Vlastníte dom na polovicu so súrodencom?

6. nov 2021

Ahojte je tu niekto kto má rodičovský dom na pol s súrodencom? V ktorom bývate ako v dvoj generačnom. Že máte všetko osobitne len ste v Tom istom fome. Ak áno aké má to výhody nevýhody? Išli by ste znovu do toho? Alebo to ľutujete.

pribinak
6. nov 2021

Nevlastníme a ani by som do niečoho takého nešla. Nikdy.
Čo ak sa pohádate? Nebudete sa vedieť dohodnúť na oprave? Alebo sa niečo stane a ten druhy bude komplet bez financí?
Priveľa rizík, nešla by som do niečoho takého

marryen
6. nov 2021

Och, nikdy. To je to najhoršie čo Ťa môže napadnúť. Ja mám so súrodencami super vzťah, ale do niečoho takého by som nikdy nešla. Len Vám to pokazí vzťahy nič viac.

majulino
6. nov 2021

Všetko závisí od toho ake máte vzťahy 🤷
Ja by som si to nevedela predstaviť s jednou sestrou. S druhou by som do toho isla uplne vpohode.
S rodičmi ani náhodou...
Vyhody: pomoc, ci uz s deťmi alebo v chorobe
Nevyhody: závisť (ak nie ste na tom financne rovnako), strata súkromia...

Neviem si predstaviť, ze idmee grilovat s kamosmi a sestru odvedla nepozvem, aj ked viem, ze by som sa za nu jemne povedane hanbila

majulino
6. nov 2021

@pribinak v dedine kde bývajú moji rodicia je taky dom, rodičia a dcera s rodinou, dve brany, dve zahrady atd... Jedna cast strechy nová, druha povodna. Pol domu zatepleneho a novou fasadou, druhy povodny stav...

pribinak
6. nov 2021

@majulino vyzerá to asi “ super “ , nechcem si predstaviť že treba prerobiť nie o ako vodu či kúrenie alebo elektrinu

majulino
6. nov 2021

@pribinak vsetko maju zvlášť, vodomer, elektromer, jední kuria drevom, druhí maju podlahove
Poznam ich osobne. Mladí sa veľmi snažili, bohužiaľ matka sekera... Dom zdedili na polovicu po babke

marryen
6. nov 2021

@majulino no lenže tie Vaše vzťahy by sa na 99% zmenili k horšiemu, keby ste spolu bývali...tomu ver.

autor
6. nov 2021

Neviem si predstaviť čo bude potom kedy obydvaja budeme starý a budeme chcieť nechať svojim deťom niečo. Potom každé dieťa dostane jednu izbu. Alebo už len o to súkromie ide, ja som naučená že predtým keď niekde vkrocim zaklopem oni nie. Oni by bývali nad nami s svojimi deťmi a mi dole tiež s našim budúcim bábätkom. Nakoniec mi ostaneme tie zlý že chceme súkromie a nechceme súrodenca

mata1001
6. nov 2021

My tak byvame...byvame v dvojdome...v jednom byva sestra s rodinou a v druhom dole byvaju nasi rodicia a hore my (muz,ja a syn). Mame spolocny dvor a kazdy ma vlastny vchod.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona92101
6. nov 2021

Nikdy by som do takeho byvania nesla,ani keby boli nadstandardne vztahy,nikdy to nerobi dobrotu..ja som za sukromie.ak by som detom nechavala dom,najlepsie je ak sa preda a ciastku si rozdelia.s tym vyplatenim byvaju velke problemy..

autor
6. nov 2021

Argument rodicov bol veď dakedy 5 ľudí žili v jednej izbe.ano dakedy. Myslím že každý chce svoje súkromie. Ústne bolo povedané že dostanem dom ja, viem moja chyba brala som to vážne. Ostatný súrodenci už majú svoj dom alebo bývajú u svokry. A tak sme začali si pomaly prerábať a tak sa dozvieme že vlastne sestra tu chce prísť bývať. Pričom majú byť síce v prenájme lebo chcela s mužom postaviť dom. Alebo kúpiť byt. A jej mužom nesme si veľmi blízky no rešpektujeme sa ale viem že on tu na 100% nechcel prísť bývať. Ja som nemala proti tomu úplne nič aby raz dva krát za mesiac prišli sem na víkend.

syslik81
6. nov 2021

ja byvam v dvojdome ... v zahranici -susedu nepoznam moc sme si nesadli ...ale tym ze su to zvlast domy a mame len spolocnu stenu stredom sa to da ... ale ak sa jedna o spolocny dvor izby a celkovo nie rozdelene samostatne jednotkz tak by som do toho nesla.. ani jeden z mojich surodencov nema partnerov s kt by som si rozumela ... proste sme kazdy iny a mame iny vkus ...

autor
6. nov 2021

@syslik81 vchod by bol spoločný. Len obytné bývanie (obývačka kuchyňa kúpeľňa samozrejmé aj spálne) dvor a všetko okolo by bolo spoločne. Mama ide na mňa citovo že nechcem tu sestru atď.

mamusa34
6. nov 2021

Blbosť

syslik81
6. nov 2021

bud dom papierovo na teba a mozes donho nadalej vrazat alebo radsej investujte do vlastneho ... byvanim s nimi nebude obchadzat len ich rodinu ale aj kamaratov .. rozsiahlejsiu rodinu etc.. na dvore sa prisposobovat hadat a o spolocne opravy ... kedysi sa rodilo na poly a tiez sa to uz nerobi ... kedysi sa robilo vsetko inak ale nastastie uz nie ... mama nemama stoj si za svojim nazorom a svojou rodinou a jej pohodlim

majulino
6. nov 2021

@marryen práveže viem, ze nie, nestarame sa do seba, do výchovy ani nasich zivotov. Preto píšem, ze by som si to a ňou vedela predstaviť. S najmladsou vôbec, je to taka vegeta, co vsade bola, vsetko videla, vsetko robi najlepšie ako vie a iba jej zmyslanie je skvelé 🤣 s nou nevydrzim ani pol dňa...

sissy27
6. nov 2021

Viem si to predstaviť ak sa dve sestry takto rozhodnú a vedia sa na všetkom dohodnúť čo sa týka investícií a majú každá svoje. Niečo ako keby boli susedy v paneláku. Ale za týchto okolností čo popisuješ ani náhodou a pokiaľ moje meno nesvieti na liste vlastníctva, tak do veľkých vecí typu okná, kúpeľňa, kuchynská linka, prerábka elektriny, nová strecha NEINVESTUJEM. A môže sa mama rozkrájať.

autor
6. nov 2021

Sestra bývala u svokrovcov a tiež tam mali hádky a tak sa odsťahovali a teraz chcú prísť sem. Myslela som si že všetko je vyriešene jednu izbu by sme nechali ako hosťovsku keby niekto prišiel. A ďalej, oni už chcú prísť skôr ako budeme bývať osobitné. Vrchné poschodie ešte není na bývanie je tam kopec roboty (podlaha steny kúpeľňa atď) a dočasne chcela bývať pri nás v obývačke

sissy27
6. nov 2021

No sestra sa nepoučila, najprv sa natlačila k svokrovcom - zle, tak miesto toho, aby sa osamostatnila, tak sa zas tlačí k niekomu. Ja by som jej navrhla nech mi vyplatí čo som investovala do prerábky a nech si tam zostane s mamou žrať nervy a ja by som išla do svojho sama.

0silvia0
6. nov 2021

Este v tom dome byva aj mama?

autor
6. nov 2021

@0silvia0 áno aj otec.

loginexistuje
6. nov 2021

ale to nie je tvoj dom to je rodicovsky a sestra ma rovnake pravo tam byt ako ty todicia sa ta nic nemusia pytat najlepsie by bolo keby ste si obe casom zaobstarali vlastne byvanie
a nepustit do rodicovskeho domu sestru v nudzi je ehm ako to slusne napisat ....

0silvia0
6. nov 2021

Fiha, tak to cela rodina pod jednou strechou budete byvat? Tak mama je rodic, jasne, ze chce pomoct obom dceram a nechce jednu zvyhodnit. Na to, co nechate a nenechate detom z rodicovskeho domu teraz nemysli. Ved svojim detom mozte zanechat to, co sami vybudujete, nie co vybudovali vasi rodicia.
A k otazke, za tychto okolnosti s tolkymi ludmi by som nemala vela chuti tam byvat, aj ked si to tam uz budujete a prerabate, asi by som hladala inu moznost.

yoxinka
6. nov 2021

Všetko záleží od vzťahu. Kamoška postavila spolu s bratom dvojdom, majú spoločný dvor po ktorom sa im dokopy naháňa 5 detí. Všetci spolu vychádzajú super, obe rodiny si pomáhajú, keď treba. Ale úprimne, nepoznám veľa súrodencov, ktorí sú takto kompatibilní. Baba má s bratom fakt neskutočný vzťah.

0silvia0
6. nov 2021

@yoxinka tak to je pekne🥰, my si so sestrou hovorime, ze ked raz budeme vdovy a deti opustia svoje domovy, budeme byvat spolu a budeme mat 10 maciek🤪

janickacrazy
6. nov 2021

No tak počkaj, vy prerabate vrchné poschodie a dole bývate? Dom nie je na vás napísaný a tvoja sestra si akože teraz príde a chce bývať hore v novom, čo ste vy prerobili a vy budete trčať dole v starom aj s rodičmi? To naozaj? Nie je tá tvoja sestra trošku vypočítava?

loginexistuje
6. nov 2021

ja nechapem preco by si mala mat narok na rodicovsky dom len ty ako fakt tomuto nechapem ved chod aj ty do podnajmu ako je sestra ako nechapem preco prerabas nieco co nie je tvoje aj ked ste este nezacali (to podkrovie) ak ste to podkrovie nezacali este prerabat nech si ho prerobi sestra

loginexistuje
6. nov 2021

resp sa normalne dohodnite dajte ohodnotit dom dohodnite sa vsetci surodenci aj to kolko sa vyplati ostatnym alebo rodicom a normlane sa dohodnite dom je rodicov ak oni chcu ponuknut utocisko aj inemu dietatu ty s tym nenarobis nic a ani by si to nemala ty riesit

annamalaga
6. nov 2021

Sestra má rovnaké pravo na dom ako vy!!! A to nieje tvoj dom!!! Takze asi tak. Prerabajte prerabajte a rodičia prepisu dom na sestru a je po zábave.😒