Vzťahy so svokrovcami

30. máj 2020

Ak niektorá zažívate niečo podobné, budem rada za každé zdielanie z Vašej strany a aj radu ako sa s tým snažíte "bojovať"..vyrovnať, žiť....
Momentálne ma trápi situácia, akú prežívam vo vzťahu k svokrovcom a tiež ich synovi. V minulosti boli vzťahy v poriadku, ale časom po narodení dcérky, sa veľa vecí zmenilo a dnes som na nich doslova alergická, aj keď viem, že to nie je úplne správne. Nehádame sa, keď sa stretneme, tak sa snažíme samozrejme vychádzať, ale je to veľmi cítiť vo vzduchu. Už len keď sa máme s nimi stretnúť, alebo majú prísť k nám, bolí ma hlava, necítim sa dobre , čo inak nezažívam, lebo ostatné veci v živote sú fajn 🙂 som za dobré večci vďačná, ale toto ma dosť trápi, lebo som si vedomá, že sú rodina a je to teda ešte na veľa rokov a stretávať sa musíme prirodzene, manžel má s nimi celkom dobrý vzťah, takže nie je dôvod na nestretávanie, no ja by som potrebovala poradiť, ako to lepšie psychicky zvládať. Lebo ani ja sa nechcem trápiť, ale vnímam, že mi "vadia" a necítim sa dobre v ich prítomnosti. Predchádzali tomu rôzne svokrine reči, poznámky, pripomienky, aj keď teraz sa snaží si dávať pozor, ale sú určité veci čo viem a to ma nejako nepustí...aj ich syn - má 36 rokov stále s nimi žije, je slobodný a tiež sa správa inak, keď nie som prítomná - myslím reči na moju osobu, ako keď sa so mnou baví, prehnane milo atď. ...a ja viem, že to tak nie je. Na druhej strane som veľmi rada, za mojich rodičov, ktorých ľúbim a máme super vzťah, takže mám útočisko, čo sa týka u druhej "babky a dedka". Svokrovci často nechápu, že nechceme dcérke kupovať darčeky, oni by jej stále radi niečo dávali, nerešpektujú naše stravovanie, a podobne.
Budem vďačná za Váš názor aj radu, ako s týmto stavom , v mojom vnútri bojovať, normálne mám občas problém aj večer predtým ako s nimi budeme sa poriadne vyspať, vnútorne ma ako ľudia "vyrušujú", a to som doteraz s nikým blízkym neprežívala.
Mne dokonca už teraz vadí, aj keď chytajú dcérku, alebo jej dajú pusu na líčko....čo mi pri mojich rodičoch, sestre a jej rodine vôbec nevadí. Jednoducho je to zvláštne a neviem ako ďalej..

Ďakujem.

daganov
30. máj 2020

Neman problem, tak si ho vyrobim? Zaujimave, aky odlisny meter mas na svokrovcov a na rodicov

mareka49
30. máj 2020

Predstav si, ze sa stane zajtra nejaka tragedia a nikdy uz nebudu.
Nikdy.
Tvoja dcera strati dedka a babku navzdy.
Aky pocit mas.
Su to starsi ludia, casto zvyknu vyjadrovat lasku dacekmi.
Nemyslia to zle.
Prezivala som nieco podobne, ale spamatala som sa.
Maju vas urcite radi, zasahovanie si kontorluj ale stretavanie raz za dva tri tyzdne po hodinke dvoch das predsa.
A zvlast, ked sa snazia.
Dusno je dusno, ale ste dospeli.
Aj ty robis ustretove kroky?
Nesedte v obyvacke, spravte malej zazitok, vonku sa dusno rozptyli.
Hladaj pozitiva, bud mila hoc rezervovana.
Preco bolebruch?
Chcu vas vidiet iba.
Skus sa vzit do ich situacie.
Obcasne sa prekonaj obcasne povedz nie.

ivik4
30. máj 2020

No problem ziadny ,akurat ma zarazil koniec ze Ti vadi ze chytaju tvoje dieta a podobne. Je to ich vnucka,nielen tvoja dcera a takisto su to rodicia tvojho muza. Bohuzial

catherine1989
30. máj 2020

Už si dopredu nadstavena na to, že ich nemáš rada - nesadli ste si. Musíš sa proste len prekonať, pokiaľ sa s nimi chces stretávať

pribinak
30. máj 2020

Tvoj problém? Dvojaký meter.

sasa1310
30. máj 2020

navštív psychologa.

tulipanicek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasi_timi
30. máj 2020

Prestaň byt zakomplexovaná a zmier sa s tým že tvoja dcéra ma aj druhých starkých, nielen tvojich rodičov.... ten koniec si fakt zaklincovala🙈

0kristina0
30. máj 2020

Budem asi jedina ale upne ta chapem, ak chces popisat napis mi.

autor
30. máj 2020

Ak prežívate niečo podobné, tak prosím kľudne napíšte aj sem, vďaka ;)

lenuliatko84
30. máj 2020

Stary rodicia tu vzdy boli od toho aby rozmaznavali svoje vnucata.aj mna ti moji niekedy nastvu ze mu stale nieco kupuju a davaju ale je ich prvy vnucik.a ked ti vadia svokrovci,nechod tam.moja mama mama zlu svokru,nechodievala s nami k nim na navstevu a mala popoj pre seba.vsetci o respektovali

sasa1310
30. máj 2020

@lenuliatko84 no to je ideálne riešenie. Snáď aj ty ako svokra nesadneš svojej neveste a na základe toho neuvidíš svoje vnúčatá.

tulipanicek
30. máj 2020

Nič v zlom ale ty chces aby ti tu ľudia písali svoje skúsenosti keď ti napíšu aby si im napísala IP a ty tu prídeš diskusia ako anonym 🤦‍♀️ Tak asi keď už napísali že im môžeš napísať IP tak sa tu zrejme verejne nechcú rozpisovat

terezka1947
30. máj 2020

Vies....vadi ti,ze o tebe hovoria inak ked su sami,inak,ked si tam?
No ale aj ty to teraz robis.
Urcite inak,otvorenejsie sa bavis so svojimi rodicmi....skratka,je to tak.
Osobne by som bola vdacna,ze sa snazia detom dat max a maju ich radi. Ved starsi ludia uz ziju casto pre vnucata,kvoli nim.
Su na to,aby rozmaznavali...vzdy to tak bolo,je a urcite aj bude.
Nehladaj problem,kde nie je. Snaz sa prijat ludi,aki su. Nejde to lahko a myslim,ze je to uloha na cely zivot. Lebo nikto nie sme idealny.
Rodina je rodina....

eliska13
30. máj 2020

Ako v každom vzťahu tak aj tu treba robiť kompromis.Asi sa Ta dotkli svokrine poznámky, reči a z toho vznikla averzia ma to tak veľa žien si svokrou šéfa, kamarátku vymenis rodinu nie.Asi netravite so svokrovcami veľa času strp jej darceky, stravovanie a maj nadhľad.Nebud na dcéru majetnícka😊veď nie všetci ľudia si musia spolu dobre vychádzať len sa ako tak toleruju a nerieš to viac.A je úplne normálne, že tvoji rodičia sú Ti bližšie a na svokrovcov máš iný meter😊
My sme sa vždy kvôli svokre jej poznámkam pohádali, až som pochopila, že sa nebudeme provokovať navzájom a bude kľud.Tak tam muž chodí so synom sám a ona môže dirigovať tých, ktorí sa nechaju

jumama
30. máj 2020

Mozem sa spytat ako je to s tvojimi rodicmi - ti naprilad respektuju ze sa stravujete inak, a nezahrnaju malinku darcekmi? Nie je to rypava otazka, iba by ma to pre porovnanie zaujimalo. Ci tam by ti nevadilo, ze dostane darcek. Alebo ze jej tvoja mamina da zjest i cosi mimo toho, co davate vy.... Vies, to co teraz riesis so svokrovcami budes riesit neskor v skolke, skole atd. Hovori sa, ze ak clovek "ujde" od problemu u jedneho cloveka, tak sa k nemu vrati u dalsieho a u dalsieho, az kym ten problem nevyriesi. V skolke bude vase dieta asi papat to co ostatne deti. Alebo mu budete kvolistrave hladat specialnu skolku? Ak nie, ak ma nejaku specialnu dietu zo zdravotnych dovodov a budes mu davat vase jedlo v krabicke - bude tym trpiet dieta. Mam kamosku, co mala toto s dvoma deti, co mali HIT a alergie. Deti neskutocne trpeli, ze musia jest ine ako ostatne deti, tuzili mat tu skolkarsku srtravu, ktoru ostatne deti ofujkaju 🙂 Doslova ked bola nejaka oslava, tie deti sa vrhali na sladkosti na kolace. Tesili sa ak mali v skolke oslavu a ktosi doniesol sladkosti, lenze mila mamina im lizatko dane do skrinky aj tak nedala. Ked sme sli niekam tak kamoska im neustale sledovala, ci mozu to alebo ono zjest, pretoze tak male dieta citi vone, vidi farby, vidi ze to jedia ostatni a chce to. Skola uz duplom bude, ze kto prvy sfujkne na nieco v jedalni a kto je aky hlados, nenaje sa cela trieda, lebo je to fuj. Tak isto uz vtedy deti kupcia s desiatou - jej, ty mas toto, daj mi kusok - ja to dam kusok z tohoto. A to naozaj velmi velmi silno zakazmi prikazmi budes musiet dieta vychovat, aby odolalo takymto ponukam, pretoze toto delenie je v skolskom velu normalne. Ja mam napriklad vyberavu jedacku, musim kombinovat stale dookola tie iste suroviny, len v roznej forme. A ked jej takto spoluziaci, ze to co mas na desiatu povedali na nieco z toho, tak uz ani to nechcela nosit... Tym vsetkym som chcela povedat, ze problem zrejme nie su iba svokrovci, ale vsetci inak sa stravujuci a inak zmyslajuci ludia. Ktori mozu prist a tvoje dieta ponukat, od ktorych tvoje dieta moze rozne ine vzory okukat, ako si ty zelas. A napokon dieta samotne - kazde sa uz rodi s nejakou povahou, do urciteho veku je oddane poslusne, ale nanajvys v skole zacne prejavovat svoju vlastnu volu a vkus vo vsetkom a je len na tebe, ci si vyberies pre neho slobodu, alebo ci mu prikazes, aby zilo podla tvojich predstav a ono tajne za tvojim chrbtom urobi inak. ...Nemyslim to v zlom, ani ako kritiku, skor ako radu. Ze mozno ak by si prizmurila ko, ze babka sem tam aj cosi ine da tvojmu dietatu zjest, ze to nie je tak strasne. Alebo ze da darcek dietatu, to tiez nie je strasne. Ty si ako mala mala obmedzenu stravu alebo mali tvoje babicky zakaz ti davat darceky? Zavolaj si svoje male ja napomoc, zko by si sa medzi rovesnikmi citila...

tatiana1329
30. máj 2020

Ako keby som citala o mojom zivote ale rozdiel je len v tom ze nase stretnutia zo svokrovcami vzdy koncia hadkou a moj manzel svojich rodicov tiez uz nemusi... Nepocuvaj niektore baby tu, ked to nepoznaju a nevidia vsetko ostatne okolo toho lahko sa im sudi... Ak chces mi napis popiseme o tom, poviem ti ako je to u nas, ty mne ako je to u vas a mozno na mieco prideme 🙂

darinkaninka
30. máj 2020

@jumama Súhlasím, trefne napísané.

adriannasvk
30. máj 2020

Podla mna su to poporodne hormony 😁ja som mala nieco podobne,ked sa narodili moje deti,pri predstave,ze ich ma chytat niekto iny ako ja a muz,pripadne moja rodina ma chytal slak,svokru som nemohla ani vystat,hoci sme nemali predtym ziadne problemy spolu. Muz sa so mnou stale vadil za to,ze co mi vadi,nevedela som to ani pomenovat. Mladsieho som jej dala 1x na ruky ked mal cca 5 mesiacov aj to bol boj🤦‍♀️trvalo asi rok kym som sa po porode poslednom pozbierala a zacala byt normalna a nestekat za vsetko🤦‍♀️🤣takze podla mna to chce len cas,ak je to tvoje prve dieta tak to uplne chapem,ja som to mala pri oboch a chcelo to len cas,pripadne sa porad s gynekologom a nech ti zoberie krv ci mas ok hormony. Hlavne klud a nepripustaj si vsetko tak 😉

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
30. máj 2020

Prosim ta, uloha starych rodicov je dieta rozmaznavat. Ulohou matky je vychovavat. Oni uz syna vychovali - a asi dobre, ked si si ho vzala a mas s nim dieta. Preco im nenechas to ptesenie uzit si vnuca? Predstav si, ze raz tvoja dcera bude mat deti, a jej manzel ti zakaze nosit vnucke darceky? Ako by si sa citila. Donesies blby piskot v roku 2040 a zatko oznami, ze koli tomu nespal, pretoze piskoty skodia. No a idealne aby si sa vnucata ani nedotykala! Ako by ti bolo? Ja nechapem co vystrajas - z akeho dovodu. Keby si aspon dovod napisala normalny - ale to co pises su hluposti.

danka56
30. máj 2020

Chápem ťa. Rodičom asi nemáš problém povedať, keď sa ti niečo nepáči. Zato svokrovcom sa to hovorí ťažšie. A povedzme si pravdu veľa svokrovcov je stará škola a nechápu a častokrát nerešpektujú pravidlá vo výchove. Takže chápem, že máš vnútorný zlý pocit z nich.
Stále trvaj na vašich pravidlách, časom to začnú rešpektovať a ty sa zbavis aj tej averzie voči nim. Hľad z pohľadu malej je úžasné, že má dve babky a dvoch dedkov. Úžasné detstvo ju čaká, keď ju budú rozmaznávať (s rešpektovaním vašich pravidiel). Teš sa z toho. Isto aj ty máš pekné spomienky na starých rodičov.

deti95060810
30. máj 2020

tvoja mamina môže tvojmu dieťaťu dať pusu na líčko a svokra už nie? Nemajú náhodou na vnúčatko rovnaké právo? Keby mne to čo len naznačila nevesta tak ju pošlem kade ľahšie.....🙄

lucyluv
30. máj 2020

Vies co, sprvoti asi taketo trapilo vela cerstvych mamiciek, ale polavila som. Pokial do malej nepchaju vyprazany rezen v 6m, tak prizmur oci nad stravou a darcekmi. Zbytocne sa snazime byt dokonalymi mamickami v strave, vychove a potom ukazujeme svojim detom iba nevrazivost voci druhym ludom a to je ovela horsie.

stela01
30. máj 2020

Možno by bolo fajn ak by tvojmu mužovi začali vadiť tvoji rodičia ? 🤷🏼‍♀️

lenuliatko84
30. máj 2020

@sasa1310 myslela som ze len ona ma byt doma,muz s detmi nech chodia

ajka0207
30. máj 2020

Ak ma dcerka viac ako dva roky, tak by som to riesila tak ze by som k nim posielala len muza a dceru, problem vybaveny. Moj otec sa s babkou(svojou svokrou) vidava tak raz za pat rokov.

simuskaaa123
30. máj 2020

Nie je to len sestonedelie?

bu1bu
30. máj 2020

Presne ti rozumiem, som na tom takmer rovnako. Akurát u mojich svokrovcov zije este slobodna 35 rocna svagrina. Avsak ja presne viem kde a kedy sa averzia zacala a preco... Ako sa hovori " clovek odpusti, ale nezabudne" ,riesim to tak ze chodim k svokrovcom len ked je to nevyhnutné... Inak ide len manzel s dietatom. Viem ze to nieje spravne ale nedokazem tu averziu prekonat... Zda sa ze " riesenie" vyhovuje obom stranam 😀

samrolka2019
30. máj 2020

Ja prezivam to iste. A to doslovne. Tiez mi svokra po smrti mojich dievcatiek netaktne povedala psr veci, ktore som jej neni schopna ako zena zena odpustit. A taha sa to roky a roky.