Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Veľa problémov a málo riešení

20tatianas
18. mar 2014

Ahojte, našla som si gynekologičku v 18tke a je viac ako možne že som tehotna doktorke sa to nezdalo a tak mi zobrala znovu krv že si mam v pondelok zavolat koly vysledkom lenže nedvihala ani v pondelok ani dnes ...čo s tym? (ide o sukromnu doktorku a nechcem byt drza ale myslim že za to že berie peniaze by mohla aspon zdvihat telefon) ....s priatelom nas teši že to je možne ale obavam sa čo s mojimi rodičmi kedže nejsu zobratí a žiju spolu len koly mne ak odidem kam pojde mama byvat? ako sa mama ku mne zachova? (doteraz neni ku mne vždy fér a všetko si zlíznem aj za otca - pripadne tehotenstvo by u nej mohlo sposobit hysteriu možno dačo horšie :D ) mam mame pomoct ak o to bude stat? ako sa zachova otec? otec sice suhlasi s tym že by som sa vydala vlastnou cestou ale vnuča mu po chuti nebude kedže moja nevlastna sestra ho tiež urobila dedom skoro a pomohol jej a ptm ju poslal že ju už nebude živit...takže? každy nazor je dobrý 🙂

diskutujuci
18. mar 2014

@20tatianas ahoj vsetky reakcie nech su hocijake sa casom zmenia v to, ze si ich milovana dcerka a budu ta podporovat ako len budu moct, ver mi 🙂

20tatianas
autor
18. mar 2014

@diskutujuci najhoršie je že mna ani moc neštve to či mi pomožu alebo nie 🙂 ale to či mama bude mat kde byvat alebo nie lebo vztah medzi rodičmi nieje ružový a tato chce prerabat a ked mu bude mama stat v ceste tak ju vyhodi..

linda20111
18. mar 2014

@20tatianas ja som mala tiez problem sa niekedy dovolat ku svojej lekarke, kedze sestricka bola leniva a najradsej klebetila s pacientkami a telefon ingorovala, to bolo pred par rokmi, moja lekarka ma uz novu sestricku a ta dovnutra pusta max. 1osobu takze si kludne moze robit papiere aj zdvihnut telefon. Neber to tragicky, ked sa nedovolas dnes, skus neskor poobede, zajtra rano, hoci kazdu hodinu im tam zvon ked nemaju dovolenku. A ohladom pripadneho tehotenstva - je to tvoj zivot, tvoje dieta, ostatni sa musia prisposobit tomu a brat to tak ze je to tvoje rozhodnutie. Ty a otec toho dietata sa musite postarat o vsetko, necakaj pomoc od inych ludi. Ked mama s otcom nejak pomozu, bude to ok, ale ak nie plati prva cast vety.

diskutujuci
18. mar 2014

@20tatianas pozri to je jedno, tvoji rodicia nieco chcu lebo nevedia co im dcerka vyvedie 🙂)
vtedy pojde vsetko nabok, neboj sa nic, bude to tazke, ale hlavne je verit a tesit sa na babo, ak ma prist, tes sa nech sa babo vela usmieva a je stastne so svojou maminou 🙂)

sissy27
18. mar 2014

@20tatianas tak hádam najprv vyriešiť to, či vôbec tehotná si - odpoveď by ti mohol dať aj tehotenský test z lekárne (drogérie, potravín... )
no a ak tehotná si, tak hádam by sa patrilo riešiť praktickú stránku veci s nastávajúcim oteckom, nie? si plnoletá, svojprávna, čo očakávaš od rodičov? prečo by im malo alebo nemalo byť vnúča po chuti? to bude predsa tvoja a partnerova zodpovednosť, nie ich... oni keď budú mať chuť a čas, tak cez víkend sa zastavia u vás, pomojkajú, pokočíkujú hodinku dve a pôjdu každý po svojom...
ak sa oni dvaja chcú rozísť, to tiež nie je tvoja zodpovednosť, ak máš mame ako pomôcť a ona o to stojí, tak pomôž, ale všetci ste dospelí a teda aj zodpovední sami za seba...

20tatianas
autor
18. mar 2014

ide o to že doktorka aj sestrička su fajn a stalo sa mi už druhy raz že nedvihaju lenže teraz nemam termin dalšej navštevy a ked tam pridem odpinka ma že nema čas? zbytočna cesta nie? buduci tato sa stara svojich rodičou informoval a momentalne šetrime aby sme sa mohli vrhnut do spoločneho byvania skor ako sa babo narodi a nechcem svojich rodičou informovat skor ako odidem aby nahodou mame nepreplo a nezačala ma mlatit lebo o potrat fakt nestojim...a som pripravena na ulohu matky inak by som do toho predsa nešla ... 🙂

20tatianas
autor
18. mar 2014

@sissy27 test som si robila ale vyšiel negativne ale aj doktorka zhodnotila že je strašne skoro aby mi to test ukazal ....prakticku stranku rieši otecko sam nakolko povedal že sa nemam zbytočne nervovat 🙂 zlaty nie? má 23 rokov a vážne je na nom vidno že sa teši 🙂 od rodičov? možno pochopenie a nejake dospele rozhodnutie o tom ako sa budu k sebe chovat ked odidem lebo su jak deti v kuse sa hadaju a na to kolko maju rokov ani jeden sa z nich nechova dospelo...každy ma to svoje a inak cesta nebeži....

kofoluska
18. mar 2014

@20tatianas Zlatko, ak si tehotna - kasli na rodicov. Nemozes "zachranit" vsetkych. Ako Tvoja mama zareaguje, tak zareaguje. Ani pri tej najlepsej snahe vsak nebudes schopna sa o nu postarat, ak nebude mat kde byvat. Budes mat dost starosti sama so sebou a svojim dietatkom. Je to Tvoj zivot, pokial sa na dietatko tesite, tak rodicov neries. Je to mozno kruto napisane, ale je to tak. Oni sa casom tejto novej situacii prisposobia a budu to brat inak. Aj ked prve reakcie mozno nebudu ukazkove amozno pride histeria a plac a vycitky, jednym uchom dnu - druhym von. Budes mamkou a to je ta najlepsia vec na svete, aka sa Ti moze stat. A ked Tvoj partner este takto sa sprava ako pises, tak mas vyhrate na plnej ciare. 🙂

20tatianas
autor
18. mar 2014

@kofoluska vieš že to nejde su to predsa len rodičia 🙂 ale ved uvidim čo bude 🙂 inak nevie niekto či treba suhlas s matriky či dačo podobne ak chcem aby malo dieta dve krstne mena?

mimikas
18. mar 2014

@20tatianas dieta moze mat dve krstne mena, netreba ziadne povolenie 🙂

kofoluska
18. mar 2014

@20tatianas Ale ide - to hovorim z vlastnej skusenosti. Bohuzial. A nie, nepotrebujes nijaky suhlas. Meno vyberas Ty, resp. s oteckom. 🙂

20tatianas
autor
18. mar 2014

A ked by bolo druhe meno anglicke neni s tym problem? ;) a otecko vyberal pre dievca a chalan bude po tatovi + chcem nejake anglicke nech to znie originalne 🙂

20tatianas
autor
20. mar 2014

Oficialne tehotna doktorke som sa vcera dovolala a frcim na vitaminoch 🙂 uz len vyriesit problemy a zacat sa tesit plnymi duskami 🙂 inak je nieco co by som mala.vediet/zaobstarat si pred porodom? 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli