Vysporiadanie po rozvode

svetlana35
3. júl 2017

Ahojte,
neviete nahodou aku mam sancu ostat v byte po rozvode? Byt sme brali pred 2 rokmi na hypo a manzel sa chcel rozviest . Mam sancu ze sud mi prisudi byt v majetkovom vysporiadani?
Alebo sa byt musi predat a vyplatit hypo a mne neostane ani euro? Aby som sa vedela zariadit vobec netusim ako to chodi, ale kedze sa plati hypo len kratku dobu po predani bytu a vyplateni hypo mi veru asi nic neostane. NAjradsej by som bola keby som platila komplet hypo aj byt ale zas manzel by z toho vysiel uplne zle.

svetlana35
autor
3. júl 2017

@deti95060810 bezne sa tu predavaju 3i byty za 60 000 a vyssie, je to velkometrazny byt v centre mesta 122 m2

deti95060810
3. júl 2017

@dominika6 tak si pozriem z akého je mesta nie? či to je tak ťažké? To nemusím byť ani stihoman...😝

dominika6
3. júl 2017

@deti95060810 nieee to ja nerobím..načo..nech predá za kolko chce..

deti95060810
3. júl 2017

@svetlana35 no to určite, v Ružomberku....Ružomberok poznám ako svoje boty....tam pomaly nie je ani stred mesta....a tú cenu čo píšeš tak skôr v Žiline a nie v Ružomberku....
ale majetkové vyrovnanie sa vie ťahať pekne dlho, poznám zopár prípadov.... Držím palce aby starý dostal rozum na starosť....

bratislavcankanm
3. júl 2017

@svetlana35 to kto sa stara o deti a byt sud nezohladnuje... jedine, co by mohol zohladnit je, ze si do bytu financne zainvestovala peniaze, ktore nespadaju do BSM(zarobene pred manzelstvom, ziskane dedenim alebo darovanim vylucne tebe apod) ... ale podla toho, co pises, toto prave urobil tvoj manzel, ze investoval jeho peniaze nespadajuce do BSM (tych 7000)....

Neviem, kto u vas splaca hypo... ale ak to ide z tvojho platu/uctu, tak Ja by som s tym predajom bytu asi suhlasila a zbavila sa toho

svetlana35
autor
3. júl 2017

@deti95060810 si kukni po kolko idu byty cez realitku a potom ries. Ved to je jedno stary ci dostane rozum alebo nie. Ja si poradim aj bez neho. Opatrovatelku uz mam zajednanu, tak po porode do pol roka som zas v robote a uz bude fajn. Ale dakujem za optimisticke prianie

svetlana35
autor
3. júl 2017

@bratislavcankanm hypo a vsetky poplatky platim len ja. Aj seky a pod.

salfusco
3. júl 2017

nehadate sa,fungujete navonok dobre...to len tie otazky,ze chce vediet kde a s kym si ti tak vadia?

petulda333
3. júl 2017

@salfusco to nie su len otazky. Asi si s takym clovekom nezila. Moj ex bol taky,odviezol ma na drink za kolegami (4zeny a 1chlap) siel somnou dnu skontrolovat ich,odisiel. Preslo 5min uz sms,ked som neodpisala uz prezvanal,o dalsich 15min volanie,prezvananie,sms. Bola som vonku 2h a mala som 23sms a 9volani,prezvanacky xy. To nie su len otazky,to je horor. Vola ti mama a musis mu dat tel lebo ti neveri a pod. Chory clovek

deti95060810
3. júl 2017

@dominika6 dávaš falošné nádeje že za 50 tisíc....

deti95060810
3. júl 2017

len si praj aby bolo decko zdravé -to je to najhlavnejšie, čo tam po byte, opatrovateľke....ak bude dieťa postihnuté, choré - tak to je ešte len problém....Ani do práce sa nedostaneš ....😔

ema234
3. júl 2017

@svetlana35 dost blba situacia ,dost blby manzel, dievca dievca kdes nechala oci

libawet
3. júl 2017

@svetlana35 taký musel byť vždy, načo si si s ním začala ? Ješ len to, čo si si navarila.

oldman50plus
3. júl 2017

Ty si vážne myslíš že žiarlivý manžel ktorý prvý raz spomenul rozvod sa aj skutočne chce rozviesť?

svetlana35
autor
3. júl 2017

@oldman50plus jasne ze nie, su to len vyhrazky, len v danej chvili mnou prebehla vlna ulavy, kedze sa citim ako v zlatej klietke. Mozno tu ziadost podam ja

salfusco
3. júl 2017

@petulda333

sakra,vidis,,a ja ked som niekam von isiel,mne ani za nic nenapisala ani nezavolala..pravy opak ...

svetlana35
autor
3. júl 2017

@petulda333 mne dokonca vypocita kolko hodin som na kave s kamoskou plus ked sa zdrzim v robote, to berie automaticky ze som niekde mimo. Potom polemizuje ze sa flakam a on chodi raz za cas( 1x za 2 tyzdne) s kamosmi do rana na jazdu a vzdy vyjdem ako ta co sa flaka viac. A presne ako si pisala, sms, telefonaty, este aj z roboty vola kde som sa a pod. Ziadna kamoska, kolegyna, kolega nie je vhodny pre mna, lebo vraj maju na mna zly vplyv...

libawet
4. júl 2017

@svetlana35 nuž chorobný žiarlivec...ono sa to môže zdať na zač. vzťahu pekné a romantické, keď sa chlap zaujíma, kde si, čo si, s kým si....lenže po svadbe pritvrdí a už to také romantické nie je....bolo si to treba všímať už na začiatku, lebo taký musel byť vždy, ako som už písala...mala som býv. kolegyňu, ktorá žila s chorobným žiarlivcom, ani len ofinu si nemohla dať na inú stranu, už v tom videl, že to robí pre akéhosi chlapa, maľovala sa len v práci a keď šla domov, musela sa odlíčiť a už ju pred prácou čakával a vozil si ju domov. Skončilo to tak, že ju priväzoval k radiátoru a bil...už spolu našťastie nie sú, po tom, čo jej zlomil ruku, utiekol a je nezvestný...