Vydieranie

lilysk
8. sep 2012

Ahojte .
Zhanali sme vacsi byt ,lebo momentalne zijeme v 2 zbovom byte a mame 2 male deti a to je uz privela ludi a malo priestoru 🙂Rok sme zhanali vacsi byt ,lebo nam nevyhovovala lokalita ,alebo dispozicia a vacsinou cena bola dost vysoka .Nasli sme jeden byt ,ktory bol nadherny ,ale cena bola asi o 30 000 eur vyssia ako sme si mohli dovolit ....ten byt sa predal ,tak nam bolo luto ,ale tak co uz vsetci maju svoje moznosti☹ Po roku sa ten byt zase objavil v ponuke jednej realitky ,tak som tam zavolala ,ze ci je to omyl alebo co ,lebo som mala info ,ze byt je davno predany .Dozvedela som sa ,ze ta predavajuca sa stala objektom podvodu a kupujuci bol podvodnik a potom este raz predala ,ale manzelia co chceli nemali peniaze ,takze pani uz 1.5 roka predava byt neuspesne .Tak sme si dohodli obhliadku ,ze by sme chceli vidiet ...obhliadka s realitakom trvala asi 5 min s tym ,ze on nema cas a aj tak sme byt uz videli a on sa ponahla a neviem co .Za ten cas uz aj cena pre nas bola prijatelna nakolko ta predavajuca uz isla dole s cenou ,len aby sa byt predal .Este v ten den sme volali realitaka ,ze byt kupujeme a chceme to realizovat cim skor .Realitak sa vyhovaral ,ze on teraz na to nema cas a on ide na dovolenku a pride o 10 dni a nech pockame a neviem co vsetko ...tak sme cakali 10 dni a potom z,e zase mame cakat neviem kolko ,lebo ten co robi zmluvu o kupe je mimo a je cas dovoleniek ...proste mi uz siel na nervy ...my sme za ten cas predali 2 mensie byty co sme mali aby sme mali peniaze na kupu toho velkeho .Uz ked som uplne stracala trpezlivost ,lebo sme samozrejme predali aj ten v ktorom sme byvali som sa nakontaktovala na tu predavajucu s tym ,ze mam zaujem o kupu a mam hotovost a chcem tak kaslem na realitaka co ma natahuje a podme byt prepisat .Ona suhlasila nakolko nemala s realitkou ziadnu zmluvu. Dohodnuta provizia pre realitku z jej strany (len ustna ) bola 3000 eur .Ja som jej ponukla ,ze tu proviziu si rozdelime tak ,ze 1000 eur jej dame viac ako kupnu cenu ....1000 menej zaplatime my a z tych 1000 eur co zostalo zaplatime naklady u notara za zapisnicu 460 eur a kolky na kataster 66 eur a este nejake drobne poplatky overovanie podpisov a pod a co sa zvysi to si rozdelime ...cize podla dohody este by sme jej mali dat okolo 150 eur co aj planujem urobit .Pri tychto dohodach bol aj moj manzel .
Po prepise bytu sme zavolali realitakovi ,ze byt sme kupili uz a ze dakujeme za jeho sluzby 😉)) On sa raz s nami presiel na ten byt a ani raz nam on nezavolal takze jeho naklady boli tak asi 10 eur aj to prehanam -to som mu povedala ,ze mu zaplatim .
Este v ten den prisla realitka aj za nami aj za predavajucou vydierat ,ze chcu 2000 eur proviziu a nas udaju a daju na sud a neviem co -vyvolavali donekonecna .Som im povedala aj manzelovi som povedala ,ze im nic nedam ani halier si nezasluzia a nebola by som kontaktovala tu predavajuci keby ma neboli natahovali .Povedala som im ,ze ked este raz zavolaju tak dam na nich trestne oznamenie za vydieranie a obtazovanie tak prestali vyvolavat ,ale predavajucu zlomili a vydrankali od nej 500 eur akoze odskodne .No a tu zacina moj problem 🙂)
Moj manzel (genius ) povedal tej predavajucej ,ze je mu to luto a ze samozrejme to bude pocitat ako slolocne naklady a tych 500 eur jej zaplati !!!!!!!takze jej chce zaplatit 150 z tych 1000 co sa zvysilo a 500 za to ,ze od nej vymamili vydieraci !!! Ja som nebola pri tom ked to tej predavajucej hovoril a zasadne s tym nesuhlasim !!!
neviem preco by som mala platit zene ktorej som zaplatila 131 000 eur za byt ktory bola v 7 nebi ,ze konecne predala -este dostala o 1000 eur viac z provizie ,ktoru by bola zaplatila realitke !!!!
Moj genius manzel sa so mnou ,ale hada ,ze on jej to slubil a ona si to zasluzi ,lebo sme povedali ze naklady za kupu budu spolocne a mne nadava ,ze som chamtiva !!!! Ja som chamtiva ???Pri nicom takom som nebola ked sa dohodol on sam s nou ,ze jej to zaplati -ona to ani nepytala .My sme do toho bytu dali uplne vsetky nase peniaze .Teraz musim zobrat uver 20 000 eur na rekonstrukciu ,lebo je to povodny stav .Ja som na materskej -mame 2 male deti -nemusim Vam pisat kolko stoja naklady na deti a moj muz je ucitel takze ani to nemusim pisat kolko zaraba🙂) Nemame ani korunu -nepoviem keby moj muz doniesol 3000 eur mesacne a polozil na stol ,ale takto ??????Akoze nemyslim si ,ze som chamtiva ,ale preco by som mala platit jej za to ,ze sa nechala vydierat ? A on sa obhajuje ,ze tak je to spravne a neviem co !!! Ja si ako je mesiac dlhy nic nekupim ,detom kupujem veci v sekaci -snazim sa setrit ako sa len da -tento rok sme neboli ani na dovolenke ani nikde ,lebo sme si chceli porisit to byvanie aby sme uz mali pokoj . A ja preco som akoze chamtiva ???To keby boli od nej vydieraci vydrankali 2000 eur ako povdne planovali tiez by im dal ???
Som uplne zufala !!! Povedala som jasne ,ze s tym nesuhlasim aby jej zaplatil tych 500 eur (ani ich nema ) ,ale on ma uplne iggnoruje a jeho egoisticky postoj ma privadza do sialenstva . Jeho argument je ,ze nie sm epodvodnici a takto to ma byt aby sme jej (dobre ,ze nepovie chudere ) zaplatili !!!!
Co si o tom myslite ???
Dakujem

PS : uz som sa odhodlala aj k takemu zufalemu cinu ,ze som mu povedal a,ze ak jej zaplati tych 500 a ukrati vlastne rodinu o 500 eur za co ja mozem ist s detmi na vylet ,alebo do aquaparku ,nieco im kupit -ide zima potrebuju oblecenie ,topanky ....ze ak jej zaplati tak mu urobim doma peklo ☹((
Tak sa zobral a tresol dverami a niekam siel ☹

salome123
8. sep 2012

ahoj, zavolaj tej zenskej ty a povedz, ze jej uz nic nedate (mozes uviest aj horespomenute dovody). tvoj muz jej nieco slubil a teraz nechce pred nou stratit tvar (=muzska jesitnost), ale ked to vybavis za nho tak sa na teba bude chvilu hnevat, ale asi nema paky aby s tym nieco spravil (kedze peniaze nema).

mimochodom, nerozumiem preco si sa po kupe ozvala tej realitke. kedze ta pani s nou nemala zmluvu, tak si si sama urobila problemy.

lentilka29
8. sep 2012

teraz riesis problem s manzelom ci tvoju nespokojnost ohladne provizie..mam dojem ze jedno s druhym...ok....
chapem tvoje rozhorcenie,pisat o mojom nazore na ich problem s realitkou nema zmysel,o to nejde....napisala si do skupiny tem rodinne problemy,teda poviem ti moj nazor na to preco sa hnevas na manzela......

skus sa na problem pozriet jeho ocami..viem co znamena byt na materskej,co vsetko musis obetovat,ako sa snazis setrit....mam pocit,ze ste sa prepocitali uz pri prvom kroku....nekupujem vec za vysoku cenu ak mam potom ostat uplne bez penazi.mali ste pockat kym pojdes pracovat,nie teraz ked mas dve male deti doma a nepracujes....podla mna ste sa preratali.....porozpravajte sa....peklom sa nevyhrazaj..peklo pre neho,bude aj peklom pre teba,zijete pod 1 strechou... 😝

cairka
8. sep 2012

Hm, a podľa mňa má tvoj muž pravdu. To, že vy ste za byt dali aj posledný groš nie je problémom predávajucej, dohodli ste sa, že náklady platíte ako platíte... Máš pravdu, keby bol tvoj muž vypočítavý hajzel, tak je ticho a nechá pani predávajúcu sa topiť vo vlastných problémoch, ale keďže zjavne mu na ľuďoch záleží, tak sa nejako dohodol....A mimochodom, keď kúpite byt za 130 000,- mi príde smiešne vykrikovať, že za 500 si mohla ísť s deťmi do aquaparku 😅 Podľa mňa má byť sťahovanie v radostnej atmosfére, v tešení sa na nový bytík a nie si to kaziť (a aj deťom, lebo oni tiež budú mať peklo, keď spravíš peklo manželovi) pre 500€

Chápem, že by si ich vedela minúť ináč, ale nestoja za tie problémy, ktorými sa vyhrážaš...

sisaha
8. sep 2012

@lilysk no ale ked predavajuca zmluvu s realitkou nemala? Tak co chcete platit? Vy ste zmluvu s realitkou mali? To ze realitaci tlacia na predavajucu, nech ich aj ona odkaze do teplych krajin. Za co chcu peniaze? ze idu na dovolenku a vy mate cakat? to co su za sluzby? S predavajucou by som sa dohodla, nech im tiez nic nedava..Nemaju nijaky pravny narok na proviziu. Vy ste jej predsa o 1000 eur dali viac, tak si myslim, ze moze byt viac nez spokojna...

lenuska1991
8. sep 2012

podla man je smiesne dat 130 00,- eur za byt, to ste si mohli radsej za tie peniaze postavit dom, a este by ste usetrili minimalne 40 000 e, a mohol byt dom vacsi ako byt, mala by si svoje sukromie a neviem co vsetko, vzivote by som nedala take peniaze za obycajny byt, radsej by som si postavila... a uz ked ste dali take peniaze tych 500 eur ta u biedy uz nevytrhne, hold je to stara zena tie peniaze nema uz, len kebyze nije,, chantiva" tak si spocita ze ked jej date vy peniaze tak z nich moze kludne dat 500e, neni to nic to je halier oproti 130 000 e,... 😅

stzu27
8. sep 2012

Ja by som sa skontaktovala s tou predávajúcou a slušne sa s ňou porozprávala, veď vďaka Tebe predsa ušetrila omnoho viac ako 500 e a byt konečne predala. Vybav to bez muža, aj on ten super kšeft dohodol bez Teba, uvidíš ako bude ona reagovať. Ale
môj názor je taký, že to je jej problém, keď zaplatila, ak nepodpísala žiadnu zmluvu. A ty si tiež nič nepodpisovala.

stzu27
8. sep 2012

@lenuska1991 to je čudný názor... okrem iného, že 500e Ťa z biedy nevytrhne... keď máš prd, tak aj menej Ťa z biedy vytrhne, peniaze sa zarábajú dosť ťažko, a dať realiťákovi 500e za nič, za neochotu - a to pôvodne za to nič mal dostať 3000 e, je nehorázne. Ak náhodou nie si v obraze, tak žena na materskej dostane mesačne 190 e, z toho musí často vyžiť aj viac ľudí, muž učiteľ prinesie mesačne tiež max.500 e , tak povedať o 500 eurách, že je to halier...

lenuska1991
8. sep 2012

no tak ked si vysolila 130000e za byt tak 500 je co?? uz nic, mala si rozmyslat inak a mohla si usetrit ovela viac, ja viem co su peniaze a viem si ich vazit, ale ked si mala uz takyto pristup tak co narobis, bud das alebo nedas, dohodnes sa nedohodnes, akoze byt je v povodnom stave, a to co je zo zlata ten byt za take peniaze, vravim dom by ta visiel ovela lacnejsie... si sa prepocitala ako tam vyssie baby pisali.. no je to len tvoja vec, ale ja by som isto hentak neuvazovala......a tvoj muz hospodari s peniazemi? ked ich ma nech ich da ked je to vas mesacny prijem, potom by zistil co urobil, ked mas peniaze nastarosti ty, nedala by som.. vyriesit to musis

sisaha
8. sep 2012

@lenuska1991 vidim, ze si z okresu Skalica, mozno u vas si postavis za 130 tis eur dom. V takej BA si kupis za tuto sumu byt. Ak by si chcela dom, tak si priplatis dalsich 200 tis. eur..Mam pocit, ze prilis rychlo hodnotis, bez poznania hlbsich suvislosti... A len tak mimochodom, zakladatelka neuvadzala kolko ju ten byt stal a kedze je z KE, tak pochybujem, ze tam ju byt vysiel 130 tis. eur. A ja nemam pocit ze 500 eur je v dnesnej dobe nic..Niekto ide na dno svojich moznosti a aj 500 mu pomoze napr. v rekonstrukcii - vymena podlah...

dominikabartlova
8. sep 2012

@lilysk my sme byt predavali asi tri roky, .... s realitkou sme nemali ziadne podpisane zmluvy..... nemala si ani co riesit s nou nieco...ale nas realitak aspon behal stale obhliadky, stale ma vozil takze jemu to patri provizka le podla tvojich reci mu patri len tak,, buchnat do brucha´´ tetke cinkni ze akoze 500eur nedostane, ze byt predala... to je jej problem ze om zaplatila aj ked nemala ziadnu zmluvu s nimi..... s muzom sa nebav a aj tak dolezie....

dominikabartlova
8. sep 2012

@lilysk tak ja ti poviem... je to jej problem...neries tu baby ze si sa vyhadzala z penazi..je to normalne... co ty mas s proviziou nic? aj b500eur je peniaz... asi ti zavidia

sisaha
8. sep 2012

@lilysk inak tiez nerozumiem tomu, naco si realitakovi hlasila ze ste byt uz kupili. Ja by som bola ticho a ak by si po svojej dovolenke nahodou spomenul, ze ste o to mali zaujem, tak by som ho poslala na dalsiu nech ide este dalej snívat...

dominikabartlova
8. sep 2012

@lenuska1991 aky pristup????? dala penaize za byt, chcela ho ma ho.... preco by mala davat este polovicu za proviziu niekomu s kym nemala zmluvu?????

dominikabartlova
8. sep 2012

@sisaha presne tak 😉

piacere
8. sep 2012

@sisaha zakladateľka píše v úvodnom príspevku, že byt stál 131.000€ 😉

dominikabartlova
8. sep 2012

@sisaha to je jej vec ci kupila dom, byt alebo chajdu...inak so vsetkym suhlasim..... mne je aj 500 veeeeela 😒

lenuska1991
8. sep 2012

hej som z SSI ano vies na nete najdes domy na klus za menej ako 90 000 a je jedno ci si z BA alebo z SI, len treba rozmyslat, no vidis ked si z BA tak asi mate nato peniaze ved v BA su ine vyplaty ako tuna v SI, tak co sa stazujes ze muz je ucitel a zarobi ledva 500e, chod brigadovat, pocas materskej mozes budete mat viacej, tuna maju ludia aj mensie vyplaty beru si hypoteky aby si mohli postavit domy, kupit byty, vidim ze si napisala len ze ste si zobrali ci beriete uver na prerabku, tak asi tych 130 000 ti zarobil muz z platu 500E? no neviem.... nehodnotim a nerobim urychlene zavery nazory hodnotenia, len vravim ako by som to urobila ja, a nevrav ze v BA postavis dom za 330 000E veis kolko to je na SK? prerataj sa a je to nezmyslena suma, to by bol uz palac, pozri na nete prodom,sk a neviem ake stranky a im je jedno ze si z BA alebo odneviem kial, cena je pre vsetkych rovnaka.. a dom za 330000 tam pomaly ani nenajdes..., ja nemam pocit ze 500e je nic, ale popritej sume je to nic, ale ved tu nejde o mna alebo tak.. ja len vravim ako by som robila ja zaiden byt ale dom, a nevrav ze zato ze si v BA tak by si nato potrebovala neviem aku sumu....

sisaha
8. sep 2012

@piacere aha, to mi uslo 😉. No myslim, ze cena je viac nez slusna 🙂 ak ide o KE.

dominikabartlova
8. sep 2012

@lenuska1991 ale nechapem co riesis ci kupili to a to ....tu sa riesi preco by mala davat 500eur realitakovi ktory nic neurobil!!!!! chceli byt maju ho..... co teraz vypravas co si mali kupit..... niekto si kupi byt za 200tis eur a je spokojny.... neries p..oviny

dominikabartlova
8. sep 2012

@cairka ale je problem predavajucej ze dala proviziu realitakovi ktory obchod ani nesprostredkoval.... nieje to problem kupujucej!!!!!

piacere
8. sep 2012

@lenuska1991 a môj chlap robí v SI a teda si nesťažujem na plat 😝
A treba len poriadne čítať... zakladateľka píše, že predali dva menšie byty, takže jej chlap nemusel zarábať na byt...
Cítim tu závisť 😕 😎

sisaha
8. sep 2012

@lenuska1991 ono treba este zaplatit aj za pozemok...
Vidim, ze ty si dalsia, ktora si mysli, ze BA je zlata baňa. NO pod sem byvat, pracovať a uvidime ako vyžiješ...MOžno sú tu o kúsok vyššie výplaty, ale neporovnateľne drahšie náklady na život...

piacere
8. sep 2012

A k téme... nič by som neplatila, žiadnych 500 eur, pretože predávajúca tvrdila, že s realitkou nemá zmluvu a dobrovoľne šla do kúpy.... takže je to jej problém. Stačilo povedať "nie, nemôžem, mám zmluvu, dostanem pokutu"... ak ju nemala a napriek tomu od nej realitka vymámila 500 eur, tak je to zase len a len jej problém...

lenuska1991
8. sep 2012

@dominikabartlova ale ved hej, som sa nechala troska viacej uniest, ale tak nedala by som jej ich, ved nech ich da z toho co jej dali za byt, ved som to aj vyssie napisala..

sisaha
8. sep 2012

@dominikabartlova presne tak, nech si kupi aj vilu s vyhladom..., je to jej vec... 😉 Ja by som 500 e za nesprostredkovany obchod nedala.

lenuska1991
8. sep 2012

@piacera, no ja nemam co zavidiet ja mam v 21 rokoch dom, ktory vlastnym, studujem, nemam co zavidiet, to ze niekto kupi byt za take nehorazne peniaze?? citit mozes ale veru neviem co citis.... ja sa nestazujem na plat muj chlap tez robi v SI a zaraba docela slusne na svoj vek... zijeme si dobre....

hej plac treba kupit, v BA su isto velmi drahe pozemky, u nas kde byvam tiez neni najlacnejsi, v dedinach je to zas ine, v meste ine,.... ale aj ked poptredavala byty a mala ty peniaze, radsej mohla zainvestovat inak, ale to je len a len jej nazor a volba, tuna clovek nemoze nai napisat svoj nazor aby ho nezacali bombardovat zo vsetkych stran ze zavidi alebo neviem co si mysli, radsej nikde neprispievat a len si mysliet....

dejnas
8. sep 2012

@lilysk nerozumiem, prečo by ste mali platiť realitke nejakú províziu... za čo ????
uviedla si, že ste nepodpísali, a predpokladám, že ani predávajúca nepodpísala, žiadnu zmluvu, či splnomocnenei, určujúce realitku ako výhradného sprostredkovateľa na predaj bytu... pochopila som, že ste si sami našli právnika, ktorý vám spísal zmluvu, sami ste zrejme riešieli znalca na posudok (ak bol potrebný), vybavili ste kataster a pod. .... to sú všetko činnosti, ktoré zabezpečuje / mala by zabezpečiť realitka... preto nechápem za čo ???? by ste mali platiť (resp. predávajúca) províziu, navyše, ak skutočne nie je nič nikde podpísané 😖 odporúčam, aby ste si s chlladnými hlavami spoločne ešte raz celú situáciu prebrali aj s manželom, aj s predávajúcou... pochybujem, že by realitka išla do nejakého súdného sporu, ak nemá čo zmluvne zdokladovať 😝

lilysk
autor
8. sep 2012

@sisaha Ja to vidim tiez presne tak ako ty .Ona nemala zmluvu ani ja som nemala zmluvu .ja tu teraz neriesim to ci sme sa preratali alebo nepreratali a ze ci 130 000 eur je vela ze byt alebo malo a ci sti to mozeme dovolit alebo nie ako tu vyssie pisu a ze co teraz robim scenu pre 500 eur 🙂
Pisem o tom ,ze ked sa ona nechala vydierat tak je to jej vec a preco by som to ja mala platit na ukor nasej rodiny a deti .Ved 500 eur je kopec penazi nie ?
Ona dostala o 1000 viac ako mala tak pokial jej aj moj muz ponukol mohla odmietnut ked dostala 130 000 eur a este 1000 navrch .
O tom ,ze kupime byt za 130 000 eur sme sa spolocne zhodli s manzelom a uvazovali sme o tom vyse roka a sme si to rozmysleli poriadne -okrem toho ten byt ma rozlohu 120 m a je v hystorickom centre Kosic -samotny dom je narodna kulturna pamiatka ,takze ako investicia je to viac nez ok a o byte samotnom ani nehovorim🙂)

lilysk
autor
8. sep 2012

@lenuska1991 Ja neriesim co som mohla alebo nemohla kupit alebo postavit za 130 000 eur 🙂)))
Ja som spokojna s kupou toho bytu na 100%
Ja som len zvedava co by si povedala keby prisiel tvoj muz domov ,ze chce zaplatit nejakej zenskej ktoru vydieraci zdrali o 500 eur 🙂) A zrazu by to bol tvoj naklad ....
Uz pri 130 000 je akoze 500 nic?Presne tolko isto is kupim za 500 ja ako ktokolvek iny ...500 eur je podla mna dost penazi .

dejnas
8. sep 2012

@lilysk tá pani už niečo realitke platila?