Začínam mať odpor k bývaniu

5vladka5
1. máj 2022

Idem sa tu trošku vyžalovať, ale už 7 rok bývame s mužom a deťmi pri svokrovcov a ja začínam mať dosť odpor k tomuto bývaniu. Už zo začiatku čo som sa vydala ma moji rodičia odhovárali, aby som nešla bývať k ním, nech ideme radšej do bytu, ale manžel ma prehovoril, že nebudeme platiť byt keď môžme u nich bývať. On je najmladší tak ostal bývať on doma. Keďže som bola v tom čase tehu, a sme chceli niečo svoje tak peniaze čo som mala našetrené sme dali do prerábky druhého poschodia. Píšem že ja, lebo manžel po svadbe z našich peňazí ešte vyplatil dlh rodičom 3000e. Mal pred svadbou operovanu 2x chrbticu a ležal doma 2 roky čo nerobil a jeho rodičia mu to spočítali a on im zaplatil z tých peňazí dlh..pri tom oni nám na svadbu do daru nedali žiadne peniaze! Ich dom je 45 ročný staré nemenené okna, dvor čo bordel, len roľa, vôbec do neho nič neinvestovali, aj to manžel im ich dolné poschodie skrášlil skôr kým som nebývala u nich. Ale pochybujem že platili oni. Ešte čo sme havarovali na ich starom 20 ročnom punte tak sme museli kúpiť svokrovi auto. On mi vravel ešte keď sme sa brali, že ten dom ostáva jemu, že bratov rodičia vyplatili a blbosti, ale doteraz to právne nemáme nič na nás. Keď chcem to právne aj aby sme mali tak 7 rokov sa nemôžem dočkať, vraj musí prísť brat a sa oni dohodnúť. Keď som raz chcela žeby nám prepísal svokor aspoň poschodie čo sme si komplet prerobili, tak mi ukazoval prstom po jeho hlave či som šibnutá že keď sa mi nepáči môžem odísť, no akosi som to prekusla a upokojilo sa to, aj keď nie som vôbec spokojná, že to nie je ešte vyriešené, už sme zaplatili aj konzultáciu svokra s právničkou a nič..on na to kašle a manžel mi hovoril, že čo sa rozprával s ním tak chce prepísať len na manžela vrch a pozemok vôbec nie aj na moje meno a oni spodok s tým že dožijú v dome. Oni relat. sú ešte mladí obidvaja nemajú ešte 70ku a čo som prišla bývať pred 7rokmi boli obidvaja už na dvochodku. Ja s nimi sa cez deň veľmi nerozprávam, mám s nimi neutrálny vzťah. Nie som konfliktných typ, nerobím rozbroje medzi nami. No nie su moja krvná skupina. Nemám tu pekne prostredie, nepáči sa mi dom, záhrada proste nic je to tu take schatrane škaredé…moji rodičia majú oveela krajšie aj modernejšie ako my ale oni sa starajú o svoj dom aj záhradu. Tolko veci by soľ zmenila upravila ale nemôžem neni to moje a ďalšie peniaze určite do toho nedáme, ked to neni naše ale ani potom veľmi tu nechcem bývať aj keby to bolo naše..záhradu stále budem zdieľať so svokrovcami a oni tam majú svoju rolu a nic viac ich nezaujíma. Svokor ma terasu co chodí fajčiť von. Mame 3 malé deti sem tam vyjdem von k ním majú trampolínu a ihrisko na záhrade ale mne sa tam vôbec nechce byt. Mám odpor ze som tam v tom prostredí aj ich čoraz viac nemusím. Manžel ma este dielňu doma robi a peňazí na nový dom nemáme ani pôžičku nám nedajú ☹️ No neviem co mám robiť? Ako sa postaviť k tejto situácii. Hlavne si aj výčitam ze sme mohli mat svoje bývanie, vziať pôžičku vtedy by mne dali, no manžel nechcel brat pôžičku a teraz tiež ľutuje ze sme si svoje nezaobstarali vtedy. Teraz nemáme peniaze ani na pozemok a do bytu určite nie.

sasa1310
1. máj 2022

@annamalaga prečo by mali ísť k rodičom? Snáď k sebe by mali ísť ešte predtým ako plodia deti každý rok

babulkomale
1. máj 2022

@5vladka5 ja toto v zivote nepochopim, stale tie iste pribehy dokola, to ste sa nikdy v zivote s nikym nerozpravali o zivote, o vztahoch, neviete ze skoro vzdy sa to takto skonci?
Vystrazne kontrolky: manzel chce usetrit, vyplaca im dlh, investujes svoje peniaze, ziadne pravne zaruky nicoho, vecne ako taki studenti pri rodicoch...ste v pasci a budete sa z nej tazko dostavat.
Preco vam nedaju hypoteku?

loginexistuje
1. máj 2022

Ja nechapem ako si niekto v tvojej situacii s tromi detmi moze povedat ze do bytu nie
Ihned poziadajte o socialny byt a ziadne dalsie deti kym nebudete mat buvanie a ty cim skor do roboty a od svokrovcov prec

babulkomale
1. máj 2022

@diamond007 uz vidis ako jej takito ludia dovolia cokolvek menit v ich dome a dvore. Skoro tak si naivna ako autorka temy 🤦

babulkomale
1. máj 2022

@benit
Presne, aj nam ponukali zostat v rodicovskom, lenze moj muz nemal absolutne chut prerabat poschodie nevysporiadaneho domu, ktory patri jeho otcovi a bratovi a je tam este bremeno dozitia a byvat v priestoroch kde vyrastal, a ja tiez nie...
Detska izba ma zostat detska.
Radsej s hypo ale sami. Kupili sme dom s velkym pozemkom a zachovali si aj dobre vztahy so svokrovcami. Ked sme tam aj byvali, tak docasne a s vedomim, ze coskoro prerobime a odideme.

annamalaga
1. máj 2022

@sasa1310 no ja som myslela, že keď do bytu nie, do podnájmu nie , tak kde, veď na vlastne nemajú.

sasa1310
1. máj 2022

@annamalaga no s 3 deckami teraz už nikde. Môže akurát šúchať nohami a šetriť každé euro, aby mali z čoho vyplatiť neskôr súrodencov. Inak sa budú musieť porúčať aj odtiaľ

annamalaga
1. máj 2022

@sasa1310 aspoň mám príklad v tom, ako nemám dopadnút aj keď chlapa ešte nemám. 😒 Nechcela by som byt v jej kozi narovinu poviem.

diamond007
1. máj 2022

@babulkomale aký ľudia? Poznáš ich? Nikto nepovedal že musí vysekavat novú kúpeľňu. ale upratať si dvor,zasiať trávu, kúpiť kvety snáď není taka položka čo by neutiahli. A nie som naivná, vravím z vlastnej skúsenosti

sardinka32
1. máj 2022

Veľká chyba...ktorú som urobila kedysi aj ja...vydrzali sme to s muzom 10 rokov a odisli sme. A to sme vystavili v baraku rodicov cele jedno podkrovné poschodie. Tie peniaze mi uz nikto nevráti, ale hoci ma to stále škrie, uz byvame vo svojom zopar rokov a nemenila by som za nic na svete. Dokonca teraz sme u rodicov obľúbení, keď sme vypadli...predtým mali s nami stále nejaké problémy...(ne)robili sme to a ono...furt niečo nedobre. Radim Ti vypadnúť čím skôr sa bude dať...nechláchoľ sa zbytočne...ak Vám to doteraz nenapísali, ani nenapíšu a budeš este súrodencov zo starej haraburdy, ktorú bude treba opravovať, vyplácať. Ked si to cele zrátaš + stratené roky, keď si bývala v dome, v ktorom si sa necítila dobre...neoplatí sa Ti to. Problém je ale najmä Tvoj muž...vyhovuje mu to, však on je doma a nemusí sa viac snažiť, aby ste mohli odísť a osamostatniť sa. Pri takomto mužovi asi doživotne skysneš tam, kde si...on sa zrejme ani nebude chcieť odsťahovať...i keby sa dalo.

benit
1. máj 2022

@diamond007 ver tomu, ze ani len tu travu si zasiat nemoze kde chce. Mam kamosku tiez takto byvali s tym ze si nasetria na vlastne. Nemohla si ani policku dat na stenu. Vsetko bolo zle. Je to ich a ked sa jej nepaci moze ist. Stare okna fucalo, pretahovalo v zime a oni menit nie, ona si to 1 okno vymenit nemohla tiez. Ze je to ich dom. Najlepsie nic si taketo nezacinat. Radsej skromne a sami ako toto.

mandarinka555
1. máj 2022

@5vladka5 Ako môže jeden dospelý...svojprávny človek vraziť prachy do cudzieho majetku ? Ženy....ste fakt také naivné a nepoučiteľné ? Mladí majú bývať sami, ináč sa všetko poserie...A svokrovcov máš za "všetky prachy" 😝 To si vyhrala teda 👎 A splodiť tri deti do takého prostredia je hotová katastrofa....Aspoň napíš, koľko svojich peňazí si tam vrazila, nech ma neprekotí ☹

solemami
1. máj 2022

@5vladka5 na prepis domu by som uz necakala a ani nechcela. lebo este dalsich 10 - 20 rokov pocuvat ze je to aj tak ich a nic sa tam nemoze urobit - prerobit, na to by si urcite nemala nervy. sadni si s muzom a skuste pozriet vsetky moznosti. a ak jeho surodenci su normalny, tak nech vas podporia aby vam jeho rodicia preplatili naklady co ste mali na rekonstrukciu vaseho poschodia. ale urcite jedina cesta je odist odtial.

vevesh
1. máj 2022

@diamond007 zo skusenosti z rodiny. Je to naivne mysliet si, ze svokrovci dovolia neveste niekde zasiat co i len travu ci "poprarat dvor" . V mojej rodine bol boj 15 rokov (!), dokym sa z cibulovej zahrady ubralo na zahradny altanok. A to neboli problem peniaze, ale jednoducho svokrovci sa priecili akymkolvek zmenam na pozemku (rozumej ubrat z mrkvy a zasadit brokolicu, ci orezat viac ceresne, aby zacali rodit, ci znizit pocet ribezlovych krikov, aby sa mohli zasadit maliny ci brusnice...). Zmena prisla, ked svokor daneho paru zomrel a svokra stratila silu, aby v zahradke co len jahody obrala ci mrkvu vyplela....

diamond007
1. máj 2022

@vevesh nám dovolili... Prerábali sme (nie jadro samozrejme), dávali luster, upravovali balkón, správali kovania, dávali podlahu, vstavanú skriňu a mnoho ďalšieho.. samozrejme sme to tam nechali keď sme sa presťahovali. Nehovorím o uberani záhrady, z toho není nadšený asi žiaden starší človek čo si pestuje.
Ale upratať bordel som upratovala, niečo potriedila a čo nechceli darovala ďalej. Ale zas moji svokrovcov viac znášajú hovadin domov a kopu sa to v dome a ja som veľký poriadku milovanik takže som to tam dala dopucu a upratala, lebo svokru to nebaví. Takže áno, mne dovolili napríklad, dokonca podľa mňa boli radi

vevesh
1. máj 2022

@diamond007 ale to je ine, ak ste sa dohodli a oni boli aj za- vaz si to, lebo drviva vacsina totiz suhlasit nebude. A priamo poviem, ja by som tiez asi neveste nedovolila v mojej zahrade postavit altanok, lebo jej sa takto moja zahrada nepaci alebo ze ona chce travnik tam, kde ja ho nechcem🤫🤫. Raz je to moj dom a ja rozhodujem, ci tam chcem bordel, zahradu, travnik alebo fontanu a ona sa moze tak maximalne mojmu synovi postazovat, akaze zla svokra som....🙈🙉🙊🤷‍♀️🤷‍♀️

diamond007
1. máj 2022

@vevesh tak ja by som zas nerusila záhradu, práve naopak, sme im ju s mužom zväčšili a starali sa o ňu len my 🙂

nikyball
1. máj 2022

@5vladka5 ak platíte svokrovcom, zvládli by ste aj podnájom.
Ak neplatíte, neinvestujete, mali by ste mať našetrené. Podľa mňa nie ste schopní sa osamostatniť a vedia to aj oni. Dom svokrovcov, auto svokrovcov.
Ja neviem ak sa ti nepáči, odsťahuj sa , kúp si svoje auto . Takto to funguje. Máte koľko? 30 rokov? 3 deti a nevlastnite NIC. Nezodpovední ste obidvaja.

zuzpar
1. máj 2022

Teraz uz je asi jedno ako si konala, ako to dopadlo a tak. Teraz asi by bolo najlepsie aby ste z tade odisli a zacali si postupne budovat svoje. Ten pocit, ked mas nieco svoje to je na nezaplatenie!

mamutka
1. máj 2022

Chyba veľká, cely tento projekt na tému "prečo to neurobiť, ved to už zabilo toľko pekných vzťahov". A na záver veta, do bytu nie. Lebo treba stále chcieť len barak. Treba dom, nič iné sa neráta, barak je dôležitejší ako pokoj v rodine a súkromie. Hlavne "ušetriť". Sa zoberte a choďte do podnájmu. Začnete žiť, budete mat kľud a súkromie. Nikto si nebude tukat ma čelo. Možno sa svokrovci zobudia a ponúknu ze aj prepis bude. A možno sa najeduju, konečne si poviete co si kto o kom mysli na plné ústa a bude to. Ver tomu, že ta žena co žije v byte si toho na balkóne zasadi viac ako ty v cudzej záhrade. A deti tiež nepotrebujú barak, to sú ambície rodičov. Okolo bytoviek máš preliezok dosť, nemusia sa nudiť na jednej smykale u babky ci pod. Len treba chodiť veľa von, keď je človek v byte.

5vladka5
autor
2. máj 2022

@malinka158 áno viem, že to bola najväčšia hlúposť len škoda že tak neskoro som na to prišla, čo je total nemožné niečo kúpiť tu kde bývam za normálnu cenu. Svokrovci by nás nikdy nevyplatili z toho čo sme vrazili do ich domu..by sa ešte smiali..asi len čakať že sa súrodenci rozumne dohodnú a nebudú chcieť vyplatiť nejaké nehorázne sumy..aj keď ostať aj tak tu nechcem 😏

annamalaga
2. máj 2022

@5vladka5 a už vieš, kde pojdete? A s 3 deťmi?

5vladka5
autor
2. máj 2022

@lasona to áno ..musíme sa viac posnažím niečo s tým spraviť..ide my hlavne o pôžičku aby nám dali a hľadať niečo nove ..ďakujem pekne za podporu ❤️

5vladka5
autor
2. máj 2022

@sissy27 máš pravdu tak to je ako to píšeš..pochopila som to škoda že neskôr..aj manželovi som vravela snáď aj on bude viac sa činiť a chcieť niečo nájsť spolu 🙏

5vladka5
autor
2. máj 2022

@deti95060810 však práve..ja by som hneď vypadla..musím ešte ostať trpezlivá,, manželovi som vravela že do mesiace dávam mu, žeby sa vysporiadal ten dom, nech mame na papieri že je na neho nie cely dom, to nikdy nebude ale aspoň záhrada a naše horné poschodie ako my tvrdí, že chcú prepísať na neho a ešte koľko bude treba vyplácať ? No počkám si a keď do mesiace nič odchádzame aj do podnájmu 👊

luccija
2. máj 2022

A čo ste čakali?prepac máš neprimerane nároky môžeš byť rada, že máš kde bývať za 7 rokov 3 deti.Este auto ste používali svokrove.Taj chod k tvojim rodičom, keď majú krajšie🙂
Ako ste zarobili, tak ste sa postarali Nečítala som všetko...predpokladám, že celý čas si doma a bývať by si chcela ako kráľovná a byť napísaná na LV

5vladka5
autor
2. máj 2022

@solemami mame napoly výdaje na dom, s tým že keď je preplatok nechá si to svokor..proste vidím, že tu nikdy nebudem mať svoje aj čo sa týka záhrady nebudem si to tu spraviť podľa seba, neni ani ta pohoda na tej záhrade čo by som chcela keď to vidím ako to tam majú..proste hneď by som to zmenila ale im je všetko potrebné 😬

terezia323
2. máj 2022

@5vladka5 neviem, či teraz máte šancu získať hypotéku. Máte 3 deti, zábezpeku žiadnu, ty si na RD? Toto treba riešiť pred deťmi 🤦🏼‍♀️ Už ste mohli mat tretinu splatenú.

5vladka5
autor
2. máj 2022

@vlcik1 neni to tak jednoduché k rodičom keďže bývajú inde nie až tak ďaleko ale 15 min. autom.. tu deti chodia do školy, škôlky a u nás býva už brat s partnerkou a malým dieťaťom a v lete ma prísť k ním bývať mamkina mamka, nemáme kde u nich ešte sestra mladšia chodí z BA

5vladka5
autor
2. máj 2022

@vlcik1 aj mne z toho nebolo najlepšie ..tiež som nechápala Miji rodičia by v živote toto nespravili..vždy keď býval brat s rodinou a deťmi u nich tak sa im snažili pomáhať neplatili im ani energie a pomaly ani stravu aj teraz druhý beat tiež takto ma..kým si nepostavia dom čo idu ..ako ja nechcem aby nám platili za nás ale aspoň taká ta podpora no svokor vždy všetko čo dal peniaze detom tak si zapisovať koľko potom mu sú dlžní a ani jednému neplatil výšku ani jeden nemá a všetci po strednej už sami makali na stavbe a si zarábali a moj manžel tiež len on si kúpil za našetrené peniaze auto a potom si platil všetko ani teraz žiadna podpora finančná od nich ani detom akurát keď majú šnarodky kúpia darcek peniaze jedine na Vianoce dajú 50e