Už neviem ako ďalej

anas123
6. jún 2013

Sme s manzelom zobraty len kratko ,ale problemy su od zaciatku nasho manzelstva.Byvame u svokry,svokor uz nezije ja som ho ani nepoznala,ale od zaciatku je problem manzel a svokra oni su ti dobry a na mne su vsetky nedostatky,pritom v domacnosti je vsetko na mne a pritom chodim popri materskej aj do prace,dcerka ma 2,5 roka.Len svokra sa stara o seba sama,lebo co som uvarila nebolo dobre,ani prat som nevedela ako ona.Teraz to u nas funguje tak ,ze oni sa zavru do izby este aj malu zoberu,a tam rozoberu vsetko,ja som sama v izbe a este mam meno psychopat ,debil a zabijem ,zadusim ta ,uz som z toho bola aj pri psychologicke povedala ,ze ja som uplne normalna,len si mame vyriesit problem s byvanim,lebo inak sa to nezmeni,len manzel mi povedal ,ze on od mamy neodide.Ja som uz,z toho vsetkeho na dne,uz ani pomaly nejem ,len v kuse hnacky,myslim,ze so stresu,pretoze len trpim co zase bude,svokra ked je manzel v robote,je zatvorena v izbe,pozera na mna cez klucovu dierku,vsimla si to sestra ked bola u nas na navsteve,a potom mu nieco narozprava ani neviem co a je peklo...rozne nadavky ,vyhrazky,ze niekedy som uz rada ,ze idem radsej do roboty,aj oni na to cakaju aby boli sami a s malou.Uz nevladzem poradte mi ,odpisovat vam nebudem casto,lebo doma nemozem...dakujem

tova
7. jún 2013

@ada12345 No ten psycholog jej moze este poskodit. Ved obrati to proti nej, ze je depresacka, doma place, neje, nekomunikuje chodi ku psycho. Taktiez knaz, keby bol na jej strane pekne by manzelovi vynadal a kazal aby sa spraval ako manzel, lenze kto vie co on knazovi nakecal ze rozvraca rodinu. Dieta treba cim najmenej davat svokre a manzelovi, ja by som nikdy neisla do prace aby zatial svokra strazila dieta, financie ma zabezpecit muz, alebo svokra nech maka a prispeje, matka ma byt s dietatom. To ze teraz sa stara manzel/svokra o dieta kym je ona v praci je dokaz ze su schopny sa o nu postarat a ma velku sancu na striedavuu starostlivost (bez matky) alebo ked bude hnusak poziada do svojej opateri koli labilnemu stavu manzelky.

rheia27
7. jún 2013

@anas123 bez ohladu na to ci si veriaca toto musis riesit, ved tento chlap s mamickou ta znici a prides o vsetko aj o dcerku...treba sa rozviest cim skor, nech to znie akokolvek kruto je to jedine riesenie, pretoze on sa nezmeni len tak lusknutim prstov a nevyriesilo by to ani samostatne byvanie.
toto je psychicky teror
obrat sa na http://www.zenavtiesni.sk/

marecek1
7. jún 2013

@anas123 ak si myslíš/čakáš/veríš tomu, že situácia sa zlepší, manžel zmení - tak mám pre teba zlú správu: nič sa nezmení k lepšiemu, iba k horšiemu.

to vieš aj sama, že je to u vás čím ďalej tým horšie, to ti nemusíme vypisovať my.

na tvojom mieste zbalím kufre, malú, idem k rodičom - vysvetlím situáciu, a buď zostanem - ak máš takú možnosť - u nich, alebo hľadám nejaký malý byt pre seba a dcérku.

čo sa týka toho, že si veriaca: to, že veríš v Boha, neznamená, že musíš trpieť do konca života!!!! v "dobrom aj v zlom" neznamená - podľa mňa - že ty budeš celý život trpieť, zničíš si zdravie, psychiku, trpieť po boku manžela a jeho matky.

normálne odíď, a potom sa porozprávaj s mužom - mimo domu, na nejakej neutrálnej pôde,až nemáte svedka v osobe jeho mamy, a povedz mu, že končíš, ak sa neodsťahujete preč. ak nebude chcieť odísť, tak ti naozaj za to nestojí...

cecil36
7. jún 2013

@anas123 v prvom rade odporucam zverenie malej do tvojej vychovy a zaviazanie otca platit vyzivne. Tym padom ti ju nebude moct zobrat kedykolvek. Pre dieta nie je dobre ked pocuva taketo reci na teba, o par rokov ti povie, ze si psychopatka, ciganka.... a neviem co este. Treba dieta odstrihnut od takehoto otca a minimalizovat kontakt s nim. O zverenie mozes poziadat aj vtedy ak nie ste rozvedeni, on ti nemusi nic podpisovat a podobne. Proste das navrh na sud. Ako sa to robi najdes aj na nete resp. na UPSVAR, pripadne pravnik. P.S. On ta psychicky tyra. P.S.2 Knaz nezije tvoje manzelstvo a tak do toho nema co hovorit.

jolly84
7. jún 2013

@cecil36 PS2 tak tak, ale poradit sa s nim moze 😉

cecil36
7. jún 2013

@jolly84 jasne moze, ale co uz len knaz moze vediet o manzelstve, ked v nom nikdy nezil 😀 Teda pokial je to katolicky knaz 😉

jolly84
7. jún 2013

@cecil36 potrebuje nejaku butlavu vrbu, aj ked jej urcite bude radit ostat, rodina je to najdolezitejsie, ale tak mozno prekvapi. mozno sa baba naozaj nema komu vyrozpravat....

cecil36
7. jún 2013

@jolly84 ktokolvek (mama, kamoska, spoluziacka, kolegyna, psycholog.... )je lepsi ako farar, lebo nepoznam takeho co by poradil utekaj od neho ako vladzes 😀

katarinka32
7. jún 2013

joj, vezmi dceru a utekaj prec on sa nezmeni, bude to len horsie, je to mamičkin cecok. Uz teraz ta psychicky nicia a co bude dajej, to sa bojim aj napisat. nechci, aby tvoju dcerku vychovavali oni, ved to su, prepac za vyraz cistí blazni, hovorit na matku dietata, ze je psychopat a debil a co ja viem co, ja by som im dala, ked ti mam pravdu pvedat. Moj nazor, ber malu a nohy na plecia, cim skor tym lepsie.

charrllotte
7. jún 2013

ahoj ked to citam tak ako by si hovorila o mne, ja som riesila rovnaky problem uplne do bodky, nevydrzala som to a poporodna depresia urobila svoje, odisla som k rodicom a davala sa dokopy cca 1 rok, mojmu muzovi som povedala ze bud ja alebo svokra, ze nechcem od neho ziadne peniaze nech mi da pokoj a ze maleho neuvidi vobec... po case sa spamatal a zistil co jeho mama urobila mne teraz je na mojej strane a svokra si ani neskrtne... ale hlavne sa neboj, dieta je ti prvorade ja som sa poucila a moje dieta je cislo 1 ziadny chlap za to nestoji, neboj sa si silna zena, neboj sa o seba a dietatko bojovat... ved kto bude ak nie ty... velmi drzim palce aby si bola stastna lebo si to zasluzis a ked to on nevidi radsej bud sama s malou ako toto trpiet, to by nevydrzal nikto ja som to trpela rok a mala som dost, som skoncila skoro na schize....takze hlavu hore !!! zivot a stastie mas len jedno!! vela vela sil prajem

julinocenka
7. jún 2013

Aj ja to mám doma podobné, mám dve detičky, ak môžeš, venuj sa malej, zober ju na prechádzku, hraj sa s ňou a skús manželovi povedať, že buď budete mať oddelenú kuchyňu minimálne, dúfam, že bývate v dome alebo odíď, ja som s nervami v koncoch a banujem, že som neodišla len pri jednom dieťatku, lebo teraz už nemám na to.

julinocenka
7. jún 2013

Len pozor na psychológov, oni docielia, že si debilná ty!!!
Skús ešte manžela sexuálne vydierať.

charrllotte
7. jún 2013

ja som tiez veriaca, brali sme sa v kostole a nastastie som natrafila na normalneho stareho knaza, ktory mi sam povedal ze zena/matka potrebuje lasku, nehu a pochopenie od manzela, ze som robila co sa dalo ohladom slubu, ze to nieje moja chyba ze manzelstvo nefunguje a ze sa da sobas aj v kostole anulovat na zaklade tychto veci co hovoris, ze zena je predovsetkym matka a ma chranit svoje dieta a ze muz dal rovnaky slub ako ty, a ked ho neplni a podla vsetkeho ani nebude tak riesit sa to da.... myslim odlukou/anulovanim... takze viera nieje problem, problem je svokra a muz.... drzim palce

charrllotte
7. jún 2013

@julinocenka vzdy na to mame.... sme zdrave, sillne zeny ktore chrania deticky... vela sil prajem, vzdy je moznost, vzdy sa to nejako vyriesi, netreba trpiet drzim palce nech mate silu bojovat o svoje stastie

terezka1947
7. jún 2013

@charrllotte absolutny suhlas....ani cirkev nechce,aby zena trpela....takze vo viere problem nie je...uz sa len zakladatelka temz musi rozhodnut,poriadne popremyslat,co urobi...a myslim,ze by si mala nazbierat nejake fakty,dokazy,aby to mala pri eventualnom sude lahsie...prip. dalej so susedmi sa snazit vychadzat,aby nemohli na nu nic povedat...atd...drzim palce,aby nasla silu a vyriesila to k svoje spokojnosti

charrllotte
7. jún 2013

@terezka1947 ale jasne, ved sme bohu neprisahali ze budeme sluhom a fackovacim panakom pre manzela/rodinu, slubovali sme nieco ine, a to OBAJA !! a ked som sa ho s placom spytala ze preco mi to vsetko urobili tak ten knaz mi len povedal lebo si im to dovolila... tak to bola facka ako svet, ale je to velka Pravda, ludia si na nas dovolia len to co im sami umoznime... odvtedy som ina... hrda mama 2 rocneho syna, silna zena / aj ked niekedy v posteli ma zmoze plac/ ale to len tam... sami vieme ked nieco nieje v poriadku, proste to citime, ze takto to nieje spravne. Ja som si pri svokre presla peklom doslova... neprajem nikomu... nikdy jej to nezabudnem a vzdy to mam na mysli ked sa s nou stretnem... dava mi to silu byt pri nej pevna a nezlomit sa... kedze je stale usmiata a tvari sa ze ma ma strasne rada... ale mna to uz nezmeni...som k nej slusna ale rezervovana a tak by to malo byt... velmi prajem kazdej zene ktora ma podobny problem aby nasal v sebe silu zdvihnut hlavu a nedat sa usliapat... 🙂

matozazzo
7. jún 2013

@anas123 Ak ti mozem poradit, zajdi za dobrou pravnickou, najlepsie na rodinne pravo, pripadne sa obrat na zdruzenie, ktore pomaha takymto mamam. Samozrejme, nech manzel a svokra o nicom nevedia. Este chvilu to vydrz a riad sa tym, co ti poradia. Ak teraz utecies s malou - viem, ze je to to najjednoduchsie, moze ti malu vziat, co on aj chce!
Takze, je super, ze mas pracu, ak mozes poriesit byt alebo byvat u vasich, este lespie, zaziadas o rozvod a budes moct dokazat, ze sa o malu mozes zodpovedne postarat, v tom pripade je velka sanca, ze mala ostane tebe a jemu urcia len cas, ale nevezme ti ju! Nesmie vsak o tom vediet. Pravnici v tom vedia chodit alebo ludia, ktori takymto mamickam pomahaju. Chce ta utyrat psychicky a dotlacit do toho, ze si neschopna a potom ti vziat malu, bohuzial, je to tak...
Ale uvedomujes si to, tak vies, ze s tym nieco mozes spravit! Ked je to doma neunosne, vezmi dcerku von na prechadzku, vela veci odignoruj, alebo sa zasmej manzelovi do tvare 🙂 To vytaca najviac 😀
Musis byt silna, pripadne je vhodne mat aj posudok od psychologa, ze si sa snazila vo vztahu zotrvat, ale bohuzial, manzel nejavi zaujem a pre tvoje a dcerkine dobro je vyrastanie v takejto domacnosti nevhodne... Ak by ti nadaval, pripadne stval dcerku proti tebe, bolo by dobre nahrat si to nenapadne do mobilu. Dokazy su na nezaplatenie..
Prajem vela sil, nevzdavaj sa, zabojuj za seba aj dcerkinu - vasu lepsiu buducnost! On sa nezmeni, treba sa pozriet pravde do oci. naslubuje ,ale sama vies, ze slovo nedodrzi. Zasluzis si nieco lepsie!
Co sa tyka cirkvi, je jasne, ze pan farar sa snazi, aby ste ostali spolu ako rodina, ale on s vami nezije a tudiz nemoze posudzovat, ako na tom vo vztahu ste. A udrzat nasilu nefunkcny vztah, zijeme v 21.storoci, nie v 19., kde zena cely zivot trpela po boku despotu, lebo co by na to iny povedali!!!
A pre ine mamicky, prosim, neodsudzujte, ale skor pomozte! Aj psychicka podpora je uzasna vec!

terezka1947
7. jún 2013

@charrllotte hm,si silna zena...a uplne opat suhlasim aj s tym fararom-aj ked to bolo pre teba tazke pocut....takze klobuk dole,pred tvojou silou...vies,mam niekedy pocit,ze vela zien sa skryva za tym-som veriaca,nesmiem odist,musis cusat a nechat si vsetko...aaale to nie je pravda.....takze,vela sil zvladat svokru 😉

charrllotte
7. jún 2013

@terezka1947 nie som keby si vedela kolko krat placem ked mi nieco splechne do tvare... ale nie pred nou ani pred muzom... vzdy ma to riadne zaboli lebo skoro vzdy jej naletim ze uz je to ok... ale vzdy ked mam k nej ist si poviem ze ja ti ukazem :D a kazde stretnutie je boj... a to mam k nim ist byvat ked sa manzel vrati z uk.... haha to este len bude sranda... ale dakujem ti za krasne slova, velmi ma to potesilo pri srdiecku.. a zase sa mi potvrdilo jedno zname ze vzdy ta polutuje skor cudzi clovek ako rodina :D dakujem si zlata, prajem vsetko len to dobre 🙂

matozazzo
7. jún 2013

@charrllotte A este dodam, pomoze ti skor cudzi clovek, ako rodina... Rodina pomoze napr. financne, obcas pomocou, ale v citlivych zalezitostiach to nechcu pocut... ved vsetko je navonok OK...

terezka1947
7. jún 2013

@charrllotte no o tej pomoci a lutosti skor od druhych by som vedela hovorit 😒
vies,si silna....a to,ze places nie je slabost 😉
svokru neries,su ludia,kt.sa vyzivaju v tyrani inych...a este to robia s usmevom a samozrejme dobrym umyslom....ja viem,lahko sa hovori nevsimaj,ale clovek ma len jedno zdravie....a vies,pokial je naozaj 'zla"...najviac ju aj tak nahnevas tym,ze si z nej nic robit nebudes 😀 😀 a budes zit vlastny zivot...

charrllotte
7. jún 2013

@matozazzo tak to je Pravda, ja som utiekla k mame, teda mama prisla po mna ked ma cez Skype videla 2 mesiace po porode s ledva 50kg... a ked som rodila mala som 69kg... nebyt mamy tak neviem... ale psychicky som si musela dat rady sama... a trvalo to cca rok, ale uz nikdy nedovolim aby sa to zopakovalo.. teda dufam.... akurat som mala problem s jej rodinou... vela sa mi otocilo chrbtom... co uz asi vedia co robia 😉 urcite netreba ostavat sam... treba niekoho najst komu sa mozeme vyrozpravat ale rodina to vacsinou nieje... ☹

charrllotte
7. jún 2013

@terezka1947 svata Pravda...ved cas to vsetko ukase... ja som uz proti nej prestala akoze bojovat, uz ju neriesim, naco sa budem rozculovat stale.... ale je Pravda ze niekedy sa to neda.... ja ju obdivujem v tom ze mna by to nebavilo ked by ma niekto neriesil 🙂

terezka1947
7. jún 2013

@charrllotte 😀 😀 😀 ,no co uz...ma ta rada 😉
vies,minule mi jedna suseda povedala...vies,ja som taka rada,ze ma ohovaraju,to znamena,ze asi nieco viem,asi nieco mam a ze si nezijem az tak zle...co uz by bolo,keby na mna kazdy zabudol 🙂
ber to s nadsadzkou 😉 ale mne ta veta niekedy pomoze....drzim palceky 😉

charrllotte
7. jún 2013

@terezka1947 😀 😀 😀 dakujem za inspiraciu, asi ma ma fakt rada 😀 😀 ked uz to inak nejde tak treba s usmevom... dakujem krasne za citanie a povzbudive slova, krasny dnik a vela dobreho prajem 🙂

h2
8. jún 2013

@julinocenka Tú poslednú vetu som si 3x prečítala, lebo som myslela, že zle vidím!!! To jej naozaj radíš, aby manžela sexuálne vydierala?!?!?! No to snáď nie!!!

julinocenka
9. jún 2013

@h2 Ty nevies, co je peklo so svokor a manželom a mne to jediné pomohlo, keďže som dobrý psychológ, si myslím, tak z totálneho mamičkára sa mi podarilo takýmito nekalými praktikami vyrobiť priemerného manžela, uznávam je to svinstvo, ale to, čo som prežila, to by odrovnalo aj veľmi silné povahy, tak ma nesúď a radšej si múdre poznámky nechaj pre seba. Chlap, ani jeden nie je sprostý, tak to musíš dosť makať, koľko prehltnúť, ale aspoň mi svokra netriedi prádlo, máme samostatnú kuchyňu aj si perieme, skoro dve domácnosti a snáď o pár rokov odídeme, len niekedy už nevládzem, najradšej by som ušla aj s deťmi, ale dobre vieme, že uživiť dve deti je pre ženu husársky kúsok.
Tak poraď múdra, Vasilica, čo ďalej, ja nie som Mak (Hronského si čítala).

renika1
9. jún 2013

Mam chut si to hodit ☹

renika1
9. jún 2013

pomoc 😔

trish31
9. jún 2013