Vzťah s rozvedeným

17alexis
5. apr 2015

Pred mesiacom som ukončila vzťah a začala som chodiť s rozvedeným chlapom, ktorý má z manželstva dieťa. Sme spolu iba necelé dva mesiace a môj problém je v tom, že sa mi málo ozýva a neviem, či je to vzhľadom k danej situácii normálne alebo nie. Chodievame von s jeho kamarátmi, nášmu spoločnému kamarátovi vraví, ako ma má rád a chce byť so mnou, no mňa trápi ten kontakt s ním. Naposledy som sa s ním videla pred necelým týždňom, pritom sme z jedného mesta. Povedal mi, že mám vydržať mesiac-dva, kým si vybaví nejaké veci a potom budeme fungovať normálne. Sú však sviatky a mne je z toho do revu, že ani nezavolá, nenapíše...možno je s dieťaťom, ale to neznamená, že mi nemôže dvihnúť telefón, či odpísať na SMS. Je mi jasné, že o tom sa musím porozprávať s ním, chcem sa však opýtať, či tu má niektorá skúsenosť s takým vzťahom, či je také správanie pochopiteľné, či normálne... Ďakujem.
PS: Nenudím sa počas prázdnin, už dávno som zo školy von.

janickacrazy
6. apr 2015

@17alexis A to ťa akože ani neprišiel vyšibať? Podľa mna si je tebou veľmi istý a asi sa mu páčiš, ale nie je do teba zaľúbený, proste možno sa len bojí sklamania a nechce do toho celého nejako vhupnúť po hlave, ale bo sám nevie čo chce. No my po 2 mesiacoch s mojím sme už plánovali svadbu a deti a boli sme spolu každý den.

alaguema
6. apr 2015

@17alexis presne tak..netreba dramatizovať a netreba hneď volať a žiadať o rozhovor, ako ti tu niekto radil. Ja by som to nerobila. Ste spolu krátko, on je čerstvo rozvedený, možno ešte doznievajú bolesti z manželstva. Chce to čas. Vôbec to nemusí byť tak, že o teba nestojí. Jednoducho možno ešte voči tebe nie je tak citovo angažovaný, ale zrejme v tebe vidí šancu na nový vzťah. Take it easy 🙂
Sviatky nerieš...je to pre väčšinu ľudí aj tak len prežitok. Skutočne záleží na tom, či ťa príde oliať? 🙂

17alexis
autor
6. apr 2015

@alaguema na tej oblievačke nezáleží, už som z toho vyrástla, len ide o princíp...bol to vraj jeho nápad a nakoniec sa ani tomu kamošovi neozve. O tej oblievačke by som ani nemala vedieť, len ten jeho kolega sa prekecol. Kolegom vraj hovorí stále o mne, ako ma má rád, chce byť so mnou, celkovo keď som s ním, tak mám ten pocit, že mu na mne záleží, len potom zasa prídu dni ako tieto...ukončila som 4-ročný vzťah, ktorý nikam neviedol, aj predtým sa tie vzťahy vyvíjali tak "normálne", preto možno ani neviem, ako to celé vnímať. Na tom chlapovi mi veľmi záleží, len je to pre mňa niečo nové...

h2
6. apr 2015

@17alexis Ahoj, chlapi sú iní, ako my, baby. Veľmi iní. Pre nich vyvolávanie a esesmeskovanie do zblbnutia neznamená toľko, čo pre nás. Navyše, povedal Ti, aby si mesiac-dva počkala, kým si dá veci do poriadku a potom bude váš vzťah normálny, čiže tak, ako je to teraz, on sám nepovažuje za normálne. Tak skús ten čas vydržať. A ak chceš osobnú skúsenosť, ja mám vzťah s rozvedeným, žijem s ním a máme spolu dieťa. A esemesky? 🙂 Musím sa smiať, lebo on esemeskovanie neznáša, odpíše, len ak mu položím otázku, vyžadujúcu odpoveď. A to ešte štýlom (toto je doslovný citát jeho sms-ky!!!): "Odpovede: dobre, áno, nie." A dokonca na jednu esemesku mi odpísal len: " + " (malo to znamenať áno). 😀

17alexis
autor
6. apr 2015

@janickacrazy on mi tiež povedal, že sa nebráni svadbe a deťom...porozprávam sa s ním a dám tomu čas. Uvidím, kam to povedie. 🙂

17alexis
autor
6. apr 2015

@h2 Ďakujem veľmi pekne. 🙂 Aj za radu, aj že som sa nad tvojim príspevkom usmiala. 🙂

mirkava
6. apr 2015

@17alexis na prvom mieste bud

mirkava
6. apr 2015

@17alexis na prvom mieste bude vzdy len a len jeho dieta a potom vsetko ostatne takze aj ty. Takze si poriadne rozmyslu ci do toho chces ist.

alaguema
6. apr 2015

@17alexis oni to muži naozaj berú inak. Môžu byť zamilovaní a môžu cítiť aj viac než to, ale ich prejavy budú stále iné, než naše. Navyše on je ešte jednou nohou niekde inde. Ak potrebuje čas (sám ti to povedal), tak mu ho daj. Doriešiť trosky z manželstva nie je to isté, ako ukončiť vzťah bez záväzkov. Je tam dieťa. A je tam určite veľa ťažkých momentov v spojení s rozpadom rodiny, smerom k tomu dietku a pod. Mám kamaráta, ktorý sa teraz rozvádza a má už nejakú nádejnú priateľku, ktorá sa mu veľmi páči, je krásna, je inteligentná, on ju chce, zdá sa mu úžasná...ale zakaždým, keď ide domov k dieťaťu, trávi s nimi víkendy a sviatky, tak sa staré rany otvoria a on sa jej proste neozýva, sem tam napíše sms, ale telefonáty nie. Je v inom svete. Hovoríme o tom spolu, lebo ona je potom po víkende stále ako vymenená a on si uvedomuje, kde je problém, ale nevie to riešiť...proste mu to nejde volať jej a ťahať ju tam, kde ona nemá miesto. Chce to len a len čas. On zrejme veľmi dobre vie, o čom hovorí a prečo to tak chce.

17alexis
autor
6. apr 2015

@alaguema to je rozumné, čo píšeš o ňom. Môj mi zasa vraví, aký je nahnevaný, keď odtiaľ odchádza a vidí ako to tam chátra lebo jeho ex nevie robiť všetko okolo domu, vraj by mu nevadilo, keby si niekoho našla, lebo ho štve pohľad na schátralý dvor a tak...minule som tam bola s ním pred domom, ked si bol pre nejaké veci. Dám tomu určite čas a uvidím, ako sa to vyvinie, aj si o tom s ním pohovorím, lebo mám skôr pocit, že na začiatku keď ma ešte iba balil, tak bol akčný, doniesol mi bez dôvodu kvetinu, dosť času sme trávili spolu po práci, po večeroch bol on ten, čo mi ešte aj v noci písal sms, ale teraz som prácu zmenila a síce sa vídame, ale pomenej, čiže aj z toho som trochu nesvoja. Mám pocit, že už som "jeho", tak sa nemusí snažiť. Možno si to namýšľam. Vedela som, do čoho idem, nevadí mi, že má dieťa, akceptujem aj tie momentálne stavy, ako aj si spomenula ty v súvislosti s tvojim známym, tak uvidím, kam to dospeje. Tu pomôže len rozhovor.. 🙂

mexico_16
6. apr 2015

😀 😀

junova
6. apr 2015

@17alexis Píšeš, že pred tebou mal nejakú babu, ktorá ho uhanala. Je čerstvo po rozvode a uz má druhý vzťah? To ide na to akosi prirýchlo.

stela310
6. apr 2015

@17alexis mam taky pocit ako keby sme mali vztah s tym istym muzom 🙂 ako keby som to pisala ja.Do dnes som mu dala ultimatum,bud sa uvidime alebo nie.A co myslis ze sa ozval?Ani sa neunuval odpisat.No mne vela veci na tom vsetkom nesedi a nedavaju logiku.Ak chces,napis mi IP

17alexis
autor
6. apr 2015

@junova s tamtou bol ked sa rozvádzal, potom nič a tak sme sa stretli my...

junova
6. apr 2015

@17alexis Ak sa môžem opýtať a ako dlho je rozvedený?

ivivaiveta
6. apr 2015

@17alexis pises ze:na začiatku keď ma ešte iba balil, tak bol akčný, doniesol mi bez dôvodu kvetinu, dosť času sme trávili spolu po práci, po večeroch bol on ten, čo mi ešte aj v noci písal sms....
takze on nebol takyto od zaciatku?? :- . ..a co teraz zabudol pisat??..tak ja len za seba, dvakrát cudne...
drzim palce

17alexis
autor
6. apr 2015

@ivivaiveta hej, teraz je taký, ale v podstate ako sme sa dali dokopy, tak to prestalo s tými správami. Potom mu raz náš spoločný známy povedal, že sa cítim blbo, keď mi ani nezavolá, tak ešte o polnoci mi volal, že to tak nemám brať lebo jeho srdce vraj bije pre mňa, ale že má teraz veľa vecí, ktoré musí riešiť. Také až pubertiacke mi to príde celé.

17alexis
autor
6. apr 2015

@junova Niekedy od minulého roku...

timea7
6. apr 2015

@17alexis som tiež vo vzťahu (dlhoročnom) s rozvedeným, aj ja som rozvedená a vekovo o dosť staršia ako ty, ale správanie tvojho priateľa sa mi vidí ako že s tebou až tak do budúcnosti neráta, má ťa preto, že nič iné nie je po ruke. Nechcem sa ťa v žiadnom prípade dotknúť, ale ak by malo teba vážny záujem, správal by sa ináč. Môj partner bol zamestnaný, okrem toho nesmierne vyťažený, venoval sa aj deťom, najmä mladšiemu,lebo starší bol už dospelý, ale dni, kedy mi nezavolal, boli asi dva za celý čas.SMS nerád píše, stretávali sme sa tak často, ako to len bolo možné pri našej vyťaženosti. Ak ti môžem poradiť, odmlč sa teraz ty, správaj sa nie urazene, ale skrátka tak, ako by si bola bez partnera. Organizuj si čas podľa seba, jeho nekontaktuj, ak sa bude chcieť stretnúť, povedz, že ti je ľúto, ale niečo máš. A uvidíš, ako bude reagovať. Ja sa tiež musím cítiť dobíjaná a nie len na začiatku vzťahu ale stále. Neviem, ako môže byť tak maximálne vyťažený cez veľkonočné sviatky 😖 .

ivivaiveta
6. apr 2015

@timea7 lepsie si to napisat nemohla..sto bodov zenus..

petra7777
6. apr 2015

@17alexis A nie je náhodou u rodičov? Alebo kde býva? Prečo ťa vlastne nezobral so sebou? Alebo nie je u "ex" ? Podľa môjho skromného názoru je to trošku divné.....

17alexis
autor
6. apr 2015

@petra7777 čo sa týka predstavovania rodičom, tak v tomto máme rovnaký názor, že až po dlhodobom chodení. Ani ja som svojho ex nepredstavila rodičom, hoci sme spolu boli 4 roky...zastávam názor, že rodičom predstavím až snúbenca. Všetko ostatné je aj podľa môjho skromného názoru divné. Tu pomôže iba rozhovor a uvidí sa. Teraz sa aj tak budem zbytočne zožierať.

timea7
6. apr 2015

@ivivaiveta ďakujem, mám už niečo za sebou, dokážem si vážiť sama seba, presne viem, čo by som partnerovi za žiadnych okolností netolerovala a nemám panický strach zo života bez partnera. Ešte dodám, že pár týždňov pred stretnutím s mojím terajším partnerom som ukončila vzťah s jasným manipulátorom 😠 ,no vzťah sa ani nedá napísať, stretli sme sa asi päť-šesť krát, ale denne sme boli v kontakte na skype. Bola som potom v štádiu, že nechcem žiadneho muža ani vidieť, takže som pred mojím terajším priateľom unikala....som mu veľmi vďačná, že bol vytrvalý. 😉

timea7
6. apr 2015

@17alexis ten názor, že rodičom predstavíš až snúbenca ti neschvaľujem,lebo predpokladám, že aj on teba by v tom prípade predstavil až vtedy,keď budeš jeho snúbenicou. Tým by si sa ochudobnila o veľmi dôležitý poznatok a to, aké vzťahy panujú v rodine priateľa, ako sa on podieľa na chode domácnosti, ako si vie poradiť s riešením rôznych situácií,čo pri randení nezistíš. Nie som typ, ktorý by sa niekomu nasilu tlačil do rodiny, ale určite by som rodinu partnera chcela spoznať skôr, ako ty. Časovo to ťažko ohraničiť,pretože je rozdiel, či sú dvaja z jedného mesta, stretávajú sa takmer denne, možno sa aj ich rodiny aspoň z videnia poznajú, alebo sa žijú od seba 100 km a stretávajú sa dva krát mesačne na víkend. Tiež som rada, keď moja rodina spozná môjho partnera, ona totiž vidí aj to, čo ja zamilovaná ako kôň dokopy sena možno prehliadam.

lanczi
6. apr 2015

@timea7 Maš pravdu,vela napovie o partnerovi ake maju vztahy v rodine,ale to už asi vieme my skor narodene ako mlada generacia🙂

17alexis
autor
6. apr 2015

@timea7 ja ten názor mám taký preto, lebo ešte ako pubertiačka keď som mala jednu "lásku", tak ma fešák vzal k nim domov a jeho rodina reagovala štýlom - ďalšia v poradí. Cítila som sa dosť hlúpo, keď ani po 3 mesiacoch, čo som k nim chodila, nevedeli ako sa volám. Preto som si povedala, že ja privediem domov iba toho, s kým aj ostanem. Môj posledný vzťah bol o tom, že sme už spolu žili v jednej domácnosti, on ma aj brával k rodičom, ale ja som mu hneď na začiatku povedala, že ja ho len tak nevezmem. Tiež ma tak brali na začiatku, že ďalšia v poradí. Časom mi to povedala jeho mama, lebo sa im tam striedalo veľa báb. Moju mamu poznal, lebo tá nás bola trikrát navštíviť - bývam od rodičov 200km, ale domov k rodine vezmem fakt až toho, s kým ostanem.

timea7
6. apr 2015

@lanczi šak sa tu snažím ako stará korčuľa 😀 dávať rady, aby tu nepribúdali stále také témy, z ktorých mi je smutno a mladých žien ľúto - manžel nepohne doma prstom, celé dni na PC, kamaráti na 1.mieste vždy a za každých okolností, o deti totálny nezáujem....veľa z toho sa dá výborne postrehnúť po pár víkendoch v rodine priateľa. Keď mu mama varí zvlášť, ako ostatným členom rodiny, ale on ani nezdvihne zadok, aby si odložil tanier, nieže by ho umyl, že mu bratove decká idú totálne na nervy, keď sa odoberie v nedeľu poobede na futbal, priateľku nechá s rodičmi, ktorých pozná dve hodiny a príde večer pod parou, tak to asi nie je veľmi typ do manželstva....

ena70
6. apr 2015

@timea7 perfektný nápad povedať mu že jej je ľúto ale už niečo má..... super si to vystihla....nech sa chlapec posnaží.... a nech dobýja naďalej....

timea7
6. apr 2015

@17alexis to je tvoje rozhodnutie, ja ti ho neberiem, chápem, že si ho písala pod vplyvom toho, čo si zažila, ale stále lepšie, keď si zistila, že si pätnásta v poradí ako priateľka a nie ako snúbenica,či? Bolo by ti príjemnejšie zistiť pár týždňov pred svadbou, že sa tvoj nastávajúci vyspal s polovicou mesta?

timea7
6. apr 2015

@ena70 muž musí mať stále pocit, že si nie je so ženou istý, stálemu treba nechať pocit lovca (píšem to preto, lebo partner sedí opretý o moje kolená, takže nevidí na monitor, čo píšem 😎 😎 😎 😎 😎 ) Nie, vážne, keď si je partnerkou príliš istý, to nie je dobre.