Vidím problém tam, kde nie je?

bublina99
5. júl 2020

Ahoj. Ani neviem kde mam zacat. Viem, ze nadpis vela nepovedal, ale forum je o rodinnych problemoch, tak teda...
S mojim muzom sme spolu 6r, ako manzelia 5r a ako rodicia 3r. Islo to u nas celkom rychlo. A asi ako to rychlo zacalo, tak to rychlo konci, asi. Iba pre info: predtym ako sme sa dali dokopy sa zenit nechcel, ani deti nechcel (samozrejme casom podlhahol 😅).
Pred svadbou resp aj pred dietatom sme na tom boli celkom dobre. Ziadne vazne hadky, vedeli sme sa zabavit, pokecat, sex bol ok, domacnost klasika. Az by som povedala, ze velmi dobre, lebo muz mi so vsetym doma pomahal (upratovanie a i.). Ked som otehotnela, staral sa o mna, spravil co mi na ociach videl, na dieta sa tesil. Po porode to iste, ba dokonca robil ovela viac. Ale!
Vtedy sme sa pochopitelne zacali viac vadit. Obaja unaveni, nevyspati, zmohli nas rodicovske aj bezne starosti. Boli hadky za peniaze, za to kto kolko robi, kto sa kolko stara o dieta, a take tie bezne veci. Ale vzdy sa to dalo. Po intimnej stranke to nebolo nic moc (uz ani pocas tehu), ale dako som to neriesila, ani som sa necitila, a aj unava, starosti. Lenze odvtedy uz presiel nejaky ten cas a ono sa to nezlepsilo, ba zhorsilo. Hadame sa takmer kazdy den (uz niekolko mesiacov). Na sprostostiach. Stale je nervozny, stale nieco riesi co treba robit, zabezpecit, nikam nechodime, lebo sa mu nechce, takmer nic nerobime spolu. Ani on sam nechodi nikam, teda s kamosmi. Pride domov z prace a sadne k telke, k mobilu. Doma sice co to pomaha, ale uz ani to neni ako bolo predtym. Dietatu sa venuje minimalne. Ked je nuteny byt s dietatom sam, postara sa, ale stale nan vykrikuje, je to narocne dieta ja sa tiez zlostim, ale on nad uplnymi hlupostami co ma samozrejme vytaca. Sex, keby ja nedobiedzam tak ani nemame. Uz som to s nim niekolkokrat riesila (alebo teda chcela, k nicomu sme sa nedostali) vzdy to skoncilo pri tom, ze ja ,,mam problem,, on nic take nevidi, a zda sa mu to ok. Ale mne nie. Necitim sa dobre. Ked mu aj navrhnem vylet, prechadzku, navstevu, prektuca ocami, nechce sa mu velakrat, musim ho nahovarat (nie je velmi spolocensky typ, ani ja, ale spolu by sme zato niekam mohli ist, nie?!). Teda, neviem ci je to normalne, ci sa to zmeni, ci je to ozaj len unavou, aj ked, ja som takisto unavena, ale zato si to doma odpustim a nestekam po clenoch domacnosti (teda v zavislosti od atmosfery 😅). Ja neviem. Proste ked si predstavim, ze takto mam zit este neviem kolko rokov, je mi z toho zle. Sme este celkom mladi, nepotrebujem chodit na disco a podobne. Ale.... proste toto nie. Ako to riesit? Co robit? Ako mu otvorit oci? Alebo ani neviem co chcem pocut. Vdaka za precitanie

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
grace55
6. júl 2020

@bublina99 korona zamavala s mnohymi, co sa tyka psychiky. Dajte si sancu. Skus ist niekam sama, alebo s kamoskou, dobijes si baterky, budes sa citit lepsie a prejavi sa to urcite aj inde. Skus sa s nim vedome prestat hadat a nekritizovat ho, aj ked je zaco.

bublina99
autor
6. júl 2020

@taskataska to nie je celkom tak 😅 ja by som to skor povedala tak, ze ked sme sa spoznali este nevedel co chce. Byval s rodicmi, utracal si svoje prachy ako chcel, zil si svoj zivot ako chcel. (Predtym mal dlhodoby vztah, ale teda este skor taky mladícky). Tym ze sme si spolu zacali sa dostal do niecoho ineho, a zacal vela veci vnimat inak. Vo vela veciach sa zmenil, dospel. Teraz to neznamena, ze som ho uhnala a spravila si s nim schvalne dieta. Ja som mu na zaciatku (ked sme este spolu nechodili a on ma chcel) rovno povedala ze hladam vazny vztah, a nech si premysli co chce. On sa slobodne rozhodol. Nebudem do detailu rozoberat, to by bolo na roman cim sme si presli. Len som mala pocit, ze to v prvom prispevku mam spomenut, tym som len myslela ze bol nezrely. Myslim, ze ma ma stale rad/lubi ma, aj ked to nedava najavo, dieta ma na 100000% rad, i ked ho vytaca 😅

bublina99
autor
6. júl 2020

@grace55 ono to uz aj pred koronou bolo divoke, to ze ist niekam, vypadnut napadlo i mna, len celkova situacia, financie, je to tazko ale mam to v plane, len teda ci to nieco zmeni, neviem. Hm, prestat hadat 😅 ked toje take tazke, teda, niezeby som sa v tom vyzivala alebo co, aleproste to je take ze mas super naladu a potom sa stane nieco/urobi nieco, ze idemdo vyvrtky 😅 ale skusit by som to mohla. I ked, velakrat sa uz stalo ze som proste ticho, neriesim, ale on si to nevsimne, proste to bere ako normal. A potom, to uz mam takto do konca zivota existovat? Dusit v sebe? Alebo ako

ljzozv
6. júl 2020

@bublina99 ak si este na materskej, tak pojdes do roboty a uvidis ci sa to zmeni. Nedostatok financii vie s clovekom zamavat, hlavne ked je chlap a mal by da vediet postarat. Daj tomu este sancu a hlavne sa snaz nevybuchovat za malickosti. Vsetci vieme, ze.ty to s malym zvladnes.lepsie. Ale on sa to tiez musi naucit, aj ked bude robit chyby

manee
6. júl 2020

Mne v takom období pomohli dve veci. Vždy večer som si povedala ze co dnes pre mňa spravil. (zo začiatku bolo aj len to, že mi podal soľ) a druha vec, že som veci riešila z jeho pohľadu. Co by chcel on, nie ja. Za pár týždňov sa tým nakazil aj on a máme spokojne manželstvo 15 rokov.

nini1010
6. júl 2020

@manee Krasne 😊

sapetka
6. júl 2020

No nechcel sa zenit ani mat deti. Dostala si ho tam kde vlastne nechcel byt. A je z toho frustrovany. Ja si myslim. Mozno si si myslela ze sa to zmeni ale podla vsetkeho asi nie. Jedine otvoreny rozhovor a zistis viac. Tu ti nikto s presnostou nepovie co sa stalo, kazdy si moze len mysliet..

majkeel
6. júl 2020

Ako si povedala.
Bol mlady, sam, bez starosti, u rodicov. Teraz pracuje v praci, doma, okolo dietata a peniaze padaju doma do bezodnej diery (domacnost, dieta, manzelka bez prace). Nervozny, unaveny z prace aj pomoci doma. pridaj k tomu, ze ho zacne manzelka na materskej skolit od rana do vecera, ze tato vidlicka ma byt predsa tam, preco je susiak tu a nie tam, preco mi nepovies toto, preco si urobil tamto, preco nejdeme tam, preco nerobime toto, zase si pokaslal toto, hento, tamto,... 🙂
Si na materskej a zijes v inom svete ako on. Ked pojde male do skolky, ty do prace, pribudne prijem, ty bude mat aj ine starosti (pracovne) ako iba tie doma (pribudnu peniaze, pri praci a dietati clovek prestane riesit blbosti a mavne nad nimi rukou), tak sa to (vacsinou) utrasie.

karolinakr
6. júl 2020

Ked bol taký super chlap predtým ja by som to nevzdavala
Akurat mu móžeš povedat, že takto žiť nechceš celý život, v budúcnosti by si pripadne rozmýšĺala i nad rozchodom, aby nezaspal na vavrínoch

karolinakr
6. júl 2020
majkeel
6. júl 2020

@karolinakr Vo vztahu plati. Vítazí ten, kto vie, kedy môže, ci nemôže bojovat. Majster Sun ;)

bublina99
autor
6. júl 2020

@ljzozv dakujem ☺️

@manee Dakujem ☺️

@sapetka Pisala som vyssie ze to nie je tak ze je tam kde nechce byt. Takze toto do uvahy neberiem. Samozrejme ze je rad ze nas ma a urcite nelutuje ze si ma vzal a mame dieta. Nie som ziadna stihacka ani harpia co si ho ulovila a chudak sa nemohol ubranit.

@majkeel dakujem. Na tom pravdy nieco asi bude. Teda fakticky mi vadi ked veci nedava na miesto 😅 lebo ked to mam od rana do vecera robit po dietati a potom este po chlapovi, ano proste ma to vytaca, ale nie teraz kazdy den ho za taketo veci buzerujem. Nie je to samozrejme len o tomto. A nie je to vzdy len z mojej strany ako sa moze zdat. A teraz ked ma ine povinnosti tak nemame travit cas spolu ako rodina? Ci ako? Lebo u nas je aj toto. Takmer nikam nechodime, nic nerobime spolu. Ale ano, mozno sa to casom utrasie, len to uz proste trva dlho.

@karolinakr rozpravali sme sa o tom uz viackrat, povedala som mu co mi vadi, sam povedal na niektore veci ze on vie a ze sa posnazi, ale to bolo vzdy len par dni a potom znova ten isty kolotoc.

ljzozv
6. júl 2020

@bublina99 no možno keď pôjdeš do roboty aj ty, bude viac peňazí a pôjdete aj na tie výlety. Ty musíš vedieť, či aj toto nemôže byť dôvod neochoty niekde ísť, míňanie peňazí, ktorých veľa.nie je. Pre niekoho výlet do prírody nie je výlet.... Ty ho poznáš.

fatinn
6. júl 2020

Nemyslím to v zlom voči autorke príspevku, zareagujem len na to, že... Nikdy by som si nevzala chlapa, o ktorom viem, že sa ženiť nechce a ktorý hoci len raz prehlási, že deti nechce. Načo? Bud nech dozreje a zmení názor popri našom chodeni, nie už v chomute, kde mu nič iné neostáva. Alebo nech si dozrieva sám a strieda frajerky..nie každý muž je rodinný typ.. Niekto je vetroplach a tvári sa "nepolapitelne" aj do 45ky. Poznám takých..tiez mam kamošku, ktorá si takého vzala. Nikdy mu rodinný život nevonal, ale akosi ho do toho uvrtala, lebo "patrí sa už". Urobil jej 2 deti, zo začiatku to ako tak fungovalo, potom si našiel milenku, lebo vraj chcel opäť taky život ako predtým a ta moja kamoška ho "dusí"...nechal ženu samu s 2 deťmi, nejavil o ne záujem.. Potom zistil, že 20rocna frajerka mu moc neopere a nenavari a vlastne, že okrem sexu s nou nemá ani veľa spoločných tém.. Vrátil sa opäť k žene.. Ta ho vzala späť.. Lebo, sak "to sa patrí".. sak "to je otec mojich detí" 🤦‍♀️.. Ako tak fungovali.. On ako mladý junak s mozgom a záľubami ako na strednej škole trávil stále viac času s kamošmi na pivku, na futbale, na výletoch.. A ona sama na deti.. Potom si zasa našiel frajerku, lebo zevraj sa jeho žena správa jak jeho matka, lebo ho núti doma byť a len povinnosti riešiť.. Skrátim to..ked sa mu frajerka zunovala vrátil sa, lebo zevraj dospel.. Vzala ho naspäť..🤦‍♀️ Potom som tento príbeh prestala sledovať ja, ale nechtiac som sa dozvedela, že opäť niesu spolu.. Tož, vravím.. Nie každý muž je rodinný typ.. Niektorí sú aj proste obyčajní kok*ti.. 😊 Nevravím ze to je autorkyn prípad.. Len ma napadol tak tento tiež môj známi "nerodinny typ, čo sa nechcel ženiť". Btw pre mňa by bolo ponižujúce zobrať si chlapa ktorý mi povie do očí, že sa ženiť nechce.. To akoby mi povedal, že mňa si zobrať nechce.. Ale nevadí.. Aj tak ta do toho dokopem..tak trochu by som aj čakala, že to dopadne naprd, keď budeme mať ešte aj deti.. Držím palce autorke, kiežby si zažila zázrak a zmenil by sa na plnej čiare..

bublina99
autor
6. júl 2020

@fatinn pardon, kde som pisala ze to povedal uz ked sme boli svoji? Nikde, pisala som ze to bolo este predtym ako sme spolu vobec chodili, a jeho nazor sa prave pocas chodenia zmenil. A je trochu rozdiel ked beha po vonku, za kamosmi, za frajerkami, toto nas pripad nie je. A necitim sa ponizena ze sa rozhodol vziat si ma, opakujem, ja som ho nedonutila, ani som mu nedala ultimatum, ani som mu nedrzala zbran pri hlave, rozhodol sa slobodne, zmenil sa, videl ze sa da zit aj takto. A veru ja som necakala ze to skonci na prd (a potom, ved to este neskoncilo) len jednoducho sa to trochu dodrbkalo a ja neviem co s tym. Nikde som nepisala ze sa idem rozvadzat alebo ze je to hajzel. Vidim ze vsetci riesia iba to, co som teda vobec nechcela a ze predtym (za mladi) este nechcel mat deti a rodinu nerozhoduje o tom ze clovek sa nemoze zmenit, dospiet a zmenit nazor. Dakujem za reakciu

janickacrazy
6. júl 2020

@bublina99 Počuj, ty sa skús venovať viac sebe a jeho si tak trochu nevšímaj, ked nikam nechce s tebou ísť, tak chod s kamoškou a s dieťaťom alebo so sestrou, svokrou, hocikým iným na výlet, do ZOO, na kúpalisko, urob si zážitky sama a doma mu rozprávaj ako bolo super, ja si tiež myslím, že sa to zlepší, ked malé pojde do školky a ty do práce, budeš mu vzácnejšia a nebudeš riešiť prkotiny. Moj muž sa išiel zblázniť, ked som nastúpila do práce, zrazu som nebola doma, musel sa aj on viac starať o deti a domácnosť, zrazu nebolo navarené, atd. Zistil, že bezo mna to nie je také jednoduché. 😂

bublina99
autor
6. júl 2020

@janickacrazy dakujem za reakciu ☺️

vilma7
6. júl 2020

@bublina99 myslím že podobne to prebieha v mnohých rodinách. Skús ho niekam vytiahnuť...ak tak veľmi nechce, choď aspoň ty sama. Ja sa koľko x vyberiem s 2 prckami, ale môj manžel nemá problém tráviť čas na detskom ihrisku. Potom ho informuj ako vám bolo dobre, čo ste prežili... možno ho to bude inšpirovať.
Ja neviem, ale nejako veľa mužov spohodlnie ako prídu deti. Koľko má vaše mesiacov, rokov?
Aké má hobby? Rád prírodu? Choďte do lesa, na túru, alebo len na malú prechádzku.
Má náročnú prácu, že potrebuje oddych? Dopraj mu ho, možno keď dočerpá energiu, bude jej mať pre vás viacej. Je nevyspatý? Nech si niekedy pospí mimo spálne, veď nemusíte obaja chodiť ako múmie.
Veľa sa zmení zas keď deti podrastu, bude sa s nimi vedieť lepšie prebaviť, viac podniknúť.
Takže ešte je možnosť že sa to zmení.

bublina99
autor
6. júl 2020

@vilma7 dakujem za reakciu, v to dufam, len teda som rozmyslala ci je to tym ze je toho viac alebo co, lebo ako som pisala on s nicim nema problem, je mu dobre, aspon tak vravi.

majulino
6. júl 2020

@taskataska ani moj sa nechcel zenit ani mat dieta. Sme spolu uz 11 rokov a cakame 3 dieta. Posledne dve su planovane. Dokonca ma prehovoril aj na svadbu. Problem by som hladala kdesi inde.

majulino
6. júl 2020

@bublina99 aj moj je taky domased. A tiez po nom odkladam veci tam, kde si myslim, ze by mali byt, no neriesim to, ani nedavam najavo emocie. Ak nechce s nami ist nejde. Idem sama a deti mu potom doma rozpravaju ako bolo super. A ja len tak medzi recou spomeniem, ze skoda, ze tatik s nami nebol a nemate s nim tolko fotiek kolko somnou.(to bolo cca 2-3 roky dozadu) potom sa zhacil a zacal s nami chodit. Ale nie je to tak ze denno denne niekam ideme. Aj ja potrebujem byt obcas sama, a aj on.
A co.sa tyka sexu, ako pises, hadate sa denno denne. Predpokladam, ze tiez by si nechcela sexovat s niekym kto po tebe stale zazera a hada sa s tebou.

Bol tu skvely napad spomenuty, zapisovanie toho co pre teba urobil. Skusila by som to, ale aj s tym, ze budes pisat aj to.cim ta nasral a preco ste sa pohadali. Garantujem ti, ze po tyzdni-dvoch, zistis, ze sa hadate na doslova picovinach

vilma7
6. júl 2020

@bublina99 čo viac by mohlo byť? Opýtaj sa ho. My máme situáciu podobnú v tom, že 6 rokov spolu, 5 manželia a 2 malé deti...ale našťastie sa nehádame, len niekedy sa naše názory líšia, ale skôr si to oddudreme. Skúste si sadnúť a dohodnúť sa, že sa nebudete pred deťmi hádať.
Alebo choď k rodičom, niekam na pár dní s deťmi, možno už máte len ponorkovu chorobu.
Ja budem teraz hádam prvý x po 6 rokoch 2 t.bez manžela, normálne sa teším 😄😄😄, sme spolu stále, jedine je práca výnimka a ani ten môj nikam nejde (krčma, kamoši).

ma88
7. júl 2020

@bublina99 mam pocit, akoby si vravela o mne a o mojej manzelke (ale tak 3/4 roka dozadu), ale ty to vidis z tej opacnej strany. Precitaj si moju diskusiu zo soboty ,,manzelka ma uz nemiluje, nechce ist do poradne, odmieta sa rozviest,, mozno tam najdes nieco, co Vam pomoze. Nenechaj to prerast do niecoho takeho, ako mame my a teraz musime obaja bojovat, aby sme si k sebe opat nasli cestu. Spraval som sa rovnako ako tvoj manzel (ak nie horsie) a vidim sa v nom. A v tebe vidim moju zenu tak 3/4 roka dozadu (jej nespokojnost a rozpolozenie) Ja som ako manzel tiez nikde problem nevidel...a davaj pozor, aby to nekoncilo pri tichej domacnosti, lebo to je asi najvacsi zabijak!

jana_eyre_2
7. júl 2020

Čítam pár príspevkov a len podotknem - to ste akože ešte nezažili muža čo okolo 20tky vyhlasoval že nechce deti ani ženu a potom nezmenil názor? Ja takých poznám kopu - veď na partnerstvo a deti musí človek dozrieť a názory sa prirodzene menia.. keď som mala ja sama 20 tak som o sebe tvrdila, že budem len dobrá teta a nechcem sa vydavat.. a mam tri deti, muža a do ničoho má netlačil..

bublina99
autor
7. júl 2020

@majulino dakujem za reakciu, asi to skusim s tym zapisovanim, ved zato nic nedam, uz som si aj zacala viac davat pozor na jazyk, tak hadam si to vsimne aj on 🤞🏻

@vilma7 dakujem pekne za reakciu

@ma88 dakujem urcite pozriem, a drzim palce

@jana_eyre_2 DAKUJEM, konecne niekto kto toto neriesi, ja som to tam len chcela spomenut ani proste neviem preco, ale presne, zmenil sa, dozrel, myslim ze je to celkom normalne a v tom problem nie je.