Váš názor na môjho muža, jeho ex a súčasnú situáciu

byvala
24. nov 2012

ahojte konikarky...ako s nazvu vyplinie zaujma ma Vas nazor na danu situaciu ktora sa u nas stala.V prvom rade ste si vsimli že som nanovo registr. len stoho dovodu že na MK som par rok,pod inym nickom ale mam tam vela fotiek a nechcem aby sa tieto informacie dostali aj k rodinym prislušnikom a znamim kedže by ma mohli spoznať... no ale idem k veci...
S manželom sme 4roky s toho 3 r.maželia a mame 3r.dcerku.... moj manžel bol predtym v 3 r.vztahu rovnako ako aj ja..ale ako to byva nie každy vztah konči štastne a aj tieto nase predosle sa rozpadli maželovi koli nevere s oboch stran mne koli nerozvažnosti...ale potom sme sa stastne zalubili do seba a vsetko islo ako blesk s jasneho neba..ale vratim sa k manželovmu predoslemu vztahu,par x na nasom začiatku sme sa bavili o byvalych partneroch co sa nam pacilo a co nie..až dokym som nemala sama možnost spoznat jeho byvalu ked sme sa skamaratili ani jedna sme netusili kto ta druha je 🙂 a kedže sme mali už rozbehnute kamaratstvo bolo mi luto to ukoncit len koli tomu že moj muž je jej byvaly. my sme si ako kamosky sadli super, a neriesili sme co bolo,manžel s toho nebol nadseni že sa snou bavim ale ked som mu vysvetlila ako a co tak sa stym zmieril..ona sa snami samozrejme nestretavala ked tam bol aj moj muž iba raz taka siituacia nastala a asi nam to na prvy dojem bolo neprijemne vsetkym trom..ale sme si povedali že je to teraz moja dobra priatelka aje normalne že aj taka situacia nastala.. Nikdy mi ani len nenapadlo že ma manžel na nu tažke srdce ako kedysi si ponadaval lebo si povystrajali dost ale jednoducho to neriesil dalej,...až do vcera....Tato moja kamoska (a jeho ex/ si nasla priatela byva nedaleko nasho domu..zoznamila ma s nim a raz ma viezli aj s nasho stretka domov,.na otazku manžela ked sa ma pytal kto to bol snami som mu odpovedala že to je jej novy priatel a že ved ho možno aj pozna lebo byva nedaleko ....kyvol plecom a dalej sme sa nebavili..siel do prace a sprace mi volal že on pozna mamu toho chalana,že robi s nou na smenne.ked som ocakavala už prichod manžela s prace vo dverach sa objavila moja kamaratka (jeho ex! so slzami v ociach že ten jej priatel sa snou velmi dohadal lebo moj muž siel za jeho mamou a nadaval na dotýcnu aka je Kur..a co vsetko jemu porobila vo vztahu a nech si da na nu pozor...ked mi to hovorila som neverila už len preto že aky by mal dovod preboha je to 6r. dozadu doteraz sa tvaril že to je davno pochovana zaležitost ..odrazu toto.. velmi ma to sklamalo nielen že ubližil už teraz mojej kamaratke ale že to spravil moj muž! že mu teda asi nieje lahostajna ked to takto bere a ma este stoho daky komlexc ked sa stara skym je a matke dotycneho si dovoli daco taketo povedat... byvala je samozrejme nahnevana a pravom..aj mu volala ale moj muž hrdina sa len vykrucal, so mnou o tom nechcel komunikovat je nato este urazení že on nic zle nepovedal iba že aka bola pri nom..ale prečo? hladam dovod prečo sa tak zachoval, ved ak by ho už nezaujmala tak mu je jedno co bolo ..!!! ako by ste to vnimali vy? možno je toto pre niekoho blbost,banalita možno sa tu zacne do mna niekto obuvat že to mam za problemy ale mna to trapi ako sa mam teraz spravat voci nej? a voci nemu, co ked mu na nej este zaleži preto sa stym nevie vyrovnat a chcel ju takto potopit? prečo riesi inu a co bolo,ked ma doma ženu a dieta...Este vas chcem poprosit typi ludi ktory ma tu zacnu uražat,alebo vysmesky si nechajte pre seba..a ano robim aj gramaticke chyby je toho tu vela a píšem v rychlosti...Len ma zaujma vbas nazor nato ...dakujem

lea641981
24. nov 2012

@trogir presne si to napisala 🙂

kattrin5
25. nov 2012

Ak ti mozem odporucit nieco ak rada citas precitaj si nieco od Dr. John Gray, mne jeho knizky uplne zmenili pohlad na muzov a na vztahy, zeny casto nevedia preco muzi konaju tak ako konaju, vdaka jeho knihe Zeny su z venuse, muzi su z marsu som velmi vela pochopila a aj zmenila a moj vztah s manzelom je uplne super, taktiez ma mnoho inych knih ktore su nazoaj uzasne. Som presvedcena, ze manzel ta miluje, vzi sa do jeho koze. Mne by tiez vadilo keby sa moj manzel s mojim ex, neviem si predstavit ze by niekde pivkovali spolu, a to som tiez s ex neskoncila priatelsky, iste by ma nahnevalo tiez keby sa moj muz stykal s niekym kto mi ublizil, rodina je to najdolezitejsie, tvoj manzel sa neciti prijemne, takze rozhodnutie by malo byt jasne...good luck 🙂

maria117
25. nov 2012

@byvala pokial som spravne pochopila,vydata si tri roky,kamaratky ste dva roky. To nemas priezvisko po manzelovi? Lebo ak mas,tak neverim,ze tvojej kamoske odzaciatku nebolo jasne,ze si s nim v nejakom vztahu, a po niekolkych rokoch vo vztahu s nim zrejme poznala i cast jeho rodiny,aby ta mylne pokladala za sestru,ci sesternicu....

lujza123
25. nov 2012

@byvala ja si myslim ze za celym tym je urazene ego tvojho muza. Nieje prvy ani posledny kto sa nedokaze preniest cez rozchod. Nie ze by k nej mal este nejake city, myslim ze urcite nie, proste je ten typ cloveka pre ktoreho sa rozchodom konci laska a zacina nenavist. Poznam vela takych ludi co aj po rokoch po rozchode neznasaju ex. Byt tebou by som sa s nim snazila v dobrom porozpravat nech ju necha na pokoji. Aj vo svojej hlave. Je to minulost a nema zmysel aby sa jej mstil donekonecna. Ale ako poznam tento typ ludi tak este na dochodku ju bude neznasat
A vobec nesuhlasim s nazormi ze nebavit sa s tou dotycnou.. to pisu baby ktore vnimaju vsetko ex rovnako ako tvoj muz. Podla mna sa on zachoval ako blbec v tomto, demonstroval ze treba ozivovat zlobu aj po rokoch...preco by si mala ty opustit kamosku s ktorou si rozumies len koli tomu ze je tvoj muz jesitny.
Neviem ti poradit co robit, mas tu najhorsiu poziciu medzi mlynskymi kamenmi, jedine co mozes je ukludnit obidve strany..

lujza123
25. nov 2012

Myslim ze tu vzniknu dva tabory. Jedny co vsetko ex neznasaju a nebavia sa tuto situaciu budu povazovat za cudnu a nikdy by sa do podobnej nedostali lebo ex je pre nich tabu. Potom druha skupina co sa s ex bavi a budu nesuhlasit s prvou skupinou.
Ono je vsetko v pohode pokial su partnery v tomto rovnaky. Cize budto su ako prvy a ex uz do svojho zivota netahaju alebo su ako druhy a navzajom svojich ex poznaju a este aj obcas s nimi skocia na pivo (napriklad my doma sme ta druha skupina, pozname svojich ex navzajom a aj sa s nimi bavime)
Lenze ked je kazdy z partnerov z ineho cesta tak je problem na svete.

trogir
26. nov 2012

@lujza123, dovolim si s Tebou absolutne nesuhlasit, aj ked samozrejme respektujem Tvoj nazor. Pokial by byvala nemala priatelsky a intenzivny vztah s ex svojho manzela, neboli by ziadne dekadentne reakcie z jeho strany. Pretoze by nemal dovod. Byvala nema co polemizovat s manzelom, aby nechal ex na pokoji, aj vo svojej hlave. Tam to skratka skoncilo negativne, tak su z toho negativne emocie. Tak urob pokus, pokial ma Tvoja mama, otec, kamaratka s niekym naruseny vztah, vyhladaj toho coveka, rozbehni kamaratstvo oficialne a skus ho vodit domov a podobne.....a ked Tvoja matka, otec alebo kamaratka zareaguju negativne, tak im v dobrom porozpravaj, aby toho cloveka nechali na pokoji, aj vo svojej hlave a respektovali, ze mas k nemu laskyplny vztah. Ten vztah k nemu maj, ale neziadaj druheho, ktory ho nema, aby to chapal a pomaly bol z toho nadseny

trogir
26. nov 2012

@byvala, no vidis, aka polemika tu prebieha? Vdaka Tvojmu prispevku tu mame s kockami psychologicke okienko 😀 😀 😀

michele11
26. nov 2012

@byvala Ja neviem, ale mam z celho tvojho postoja pocit, ze ti viac zalezi na tej kamoske, ako na tvojom muzovi. Ved ona ho v minulosti podvadzala, nie je kazdy taka povaha, ze na to zabudne, on v sebe nosi ten pocit krivdy a chcel jej to vratit, co je na tom divne? To, aky sposob si na to zvolil, je jeho vec, len oni dvaja vedia, co vsetko si povyvadzali. Podla mna by si sa mala skor vcitit do jeho koze, ved je to tvoj muz, mala by si skor podporit jeho.Nemyslim si, ze ku nej nieco citi alebo na nu nevie zabudnut, ak, tak len v zlom, ale podla mna je to v norme, muzske ego je velmi zranitelne. A tiez si nemyslim, ze nanho dobre posobilo tvoje kamaratstvo s jeho byvalou, ved je to vlastne podraz nanho, ked ste dobre kamosky, odkial on ma vediet, ci nerozoberate aj jeho, ci ti nahodou nieco nenabulika a nepodvedies ho aj ty?? Skus sa viac priklonit na jeho stranu a trochu dalej od kamosky.

mpg
27. nov 2012

@michele11 Toto dobre vystihuje situáciu, je síce pravda, že ľudia, ktorí sa rozchádzajú sa časom aj zmieria, ale rozišli sa pre niečo negatívne a to v nich zanechá negatívne spomienky, ktoré nevyprchajú za 6 rokov, ale niekedy ani za celý život. Videla som podobný prípad, kde sa bývalá a súčasná priateľka stretávali v práci a trochu sa spriatelili a tá bývala počúvala o celej situácii v terajšom manželstve svojho ex a keď tam vznikli problémy, tak to využila vo svoj prospech.
Inak je to tak, že z tých troch niekto je na takej úrovni, že to zneužíva. A myslím si, že ani tým mužom to nie je príjemné, aj keď nič nepovedia a je lepšie to nevidieť, nepočuť, zabudnúť.

lujza123
27. nov 2012

@trogir ale ona ju predsa netaha domov, len sa spolu bavia.
Co ma tu jeho ex prestat vobec zdravit a muzikovi doniest sampanske a gratulovat k tomu ze sa sprava ako stara dedinska klebetnica a ohovaranim a sprostymi recami skodi tym najnevinnejsim ludom. Co ma s tym ta stara baba? (mama partnera jeho ex) Bude sa len trapit koli synovi, mozno uplne zbytocne
Nepoviem keby ide do oci povedat jeho ex co si o nej mysli ale stvat proti nej jej (mozno)buducu svokru? Snazit sa niekomu znicit vztah s pomsty, neschopnost odpustit ani po rokoch, povzniest sa....lebo vsak ubohe zranitelne muzske ego, len nech sa msti ved to je v norme.
A co bude dalej? Stane sa z neho Zoro pomstitel a pojde roztrieskat auto Jozkovi M. lebo mu v tretej triede ukradol gumu? Vrati vsetkym vsetko?

slniecko2
27. nov 2012

@byvala sorry-nie rozvod, rozchod. chcela som len pomoct,kedze si ziadala o radu,ale uz som ticho. clovek sa vacsinou aj tak potrebuje len vyrozpravat- o rady mu zvacsa nejde.

trogir
29. nov 2012

@lujza123, myslim, ze byvala si sama vyrobila problem, a pokial neni hlupa, tak si vysklada zivotne priority a podla toho sa zariadi, ja jej velmi drzim palce a ako matka, ktora ma tiez male dievcatko verim, ze pre to male urobi vsetko. Je to jednoduche, dobrym slovom dokaze vysporiadat vztahy a najst porozumenie. Tak jej drzme palce.