Vzájomné odpustenie

7. okt 2021

Ahojte,

chcem sa skôr len vyrozprávať, je to taký výkrik do tmy ☹

Ako to funguje v iných rodinách? S manželom bolo všetko OK, nemali sme sa za čo ani pohádať, pokiaľ sme nepostavili dom v mieste jeho bydliska, odvtedy je ako vymenený, uráža sa pre každú maličkosť, keď sa vyskytne nejaký problém , nič nie je ochotný riešiť, oduje sa , nekomunikuje a keď mi buchnú nervy a urobím nejakú chybu opakuje mi to každý deň aj viackrát. Chodí na týždňovky, všetko je na mne.
Často vyvoláva vo mne pocit viny, ja už ďalej takto nevládzem.Veci prehnane kritizuje, vie byť aj milý , len keď je všetko ako on chce.

Ako si to s ním vykomunikovať, keď vôbec nič nerieši , okrem seba a keď chcem s ním rozprávať odíde preč, povie, že sa len opakujem. Len takto sa potom nedá nič vyriešiť.
Myslíte, že je ešte nejaká šanca zmeniť to? Alebo dokonca robím ja chybu?

Ďakujem

anjelicek26
7. okt 2021

Takze on dojde po tyzdni a ty mas nakumulovane vsetko s predoslych 5 dni, co mu chces naraz povedat, ze? Ono to moze byt pre neho po tyzdni ticha aj trosku overflow... Tie tyzdnovky su proste zlo na vztah, tam ma cas na vsetko, nemusi riesit bordel, ma kopu kamaratov, proste aj ked ta nepodvadza - moze sa spravat ako nezadany... potom dojde domov a vsetko mu vadi, ty mu vadis - pritom sa jedna o normalnu komunikaciu... musi na tie tyzdnovky chodit? Neda sa najst praca tam, kde byvate? Lebo toto nikdy nerobi dobrotu...

autor
7. okt 2021

@anjelicek26 máš pravdu, stále sľubuje, že si nájde prácu v okolí , ale zatiaľ sú to iba sľuby, ja to takto ťahám už 13 rokov a som z toho riadne unavená

pininka1
7. okt 2021

15 rokov fungujeme tak ze muz robi mimo a je prec vacsinu tyzdna. Bolo to hrozne rozhodnutie a nie z mojej strany, on sa nechcel prestahovat do miesta prace. Je hocikedy meliem z posledneho, nervy na dranc,on pride z roboty,nieco povie a uz to ide. A samozrejme sa potom urazi. Ked sa chcem porozpravat povie mi ze nanho len vrieskam. Ano, aj ja som si stupila do svedomia, neriesim kazdu somarinu, kopec veci filtrujem,ale aj jemu som povedala ze kazda akcia ma svoju reakciu, tak ked on je odmerany,ja asi nebudem usmievava a vesela. Ale po tych rokoch sa celkom hrany obrusili, deti su uz pomerne velke a samostatne, nieje taka unava ani nervozita, tak je to lepsie, len my dvaja ked sme sami, akosi nieje o com sa uz bavit......

deti95060810
7. okt 2021

s tým odúvaním to nikdy neprejde. Je to súčasť jeho povahy. Vlastná skúsenosť...😉

autor
7. okt 2021

@pininka1 akoby si písala o nás, len s tým rozdielom , že keď je môj v pohode, tak sa vieme aj baviť, aj zasmiať, aj porozprávať, len keď má niečo riešiť, tak si ide svoje, žiaden záujem , všetko nechá na mňa a potom kritizuje

autor
7. okt 2021

@deti95060810 myslím , že áno , je to taká povaha, máš na to nejakú radu, či ho nechať len tak , niekedy vychladne

anjelicek26
7. okt 2021

Kazdy by s toho bol unaveny, to nie je rodinny zivot, to su navstevy. Nemate rutinu, ktora je vo vztahu tak velmi dolezita. Skus mu dat ultimatum (nie negativne myslene) - bud si najde nieco blizsie, alebo sa preda dom a prestahujete sa tam, kde on pracuje...pretoze ho miluje a chcete byt spolu, pre pana tolke roky... zivot uteka medzi prstami, mate byt spolu...aj deti otca vidiet castejsie (ak mate, alebo budete mat)

deti95060810
7. okt 2021

vychladnúť...

pininka1
7. okt 2021

To sa vieme aj my, aj sa zasmejeme, len tie rozhovory su cim dalej tym menej, ale je fakt ze ten moj nikdy nebol velmi na rozpravanie.

dankovicova
7. okt 2021

ono je to ťažko, keď je takto preč, keď je mimo takú dobu, čiže možno by si mala aj ty trošku zvoľniť a nespustiť na neho všetko, čo sa za týždeň udialo a nájsť taký nejaký vzájomný kompromis, že čo je OK, čo jeden aj druhý potrebujete