skusenosti, u nas ta situacia spela uz pomaly k rozchodu, lebo som to uz nezvladala znasat a tak som pritlacila na priatela a mal na vyber, bud s tym nieco spravi alebo sa vraciam k mame. Vysledkom je, ze on uz dva mesiace robi vonku a my s malou odchadzame koncom leta za nim. Dlhodobo sa tak zit neda, vlastne aj jeden den je vela, ked mas prezivat take stresy a naschvaly. Ak mate moznost, odidte spolu, ak nie, tak chod aj sama prec, lebo coskoro by aj tak doslo k tomu, ze by si zvazovala rozchod. A prospeje to aj tvojmu dietatku, potrebuje normalny rezim a istotu, nie vystresovanu mamu. Drzim palce.

babatko2010
autor
30. júl 2012

brat je maly,ma 7rokov,rozpravali sme sa otom,ale tu naozaj asi nieje miesto,v tej jednej izbe je brat a vsetky ich veci a v obyvacke spia rodicia...

sisaha
30. júl 2012

@babatko2010 no co ti poradit? Malu do jasiel, ty do prace a do podnajmu.. Pripadne tvoji starí rodicia? u nich sa tiez neda?

usacek79
30. júl 2012

@babatko2010 tvoji rodicia este asi nie su na dochodku, ked mas takeho maleho brata, tak skusit riesit ich byt. ja chapem, ze je to asi dost trufaly napad, ale nemozu byt predat a kupit 3 ci skor 4izbovy v inej lokalite? tie cenove rozdiely nie su take obrovske medzi 2i a aspon 3i..
vidim, ze si z okresu tranava, tak mozno nejaku menej atraktivnu obec, mozno staci ist o par km dalej (co busom ci autom za pracou az tak nepritazi), mozno by stacila len relativne mala hypoteka, aby sa doplatil rozdiel v cene vasho a vacsieho bytu - ty by si im ju po materskej predsa tiez mohla pomoct splacat...

lebo jedine riesenie je v tvojom pripade ODCHOD okamzity, bude to len horsie, to je v podstate 100% istota.
a mozno by sa vas byt predaval aj par mesiacov, zatial by ste hladali novy a riesili hypoteku napr, ale je to aspon svetlo na konci tunela.. Aspon mas aky taky zachytny bod.

katkakovac
30. júl 2012

neurob chybu ako moja švagriná. moja svokra je nervák, robí bordel, bije všetkých, proste peklo. mali sme ju doma, nakoniec sme ju poslali preč (svokrovci sú dávno rozvedený, mala kam). švagriná s mužom a so synom s ňou žijú už 7 rokov, malý je diagnostikovaný neurotik, raz si chcel podrezať žily a to má 12 rokov. VŽDY existuje cesta, len treba urobiť prvý krok. porozprávaj sa z rodičmi, s priateľom, s rodinou, čokoľvek, ale určite hľadaj cestu ako z toho von.

zmrzlinkams
30. júl 2012

@babatko2010 to si nevidela predtym že aka to je rodina ???? to u nich sa nemohla stať z jedneho dna na druhy, určite tak žiju už dlhšie - ja si myslim že tolko dovodov čo si uviedla neni čo vahať ja by som tam neostala ani den ....
a ako som pohopila nieste zobraty tak nemusiš sa ničoho bať zbal sa ak maš kam isť tak utekaj od nich čo najdalej -lešpie to nikdy nebude bude to len horšie a horšie !!!!!!!!!!!!! a ide hlavne o psychyku a zdravie tvojej dcerky a ja sa divim že ti ešte po niektorich spominaních veci ešte pekne spinkava.
pouvažuj, porozmyšlaj nad tym všetkym a rozhodni sa čo najskor - lbo čim dlhšie tym to bude ťažšie a myslim si že už sama odpoved poznáš len si ju chceš overiť tu na MK 🙂 držím palčeky prajem pevne nervy 🙂

mima4
30. júl 2012

@babatko2010

ahoj, odid z tade. Porozpravaj sa s praitelom, a povedz mu, ako to vnimas. Bud sa rozhodne on pre zmenu, odidte s tebou...alebo ostane sam. Tvoj priatel ta podla mna nemiluje, inak by videl ako sa trapis, co prezivas.... neviem ci to s nim ma zmysel.
Podla mna by ta mohli tvoji rodica na nejake 2-3 mesiace prichylit. Ty si najdi podnajom - garzonku, malej jaslicky a chod hned do prace.

kralicica
30. júl 2012

skonči to. čím dlhšie tam ostaneš tým ťažšie bude ísť preč.

sissmiss
30. júl 2012

pil priatel este pred narodenim dietata?
rozpravala si sa s nim o tom ako sa tam citis a co ti vadi?
dieta bolo planovane?
neuvazovali ste/ nerozpravali ste sa pred narodenim dietata o planoch co sa tyka byvania, osamostatnenia sa?
kolko stoji garsonka mesacne u vas?
priatel pracuje? ak by nesuhlasil s odstahovanim sa od rodicov, da sa vysudit vyzivne, dieta uz nie je az take male, moze ist do jasli, ty do prace, na garsonku a skromne zitie by si podla mna mala
Preco ste vobec zacali byvat u jeho rodicov? Bol nejaky casovy plan ze dokedy alebo nieco ine co vas presvedcilo? Co si o tom celom mysli tvoj priatel?

miskakyska
30. júl 2012

@babatko2010 dobrych ľudí sa všade zmestí,aj keď to nebude jednoduché...Tvojich rodičov to netankuje,že sa tam tak trápiš,keď Ťa nezavolajú naspäť domov?

mandarinkadarinka
30. júl 2012

@babatko2010 ahoj, ked to citam, vidim seba pred pol rokom. Dnes som uz rozvedena a konecne stastna. utekaj od nich, ale rychlo.... otec ma maleho kazdu druhu nedelu na 3 hodiny v mojej pritomnosti, stari rodicia nejavia zaujem, dokonca mu ani nic nekupili k 1. rociku - uzasne, vsak?

luciferkax
30. júl 2012

Utekaj rýchlo preč! Zbytočne trápiš seba aj bábo. Myslím (iba myslím) že pár mesiacov by si to vydržala aj s bratom v jednej izbe, potom by si si našla podnájom, aj ked jednu izbu. všetko sa dá , ked sa chce, len trreba začať... Resp. nemáš ešte babku ty? žeby si šla k nej?
Každopádne, držím palce, ench ti to všetko dobre dopadne a posielam veeeeeľa sííííííííl

anavila
30. júl 2012

ahojte...všetky jej radíte aby utekala preč..len to nieje stale take jednoduche...nenapadlo vam, ze ju priatel moze vyhladat a ublizit jej a aj malej??? ja by som to riesila urcite rozhovorom s nim, dam mu na vyber, aby sa zmenil a ak nie, tak mu poviem ake mam plany a potom od neho odidem,no nepozname ho, nevieme, co ma v hlave a ako sa zachová...
@babatko2010 neboj sa, všetko dobre dopadne, len musíš byť silná, píšeš, že nad vodou ťa drží tvoja dcérka, bojuj pre ňu, určite to pochopi ked bude starsia, treba veriť a všetko dobre dopadne.

mamavera
31. júl 2012

@sissmiss perfektný príspevok, ale zakladateľka témy si určite ani jednu z tých otázok, ktoré si napísala, v živote nepoložila, ani nad nimi nerozmýšlala, inak by nemohla byť tam, kde je. Človek, čo sa spije do nemoty a začína byť agresívny, nebol pred dvomi tromi rokmi abstinent. Zbytočné už teraz riešiť, prečo mala dieťa s takým človekom, keď nemá kde bývať, tiež by som sa priklonila k možnosti hľadať prácu a podnájom,
@anavila no neviem, či je bezpečnejšie v dome s agresívnym ožranom, kde sa ťa nemá kto zastať, alebo niekde inde...

jana497
31. júl 2012

Utekaj od neho prec,dobre ti radia.Radsej v malom byte s rodinou a v pohode,ako takto zit...Nenechaj sa ponizovat,skakat si po hlave,takto zivot nezijes len ho prezivas ,schop sa neries preco to nejde ,ale zacni riesit ako to pojde...Nemas co stratit ,mozes len ziskat...Drzim ti palce a konecne sa schop....

bianca
31. júl 2012

@babatko2010 tak na co cakas?Kontaktuj krizove centrum pre matky s detmi a padj odtial. http://www.domov.estranky.sk/clanky/domovy-pre-... zbal kufre,babo a chod.Nezabudni prekusnut svoju hrdost,odpor a vsetko co ktomu patri a ziadaj vyzivne.Bud sa chlap spamata,zacne sa o vas starat a zozenie choc jednoizbovy byt (aj ked silno pochybujem ze by to malo neaky zmysel ked si rad vypije lebo dovod sa najde vzdy) alebo nema cenu nicit si zivot vedla takeho cloveka

cecil36
31. júl 2012

@usacek79 ale preco by si mali brat jej rodicia hypo na novy byt, ona je dospela a zodpovedna za svoj zivot.... A ist na dedinu, no neviem, museli by dochadzat do prace (co by im samozrejme pritazilo financne), brat by musel menit skolu (co tiez nemusi byt jednoduche), nehovoriac o tom, ze na hypo pravdepodobne ani nemaju financie, lebo uz davno by boli vo väcsom byte. Ale mas pravdu, odchod- okamzity je najlepsie riesenie aj podla mna.
@babatko2010 skus si dat inzerat na podnajom, mozno najdes nejaku kocku- maminu alebo studentku. A sup do prace. Vasi by ti mohli pomoct s dcerkou, teda ak by chceli samozrejme, pripadne vybrat z jasliciek a tak. Ale aj ja si myslim, ze ostat tam je cista cesta do pekla. 😒

sissmiss
31. júl 2012

@mamavera ja vychadzam trosku aj z toho, ze som nieco podobne zazila. Ex pil, ale to som pred svadbou nevedela, lebo sme spolu nezili a pripadne preslapy som si nevsimla, lebo pri mne nepil, a ak dospaval tak sa vyhovoril na pracu a ja som ho mala za zodpovedneho a usilovneho 😅 Ze jeho matka pije viac nez len konzumentsky som sice videla podla flasiek, ale vzdy to bolo v suvislosti s navstevou, oslavou, prilezitostou. Ale vzdy si nasla nejaky dovod preco pit. Aj ked som ju nezazila opitu, ale alkohol u nich vzdy bol a casto sa konzumoval. Ze u nich nechcem po svadbe byvat som si jednoducho vydupala, a na cas sme mali ist k mojim rodicom, ale dohoda bola, ze si hladame podnajom a tam pojdeme po cca pol roku...nahodou som sa ale dozvedela ze ex zrusil dohodu s realitackou ktora nam hladala byt podla nasich poziadaviek..lebo ze ved nam je dobre u mojich rodicov a nemusime tam nic platit 😕 Takze ja som si tieto otazky musela zacat klast az ked som precitla do reality, ked som zistila ze som si vzala alkoholika, ked som zistila ze mne vravi nieco ine a robi nieco ine, ze ma klame, zavadza, vyuziva, Takze mozno sa aj zakladatelka temy dostala do tejto situacie ako slepe kura k zrnu

mamavera
31. júl 2012

@sissmiss píšeš veľmi rozumne. Aj ja som zažila všeličo, som rozvedená, žijem v novom vzťahu, ale vždy som sa snažila byť aspoň akotak po ekonomickej stránke sebestačná - "kdyby neco" a to sa dokážem zaľúbiť ako kôň do kopy sena 😀 😀 Zakladateľka témy je v nie ľahkej situácii. Je na manželovi finančne závislá, v jeho rodine podporu nenájde a vrátiť sa nemá kde. Samozrejme vždy existuje riešenie, tak ako sme jej tu viaceré už písali - šup do práce a podnájom, aj keď spolu s ďalšou maminou podobného osudu, aby to finančne zvládla. Nie je to však také jednoduché, o maminy s malým dieťaťom sa zamestnávatelia netrhajú...samozrejme nevieme akú má zakladateľka témy kvalifikáciu, či dokáže niečo robiť aj z domu a pod.
Ja som to celé skôr myslela tak, že sa dnes veľmi mladé ženy hrnú za každú cenu do vzťahu, alebo do svadby, najlepšie hneď po škole, prípadne aj neukončenej, nič nemajú našetrené a rýchlo, rýchlo dieťa. Čítam to tu stále - partner pije, je žiarlivý, nechce sa mu pracovať, hrá automaty, snažíme sa o dieťa, myslím, že sa potom zmení....Bohužiaľ v našom štáte VŽDY ťahá žena za kratší koniec 😝 😝 😝. Potom tu čítame takéto smutné témy. Viem, po boji je každý generál, aj ja by som teraz more vecí robila ináč, ale mám viac rokov, životné skúsenosti. Stále si myslím, že sa v školách učíme kopu nezmyslov, ktoré nám nikdy na nič nebudú, ale ako sa pripraviť na partnerstvo a rodičovstvo sa neučí nikde a každý sa s tým stretáva. A markantne stúpa počet nezodpovedných mužov, mala som pocit, že si to len namýšľam, veď tie, čo žijú v šťastnom vzťahu, tu nezakladajú témy, ale už to vidím aj vo svojom okolí ☹ ☹ Štve ma, že si to odnášajú deti. Keď sa vrátim k zakladateľke témy, to z akej rodiny je jej partner predsa musela poznať už pred tým, ako sa tma nasťahovala a že nemá možnosť bývať inde vedela zrejme tiež, ale to jej teraz nepomôže...

gabrielapatrik
31. júl 2012

@babatko2010 Haloo, nepíšeš náhodou môj príbeh :D???? No takto toto som mala aj ja, niekdy aj horšie, moc horšie... Trpela som dosť dlho... Nemala som kam ísť a samozrejme, nech je muž akýkoľvek, nedokázala som odísť - city sú city...
Ale som potom zvolila podnájom, a odišli sme spolu, i keď on nechcel (čo by išiel od mamičky preč)... Ale dala som na radu jednej pani a odišla som s tým, že ak nás ľúbi príde, aj tak bolo...
Teraz je to lepšie aj zo svokrovcami (niekdy), ale aj tak nespĺňajú moje požiadavky čo sa týka starania sa o môjho syna ak ho strážia, tak obmedzujem stretávanie... A aj takto to nepochopili... Čo takto ten podnájom???

lucka.lucy
31. júl 2012

Zbal veci sebe a malej a chod prec. Kdekolvek inde ti bude lepsie ako tam.... vela vela stastia!

dejnas
31. júl 2012

@babatko2010 ja len na margo toho, že nechceš ísť do bytu k rodičom.... naši majú tiež 2 izbový byt, obaja sú na dôchodku, mám tiež brata, ktorý s nimi ešte žije... ale viem isto, že v prípade núdze - na určitý čas, ktorý by bol potrebný, aby som sa postavila na vlastné nohy, by som sa k nim do bytu určite zmestila aj s mojimi dvoma deťmi... netvrdím, že na trvalo.... ale na čas určite 🙂 takže sa skús porozprávať s rodičmi a nerob hneď beznádejné závery 😉

apropo: určite súhlasím s tým, či ti poradili kočky - odíď.. odíď vo svojom záujme a odíď v záujme svojho dieťatka

daliana
31. júl 2012

@babatko2010 Ahoj 😕 . Nepísala si niekedy v apríli, že rozmýšľaš nad druhým dieťaťom ? Nechápem 😀 . Čo z toho myslíš vážne ? To či odísť alebo ostať a tehotná ? 😀 Sorry.......

1234lubka
31. júl 2012

@babatko2010 no keby mi niekto fajcil na decko a budil ho ked spi tak idem hoc aj do utulku a takeho otca nech dieta rasdsej ani nepozna...lahko sa to vravi ale tazsie sa to kona urcite....nemozes ist k vasim, ku kamoske? ku hocikomu? hoc na cas kym nieco nenajdes lebo lepsie to uz NIKDY nebude

1234lubka
31. júl 2012

@babatko2010 neverim ze by ta rodicia neprichylili aj ked maju maly byt...si taka pohodlna? naco cakas?kym ta zacne bit? teba alebo malu?

babatko2010
autor
31. júl 2012

vobec to taketo nebolo od zaciatku...ked sme spolu chodili tak som u nich bola malo krat a to boli veelmi mily kumne,vsetko bolo ok.vtedy by sa mi aj rozdali,vsetko sa to zacalo ked sa mala narodila,"svokra" by ju chcela strasne vlastnit aj mi to povedala ze ja ju nikdy dobre nevychovam...pritom som sa starala o mojho brata odmalicka lebo mama musela ist skoro do prace a brat je uuplne normalny slusny clovek tak neviem ocom ona toci,staale kyda na moju rodinu ale na svoju sa nepozrie...to ze vychovala dvoch synov alkoholikov jedneho basistu a jej dcera je zakomplexovana lebo miesto deti sa stara o psov...aj vcera som jej povedala ci jej neni blbe ze v dome je male dieta a su tam vnutri traja velky psy a jeden kocur,ktory zije vonku takze sama infekcia tam hrozi,ale povedala ze to je v poriadku ze2 mala si musi zvykat na vsetko...mimochodom ta macka tam chodi po kuchynskej linke a zerie z hrncov a tanierov ale im to nevadi!