Vadí mi priezvisko

sealaris
25. mar 2016

Ahojte..viem ze teraz co napisem je vlastne..uplna hlupost oproti naozajstnym problemom..ale..rozisla som sa s otcom mojich deti..priezvisko mali po nom..a teraz..mi to priezvisko dost prekaza..uz som skor..nanho az alergicka..lutujem ze sme to vtedy dali takto..lutujem ze vtedy som na to pristupila a dali sme priezvisko po nom..malo ostat po mne..aj ked som u lekara alebo v minule v nemocnici,neviem..neviem ci mam vysvetlovat ked aj mna prezyvaju tym priezviskom a neviem ci mi rozumiete..a casom som na to ostala akasi..fakt alergicka..a vadi mi kedze sa on o nich nestara ako by mal vadi mi ze nosia ich priezvisko..najradsej by som ho zmenila..ale neviem ci by to bolo spravne..ten starsi syn ma uz tri roky..asi si pomyslite ze je to nezmysel co tu riesim..ale..nemozem si pomoct...neviem ci som sa spravne vyjadrila aby ste ma pochopili..ale vopred za vsetky nazory dakujem..

guinevre
25. mar 2016

@mateson A kto vravi, ze vsetky manzelstva maju v skrini kus papiera a doma svetovu vojnu? Vies co je najkrajsi pocit? Ked sa lubite. Ja som as naozaj nechcela vydat ani za jedneho byvaleho, nikdy smo necitila, ze to je ono, o detoch som ani nerozmyslala. Ale s MM to bolo ine, a on na tom bol rovnako, aj ked sme uz boli obaja po tridsiatke. Pred tym dlhorocny vztah, do manzelstva sa mu moc nechcelo, doma nemali kus papiera a aj tak mali svetovu vojnu dost casto. My sme nejak prirodzene do toho isli a do dvoch rokov sme boli zobrati, a ked sme sa o tom bavili ze co a preco obaja sme si povedali, ze sa velmi lubime, on chce aby som JA bola jeho zena, a ja chcem aby ON bol moj muz. Samozrejme, ze papier je na prd pokial to nefunguje. Ja vlastne ani neviem kde mame kus papiera :D Viem len ze je krasny pocit, ze sme svoji.

mima4
25. mar 2016

@indiankaindi
ale vsak moje nazory si neprisposobujem ani dobe, ani vacsine a ked uz uvadzas realitu dnesnej doby, toboz nie tomuto, staci mi vidiet tu realitu, nielen tu na koniku, ale aj mimo netu a som rada ze nepotrebujem ist s prudom... nikdy som nesla "davovym syndromom" a ano, pre mna manzelstvo je pozehnanim, a je mi luto, ze pre niekoho len papierom, ze nemoze zazivat to, co Boh skrze tuto ustanovizen cloveku ponuka, ale kazdy ma slobodnu volbu...

neviem co to bol za farar, ale to ze ti nieco odobri farar, predsa neznamena, ze je to spravne, veci si vzdy treba porovnavat s Bozim slovom, a nie s ludmi, ktori aj ziju s tymto svetom a aj farari...

nech si ziju ako chcu dnes ludia, ale musia niest aj nasledky toho, proste to je fakt a bodka... darmo sa potom stazuju, nechapu, cuduju... ako si spravia, tak maju.... vacsinou poskodia tym svoje deti, ale zivot ide dalej...

mima4
25. mar 2016

@maminuska vidis, spytala si sa jednu otazku 😉

guinevre
25. mar 2016

@indiankaindi Nemyslim si, ze @mima4 povedala, ze laska je mozna iba v manzelstve, ako si ty interpretovala jej prispevok. A myslim si, ze velakrat je to naozaj tak, ze nevydata zena da detati priezvisko po otcovi, lebo ocakava, ze si ju zoberie. Inak by nebolo tolko tem na MK, ze ako zmenit priezvisko dietata po rozchode s priatelom! 🙂 Akoze, kym boli vo vztahu jej nevadilo, ze dieta ma priezvisko po otcovi a teraz jej vadi? Co si myslis, preco je to tak?

sam2
25. mar 2016

@guinevre no napriklad ja som dietatu nedala meno po otcovi preto ze dufam ze si ma zoberie 😂😂😂😂 vies ze mi to ani nenapadlo? Robila som to automaticky lebo sa lubime a vobec mi nenapadlo dat meno po mne. On je jeho OTEC ....

scarlett1410
25. mar 2016

@sealaris ja ti uplne rozumiem, na tvojom mieste by som sa hned spytala expriatela. ja som do posledneho mesiaca tehotenstva vahala ci dat priezvisko po mne ci po nom. z lasky som dala po nom, lebo mi nasluboval, ze ved na co po mne aj tak ho budeme o chvilu menit..no a nemenime ani nebudeme a ja sa citim paradne oklamana a tiez mi to vadi u doktorky strasne. ked jej volam a predstavim sa nema sajnu o koho ide.

luciferkax
25. mar 2016

POdľa mna syn má "iba " tri roky, zmenu priezviska by nejako nepocítil.. so zmenou však musí súhlasiť tvoj bývalý, at o bude asi problém

guinevre
25. mar 2016

@sam2 Ved nikto nehovori, ze KAZDA a vzdy je to tak. Ja by som asi tiez nemala problem dat meno po otcovi keby sme neboli zobrati, ale by som to potom ani nebrala spat keby sme sa rozisli. Ale vacsinou je to tak, poznam 2-3 priklady ked matky chceli zmenit priezvisko dietata ked sa rozisli, a viem, ze sa zeny chceli vydat, ale chlapi sa k tomu nejak nemali.

mircalla
25. mar 2016

@guinevre Len ved to je v poriadku, tak to ma byt - super a gratulujem (v dobrom)
Len zase netreba zachadzat do extremov s niektorymi nazormi - nemyslim tvoje a akceptovat (ak uz nechapem, aspon nemam dehonestujuce poznamky) ak niekto ma iny vztah ako manzelstvo a automaticky robit zavery, ze tej zene to nevyhovuje a caka, kedy si ju chlap zoberie.
Nikto nie je v hlave tych druhych, Ja napriklad v boha neverim, takze mam na to uplne iny pohlad ako silno veriaci napriklad

guinevre
25. mar 2016

@mircalla Ani ja nie som veriaca, a ver mi, ze som sa ani neplanovala vydat v zivote, ale tak... nejak sa to spontane stalo 🙂, a urcite nemam nic proti tomu, ked sa dvaja nechcu brat, kazdy ma pravo zit ako chce. Dokonca nemyslim si, ze kazdy par musi chciet mat aj deti - nemusi, zivot nie je o nic menej plnohodnotny aj bez deti, kazdy si ho ma zit tak ako chce.

maminecka2
25. mar 2016

@sealaris Ahoj, ja som sice vydata a dokonca stastne, ale uplne Ta chapem, kazdy den si cez priezvisko deti pripominat niekoho kto Ta sklamal a este to trapne vysvetlovanie kazdemu preco sa volas inak. A podla mna aj potom v skole, dieta ine meno, mama v ziackej podpisana za kazdou znamkou inak, nic prijemne. Uz to, preco ziju bez otca moze niekto riesit, maju to niekedy tieto deti tazsie.
A tiez si nemyslim ze zrovne Ty si urobila chybu, je podla mna normalne a pochopitelne ked zena prejavi doveru muzovi takto a v podstate je to taky "dar" pre neho, kazdy chlap je hrdy ak jeho dieta nesie jeho priezvisko, ved zas ako by to on vysvetloval kamosom.... 😵
Urcite sa pokus to nejako v dobrom odkomunikovat s ex, ak nie porad sa mozno s pravnikom ci je nejaka cesta, su aj centra pravnej pomocy zadarmo, skus. Drzim palce.

natalka13
25. mar 2016

@indiankaindi fakt velmi rozumne akusat vam to bude klapat uz s dietatom.
ci sa rozidete alebo rozvediete na dusi toho dietata to bude mat uplne rovnaky dopad.
krstit dieta koly starsim v rodine..........

vespertine
25. mar 2016

@maminuska Tak ja ti odpoviem na tvoju prvu otazku. Ja som dieta slobodnej matky a priezvisko mam po nej. Moj otec je zapisany v rodnom liste. A cely zivot som nanho nasrata nie preto, ze s nami nezostal, ale ze som mu nestala ani za to blbe priezvisko. Vzdy ked sa ma niekto opytal, ako sa volala moja mama za slobodna, tak som bola az cervena od hanby pri predstave, ze poviem, ved tak ako ja. A nie, nehanbila som sa za to, ze nie su manzelia, alebo ze spolu neziju. Tiez som oficialne "slobodna", ale moje dieta sa vola po svojom otcovi a ja som to velmi chcela, dokonca by som na tom az trvala, ak by nahodou nechcel. Lebo jedna vec je "priznat" priezvisko mne...a ina priznat ho svojmu vlastnemu dietatu.

mateson
25. mar 2016

@guinevre nikto to nevraví. Ale podsúva sa tu to, že vzťah bez papiera je menej kvalitný ako ten s papierom. A ako sú v nom všetky ženy ponižované tým, že si ich partneri nechcú vziať /viď príspevok z prvej strany/

indiankaindi
25. mar 2016

@mima4 poviem ti pravdu, mňa názor farára vôbec nezaujíma, len mi to prišlo z jeho strany nezvyčajné. Mať takýto normálny názor. A porovnávať si to s božím písmom? Nebuď smiešna. Za prvé, celé božie písmo je jeden blud - môj názor. A za druhé, ak by sme mali pripustiť, že by tento zdrap niečoho mal byť smerodajný pre nejakú skupinku ľudí, tak dodnes ho nikto vlastne nikdy nevyložil a nevie ho interpretovať. Je to podľa mňa preto, že v minulosti, pár týpkov, čo sa omylom zhaluzili z durmanu, lebo nevedeli čo to je, dali dokopy pár príbehov nadmieru divných a s veľkou zábavou začali prehlasovať pravdu o tom, že sa to stalo. a biblia bola na svete 😅 nič viac a nič menej v tom nevidím. Preto aj názory typu, že iba manželstvo prináša radosť a šťastie a že deťom, ktoré nie sú v manželstve rodičia ubližujú, to mi príde, že je to rovnako hlúpe ako celá viera a ľudia, ktorí sa do tejto obrovskej sekty dostali. Prepáč, ale kresťanstvo kazí charakter a zdravý úsudok populácie a názory Vás kresťanov sú toho priamym a jasným dôkazom. 😔

indiankaindi
25. mar 2016

@guinevre pretože ak má dieťa meno po človeku, s ktorým ma už nič nespája a ktorý nejaví o dieťa záujem, je to divné. Podľa mňa to nie je dôkaz o tom, že žena túži po svadbe. To je zastaraný stereotypný názor našich prababiek, že žena sa má vydať, prepáč, ale čo je to kravinu? Ako môžem dúfať, že ma partner požiada o ruku???? Veď snáď sme rovnocenní a buď sa dohodneme na svadbe alebo nie. Nie že ja budem teraz sedieť v kúte a čakať, kým sa pán tvorstva preberie a poklakne 😅 to kde sme??? to je už aké predpotopné a prepáč, ale dnes vrcholne neaktuálne. Ženy hlásajú rovnocennosť s mužmi a potom následne príde facka, že čakám kedy ma požiada o ruku? Sa čudujem, že nie si prekvapená z toho, že sme mohli voliť 😅 Takže nie, nie je to preto, že žena čaká svadbu a po rozchode to ľutuje. Je to preto, že žena ide do toho vzťahu naplno, verí v jeho budúcnosť a otca svojho dieťaťa miluje a chce s ním byť navždy (nie si ho zákonite vziať) a keď tento vzťah pominie, tak aj žena chce spraviť vo všetkých smeroch hrubú čiaru.

adel222
25. mar 2016

Hladim sa k zenam, co dali priezvisko po otcovi a nechcu sa ani za nic na svete vydavat 🙂 ble neznasam svadby. Sme zadnubeni a takyto symbol oddajosti jeden druhemu nam staci.

. A keby som sa s partnerom rozisla detom zmenim priezvisko pokial by boli este mali.

sam2
25. mar 2016

@adel222 dobre places vecer do vankusa ze sa ten tvoj k nicomu nema ( tak ako my vsetky zijuce v hanebnom neposvatenom zvazku) 😂😂😂😂😂😂 -ironia ak by niekto nerozumel 😁
Ako fakt mi tu zostava rozum stat nas niektorymi nazormi 😂😂😁😂

cammille
25. mar 2016

@sam2 ty mas svoj nazor, ja svoj 😊 Ale asi si zle pochopila, co som napisala - prava manzelska laska neskonci rozvodom...ale chapem, pre zenu, ktora zije so "svojim" chlapom bez "papiera", vzdy pride vhod argument a rozvodovosti manzelstiev 😀 Akoby sa pary bez papiera nerozchadzali...kazdy nech si robi ako mu vyhovuje...

sam2
25. mar 2016

@cammille nie, nie je to argument. Samozrejme ze sa rozchadzaju, tak ako sa rozvadzaju manzelstva. Ja som reagovala na to ze sme nezazili pravu manzelsku lasku. Prosim vysvetli mi aky je rozdiel medzi partnerskou a manzelskou laskou.

maxiva
25. mar 2016

@indiankaindi tvoj prispevok,kde urazas krestanov a cirkev ma fakt sokoval 😠 vobec sa nehambis takto pisat,sprosto osocovat a trepat tu nejake tvoje bludne teorie?ked si neveriaca je to tvoje rozhodnutie,ale urazat tu veriacich??smiesna si tu maximalne ty 😠

sam2
25. mar 2016

@cammille ja sa len snazim povedat ze ani manzelstvo nie je zarukou lasky az za hrob. A tvrdit ze ludia ktori ziju v manzelstve maju viac lasky ako ti ktori ziju len tak "na divoko" je trosku prisilne

adel222
25. mar 2016

@sam2 hihi vankuse premocene every night 🙂 pocuj nemozes sa hnevat ak ma niekto iny nazor. To robi svet rozmanitym a nakoniec..o com by sme potom na konovi diskutovali ;)

@scarlett1410 u doktorov sa predstavujem frajerovym priezviskom. Nie ze by som sa hrala na jeho zenu ale je to pre nich jednoduchsie, tak to prehltni a ulahci im pracu, nech si ta vedia priradit k dietatu.

maminuska
25. mar 2016

@vespertine to nie je pre mňa odpoveď. To že si nasratá na svojho otca že si nestála ani za to aby ti dal svoje meno... tak to je pre mňa osobne divný dôvod. Ja by som bola na svojho otca nasratá že som mu nestála za to aby sa o mňa staral , nie to že nemám jeho meno . Bola by som rada že nemám jeho meno , keď sa tak správa k svojmu dieťaťu.

sam2
25. mar 2016

@adel222 ale ja sa nehnevam. Praveze som clovek ktory akceptuje ine nazory. Mna hneva ze praveze tie ine nazory nikto neakceptuje... Ze stale dookola omielaju ako je TOP len manzelsky zvazok. Ze tie co su nevydate su chudery cakajuce na prsten😂 To ma hneva. Ja sa riadim heslom:zi a nechaj zit. Ale to tu na mk neplati, no 😁

guinevre
25. mar 2016

@indiankaindi Jaaaj moja, mne nemusis vysvetlovat ci je to zastarany a stereotypny nazor, nakolko patrim medzi tu emancipovanejsiu mensinu zien ktora do tridsiatke nieco aj videla, nieco sa aj naucila, nieco aj urobila, a nepotrebovala chlapa aby ju zabezpecil,a dokonca nepotrebujem ani porodit aby som sa citila, ze mam plnohodnotny zivot, a ze som nieco v zivote dosiahla. Ja hovorim o pripadoch co vidim okolo seba, a prepac, ale nebudeme sa klamat, ze 90% zien na Slovensku sa nechce vobec ani nahodou vydava, lebo vies dobre, ze to nie je pravda. Mozno nechce kazda piata, mozno nechces ty, mozno som o tom nesnivala ja, ale teraz sa nebavime o tebe, alebo o mne, ale vseobecne ako to zvacsa je. Tie co sa uz vydali, a rozviedli, tak tie uz vedia, ze to nie je ziadna zaruka stastia a istota, takze tie uz inak rozmyslaju.

A poplietla si si argumenty "pretože ak má dieťa meno po človeku, s ktorým ma už nič nespája a ktorý nejaví o dieťa záujem, je to divné. Podľa mňa to nie je dôkaz o tom, že žena túži po svadbe. " - tieto dve veci nemaju nic spolocne, jasne, ze zena netuzi po svadbe, ked sa uz rozisli 😀 A nikde nepisala, ze nejavi o dieta zaujem, len, ze sa nestara "tak ako by mal", co moze byt aj ze ho ma v starostlivosti kazdy druhy tyzden, no ked sa rozisli, tak bohuzial uz je to tak, ked nechce striedavku.

cammille
25. mar 2016

@sam2 iste, ani menzelstvo nie je zarukou...aby bolo, vyzaduje si dvoch zrelych ludi, s rovnakym odhodlanim a volou stat jeden pri druhom, v dobrom aj zlom...mna skor zaujima aky je dovod, ked sa dvaja maju radi, chcu zalozit rodinu a stravit spolu cely zivot, preco je pre nich manzelstvo taky problem...a trosku si odporujes, pises ze akceptujes cudzie nazory, ale stve ta, ze niekto povazuje za top jedine manzelstvo - tak akceptujes taky nazor akebo ta to stve? 😉Ano, pre mna je top manzelsky zvazok, ale vobec mi nevadi, ked ini tvrdia opak, je to ich zivot...

lubkavargova1
25. mar 2016

zeny...idu sviatky nehdajte sa....ja stale tvrdim jedno: "pokial nosim meno mojho otca ziadny iny chlap mi nebude rozkazovat"... a nakolko je pan dokonaly alebo teraz mocno IN nazov ze "alfa samec" v nedohladne tak to este potrva 😀 😀 😀 Podte si radsej dat zamatovu roladu co som dokoncila, cukor upokojuje nervy 🙄 🙄

mihula
25. mar 2016

@sealaris no ako si v uvode napisala,ze riesis ozaj hlupost,tak ano je to hlupost.Ale este vacia hlupost z tvojej strany je,že mas starsie dieta a to ma len tri roky a vola sa po otcovi by som,este presla bez slov,ale marodilo sa dalsie a ty si zas suhlasila,ze aj druhe dieta sa bude volat po otcovi?Snad mi nechces povedat,že problem medzi vami,je len cca 10mesiacov a ty si alergicka na toto meno?NECHAPEM
Pre mna za mna nech sa moje deti volaju ako som to zariadila JA,ale nech sa maju dobre

marcelatje
25. mar 2016

@indiankaindi tiez zijem na divoko a po svadbe netuzim. Som toho nazoru aby si kazdy robil tak ako mu najviac vyhovuje. Postoj "vasho" farara bol prinajmensom nestandardny. Svojim prispevkom o krestanoch si sa znizila na uroven tych co hlasaju ze len manzelska laska je ta prava. Nemozes chciet aby ta niekto respektoval ked ty nerespektujes jeho :-\