Váš názor na facebook a iné stránky, na dnešné vzťahy

mamulka211
22. máj 2015

Aky nazor mate na fb, na pridavanie si priatelov nanho, neraz aj uplne cudzich ludi, alebo novych kolegov v praci...nevadi vam, ak si vsimnete, ze ma vas partner naraz medzi priatelmi zeny, ktore vobec nepoznate a on vam tvrdi, ze to su kolegyne, alebo zname. Nevadi vam ked viete, ze s tymito ludmi travi pisanim si vela casu, ze mu trebars pridavaju statusy, aj na jeho nastenku a podobne? Nebola doba, kedy tieto veci neboli ovela lepsia a pre vztahy ovela prinosnejsia. Stale viac a viac mam pocit, ze taketo socialne vymozenosti su pricinou rozpadu dnesnych vztahov, straty dovery a rozpadu manzelstiev a partnerstiev.

mamulka211
autor
23. máj 2015

@mircalla presne na toto som narazala a chapem ta. Suknickar na fb urcite len neudrziava kamaratstva s byvalymi spoluziakmi a kolegynami

mariahpd
23. máj 2015

Soc siete narúšajú vzťahy, podvádzalo sa aj v minulosti, ale napr. známa si na nete četovala s chlapíkom z druhého konca republiky a už sú obaja rozvedení a žijú spolu, odsťahovala sa za ním a dcéra jej to nevie odpustiť, že od nich odišla. Jasné, ze keby žila v šťastnom manželstve, tak by sa možno nenamotala na virtuálneho chlapa, v prvom manželstve mala problémy, to je pravda, ale bez netu by nemala ani šancu spoznať sa s tým druhým, nikdy v tom meste, odkiaľ je on, nebola. Ale četovala, potom si dohodli stretnutie a z neho sa vykľul dosť bohatý chlapík, ktovie, či aj to nezafungovalo, a už majú aj spoločné dieťa, aj keď zobratí este nie sú. My sme sa s manželom pred pár rokmi kvôli jeho úctu na FB pohádali, presne mi vadili "priateľky", ktoré som vobec nepoznala, tak FB zrušil, aspoň som mala dôkaz, ze som preňho dôležitejšia. Teraz mame profily obaja, ja som si založila prvá, lebo som potrebovala kvôli firme, manžel asi rok potom, aj mi o tom povedal, ale nie sme si priatelia a takto to pre pokoj v rodine aj ostane. Ale obaja mame za priateľov naše decká, tak sme "kontrolovaní" 🙂

mamulka211
autor
23. máj 2015

@mariahpd ano, presne na toto som narazala a som rada, ze to tvoj manzel takto ustal.

esterba
23. máj 2015

Nedá mi nenapísať, že sa mi zdá, že je to dosť aj o tom, aké má kto nároky na partnera a vzťah ako taký. Mne by napríklad vzťah, v ktorom vôbec vyvstala potreba "kontrolovať" partnerov fb cez deti, ako písala @mariahpd, ani vzťah, v ktorom by som mala pocit, že mi partner iba "tvrdí", že priateľky na fb sú len kolegyne alebo známe a pod. nestál za to. Pre mňa je to prejav veľkej nedôvery zo strany ženy a zároveň prejav toho, že ten vzťah nie je v poriadku, bez ohľadu na to, či je muž neverný alebo nie je. Taký vzťah by som nechcela ďalej udržiavať. Môjmu manželovi prirodzene dôverujem a absolútne nemám potrebu kontrolovať ho na tejto úrovni. Zároveň považujem za samozrejmosť, že sa správa tak, že si moju dôveru zasluhuje. To všetko platí obojstranne. Ale rozumiem, resp. hlavne z diskusii tu na MK som pochopila, že je veľa žien, ktoré majú na svoj vzťah úplne iné nároky. Mnohé ženy tolerujú vzťah, v ktorom existuje z niektorej strany alebo z oboch potreba kontrolovať mobily, počítače, fb účet, maily... Je to v poriadku, každý je iný. Čomu nerozumiem je, že z niektorých príspevkov mám pocit, akoby to tie ženy považovali za niečo, čomu sa nedá vyhnúť, akoby taký mal byť každý vzťah a každý chlap.

mariahpd
24. máj 2015

@esterba presne takáto naivná ako ty som bola aj ja, veď sa ľúbime, nemôže sa nič stať. Ignorovala som fakt, ze okrem normálnych zien chodia po tomto svete aj hyeny a manipulátorky typu som rozvedená, neľúbená, tak buď aj ty. Neexistuje na tomto svete človek, ktorý by sa nedal zmanipulovať a sila a vyzretosť vzťahu sa preukaze v tom, ako sa manželia dokážu vysporiadať s problémami a nie v tom, ze sa budú tváriť, ze žijú vo vzduchoprázne a im sa to nemôže stať. Mám osobnú skúsenosť s takouto hyenou, manzel si až neskôr začal uvedomovať, ze cielene po ňom ide. Preco tymto "kolegyniam" nestačí pracovná komunikácia počas pracovnej doby a otravujú svojich kolegov aj mimo nej? A ak sú to kamarátky, tak preco by manželka nemala vedieť, s kým sa kamaráti jej muž a osobne takéto kamarátky poznať? Príležitosť robí zlodeja , dôveruj, ale preveruj- ver tomu, ze naše príslovia majú voľačo do seba a v súvislosti so soc sieťami dvojnásobne. Medovým motúzom a manipulatívnemu obdivu sa tažko odoláva. Ženy, ktoré si popísala, ktoré podnikajú preventívne kroky, samozrejme, dôležitý je aj spôsob a miera "kontroly" , aby z toho nebola paranoja a podozrievanie, sú, podla mna, múdrejšie ako také typy ako ty - neriešim, verím, možno si myslíš, ze tvoj muž nie je az taký atraktívny pre iné ženy - len aby si potom nezostala prekvapená. A ochraňovat rodinu pred negatívnymi zásahmi zvonku je prirodzený inštinkt ženy matky, skôr ľahostajnosť je čudná. My sme hyenu na love ustali a posilnilo nás to. Práve poučení minulosťou sme riešili ten účet na FB a manžel si už dáva pozor, komu potvrdí priatelstvo, vie, co mi vadí a rešpektuje to, takto, podľa mna, vyzerá láska, ale aj tak sa už nemienim žiadnym sprostým FB zaoberať a preto ja nie som uňho priateľ. Decká spomínam len metaforicky, hádam si nemyslíš, ze som ich požiadala o kontrolu otcovho FB! Ale ked sa nad tým zamyslim, tak moje deti sú natoľko múdre, ze keby sa im niečo nepozdávalo na jeho alebo mojom FB, tak by sa o tom určite chceli porozprávať . A to je správne. O tom je rodina.

6699333
24. máj 2015

Len tolko ked zacal FB kazdy bol "in" kto ho mal v dnesnej "dobe " je "in" kto ho nema mam 24 a FB mi nechyba bola som tam no odhlasila sa pretoze je to tam hrozne pomaly sa tam clovek docital kedy ten dotycny vykonaval potrebu 😉

esterba
24. máj 2015

@mariahpd potom tie zeny asi proste travia so svojim muzom menej casu. Moj muž pracuje obcas z domu, chodi aj do officu, prednedavnom sa mu zmenila napln, tak teraz je tam castejsie a z domu robi, ked nema stretnutia a pod. Mimo toho travime čas spolu a s kamaratmi sa stretavame len zriedka samostatne. To skor ja, ako on. Poznam vsetky jeho kamaratky a zname, s ktorymi sa fyzicky stretava, zoznamil nas on sam od seba, ale to je prave jedna z tych veci, ktore predsa rozumny clovek spravi, inak by zbytocne zarabal na pochybnosti. Tomuto nerozumiem, preco by inteligentny clovek nezoznamil partnera/partnerku so svojimi znamymi. Ak to nerobi sam od seba alebo to dokonca odmieta, je to dost nerozumne. Ten druhy ma potom potrebu kontrolovat a ja neviem, ale o takychto negativnych pocitoch by predsa vztah byt nemal. Chcem muža, pri ktorom nemusim mysliet na taketo veci. Ved by ma slak trafil. BTW. moj muž celkom slusne vyzera 😉 keby slo len o to, musela by som sa zblaznit.

mircalla
24. máj 2015

@mariahpd Totalne nesuhlasim s tvrdenim, ze neexistuje na tomto svete clovek, ktory by sa nedal zmanipulovat....
Zmanipulovat sa da ten muz, kto sa chce dat....Niekto sa da zmanipulovat pomerne lahko a robi mu tu aj dobre. ak vidim, ze po mne niekto cielene ide, a mam manzelku, ktoru milujem, tak to stopnem.....
Ano su zeny manipulatorky a rozbijacky vztahov, ale vyberaju si prave lahke obete....na to uz maju instinknt...ak narazia na odpor idu dalej...staci, ze jej chlap neda hned nejavo, ze sa mu to nepaci a necha to tak. Zodpovednost toho zenateho chlapa je podla mna ovela vacsia
Dalej pises o ochranovani rodiny pred zasahmi zvonku - prepac, toto sa opat robi len v narusenom vztahu, kde chyba dovera.....predpokladam, ze sa uz nieco stalo, co tu doveru narusilo. Pokial sa nic nestalo, tak je to cista stihacka, nic ine

mircalla
24. máj 2015

@mariahpd Cize celkovo mam pocit, ze svojmu manzelovi nedoverujes....ci uz opravnenie alebo nie, to uz posudit neviem....a skutocne - nie je ich vela - ale su chlapi, ktori sa zmanipulovat nedaju. ja myslim, ze o co danej zenskej ide pochopi dost rychlo kazdy, otazne je, co s tym urobi

timea7
24. máj 2015

nevera bola, je, aj bude, len s príchodom mobilov, sociálnych sietí je to oveľa jednoduchšie, dá to menej námahy. Ale nie je to len facebookom, je to celkovo uvoľnenou morálkou a absenciou zodpovednosti a úcty.

moonlight1210
24. máj 2015

@mircalla tak potom vsetky zeny, co ziju s manipulátormi a ziarlivcami, to vlastne chcu takto. alebo?
kazdy jeden sa da. dolezite je, ci manipulator na neho najde hned na zaciatku spravne paky. ci sa mu podari nasjt slabe miesto.

keby ta schopny manipulator dobre poznal, ver tomu, ze by ta spracoval tam, kde by ta chcel.
nespoznavala by si sa.

mozno by si to sice casom odhalila rychlejsie nez iny clovek. takze by si prv vyklzla.
ale nemohla by si povedat, ze teba nedostal. mohla by si len povedat, ze si mu usla skor, ako bolo neskoro.
lebo obdobie, kedy si doverovala a nic si neuvedomujuc hrala jeho hru, tam bolo.
naozaj by ta nedostal len ten, ktory by sa ti odhalil vopred pri inej obeti, ktoru by si ty doverne poznala. takze by si naozaj verila jej. nie jemu.

@mamulka211 je to skor dane dobou. neustale nam omielaju, ze si zasluzime len to najlepsie a bez namahy. ak nieco nie je pre nas vyhovujuce, mame pravo to vymenit. dolezite je, aby sme posobili uzasne a zali obdiv (vid napr. reklamy.)
potom aj v zivote mame ten pristup. muz ma neospevuje, ale kolega v praci si vzdy vsimne, ze mam novy odtien ruzu? tak potom moj muz je do seba zahladeny sebec a kolega ma laka viac.
zena po mne ziada, aby som sa aj ja prisposobil v partnerstve a kamoska stale spieva ody na moje vlastnosti? tak potom nech sa ta vecne nespokojna hysterka ide dat vypchat a kamoska je najsuprovejsia baba hodna mojej pozornosti.
lebo ja mam pravo na to najlepsie a na ocenenie mojej osoby. bez namahy.
a nechat si lichotit je lahsie, ako pracovat na vztahu a prisposobovat sa.
je to zadarmo.
ale zas to je len jedna strana mince.

zase stane sa, ze prave na sietach niekto zisti, ze s tou dalsou osobou ma ovela viac spolocne. stava sa to, ked sa dvaja daju dokopy a iba jeden z nich v partnerovi nachadza vela stycnych bodov. kym ten druhy iba cast stycnych bodov. a najde ich viac prave u niekoho, koho spoznal cez FB.
mozno bez FB by ho nikdy nespoznal a prezil zivot trosku nespokojny, ale presvedceny, ze tak ma byt, s tym prvym partnerom.
ale FB mu umoznil stretnut ho. ulahcil. urychlil.
neda sa povedat, ze bez FB by sa to nestalo. len by sa znizila sanca.

atd.

a ako bolo povedane: kto chce podviest - podvedie. kto nechce, rozpozna, ze sa mu veci zacinaju vymykat z ruk a ukonci to vcas. nehovorim, ze ciastocne nespadne do pasce nevery. budu tam spravy s coraz dovernejsim a intimnejsim obsahom. mozno aj stretnutie. ale nedokona ju. stopne to, ked to prekroci hranicu vaznosti, za ktoru nechce ist.

ja si myslim, ze to zavisi od pomeru zodpovednosti a dolezitosti, ktoru dany clovek svojmu egu priklada, ci podvedie alebo nie.

mircalla
24. máj 2015

@moonlight1210 ver tomu, ze co sa tyka muzov, som uz naprosto imunna...netvrdim, ze to tak bolo vzdy...🙂