Vzťah bez budúcnosti so starším partnerom.

monca334
29. sep 2019

Ahojte, som tu nova s velkou dilemou... Mam 31 rokov zijem s priatelom ktory je o 12 rokov starsi... Zobrati nie sme, deti spolu nemame... Pred pol rokom sme sa zacali snazit o babo, zatial bez uspechu... Inak vsetko funguje krasne, nie je romantik co mi velmi chyba ale lubime sa... On je rozvedeny, z predchadazajuceho manzelstva ma jednu dospelu dceru. A problem je prave v tom, ze jemu to takzo vyhovuje. Ja som stale tuzila po svadbe, ze sa pekne zosibasime ale on to stale odklada. Nedavno bola u nas jeho dcera s priatelom a poziadal ju o roku... Vtedy sa mi oci otvorili bol to pre mna sok, plakala som celu noc.... Uplne mi to otvorilo oci... Ona nemusela prosit priatela o prsten, chcel to on sam, bolo to krasne ako uprimne sa lubia... A ked som mu to povedala, ze aj ja by som to uz chcela prezit, tak sa somnou pohadal, ze co stale tlacim na neho, on to este tak neciti... Neciti??? Po 12 rokoch to neciti?? Tak potom naco sme spolu??Druhy sok pre mna... Som vo vztahu bez buducnosti... bojim sa rozchodu, bojim sa ze zostanem sama. Chlapi v mojom veku su uz zadany, zostali uz len neschopny a rozvedeneho hlavne s deckom by som uz nikdy nechcela, byt stale v pozadi uz nechcem 😫Poradte mi baby ako dalej.

srandujete
30. sep 2019

@sandrahi neposunu.. . Keď to nedokázali posunúť hneď na začiatku vzťahu, teraz je už pozde riešiť. Teraz je to už len strata času.

lucinkab
30. sep 2019

@monca334 ostali iba neschopny? Vsak neschopneho mas aj doma. Ty mu vyhovujes ako nafukovacia anca a sluzka nic viac...ked netusi byt s tebou ... Naco zivit prasa kvoli 1 klobase?

kvetinka75
30. sep 2019

@ptmt1011 presne tak, tiež som po 40-ke nechcela dieťa. Keď sa pritrafí, je to iné, alebo ak náhodou nemá žena žiadne a stretne muža až neskôr. Ale dobrovoľne už nie. To si počkám na vnúčence a zatiaľ si užívam po svojom. Konečne sa môžem venovať svojim záujmom, ľahnúť si kedy chcem, v noci nemusím v stávať. A myslím, že žiadny priateľ by ma na to neukecal. Jednoducho sa na to už necítim. A nechcem tým povedať že sa cítim stará. Jednoducho, niečo som si už odžila a teraz nastupujú iné veci.

kvetinka75
30. sep 2019

@zilinec32 ale veď sama napísala že on sa na to už necíti. Tak na čo ho do niečoho takéto tlačiť? Ty máš 20 ročnú dcéru a druháčku, takže 8 ročnú. neviem koľko máš rokov ale približne asi teda rovnako. Tak predpokladám že si ju mal pred 40-kou. Vedel by si si prestaviť že by si okolo 44-ky riešil tehotenstvo? Nie každému to už vyhovuje v tomto veku. Ja už veru nie. Venovala by som sa deťom, ktoré by som mala a nenechala by som sa dotlačiť do niečoho takého.

sili82
30. sep 2019

Určite sa sním najprv porozprávaj, vysvetli aké máš očakávania, hlavne to dieťa by som si vydiskutovala. Poznám pár, keď muž kývol na dieťa len kvôli partnerke a skončilo to rozchodom hlavne kvôli tomu, že on sa už potom veľmi nezapájal do výchovy štýlom, že veď ty si chcela, tak sa staraj. Veľa šťastia!!!

srandujete
30. sep 2019

@kvetinka75 ale tak u mužov je to iné. U muža mať dieťa pri 40+ nie je nič výnimočné. Mám 46 a viem si to ešte predstaviť . . 🙂

derdia
30. sep 2019

@monca334 ahoj poradim pozri na neho nie tak,ze ho milujes...pozri na neho tak,ze ty mu jednoducho nestojis za to aby sa s teebou viazal a mal dieta..proste prepac,ale jemu vumyhovuje,ze ma pravidelny sex a doma porobene a inak si zije tak ako chce...takze kaslina neho najdi niekoho kto ta bude na rukach nosit a nie ty jeho...ja by som ho nie ze milovala ale "nenavidela" za ten premarneny cas snim....

srandujete
30. sep 2019

@kvetinka75 tak ale je rozdiel, či majú spoločné dieťa alebo nie. . . Zilinec má tú 8 ročnú. .

maminuska
30. sep 2019

@srandujete predstaviť si to môžeš vedieť ale reálne žiť to nie je žiadna sranda . Mne sa v 43 narodilo posledné dieťa, ja to zvládam napriek mojim obavám omnoho lepšie ako som očakávala. Môj manžel to už tak dokonale nezvláda . Vidím na ňom že má toho občas plné zuby. Predstaviť si to môžeš dobre, ak gro starostlivosti na svojich pleciach má partnerka a ty si len ten čo sa občas zahrá , občas prebalí . Ale ak by si mal takú pľuhu za ženu ako som ja , že trvá na tom aby si sa riadne podieľal na výchove , tak by tá tvoja predstava až taká ružová nebola.

kvetinka75
30. sep 2019

@srandujete nechápem

kvetinka75
30. sep 2019

@srandujete no ako u ktorého a hlavne preto si to vedia predstaviť, že väčšinou okolo detí skáču ženy, tak prečo nie? Že?

srandujete
30. sep 2019

@kvetinka75 ak monca 334 nemá deti právom od partnera chce dieťa . .. , je to iné ako zilinec, ktorý má 20 ročnú z predchádzajúceho vzťahu a 8 ročnú spolu s novou partnerkou.

pericolosa
30. sep 2019

niekedy laska nestaci a myslim ze toto buducnost nema.

kvetinka75
30. sep 2019

@srandujete tak to ja chápem že právo na to má, ale nemá právo niekoho k tomu nútiť. Ak nechce, asi sa treba zamyslieť nad tým, či je to ten správny partner. Keby som ja mala bezdetného partnera, chápala by som jeho túžbu po deťoch ale nenahovoril by ma v tomto veku. Tak ak by trval stále na deťoch asi by ten vzťah nemal budúcnosť.

srandujete
30. sep 2019

@kvetinka75 ja keby som mal bezdetnu partnerku a chcela by dieťa, skôr by som to považoval za česť, že práve mňa si vybrala za otca svojho dieťaťa. Ale u mužov je to individuálne a ja som ešte stará škola 🙂
@maminuska tak ak muž nepomáha, je to ťažké. . Ale ak miluje partnerku a dieťa, nemal by mať s tým problém.

jjeliska
30. sep 2019

No. Akonahla sa zacne vztah s niekym, kto uz zenaty bol, treba byt racionalne pripraveny na to, ze svadba a deti nie su pre neho take wow ako pre teba. ja tomu rozumiem a je lepsie, ze sa na to pripravis. Ak ste sa pokusali o dieta, asi to dieta chce tiez, nemyslis? Rovnako si predstavujem, ze ked sa zoznamis s clovekom, ktory je rozvedeny a ty tuzis z celej duse vydat sa, mala by to byt jedna z podstatnych otazok na zaciatku vztahu, ci teoreticky, ak povie ze nie, ale napriek tomu si zela byt s tebou stastny,ci je to existencna otazka vo vztahu pre teba. Nepises, ci svadba je jediny problem Vasho vztahu alebo nie. Ja mozem mat pocit, ze ste super stastni, akurat ta dostala situacia, ze niekto iny poziada niekoho ineho o ruku pred tebou. Takisto ta moze dostat obrazok tehulky, ak ty tehotna nebudes. to vsetko sa stat moze.Mas pravo na to, ze sa ta to citovo dotklo a ze ak si urobila scenu, partner z toho nadseny nebol a uz vobec chlapi nechcu riesit zasadne otazky vtedy, ked je zena emotivna, alebo place alebo krici. Nechcu mat pocit, ze boli k rozhodnutiu alebo odpovedi donuteni, ale ze sa rozhodli sami. A my zeny to tak chceme tiez. Muzi maju radi tieto rozhodnutia v pohode, ked je zena vesela, ked si sexualne spolu nieco prezijete, vtedy mozes pridavat. Ale poznajuc muzsku dusu, v situacii, kedy sam nevie co ma robit a este na neho tlacit, asi sa vysledok nedostavi, ako ocakavas. Muzi maju radi klud vo vztahu a preto, ak chces riesit dolezite veci, skus to v klude, s laskou, s riesenim co najlepsim pre tvoje osobne stastie.

kvetinka75
30. sep 2019

@srandujete no lenže nie všetci sme rovnakí.

srandujete
30. sep 2019

@jjeliska Ty si muž? 🙂 perfektne napísané

arieska
30. sep 2019

@hettinka starý cap? mal 31 keď spolu začali. To je starý? No ďakujem ti pekne :D

maminuska
30. sep 2019

@arieska no k 19 ročnej je to starý cap , rozvedený starý cap s dieťaťom

arieska
30. sep 2019

@zilinec32 aj mne môj manžel povedal, že on sa ženiť už nebude. Keď som zostala tehotná tak som mu povedala, že malý bude mať priezvisko po mne aby som nemusela pri lekárovi a v škôlke/škole vysvetľovať, že sa volám inak ako moje dieťa...a zrazu bola žiadosť o ruku :D A zatiaľ sme spolu 12 rokov.

komarnanka
30. sep 2019

@monca334 A hlavne nesnažte sa o bábo keď si niesi istá vzťahom to je to najhoršie čo môže byť dieťa je skúškou vzťahu a nie lepidlom 🤦 tiež som sa po 7 rokoch rozišla (aj viackrát)s mojou prvou láskou (starší o 8rokov)snažili sme sa o baby asi 4roky no neviem si to predstaviť chvála bohu sa nepodarilo..teraz mám manžela a dve dcéry a šťastnejšia nemôžem byť 🤞

kvetinka75
30. sep 2019

@maminuska to áno, keby mi dcéra v tomto veku priviedla 31 ročného, rozvedeného s dieťaťom, nadšená by som nebola.

maminuska
30. sep 2019

@kvetinka75 tak ja by som rovno povedala dcére či je normálna a nech nechodí mi potom domov nariekať. Ja nie som priaznivcom takýchto nevyrovnaných vzťahov.

vanilka83
30. sep 2019

Pre boha ze 31 rokov ved to je nic odid z nefungujuceho neperspektivneho vztahu a buduj si iny novy vztah ale od zaciatku sa utvrd ze ten clovek nie je proti zavezkom svadbe a ze ma rad deti

lienka353535
30. sep 2019

@monca334 mala som to podobne ako ty.. Čakala som, čakala a nedockala som sa pri bývalom ničoho len sľuby.. Aj o babatku aj o svadbe.. Nakoniec som to po tiež dlhom čase ukoncila a do roka som mala priatela, svadbu, stávame chalupku a cakame babo.. Od takého co vzťah nikam neposuva utekaj, škoda času, si mladá..

lauraa
30. sep 2019

Utekaj od neho prec, zila som v takom vztahu,pochopila som to dost neskoro, ale vsetko zle je na nieco dobre.... dnes spokojne manzelstvo a krasnu dceru ... drzim palce , nestracaj cas

mimibb
30. sep 2019

Nečítala som komentáre vyššie, ale kebyže som ja rozvedená a mam iný vzťah.... Veru už by sa mi nechcelo sa opäť viazať štýlom "svadba" atď.... Dieťa možno áno... A ako uvádzas o babo sa snažíte.... Čiže v istom zmysle viem pochopiť tvojho partnera.... No aj teba keďže som sa tiež chcela vydávať.... Človek, co si tým prešiel a je už rozvedený.... Je obozretnejsi.... A predsa na lásku papier nepotrebuješ..... Istotu musíš mat sama v sebe... Sobášny list ti ju totiž taktiež nezaručí...

zuzanalass
30. sep 2019

@monca334 porozpravaj sa s nim aku ma predstav a ked tak to ukonci. Ja som sa rok a pol vlacila s rozvedenym, ktory mal maleho syna a on nebol ani schopny ma nazvat svojou priatelkou...Hovoril ze on uz nedokaze mat normalny vztah a bla bla...tiez som chvilu potrebovala aby sa mi otvorili oci..najskor som ho lutovala a nechcela som na neho tlacit, potom som pochopila ze je to sebec ktory sa skryva za rozvod🙄 takze hlavu hore, zaslúžiš si viac 😉

tina_28
30. sep 2019

Neda mi nereagovat na prispevky niektorych dam. Viem ze asi kazda zena na par vynimiek tuzi po babatku a svadbe ale je tu jedno velke ale. Ked pisete ze vztah ktory stagnuje lebo sa dvaja nezoberu treba hned utekat..Dovolim si oponovat. O com vlastne cela ta svadba je? Nehnevajte sa na mna no na par vynimocnych vynimiek sa to vela parom po svadbe pokazilo. Svadba je zavazok pre mna nepochopitelny pretoze to co si ludia slubuju v den svadby aj tak nedodrzia a onedlho to vsetko konci rozvodom. Neuznavam to pretoze ked sa maju dvaja ludia radi dokazu byt spolu aj bez nejakeho papiera. Pokial chcu nieco nadobudnut spolu ide to taktiez bez papiera...Okrem toho BSM je tiez pekna hlupsot nakolko je to dalsia vec vdaka ktorej su neustale spory. Jedna baba od nas zila s partnerom 10 rokov. Mali krasnu a hlavne drahu svadbu a za rok rozvod. O com to teda cele je? Ja tomu napr nerozumiem. Pre mna je svadba jedna z najhorsich institucii a zbytocna strata casu penazi energie nenaplnenych ocakavani. Ale to je len moj nazor 🙂