Vzťah s manželom

sunny8
29. mar 2017

Ahojte ;) ako to mate vo svojich vztahoch ? Chodite prevazne spolu ? Napr myslim nakupy a podobne. Mna dnes manzel doslova odbil ze nemam s nim ist a bodka. Co vas dokaze najviac urazit od vasho manzela ? A naopak najviac potesit? Ja mam pocit dakedy ze vyletim z koze 😂 co pre vas robi sam od seba resp nikdy neurobi ani na vyzvanie?

alaguema
29. mar 2017

@sunny8 jedna zo šalmúnskych vecí v manželstve je vedieť, kedy treba toho druhého nechať na pokoji 😉

sunny8
autor
29. mar 2017

@alaguema a to prave nie vzdy odhadneme 😂 napr moj bude dakedy do mna tolko rypat sice zo srandy ale v nevhodnom case napr ked som po nocnej a tisickrat sa ma bude dookola daco pytat zadriemem a zobudi ma a o desat minut zasa 😂😂😂😂 a potom sa cuduje ze ho vyhanam nech mi da pokoj a ja zo spanku ani neviem dakedy co hovorim 😂😂😂 a zas najlepsie on ked daco robi a je do toho extremne pohruzeny a ja nad nim stojim 15 min ze daco od neho chcem a vykladam mu svoje plany a on na mna pozrie a "ze co? Hovorila si daco?" 😂😂😂 to nastve odznova to opakovat 😂 ale tak isiel na pohovor a som sa ponukla ze pojdem s nim ho podporit lebo som videla ze mal.dost velky stres a on so mnou bol na pohovore ked som bola pozvana. A odbil ma s tym ze si nezela aby som s nim sla. Dalo sa aj slusnejsie ze napr povie bud doma oddychuj ked mas ist na nocnu alebo rob daco pre seba na co nemas cas alebo co a povie ze si to nezela. Ved ked ja by som mu nedopriala tak kto iny. Nechapem to lebo som mla dobre umysly. Zasa taka opora sa zijde no. ;)

alaguema
29. mar 2017

@sunny8 a koľko máte rokov? Lebo ponúkať chlapovi doprovod na pracovný pohovor, je hotová vraždaaa 😂 Úplne zle. Takmer isto si sa dotkla jeho mužskej hrdosti, ak si predpokladala, že tam bude potrebovať tvoje sukne. To si teda naozaj neodhadla. Trošku ženskej diplomacie sa treba priučiť 🙂

dzjanetta
29. mar 2017

@alaguema suhlasim s tebou

esther03
29. mar 2017

@sunny8 boze dobry to je aky trapas ist s muzom na pohovor, uff, dufam, ze si chcela cakat len v aute...K tvojej otazke, na velke nakupy chodime spolu na male ako kedy niekedy on sam, niekedy ja sama niekedy spolu. Sam od seba robi domace prace, ktore vidi, vidi riad da do mycky, vylozi mycku, ozehli, povysava, vyvesi pradlo...napriklad ja varim, doperie pracka, vyberie ju atd. Akurat vysavanie hovorim kedy, bo on ma chuchvalcovu slepotu 😀

oli18
29. mar 2017

@esther03 to je žena v nohaviciach, ten tvoj muž 🙂

esther03
29. mar 2017

@oli18 tak to ver, ze nie je, tiez ma svoje chlapske muchy napr. tu chuchvalcovu slepotu 😀 Ale ma dobru matku a 3 sestry takze zensky vplyv na neho bol znacny 😀

sunny8
autor
29. mar 2017

@alaguema ved len v aute som ho chcela pockat ved jasne ze by som s nim nesla az dnu to by bolo hlupe ;) nezdalo sa mi to take odveci ale tak neviem xo sa muzom odohrava v hlave ;)

lilyianka
29. mar 2017

@sunny8 ja na nakupy potravin chodim zasadne sama.....nevravím,ze on tiez nenakupi,ale nema rad nak.centra a hufy ludi...a mne sa nakupuje lepsie samej,lebo on sa vzdy niekde zamota,napr.pri moto veciach ci zahradkarskych veciach....on je rad,ze nakúpim ja a on ma pokoj ☺
Ale okolo záhrady a domu to je jeho,to napr mna nebavi...vzdy ak potrebujem,aby nieco urobil,hned ide a spravi to...niekedy je az prilis aktivny a ja mam pocit,ze ja som ta "lenivsia"😂
Co sa tyka prania a vesania pradla,to robim ja,zakazala som mu tp po tom,ako som videla ked raz vyvesal pradlo 😂😂
Sem tam raz za par mesiacov vyglancuje cely dom,umyje,povysava,ale ja to nevyzadujem od neho.....
A ak su jedla kt.neviem uvariť alebo su zlozite,urobi yo on,je z fachu 😝

libawet
30. mar 2017

@sunny8 ono aj dosť záleží na tom, koľko už ste spolu ? Dlhoročné manželstvá už vedia, čo, kde, kedy a ako a nepotrebujú rady od iných, takže z toho usudzujem, že dlho nie. Rokmi sa človek učí a čo sa v mladosti naučíš....a je to aj o kompromisoch, to hlavne. Ešte vás čaká dlhá cesta, ale ak budete obaja chcieť, zvládnete to.

meusicka
30. mar 2017

@lilyianka u nas sa na nakupoch vacsinou zamotam ja 😀 my chodievame casto spolu, ale casto sa stava ze mu len napisem SMS co ma kupit a on to cestou z roboty vybavi, ja som vacsinou taky cas uz niekde s detmi na ihrisku a teda ist nakupovat s 3 detmi alebo to nechat jemu, tak druha moznost je ovela lepsia. i ked polovicu veci co kupi, ani nema na zozname.
domace prace robim ja, kedze som doma, akurat co mi zvykol pomoct, znesie veci do susicky, alebo naopak. jo a pradlo vesia tiez katastrofalne 😀

felycity
30. mar 2017

mne príde, že sa zjavne nepoznáte, ani ste ani ochotní sa vcítiť do pocitov to druhého, keby ste mali lepšie sledovacie zmysly naučili by ste sa viac vycítiť, kedy je čo vhodné, netvrdím, že vždy, ale keď vidím, že môj muž príde večer unavený a ľahne si a už drieme, tak jednoducho to akceptujem, lebo je pre mňa dôležité, aby sa sa poriadne vyspal...na strane druhej nie je na tom nič zlé slušne a milo požiadať, zlatko nehnevaj sa, som dnes strašne unavená zajtra si pokecáme...je to aj vec komunikácie, tolerancie, empatie...odpoveď na otázku či chodíme všade spolu, ako kedy pokiaľ je priestor a čas, áno, chodíme spolu (mimo pracovných aktivít), radi sme spolu, uraziť? ,sú sem tam situácie, kedy ma nechtiac poznámkou alebo konaním urazí, ale velice rýchlo pochopí, že to bol zlý krok - a opäť sme pri empatii, poznaní jeden druhého... proste toto všetko je o vzájomnej súhre, pochopenia a vžitia sa do jeden druhého...

janickacrazy
30. mar 2017

@sunny8 Skús si prečítať knihu Muži sú z Marsu, ženy z Venuše, potom pochopíš, že navrhnúť mu ísť s ním na pohovor bola fakt ale úplná blbosť. Chlapi sú proste iní, inak myslia ako ženy. My s mojím mužom chodíme na nákupy spolu, ja to milujem, on už menej, hehe, on to berie ako povinnosť. Moj muž sám od seba kosí záhradu, opravuje všetko v domácnosti, robí okolo domu všetky práce, umýva okná, drhne kúpeľnu a wcko každý týžden, ja robím ostatné a mám na starosť 3 deti. Nám to takto vyhovuje, ale každý pár to má inak.

mischelin999
30. mar 2017

Tak muzi potrebuju mat aj chvilky pre seba aspon raz za cas. Svoju nezavislost alebo ako by som to povedala. Oni sa vtedy vyvetraju a potom je dobre. I ked ho posles len samotneho do obchodu aj to nie je na skodu. To ze chodite vsade len spolu robi zlobu. Musis ho nechat aj trocha sameho

sunny8
autor
30. mar 2017

Tak dlho spolu nie sme (skoro 4 roky) a spolu sme denne tak 3-4 hodinky niekedy aj menej. Preto mi prirodzene chyba a chcela by som s nim travit viac casu ;) na nakupy sa sam nuka chodit so mnou niekedy ma az doslova taha vsade so sebou a naraz ma takto odstavi pritom minule chcel aby som s nim sla ked mal pohovor ako samozrejme by som ostala v aute 😂😂 co sa tyka prania to od neho nevyzadujem aj ked je momentalne "zienka domaca" 😂😂😂 ja sa bojim len toho ze pomiesa aj cierne saty aj biele aj cervene 😂😂😂 minule povedal ze naco to triedim takze tak 😂😂😂

moni244
30. mar 2017

@sunny8 ze s chlapom na pohovor 😀 a co je on, nesvojpravny? Uz to, ze on isiel s tebou, je divne a nie, nechodime vsade spolu, nie sme male deti, ktore treba vodit za rucicku

romanovic
30. mar 2017

S chlapom na pohovor?!? Veď ty si mu chcela "odrezať vajcia"...

svettii
30. mar 2017

Jednoducho musíš pochopiť, že aj on má svoje slabé chvíľky kedy chce byť bez teba. Neber to v zlom aj keď to možno vyznie trocha kruto ale aj ja mávam také chvíle. A myslím, si že je to fajn si občas spraviť alebo vybaviť niečo sama. To predsa nič zlého neznamená...

nyusika
30. mar 2017

s chlapom na pohovor ???
no tak toto je snad vtip 🙂

skusimstastie
30. mar 2017

S mojim ex chodí mama na pohovor😀

vroni
30. mar 2017

Nie som chlap, ale keby mi muz navrhol, ze pojde so mnou na pohovor, tak ho snad pozeniem bicom (nejaky by som zo samej zlosti urcite zhmotnila). Na nakupy chodim vacsinou sama, vybavovat ci k lekarovi tiez. Dodnes mi nenapadlo, ze by mi mal manzel k tomu robit privesok. Tiez by som rada travila so svojim muzom viac casu, ale nie ako gula na nohe.....

dankanka
30. mar 2017

@skusimstastie a preto je to ex :D

sense
30. mar 2017

takze nakupy, bud on alebo ja dokopy to nejde... na pohovor by som s muzom nesla a ani by ma nenapadlo mu sa nukat vyslovene pokial by ma o to nepoziadal...keby mne moj muz povie ze pojde so mnou na pohovor, tak by v momente dostal odpoved ci som nesvojpravna...
a momentalne mi lezie na nervy, ked sa zacnem ucit a chce po mne milion veci...a tym padom o co ho musim pomaly vyslovene ziadat je aby sa efektivne venoval dcere, nie stylom aku rozpravku chces pozerat...ked sa chcem aspon hodinu denne ucit... a vytaca ma to preto lebo ked som v praci a on je s nou doma sam tak sa jej venuje ...bez telky...

inak urobi vsetko aj bez vysloveneho ziadania... a cim ma najviac potesi ked vie kedy ma ma nechat na pokoji a este aj dychat tak aby som to nezbadala...😉