Vzťahová dilema

somtopokazila
8. jan 2015

Baby, trochu sa strácam vo svojom vzťahu, prosím o triezve a neútočné názory. Som s priateľom niečo vyše roka, ale už neviem, či mám chuť v tom pokračovať, aj keď ho mám rada, ale neviem si predstaviť, či dokážem a či vôbec chcem fungovať v tomto podivnom vzťahu tak, ako doteraz. Na jednej strane chcem, záleží mi na ňom, cítim, že ma ľúbi, na druhej strane neviem, či takto náročná logistika okolo nášho stretávania ma bude vôbec baviť, aj keď city k nemu sú a mám v nich jasno, ale. Ale! Ide o mamičkára – maznáčika ☹ Ono táto kríza u mňa príde väčšinou po dlhšom voľne alebo takto po sviatkoch, kedy sa takmer nevidíme, lebo samozrejme on trávi čas s mamičkou a ja so svojou rodinou, ale prejdem k praktickým veciam, čo ma trápia. Jeho mama o mne vie, pozná ma, zoznámil ma s ňou, ale v štýle akože nejaká kamarátka. Keď je so mnou, matka mu volá aj 2-3x skrz úplnú hovadinu, čo napriek tomu, že na ňu nedá dopustiť, už uznal aj on, že čo je moc je moc. Napr. že ich mačka práve žrala a koľko a kedy sa vy.srala a pod. Okrem toho padne otázka, kde je a s kým je a on nikdy nepovie, že so mnou, vždy si vymyslí niečo iné, pravdu o mne povie len vtedy, ked mu mama robí šoféra občas cez víkend, ked si ideme spolu niekam sadnúť, vtedy vie, že ide so mnou. (on nebýva priamo v meste, ja áno, preto ten dovoz-odvoz). Cez sviatky sme mali možnosť byť 3 dni sami, bez stresu, absolútne súkromie, ale on bol so mnou iba obdeň aj to na 2-3 hodiny a ponáhľal sa k mame, lebo by jej nevysvetlil, kde je tak dlho a treba vykúriť dom a blábla. Čo ma nasralo najviac, ked bol u mna, dala som mu vianoč. Darček, ale on si ho v ten den nezobral, lebo mu robila práve odvoz mama a on vraj nemá za potreby vysvetľovať, čo a prečo ma darček, tak si ho zobral až o pár dní, ked už bol vlastným autom, mimo dohľadu matky. Ked bol sám doma on pred sviatkami, stretli sme sa u neho, doniesla som mu koláče (jeho matka nepečie, nevarí, chcela som mu urobiť radosť a atmošku Vianoc trochu) a on nasratý, že načo to nosím, kde on to teraz schová, lebo matka sa bude pýtať a zistí, že som u nich bola, bo oficiálne o tom nevie, že sa tam stretávame a on nemá chuť počúvať jej dobré mienené rady o vzťahu, tak že nič nechce, aby niečo vedela o nás dvoch intímnejšie. Cez sviatky vyslovil teóriu, že možno od neho čakám, že ma pozve k nim na navštevu, ale vraj sa nemám hnevať, lebo ved vidím, v akom stave majú dom a že ich dom neni uspôsobený na prijímanie oficiálnej návštevy (partnerky), hoci ked mama neni doma, som u neho, ale nevadí. Proste vyhovuje mi, že mi neotravuje život, ale na druhej strane tá schovávačka pred matkou, ja neviem, asi to už trvá dlho na to, aby to takto pokračovalo další rok bez zmeny, bez nejakého posunu. Hoci ja toto vzťahom nenazývam, on sa vždy oduje, že ako to nazývam, lebo on ma ľúbi a chýbala by som mu, keby sa nám to zosypalo, tak ja neviem. Na jednej strane tak, na druhej tak.....čo s tým, ako mu jemne a bez ujmy na cti naznačiť, že toto je už asi za 1,5 roka na mna dosť, že by to chcelo trocha normálu?

natalym
8. jan 2015

Dojdi ku nim keď budeš vedieť, že sú obaja doma, bez ohlásenia. Zober koláč, milý úsmev, išla som okolo, tak som Vás prišla pozrieť. A uvidíš..........

bosoriak
8. jan 2015
k_a_j_k_a
8. jan 2015

@somtopokazila mozno tvrde, ale prve, co ma napadlo- vy ste spolu 1,5roka a je mu prednejsia mama? Zapiera Ta? Ja by som mu dala ultimatum, nech prestrihne pupocnu snuru, alebo ahoj. Ale obavam sa, ze tento typ chlapa sa nezmeni. Ja nastastie takeho nemam. Ale skus v historii v diskusiach pohladat, najdes tu vela takych bab, co maju/mali za partnera maminkinho maznacika a nemyslim si, ze boli spokojne.

jalito
8. jan 2015

Je to hrozný mamánek a ak na to pristúpiš, budeš musieť strpieť, že jeho mamička bude u neho vždy na prvom mieste. Je to opičia láska zo strany jeho matky a ty, pokiaľ v tom vzťahu ostaneš, budeš bohužial vždy tá druhá. Može sa ti stať i to, že ti jeho matka bude hovoriť i do tých najintímnejších vecí a to bude pre váš vzťah vraždou. Alebo na druhej strane si jeho matka myslí, že to s tebou nemyslí vážne - mne podľa konca tvojho príspevku pripadá, že on sám nevie čo chce a na to platí, že buď počkáš až dospeje, alebo od neho odídeš.

pribinak
8. jan 2015

Dievca zlate najdi si ty niekoho onakvejsieho, tento tu, to je strata casu a energie, mamin cecek

natalym
8. jan 2015

Lenže baby, možno mama je v pohode a chlapec sa len trošku vyhovára alebo sa bojí.

mysicka36
8. jan 2015

😲 😲 😲 😲 pomóóóc taký to chlap by ma ani nerajcoval 😀

jersey333
8. jan 2015

nechcem sa ta dotknut ani ta urazit skor ti davam "klobuk dolu" ja osobne by som v takomto vztahu nevydrzala ,...mozno je to o charaktere no mna by vedel pekne nasrat keby ma zatlkal ,..a keby to robil sustavne ,...vsak ten vztah vobec nenapreduje ,..ale ak ti to vyhovuje ,...tu na konovi nemozes cakat rady od nas "odborniciek" do toho vidis sama len ty ,...ale za mna nie ,..pijan, nasilnik a mamickar su tie najhorsie kombinacie / tod za mna vela stastia a trpezlivosti

andymama
8. jan 2015

Ahoj somtopokazila. Mala by si sa s nim vazne porozpravat a prehovorit do duse ci chce cely zivot xit s matkou alebo posinut sa dalej. Dat strktne ultimatum a hotovo. Myslim ze toto nieje taky velky problem. Ak ta ma rad tak ta pochopi jeho matka by v prvom rade mala vediet ze ma priatelku teda teba nechapem preco zatajovat. Kolko mate rokov? A ty pozor lebo chlapy su citlivy na svoje maminky tak opatrne

somtopokazila
autor
8. jan 2015

obaja máme 36 rokov, sobáš ani spolužitie neplánujeme, (aj ked človek nikedy nevie), o to viac ma to štve, že vlastne jej nejdem ukradnúť miláčika ani sa im sťahovať do súkromia a veď práve preto by to nemal tak prežívať, ved čo je na tom mať priateľku???

alaguema
8. jan 2015

@somtopokazila waw...to je ako zo zlého filmu 😀 Sorry, ale s týmto chlapom by som nešla do ničoho vážneho, ten vzťah s mamou je nezdravý. Tipla by som si, že ho vychovala sama, alebo teraz žijú sami a mama si synom nahrádza partnera - nemyslím fyzicky, samozrejme, ale emocionálne. On sa chová ako previnilý manžel, nie ako syn.

macka334
8. jan 2015

Ahoj,
načo Ti je vlastne takýto chlap????

alaguema
8. jan 2015

@somtopokazila 36 rokov??? A on žije s matkou? Uff.

mawka
8. jan 2015

@somtopokazila heh, toto bolo aj u mojho byvaleho. tri mesiace doma tvrdil, ze chodi hravat ping-pong 😀 nebolo by na tom nic zle, keby ho nechodil hravat do rana 😉 a samozrejme, jeho mama mu to zrala aj s navijakom, ale otec taky blby nebol. sa ho narovinu spytal, kam chodi trtkavat 😀 takze potom siel s pravdou von. prva navsteva, zoznamenie, uz vtedy mi bolo jasne, ze kto to tam cele riadi. kks. za cele 4 roky som u nich bola asi 10 krat. zo zaciatku bol tiez taky, ze vsetko tajil, len aby sa mama nedozvedela, ja som potom aj chapala, ze preco, lebo jeho mama mala a ma potrebu ho kontrolovat /otvara postu, drbka sa mu do internetbankingu, drbka sa mu do zivota, ona rozhoduje o tom, ci je uz pripraveny do zivota alebo nie - chalan ma takmer 35 rokov.../. a preto je byvaly. je to fajn chlap, ked to beriem retrospektivne, ale holt, nalepeny na mame. ak by sa dokazal odlepit, sancu dostane. ak nie, o nic som neprisla. ale teraz uz viem, ze som mala byt taka razna niekde po roku, ked vztah zacal byt vazny a nie ako sprosta cakat a cakat. mohlo sa vela veci vyriesit skor. bud by sa zobudil alebo nie.

timi1012
8. jan 2015

@natalym tak sa naco pustal do 1,5 rocneho "vztahu" ked sa boji.... ja sa cudujem celkovo zakladatelke lebo vidim vyssie ze maju obaja 36 rokov..... no vela stastia jej prajem........

0silvia0
8. jan 2015

@somtopokazila no na jednej strane ho chápem, radšej ťa zatĺka, ako by ťa mal s mamou rozpitvávať a rozoberať a počúvať vlezlé otázky na teba, no viem si predstaviť: vie variť? čo robí? kde robí? daj si pozor na toto a na hento... ja som tiež tento typ, radšej nič nepoviem, aby som s mamou nemusela diskutovať o niečom, čo mne je absolútne jasné a nemusím rozoberať, a ona by najradšej rozobrala celý deň od a po z, čo mne výsostne lezie na nervy.
Ale chápem aj teba samozrejme, že sa cítiš blbo akoby si bola nejaká nevhodná partnerka, ktorá sa musí schovávať a chceš byť vnímaná ako oficiálna partnerka.
Odsťahovať sa od matky asi pre tvojho priateľa neprichádza do úvahy, pre teba je zasa neúnosná táto situácia.
Neviem, asi ťa ťo už nebaví. Skúsila by som s ním ísť asi nejakú dlhšiu dovolenku, na ktorej bude bez matky, uvidela by som ako sa správa a potom by som sa asi rozhodla či s ním zostať alebo nie. Schovávať sa pred jeho matkou ďalších 5 rokov ťa baviť asi nebude 😒
Teraz čítam, že má 36 rokov, aha, tak to mení situáciu... nezrelý chlap...

natalym
8. jan 2015

@timi1012 To im tak rýchlo ušlo.......čo ja viem, ja tomu nerozumiem, dneska všetci len čakajú, rozmýšľajú a čakajú.

timi1012
8. jan 2015

@natalym ja by skôr povedala čakajú ale nerozmýšľajú... 🙂

kika691
8. jan 2015

Utekaaaaaaaaj.......znicis si zivot......vlastna skusrnost......a aj ked ti bude slubovat ze sa zmeni...vzivote sa nezmeni.

pribinak
8. jan 2015

Zdravy 36 rocny chlap nemoze byvat s mamickou

natalym
8. jan 2015

@timi1012 Niekedy sa mi zdá, že priveľmi rozmýšľajú. Kedysi stačila láska a bolo.

0silvia0
8. jan 2015

@natalym no to máš pravdu, človek žije v zabehnutých koľajach, zrazu precitne a šup, má už 36 rokov 🙂
kedysi sa rýchlo konalo, riešilo, šup šup svadba, šup šup deti a v štyridsiatke už boli starí rodičia 🙂

timi1012
8. jan 2015

@natalym Kedysi..... dnes je prvoradá kariéra, peniaze, potom možno rodina teda kým neujde vlak..... smutné. V takýchto chvíľach si hovorím že som šťastná a vďačná za všetko čo mám.

bonaqa2013
8. jan 2015

@pribinak bývať aj može, ale aspoň nejakú frajerku, milenku by trebalo.

bonaqa2013
8. jan 2015

@somtopokazila no moja, len si nemysli že je to hanblivosťou tvojho partnera. skor to bude tým,že nie si podĺa jeho maminky vhodný adept pre jej syna.
a to si jeho prvá baba? Aké mal vzťahy pred tebou. Mamičku a mačičku nech vynechá....

natalym
8. jan 2015

A možno má mama pravdu, len on nie je vhodný adept pre Teba. Starších treba poslúchať.

jolinka
8. jan 2015

matimoja , skoro mi oci vypadli, ze 36 rokov obaja 😕 😕 😕 😕 a on ta zatajuje jak 15 rocny pubertiak. Tu nejde o teba konkretne, ci si vhodna alebo nie, zrejme mamicka by mala tazku traumu z akejkolvek synacikovej moznej partnerky 😝 😝 😝

Ja by som teda v tomto pripade ZIADNU dilemu nemala 😉 😉 😉

Uz je privelmi prikoreneny k matke a ona k nemu, ty by si to dokazala vykorenit len s velkymi tazkostami a stratami a dosmrti by ti vycitali ako si znicila ich blizky vztah 😔 😔 😔 Alebo ti potom zostava trpiet ulohu druhej zeny v poradi, lebo matka mu nemoze poskytnut uuuuplne vsetky sluzby , chapeme sa... 😅 😅 😅 este medzitym by ste museli prekonat niekolko srdcovych a inych zachvatov mamicky, kym by ste sa dopracovali k akemutakemu partnerskemu vztahu na baze rodiny...samozrejme rodiny v ponimani Ja, moja matka, nase dieta /nase rozumej moje a matkine/ a potom dlho dlho nic...a za tym roditelka nevesta 😝 😝 😝

no a potom v kuse... "vies mamicke by sa to nepacilo, vies mamicky by sa to dotklo, vies mamicka ma o nas starost, vies mamicka sa boji, ci zvladnes sa o mna starat, vies mamicka ti chce pomoct, vies mamicka si mysli, ze pre nas bude najlesie, ..." atd atd...

siska53
8. jan 2015

@somtopokazila a ty s nim este si????? Sa ti cudujem...

marca12
8. jan 2015

@somtopokazila OMG takehoto tutka by som ani za milion nechcela.to je co???? kolko ma rokov,ze sa ta hanbi spomenut pred matkou? kasli nanho.tymto sa prejavuje jeho tutkovska povaha a takto to s nim bude vo vsetkom.proste ciciacik nema co robit vo vztahu,ti nech si ziju sami

marca12
8. jan 2015

teraz citam 36 rokov ???????????????? jezisi zenska 😀