Varí u vás svokra alebo vy?

3. mar 2021

Tie ktoré bývate u svokrovcov, keď je doma aj svokra cez víkend varite vy alebo ona? Ja varím od pondelka do piatku, okrem toho robím všetky domáce prace, keď svokra príde z práce nemusi naozaj ani len prstom pohnut. Zije tu ešte aj priatelova sestra je odomna mladšia o rok, chodí do prace ale cez víkend je tiež doma. Svokra sa sťažuje že ma doma ešte 2 ženy a musí variť ona (cez ten víkend) a mne to ide celkom na nervy lebo naozaj inak sa starám o všetko, chcem sa jej tým odvďačiť že jej pomaham za to že tu môžme byt ale jej sa nepaci že musí variť dva dni v týždni. Ako to máte nastavené vy čo žijete spolu v jednej domácnosti? Teda v svokrinej domácnosti

zooeynka
3. mar 2021

Nech ti u nej ide na nervy hocico mas smolu. Nie si domaca pani, nie je to tvoja domacnost, svokra si moze doma brblat kolko chce....viem ze si sa na to nepytala ale odstahujte sa

suzitok
3. mar 2021

A jej dcera je tam len tak? Wellness?
Nemate to dobre nastavené...na chode domacnosti by ste sa mali podielat v rovnakej miere
Nezila som u svokry, takže neviem, ale moj brat zije stale u nasich a ma tam priateľku, funguje to tak, ze mama si upratuje svoje priestory, mladá upratuje svoje..varia si zvlášť, kedze mama je doma a brat s priateľkou chodia az vecer z práce, tak maju uz len suchu veceru, nechcu varene...cez vikendy sa dohodnú, co sa bude variť spolocne...nemam pocit, zeby tam niekto robil viac, niekto menej...aj riad si kazdy po sebe umyje a odlozi, kúpeľňu , wc a chodbu umyvaju a upratuju na striedačku
Ja osobne neschvaľujem z dlhodobeho hladiska taketo bývanie, ak je moznost, chodte zvlášť a narobis sa iba na svojom..

ab727
3. mar 2021

Tak víkendy nech varí priateľova sestra a svokra môže nohy vyložiť😉,asi očakáva,že keď tam bývate tak sa o všetko postaráte...ja nežijem so svokrovcami,nežila by som ani s rodičmi🙃...mladý majú bývať sami,môj názor

autor
3. mar 2021

@zooeynka veď práve že nie som pani domaca, no mám pocit že domácnosť je skôr moja ako jej. Naozaj varím, periem, skladám prádlo, upratujem, žehlím proste ona sa nemusi o nič starať, len cez víkend by som si chcela oddýchnuť keďže sme všetci doma očakávam že to nemusi byt už len moja praca a chcem sa tiež v klude povenovat synovi a nie sa stále naháňať

autor
3. mar 2021

A viem že riešenie je odstahovanie, čakáme kým nám schvália hypo, kúpime byt a pôjdeme ale zatiaľ by som chcela vedieť ako fungujú iné ženy čo majú situáciu ako my

suzitok
3. mar 2021

Akoze peries a zehlis aj pre svokru a jej dceru? A tvoj muz co na to? No neviem, ale ja by som takyto servis nerobila...ine by bolo, ak by bola svokra nevladna, to pochopím...ale ma tam aj dceru, ta robi co?

autor
3. mar 2021

@suzitok ano, periem všetkým, žehlenie síce oni nepotrebujú ale napríklad keď je treba vyžehliť obrusy alebo rúška robím to iba ja. Jej dcera v sobotu vysava, ja utieram prach, svokra umýva podlahu. To je cela ich robota. Plus to svokrine varenie cez víkend.

ivkazba
3. mar 2021

@suzitok presne toto ma napadlo, že čo na to muž, či mu nevadí, že jeho žena robí jeho rodine slúžku. Lebo potom problém nie je len to, že svokra frfle že musí variť cez víkend, ale ešte väčší problém je podľa mňa to, ak je to podľa muža okej.

autor
3. mar 2021

@ivkazba nie, muž si ma našťastie zastane aj hocikedy dohovara jeho mame aby robila niečo aj sestra a nie len ja, normálne mi občas aj zakazuje chytiť sa prachovky kým nezačne upratovať aj jeho sestra :D lenže svokra to nerieši

ivkazba
3. mar 2021

Ak to muž rieši a svokra aj švagriná to majú na háku, tak by som im oznámila, že budem upratovať po nás, prať iba nám a variť iba pre nás. Teda ak to trvá už dlhšie Ale píšeš, že riešite hypo a kúpu bytu. Ak je šanca, že sa za mesiac odsťahujete, tak už by som to vydržala. Ale ak nie, tak buď by som trvala na rozdelení prác alebo by som veci robila len pre svoju rodinu.

suzitok
3. mar 2021

@ivkazba presne tak, úplne suhlasim! 👍

loginexistuje
3. mar 2021

aj prispievate na domacnost stravu energie a pod ?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danieli
3. mar 2021

Je uzasne, ako sa staras, asi je toho na teba uz vela a vdaka ziadna, ty si svoju vsetkou tou pracou ukazala, kedze odchadzate uz by som sa len zaprela a vydrzala, nerobila ku koncu zlu krv

autor
3. mar 2021

@loginexistuje ano, prispievame na energie aj robíme nákupy pre všetkých

lubkavargova1
3. mar 2021

Ono je to skor aj to dolezite ako ste sa dohodli na zaciatku ked ste tam prisli byvat?

loginexistuje
3. mar 2021

tak skus urobit normalne tabulku kde daj cinnosti co sa robia dni v tyzdni a meno kto robi tu vec a vikemdy nechaj volne ech si svokra so svagrinou doplnia a strihaj meter do stahovania

autor
3. mar 2021

@danieli ďakujem, opísala si to úplne presne, mám pocit že svokra to berie ako samozrejmosť lenže neviem či nám vôbec schvália teraz tu hypo a ak aj ano tak určite neodídeme hneď čiže ešte to budem musieť nejaký čas vydrzat

autor
3. mar 2021

@lubkavargova1 ja som navrhla že keďže som na materskej tak budem variť, lebo veď je to aj samozrejmosť že navarím keď mám doma dieťa nebude predsa hladne. Ostatne prace sme si však nerozdeľovali robila ich svokra ale ja som to potom začala robiť za nu lebo ako píšem, chcela som sa odvďačiť

autor
3. mar 2021

@loginexistuje myslím že s takou tabuľkou by ma vysmiali aj keď mi to príde ako dobrý napad ale oni vôbec nie sú na takéto veci že plánovanie a tak

loginexistuje
3. mar 2021

pozri ak cakate uz na schvalenie hypo a mate vybrany byt tak by som neriesila

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oliva276
3. mar 2021

Varenie cez víkend je zrejme náročnejšie, treba obedy aj vecere, varí sa asi pre viac ludi, mozno preto je svokra nespokojná... ak by ste si domáce prace rozdelili aj s švagrinou, záíaž by bola rozdelená rovnomernejšie.

sasa1310
3. mar 2021

nie ty budeš musieť vydržať, pokým vám schvália hypotéku, ale svokra bude musieť vydržať bohužiaľ. Normálne ju ľutujem. Vo vlastnom a prišla o akékoľvek svoje súkromie. Ja by som bola alergická už len keby ste ma ráno pozdravili. Vo vlastnom a stále niekoho cudzieho tam mať.

nerya
3. mar 2021

Ja by som im.neprala. mala by som svoj kôš na prádlo vo svojej izbe a o to by som sa starala. Prispevate na domácnosť, naozaj nemusíš robiť všetko. S tým varením by bolo ideal keby sa svokra posťažovala pred švagrinou, tam by stačilo len ,,No veď ja varím cez týždeň tak Janka môže pre zmenu cez víkendy, nech máme nejakú zmenu" 😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1katus1
3. mar 2021

Ja síce nebývam.so svokrov ale s vlastnou mamou, my sme si spravili vlastnú kuchyňu dovtedy to bola hrôza. Nevedeli sme sa dohodnúť čo navariť keď som navarila ona si spravila svoje a nebodaj by si otec dal z toho čo som navarila už bolo zle. Ak tam máte ostať nastalo spravte si kuchyňu nepotrebuješ nič extra len aby bola funkčná . My sme spravili kuchyňu vlastne na chodbe a je to fajn.

methexis
3. mar 2021

U nás varí obvykle svokra, lebo zásadne nedá do úst nič, čo navarím ja. Takže aj keď občas niečo navarím, ona musí variť tiež a nakoniec sa ešte sťažuje, prečo sa to jej nezjedlo.
Ale zase priznávam, že mi to vyhovuje, lebo malá mi obvykle nedovolí ani najesť sa, nie ešte variť 🙈.

stanulienkat
3. mar 2021

V prvom rade,preco im peries,zehlis,upratujes a varis? Preco sa neporozpravas so svokrou? Ked splechla,ze ma 2 zeny a nema kto varit,preco si sa neozvala,ze co pre nich robis cely tyzden? Ze aspon cez vikend moze varit mlada. To si taka submisivna? Okrem toho dieta da tiez zabrat.

luckalukas_1
3. mar 2021

@suzitok svokra nikdy neda robotu dcere ked ma pri sebe nevestu 🙂 naozaj nikdy 😉.. ja byvam u svokry, urobila som si vlastnu kuchynu a mam pokoj 😆