Veríte v pravú lásku?

lulula1990
13. jan 2021

Baby, nejako sa v poslednej dobe nad tým zamýšľam a hodnotím, pozorujem, či človek dokáže nájsť ,,pravú lásku" a byť šťastný aj po vyprchaní prvotnej zamilovanosti.
Zo skúseností mojej ale aj inej, mám pocit že vo vzťahu dvoch ľudí je vždy niekto kto ľúbi viac a druhý menej a popravde ani nepoznám nikoho, kto by to cítil ináč. Napríklad do môjho predošlého priateľa som bola zbláznená ale bola som mladá a naivná a ako partnera do budúcnosti by som ho nebrala (on ma podvádzal s inými ženami).
Terajší partner je pre rodinu stvorený, zodpovedný, dobrý otec aj manžel, ale popravde z nášho vzťahu sa vytratilo vzrušenie a taká tá zamilovanosť - dá sa povedať že pomerne rýchlo (viac-menej z mojej strany), samozrejme že si ho vážim a ľúbim ho. A tiež viem, že na vzťahu treba pracovať, skôr ma zaujímajú názory že či je človek stvorený len na ,,reprodukciu" alebo dokáže žiť celý život v trvalom zväzku, aj keď napríklad už v tom vzťahu nezažije zamilovanosť a vzrušenie. Prosím aby ste nehľadali v tomto nejaký iný význam (nechcem meniť svoj terajší vzťah), zaujímajú ma skôr skúsenosti, bavila som sa napríklad o tom aj s kamoškou a bola to príjemná zmena oproti coronakrízy 🙂.

kammik
13. jan 2021

pravá láska je o rešpekte, o úcte, o tej túžbe byť s tým druhým, robiť si radosť navzájom a podobne, poviem ti pravdu, že ja som sa bála toho, že keď vyprchá zamilovanosť čo bude, či to nebude stereo typ ale je to najmä o maličkostiach ktoré denne robíme

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pseudomonas87
13. jan 2021

@lulula1990 hmm, takže tvoj ta nepriťahuje? To je celý problém.... podľa mňa sa s tým dá ale niečo robiť. Vieš, ja niekedy keď ráno vstanem a poviem si, že to bude dnes blby deň, blbá nálada, fakt to tak mam. Inokedy vstanem a poviem si, urobím si pekný deň a naozaj je to tak. Co keby si proste skúsila sa okolo muža trocha pošmajchlovat, dat mu sama od seba pusu, chytiť za zadok, trocha zmeniť atmosku, naladiť sa, možno postupne ta iskra príde. Môj muž sa mi páči, ale Dwayne THe rock Johnson to nie je.... Veľa robí ale nastavenie mysle, nálada, atmosféra.... Možno je to blbosť, ale u mňa funguje.

janeninka
14. jan 2021

@lulula1990 tiez si myslim ze ide hlavne o hlboke priatelstvo, spriaznenost. Ja to mam napr tak ze hoci ma partner pritahuje, casto som namakko prave z tej nasej blizkosti, z toho ako sa vieme hodiny rozpravat, hladit, planovat, ked vidim aky je starostlivy a pod.
Blizkost a intimita sa urcite da budovat- vo vasom obdobi asi treba viacej vedome - venovat svojmu vztahu cas, mozno aj trosku spontanne ( neviem ake male deti mate). - na zaciatok mozno len rpbit nieco spolu - hrat sa, pozriet film.. vylety, prechadzky, masaz, letme dotyky pocas dna, rozhovory ( aj povrchne pokojne nech si len daco vysvetlujete navzajom a priblizujete si tym svoje svety ale aj hlboke rozhovory - o tuzbach, strachoch, traumach, sexe, hodnotach...)

sara005
14. jan 2021

@lulula1990 mam skusenost, ze aj po odozneni zamilovanosti v dlhodobom vztahu moze dojst opatovne “k rozduchaniu iskrier” a opatovnemu vzplanutiu. Ono tam vela hra aj psychicka (samozrejme aj fyzicka) pohoda, aj iste vedome prenastavenie tomu moze pomoct. Mozno sa len treba trochu vymanit zo stereotypu, su rozne impulzy, ktore mozu vasen znova nastartovat...

any_soj
14. jan 2021

@lulula1990 pravá láska... Láska je chcieť dobro druhého. A tešiť sa zo spoločnej prítomnosti. Samozrejme existuje.