Všetko mi doma vadí, zažívate niečo podobné?

1inis1
21. okt 2019

Potrebujem poradiť. Mám pocit, že už mi všetko vadí....čo sa týka mojej rodiny, bytu, dieťaťa, muža. Byt máme neprerobený - nie sú peniaze, syn 8 ročný totálne neposlúcha, stále je chorý. Je nepozorný, robí si čo chce, z čoho má prospech....je taký akoby necitlivý. Muž je na neho prislabý. Ja mám so synom podobnú povahu, preto sa nevieme zniesť. Všetko je stereotyp, samé problémy finančné, zdravotné, vzťahové. Často rozmýšľam nad tým, že utečiem niekam preč od všetkých a všetkého. Nech ma tieto starosti obídu. Viem, že to je nesprávny prístup, ten najhorší voči rodine, ale ja fakt nevládzem. Nemám oporu, niečo alebo niekoho, kto by mi robil radosť. S týmto si zadovážim akurát tak ochorenie, mám to geneticky dané, ale neviem inak. Chodila som aj k psych. ale nepomohla. Vraj treba zmeniť prostredie, ktoré ma...ani nie že deprimuje ale priam rozčuluje. Len bez financií nejde nič. Len sa snáď dať hospital. na psychiatriu, ale to tiež nejde naveky. Potom by ma zase len čakal návrat do reality. Necítim ani tak depresiu ale strašný hnev mám v sebe, že som si pokazila život, že som sa zle vydala, žijem na nesprávnom mieste, nezarábam viac a pod. Proste cítim, že som si hneď v začiatkoch pokazila život. Rozviesť sa nechcem, skôr odísť, resp. utiecť od všetkého niekam ďaleko. Trvá toto už dlho, ani neviem kedy som sa naposledy zasmiala....Zažil niekto niečo podobné? Resp. poznáte niekoho kto z ničoho nič utiekol od pôvodného života a nechal všetko tak? Keby nemám dieťa, je to jednoduché. Keby sme si aspon rozumeli....

oli18
21. okt 2019
moonlight1210
21. okt 2019

@zdenka11081983 dostal sa tvoj mobil do ruk detom? 🙂

deti95060810
21. okt 2019

čo keby si išla na pár dní na dovolenku? možno by ti to prospelo....sama.... chlapi by to hádam doma zvládli aj sami...

deti95060810
21. okt 2019

moja susedka po 10 rokoch manželstva sa rozviedla a odišla. Do mesta. Doma nechala matke 10 r. decko. Nechápala som to. Ako môže niekto odísť od dieťaťa o ktoré sa stará niekoľko rokov? Domov prišla sem tam...raz za 2-3 mesiace.
Po čase si našla známosť. ale dieťa už so sebou nezobrala, ani sa domov nevrátila bývať.
Vôbec sme nerozumeli jej kroku...

zuzudrnda
21. okt 2019

Neporadim vo vztahu. Nespokojnost je vraj zrkadlom nedocenenia kedysi davno. Avsak kniha Respektovat a byt respektovany mi bola veeelmi odporucana a pani Vagacova kt.vedie efektivne rodicovstvo je skvela. Skuste pozriet jej stranku. Radi aj tu na konovi. Myslim,ze porozumiet sebe bude aj cesta k synovi. Velmi drzim palce. Z otazky som citila hlboku bezmocnost,ale ziadna kasa nie je tak horuca,ako sa vari.

simca06022011
21. okt 2019

Jasne aj ja mávam takéto momenty, ponorková choroba, u teba je to dlhodobé... Ja sa preberiem tak, že prestanem fnukat. Zacni od seba a men seba. Muž prislaby, syn neposlušný.. tak sa venuj. Znes sa so synom. Si dospela a hádam sa vieš kontrolovať a ovládnuť s viesť život s dieťaťom. Tvojim. Malo peňazí, nuž tu nik neporadí... Proste nájdem si lepšiu prácu ale to nie vždy ide. Treba prekročiť prah pohoslnosti. Možno sa.len nudíš a máš stereotyp doma. Neorerobeny byt... Navrhni si sama ako prerobiť a urob si sama, to čo sa da... nájdi si nejaké iné ciele a úlohy a zábavu ako sledovať čo je zle a.co sa nedá...

galioska
21. okt 2019

@1inis1 Syn je z vás oboch nervózny

abbey1
21. okt 2019

Chúďa to dieťa. :(

lindusss2016
21. okt 2019

@deti95060810 no toto ja nikdy nepochopim... nikdy by ma nenapadlo kamkolvek odist bez deti. Obcas dostanem taku myslienku, ze ist niekam vecer sa zabavit, ze uz by to zvladli aj s muzom a hned si pomyslim, ako by z toho boli nervozni, tak to aj zavrhnem. Kde to, ze odist od deti natrvalo.... nerozumiem ani len tym pohnutkam, ale podla mna to nie je v poriadku, normalne je, ked ma zena materinsky instinkt a nie ze svoje dieta je ochotna nechat napospas... toto podla mna uz treba riesit s dr

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
22. okt 2019

@lindusss2016 aj ja mám sem tam takú myšlienku odcestovať.... ale len keď už som zúfalá z detí....ale nie odísť od 10 ročného decka a prísť domov cca 5 krát do roka. Situácia sa už pohla, susede decko už vyrástlo, už aj zmaturoval, našiel si frajerku, pracuje....

17juraj17
22. okt 2019

@1inis1 Podla mna si normalne vyhoreta. Najdi si nejaky kretativny konicek kde si vies vybit hnev. Vela umelcov v takých stavoch urobilo svoje najvacsie diela. Tak skus financne nenarocne veci ako malovat, fotit, pre mna zamna vyrezavat sochy 😉 Kazdopadne musis dostat ten hnev zo seba inak ta to zlozi.

1inis1
autor
22. okt 2019

@abbey1 veru chúďa......A mňa to štve

1inis1
autor
22. okt 2019

@zuzudrnda Ďakujem.

1inis1
autor
22. okt 2019

@deti95060810 Ano, ja by som toto nikdy neurobila, že odísť a vrátiť sa 3x do roka. Ale na turnusy, resp. akoby služobky ano. Mne by vyhovovalo nebyť doma každý deň. Preto, keď som robievala na smeny kedysi, brala som rada sviatky, aby som nemusela byť doma a mať stres. Viem, niekomu sa zdá byť čudné....Ale aj tú matku - susedu, o ktorej píšeš neodsudzujem. Proste, nikto jej nevidí do hlavy. Možno keby sa tak nerozhodla....skončí to ktovie ako, niekto by si možno z dlhodobej frustrácie mohol siahnuť na život. Nestranný nikdy nepochopí myšlienkové pochody druhých ľudí, dokonca ani vlastná rodina (tak ako je to u nás). Ja im to nevyčítam, proste viem, že ma nemôžu nikdy pochopiť. A nehovorím, že ma to nezožiera a veľmi.

1inis1
autor
22. okt 2019

Ja si doma poviem svoje (viem zarypnúť do živého ako sa povie), potom zase dokážem dlho nekomunikovať - potom ma to strašne štve a mrzí, že som taká. Mám v sebe ten hnev, nekľud. Keby na to boli lieky ako na depresiu, tak ich užívam. Túto tienistú stránku mojej povahy neviem ovplyvniť akosi. Ale ďakujem za rady ohľadom športu, koníčkov. Určite to podľa možností zaradím do života. Musím. Proste tento môj život je obyčajný....ľudia dokazujú veľkolepé veci, zarábajú peniaze a ja si žijem ako kvapka v mori s vedomím, že som nič nedokázala a ešte som aj protivná. Môj malý naozaj nemá byť na čo hrdý ohľadom mňa. Možno fakt, že s otcom by mu bolo lepšie.

1inis1
autor
22. okt 2019

Ďakujem za rady a postrehy.

eva_eva
22. okt 2019

@1inis1 ono sa to zmení možno aj keď zaradíš do života šport, že keď sa niekde akoby vybiješ 😉 Tiež som bola taká jak ty. Mala som nervy na kopu vecí, ale potom som začala chodiť behať do lesa, tam som sa vykričala a potom som už mala v sebe kľud 😉

miadi
23. okt 2019

Podla mna v tvojom pripade koničky hobby sport by nevyriešili nič. Tam by si bola v klude a dosla domov a zas to iste nervy a nechut k tomu čo máš. Ty potrebuješ zmenit nieco znutra. Svoj uhol pohladu. Ty nepotrebujes nechat dieta mužovi a ist do wellness aby si este viac chcela uplne iny život ako ten čo maš. Netreba hladat unik z reality tebe treba hladat cestu spet k milovaniu rodiny ktoru maš. Skor by som radila odist na den z domu bez penazenky len tak sa tulat ulicami zastavit sa v nemocnici kde su chore deti prejst sa v chudobnej štvrti kde ludia maju namiesto okna plastovy sačok. Byt hladna sama v chlade . A Potom by ti možno trklo ako vela toho mas. Doma . Ja som v živote zazila vselico od uplneho dna po uzasne veci a aj tie zle časi boli dobrodruzstvo. A aj vdaka nim si velmi važim vsetko čo mam. A ked si nevažiš čo maš velmi lahko to možeš stratit. A teraz stracaš lasku a vztah so svojim synom a mužom. A vsetci trpia. Skus na sebe pracovat byt lepšia mama a manželka nenechaj svoje nalady aby Ta ovladli. A mozno sa budes citit lepsie aj sama so sebou. Ked urobis druhych štastnejšich - je to dobry pocit.

lindusss2016
23. okt 2019

@miadi toto, co radis ty, je taka filmova predatava, ze clovek si pri pohlade na nieco zle uvedomi, co vsetko doma ma a ako mu je dobre.... taketo precitnutia sa nedeju len tak, na tom treba pracovat a jedna z moznych ciest je prave cez tie konicky, ktore posobia ako psychohygiena. Jasne, ze po prvej lekcii kung fu sa nikto nevrati domov zmeneny, je to dlhodoby proces, clovek jednoducho musi na sebe pracovat, ked chce nieck zmenit...ale treba zacat hlavne

miadi
23. okt 2019

@lindusss2016 to je z vlastnej skusenosti .tak sorry asi som zazila filmovy život. Zažila som otca alkoholika psychicke tyranie znasilnenie zlomene srdce porod v 18tt vela veci s ktorymi som sa musela vysporiadat pozitivnym myslenim, A nakoniec vzdy mam co som chcela vzdy si idem za svojim a nehladam vinu v druhych. Neutapam sa v sebalutosti. A som štastnà lebo vždy som v sebe našla dost lasky pre život seba a najbližšich.

miadi
23. okt 2019

@lindusss2016 a presla som svet a videla aj krajiny kde zeny su nic videla deti spinave hladne. Videla som biedu a stretla aj uspesnych velmi bohatych ludi. Aj ked mam krasny dom moze prist raz tornado a pripravit ma on. Som vdacna za teplu vodu z vodovodu. Clovek musi byt vdacny za to co mà, A ak Nie je tak sa snažit veci vylepšit. Ale hlavne pracovat na vztahu k najbližšim. Co das sa ti vrati.

eliska13
23. okt 2019

@miadi presne to, co pises autorke mi povedala psychologicka, ked som riesila nieco podobne.A este pokora a nemat pocit, ze u susedov je aj ta trava zelensia😜pekne si to napisala dakujem za pripomenutie

eliska13
23. okt 2019

@1inis1 zacni tym, ze sa pokusis napravit vztah so synom niekam ho zober von, na zakusok, nieco.... iba vy dvaja.Vas vztah musis dat do poriadku, ked pride puberta skoncila si.Zrkadli Ta... si protivna na muza, na svet a maly tiez.Muz je taky neprebudeny co si pisala, ale asi dobrak druhy by Ta uz zbalil a poslal do toho Rakuska.Mas toho vela chapem, ale naozaj skus toho maleho chytit okolo ramena povedat mu mama je vecne nespokojna, hnusna, ale mam Ta rada ved musi byt zmateny.uvidis reakciu budes vediet na com si.Dala si v tej praci vypoved?

lindusss2016
23. okt 2019

@miadi zle si ma pochopila. Ja ti neberiem, ze si si nieco prezila, ale presne o tom to je, ze si to prezila a prezivala a trvalo ti nejaku dobu, kym si prisla na to, co su skutocne hodnoty v zivote. Ja som napisala, ze filmova predstava je to, ze niekto doslova nevie co od dobroty, ako tuto autorka, ktora nema ziaden velky problem, tak jej urcite nestaci ist na navstevu detskej onkologie, aby sa v nej nieco v jeden okamih zlomilo a zacala si svoj zivot vazit

lindusss2016
23. okt 2019

@miadi a presne sa s tym stretavam coraz castejsie, ze ludia, co nemaju odzite nejake pady a bolesti, proste nevedia co so sebou. A ti, co si v zivote zazili velke trapenia, vzdy povstanu silnejsi. Vidim to na sebe. Ja som prisla o mamu ako dieta, otca som sama doma dochovala po prisernej a rychlej chorobe, denne som ho videla trpiet v bolestiach. Ked som sa z toho konecne vyhrabala, prisiel dalsi sok, mojej jedinej sestre zistili nador na mozgu. Ja tehotna som sa doma starala o moje aj jej dieta, zatial co ona bojovala o zivot na operacnej sale a musela som sa na deti cez slzy usmievat, fungovat a tvarit sa, ze sa nic nedeje. Jej dcera sa ma na nu kazdy den pytala a ja som musela dietatu do oci klamat, ze je vsetko ok. Presli sme si aj tymto a narodil sa mi syn s chorou oblickou, od malicka vysetrenia, fakt stresujuce hospitalizacie atd, az prisiel verdikt, ze potrebuje operaciu. No proste padla som na kolena uz velakrat v zivote, ale vzdy som sa postavila a isla dalej, musim si zaklopat, ale zatial som vsetko zvladla. A ked vidim, akymi malichernostami sa trapia ludia, ktorym sa vlastne este nic hrozne v zivote nestalo, tak mi to pripada az smiesne.
A ano, pracovat na vztahoch to je naozaj dolezite, preto jej tu zeny radili tie aktivity atd. Lebo tam sa clovek realizuje, skludni, pride domov este v nadnesenej nalade, dieta na to moze hned pozitivne zareagovat, ked uvidi mamu trosku stastnu a krocik po krocku si mozu budovat vztah a postupne aj s muzom to dat dokopy.

miadi
23. okt 2019

@lindusss2016 ja Ta chapem. Hodnoty som mala od malicka spravne vdaka mame. Mne ide skor o to myslenie ako sa clovek nastavi Tak mà. Mne ide na nervy taka mentalita ked clovek dookola len vravi co by chcel a neurobi pre to nic. Sam sebe je brzdou. Mam kamosku co cele roky mi vravela ako by chcela odist z Sk zit inde robit nieco uplne ine. A nikdy to neurobi. Lebo sa jej nechce dat tomu co treba. Ked clovek Nie je spokojny so svojim životom Ale nechce urobit nic pre to aby to zmenil. To je zacarovani kruh. Staci sa zobrat a ist alebo si povedat na rovinu Nie je to naozaj pre mna a je mi dobre tam kde mi je. Clovek vzdy chce viac a chce co nema. A ked sa zamera na to ze nema prerobeny byt ze muz je ok ale trebars iskra vychladla a dieta neposlucha. Tak nema zmysel hladat iba unik z toho čo mà. Sport. Hobby atd je fajn psycho hygiene je dobra vec. Len autorke to nestaci na vyriesenie jej problemu. Ona si musi uvedomit ze jej nalady a ako sa ona chova k svojim chlapom doma sa len odraza spet. Nestaci ako si to ona ospravedlnuje ze mà taku povahu. Negativne myslienky a pocity utocia na kazdeho no treba ich vediet odohnat. Ucime deti self regulation sebaovladaniu svojich pocitov a myslime si ze u dospelych sa to neda? Keby som myslela na to negativne co som zazila mohla by som byt nasrata na cely svet a uniklo by mi to dobre a krasne co mam. Pocit štastia je tiež vedoma volba. Ovladat svoje myslenie nevrtat sa v tom negativnom Ale sustredit sa na to pekne co cloveku robi radost. Niekedy si ludia uvedomia co maju az ked to stratia a to je neskoro. Mà len jedneho syna.

miadi
23. okt 2019

@lindusss2016 mne to pride fajn pre mamicky co su trochu zmagorene z materskej alebo stereotypu co potrebuju ten extra cas pre seba robit nieco co ich ukludni najst ten ventil. Ale tu autorka je na tom podla mna horsie. Aj ked nema možno realne važne dovody a skor je vsetko v jej hlave. Niekedy staci malo. Dlhodoba nespokojnost so životom. A potom stretne nejakeho noveho chlapa a dovi dopo skoči nanho ako na vlak prec od svojho života. Stretla som takeho chalana jeho mama mala 3deti necitila sa spokojna a opustila ich s inym chlapom., vychoval ho otec a vraj bol super. S mamou sa roky nevidel ani nechce.Je jedno či je problem velky ci maly hlavne je also sa k nemu clovek postavi.

miadi
24. okt 2019

@1inis1 neodsudzujem Ta ocenujem že vidiš a priznavaš si urcite chyby. Ze lutuješ svojho syna. Mozno mas krizu stredneho veku. Z toho čo pišeš màš najvacsi problem sama so sebou. Akoby nic v tvojom živote nebolo dost dobre. Zle si sa vydala /to akoze si mala hladat Kollàra? S muzom a synom nie si spokojna. Rypneš a potom nekomunikujes -vyrabas doma dusno. Citiš sa bezvyznamna ako kvapka v mori ze si nic nedokazala. .. a tak sa ti aj vsetko okolo zda nanič. Na hnev by ti viac pomohol šport alebo bojove umenie. Lebo ako tu niekto pisal ze umelci v hneve vytvorili super diela nie je to tak. ( ja som maliarka a vies co k tomu treba? Klud a trpezlivost. V hneve nic dobre nevytvoris. ) Pišeš ze syn je rovnaka povaha ako ty a preto sa neznesiete. To nie je pravda ty si to snim vzdala.On je uz v predpubertalnom veku treba sa snim zbližit než bude v puberte. Nie si prenho kvapka v mori stale si prenho najdoležitejšia osoba v jeho živote. Ja sa tiez vidim v mojej malej v jej tvrdohlavosti v jej rebelskej provokativnej povahe v jej mega hravosti neposlusnosti. A niekedy snou musim bojovat vychovavat Ale vzdy jej vravim ako velmi ju milujem ze je uzasna a dokonala. Kazde dieta to potrebuje pocut. A vidim sa aj v jej veselosti v jej milote v jej velkom srdiecku. Tvoj syn mà aj vela dobreho z teba. Skus ten hnev nasmerovat pozitivne. Vymaluj si byt aj nova malovka robi vela. Kupiš farby a urobiš to sama. S mužom oživ intimitu skus byt nanho milšia len tak a on bude tiez stastnejši. Planuj rodinne aktivity nesnivaj o tom ako by si unikla. Naopak viac ži svoj život ponor sa donho.

lindusss2016
24. okt 2019

@miadi ja s tebou suhlasim, trafila si kliniec po hlavicke, treba zacat menit seba, svoj postoj, svoje zmyslanie atd. Preto som jej ja odporucila sport, ktory by bol trosku spiritualny, ako joga alebo vychodne bojove umenia. To nie je len o gymnastike alebo vykopoch, clovek si tam osvojuje aj filozofiu, uci sa dosiahnut dusevnu rovnovahu, najst vnutorny pokoj atd.
A ano, sebalutost nie je na mieste, treba vziat do ruk svoj vlastny zivot, priznat si zodpovednost za to, co sa nam v zivote deje, zacat sa hybat spravnym smerom a hlavne konat. Mne to u nej pride na zacinajucu depresiu, ale to som zhodnotila len laickym okom. S depkami jej doktori vedia pomoct, ale liekmi, to je len taka naplast na zalepenie problemu a je tam vela neziaducich ucinkov