Vadí mi priezvisko

sealaris
25. mar 2016

Ahojte..viem ze teraz co napisem je vlastne..uplna hlupost oproti naozajstnym problemom..ale..rozisla som sa s otcom mojich deti..priezvisko mali po nom..a teraz..mi to priezvisko dost prekaza..uz som skor..nanho az alergicka..lutujem ze sme to vtedy dali takto..lutujem ze vtedy som na to pristupila a dali sme priezvisko po nom..malo ostat po mne..aj ked som u lekara alebo v minule v nemocnici,neviem..neviem ci mam vysvetlovat ked aj mna prezyvaju tym priezviskom a neviem ci mi rozumiete..a casom som na to ostala akasi..fakt alergicka..a vadi mi kedze sa on o nich nestara ako by mal vadi mi ze nosia ich priezvisko..najradsej by som ho zmenila..ale neviem ci by to bolo spravne..ten starsi syn ma uz tri roky..asi si pomyslite ze je to nezmysel co tu riesim..ale..nemozem si pomoct...neviem ci som sa spravne vyjadrila aby ste ma pochopili..ale vopred za vsetky nazory dakujem..

luliu
25. mar 2016

@sealaris priezvisko by si mohla zmenit len so suhlasom byvaleho. Ak on nebude suhlasit, neda sa to

charllotte
25. mar 2016

ano priezvisko mozes zmenit len so suhlasom otca....

gabyvt
25. mar 2016

@sealaris presne tak, musíš mať súhlas otca a myslím, že je tam aj nejaký poplatok za zmenu.

vhlave
25. mar 2016

No a preto som dala svojmu dietatu moje priezvisko...odolala som naliehaniu, proseniu....ked mal drobo 3 roky sme sa zosobasili a odvtedy mame manzelovo priezvisko vsetci....a ako pisu baby hore...zmena priezviska musi byt zo suhlasom oboch rodicov

misel0806
25. mar 2016

Suhlas otca tam musi byt bez debaty. Ak ti neda suhlas bohuzial nic nezmozes. Skuste sa dohodnut ak na tom trvas nejako to prekusny😆

sissy27
25. mar 2016

@sealaris potrebuješ súhlas ich otca alebo to riešiť súdnou cestou...

maslenka47
25. mar 2016

@sealaris myslim, ze viac ako "priezvisko" ti vadi nespracovany rozpad vztahu a to, ze "ocniko" neskace ako piskas. Ci dobry ci zly, je to otec tvojich deti, ineho mat nebudu. A malo by byt aj v tvojom zaujme, aby deti mali s otcom co najlepsie vztah (napriklad aj tym sposobom, ze sa aktivne budete otcovi "pripominat", ked "zabudne"). Nie tu priepast medzi otcom a detmi este zvacsovat 🙄

beatrice1607
25. mar 2016

@maslenka47 ako vies ze chce aby skakal ako piska??

misel0806
25. mar 2016

@maslenka47 preco by jej mal vadit rozpadnuty vztah. Sak asi sa snim nerozisla len tak. Co je natom ze nechce aby sa deti volali po nom ked on sa o tie deti nezaujma😃

jamabe
25. mar 2016

Ja toto menenie priezviska deťom neuznávam. Teraz im zmeníš meno na svoje. O pár rokov sa možno vydáš, zas budeš mať iné meno ako deti. Zas im ho budeš meniť? No ako myslíš...

maminuska
25. mar 2016

Ja osobne nerozumiem ženám čo porodia dieťa vo voľnom zväzku a dajú priezvisko po otcovi svojho dieťaťa. Vysvetli mi toto niekto ? Však len komplikácie to prináša. Ak by som mala ostať slobodnou matkou , nebolo by nič čo by ma presvedčilo aby som dala priezvisko po otcovi svojho dieťaťa.

anatalia77
25. mar 2016

@maminuska tak tak

mirkaaa80
25. mar 2016

@maminuska preeeeeesne tak!!!! Nepochopim to!!!

moni244
25. mar 2016

@maminuska novodoby trend, svadba je trapna, nemoderna, staci priezvisko dat a vybavene a potom tu vyplakavaju

cammille
25. mar 2016

@maminuska
@moni244 ved sa tak strasne miluju, ze im netreba papier 😂😂

mima4
25. mar 2016

@maminuska

podla mna preto, ze tajne dufaju (vela si ich to nechce priznat) ze ich drahy poziada o ruku...a uz sa vidia ako nevesty, len priznat pre zenu je to potupou

mircalla
25. mar 2016

@maminuska mas pravdu, tiez to lutujem a neviem, preco sa to robi...to ale neznamena, ze lutujem, ze som sa nevydala. naopak chvalabohu som sa nevydala

@sealaris jedine, co ti poviem, ze rozumiem tvojim pocitom a nie je to trapne

@mima4 prosim ta - fakt uz tieto tvoje teorie....pises to v kazdej teme, nie kazda zena sa trasie, aby bola poziadana o ruku - nesud inych podla seba...ale uz ma to unavuje vysvetlovat. niektore tvoje nazory su fakt ako z 18. storocia

mima4
25. mar 2016

@mircalla ja som pisala svoj nazor maminuske... ty tiez si sa k tomu vyjadrila... a tiez nie raz.. ale pravdaze mrzi ma, ze to u teba dopadlo tak ako dopadlo ☹

maminuska
25. mar 2016

@mima4 práve pre toto ich nepožiada o ruku alebo len zriedkavo . Lebo čo mu chýba, deti priezvisko po ňom majú , doma to je AKOBY manželstvo tak nič nerieši.

Raz ma tu jedna dievčina rozosmiala , fakt v dobrom , keď ako rozvedená čakala s priateľom dieťa a ten sa nijak nemal k tomu aby si ju vzal , tak mu vraví že treba ísť urobiť vyhlásenie na matriku o mene dieťaťa a on že aj o priezvisku nie ? Ona vraví o akom priezvisku vravíš , bude sa volať po mne. Povedala že zbledol , lebo jeho dieťa by malo meno po jej bývalom manželovi. Stihli sa vziať ešte pred narodením toho bábenka , vraj do dvoch týždňov naklusal aj so snubákom a obrúčkami . 😀.

mircalla
25. mar 2016

@mima4 ty si znama tym, ze ine ako svadbu neuznavas a dost ironicky a pohrdavo sa vyjadrujes o inych zvazkoch, ale ja budem radsej nevydata a mat deti ako mat dlhorocne bezdetne manzelstvo. howgh

mima4
25. mar 2016

@mircalla v pohode, ved ja ti tvoj nazor neberiem

maminuska
25. mar 2016

@mircalla dobre ale čo ťa k tomu viedlo ? Netajíš sa postojom k tvojmu spolubývajúcemu .

mima4
25. mar 2016

@maminuska
ako jedno je logika, alebo realita a druha vec su ocakavania a romanticke predstavy a tie neraz zeny drzia pod mega zamkou schovane....

vies, to jje to iste ako "udrzat si vztah tehotenstvom"... ci "on sa po svadbe/dietati" zmeni....proste logicke bludy...realita ukazala ze bludy..ale velmi vela zien v tom realne zije...

katka1981
25. mar 2016

@beatrice1607, uplne trefna otazka, nemam slov! 😠

stellamaris
25. mar 2016

@maminuska ani ja takym zenam nerozumiem.Treba si to s priezviskom fakt dobre rozmysliet.Mam niekolko znamych,co maju deti s inym priezviskom,lebo porodili a neskor sa rozisli s otcami svojich deti................................
Ja som dala synovi,lebo sa narodil mne rozvedenej, svoje priezvisko.Nie po otcovi dietata,aj ked som nastvala celu jeho rodinu.Rok neskor si moje priezvisko da pri sobasi aj otec dietata.Nelutujem svoje rozhodnutie.

vivuska666
25. mar 2016

Ja tiež žijem s partnerom bez svadby a krpec ma jeho meno. A vôbec nečakám kedy ma drahý požiada o ruku. Keď sa raz vezmeme, tak sa vezmeme. Bude to o dohode nás dvoch. Nevidím v tom žiadne komplikácie. A nemyslím si že svadba je trápna. Len mi nepríde nejak extra podstatná vo vzťahu.

mircalla
25. mar 2016

@maminuska uprimne neviem🙂 - asi ze sa to tak vacsinou robi, ale v podstate je to dost nelogicke. v takom pripade by malo byt dieta priezvisko po matke

maminuska
25. mar 2016

@mircalla áno je to nelogické a pre mňa nepochopiteľné , ale tak zas nemusím chápať všetko . 🙂

mircalla
25. mar 2016

@vivuska666 ty sa cela netrasies? mozno sa trasies, len to ukryvas🙂 to myslim teraz ironicky
@beatrice1607 🙂)

sealaris
autor
25. mar 2016

Baby dakujem vam fakt za kazdy nazor...bola som sprosta ze som sa nechala prehovorit..ono to bolo tak ze..,,sak sa budeme brat.teraz ho dajme takto a nebudeme muset potom.." no a teraz to lutujem..nie je to v tom ze som chcela svadbu a tak..on,chcel,len..proste,neskoro som si uvedomila ze,nedokazem zit a tolerovat mu iste veci..bola som sprosta fakt..si to uvedomujem..skoda ze az tak neskoro;(;( vadi mi uz ich cela rodina..p dovod viac mi asi aj vadi ze by mali mat ich priezvisko ked sa tak nakoniec ukazali..hmm..mate pravdu hej,teraz tu vyplakavam,no keby som nebola taka blba nic by nemuselo byt;(;(