Začínam mať odpor k bývaniu

5vladka5
1. máj 2022

Idem sa tu trošku vyžalovať, ale už 7 rok bývame s mužom a deťmi pri svokrovcov a ja začínam mať dosť odpor k tomuto bývaniu. Už zo začiatku čo som sa vydala ma moji rodičia odhovárali, aby som nešla bývať k ním, nech ideme radšej do bytu, ale manžel ma prehovoril, že nebudeme platiť byt keď môžme u nich bývať. On je najmladší tak ostal bývať on doma. Keďže som bola v tom čase tehu, a sme chceli niečo svoje tak peniaze čo som mala našetrené sme dali do prerábky druhého poschodia. Píšem že ja, lebo manžel po svadbe z našich peňazí ešte vyplatil dlh rodičom 3000e. Mal pred svadbou operovanu 2x chrbticu a ležal doma 2 roky čo nerobil a jeho rodičia mu to spočítali a on im zaplatil z tých peňazí dlh..pri tom oni nám na svadbu do daru nedali žiadne peniaze! Ich dom je 45 ročný staré nemenené okna, dvor čo bordel, len roľa, vôbec do neho nič neinvestovali, aj to manžel im ich dolné poschodie skrášlil skôr kým som nebývala u nich. Ale pochybujem že platili oni. Ešte čo sme havarovali na ich starom 20 ročnom punte tak sme museli kúpiť svokrovi auto. On mi vravel ešte keď sme sa brali, že ten dom ostáva jemu, že bratov rodičia vyplatili a blbosti, ale doteraz to právne nemáme nič na nás. Keď chcem to právne aj aby sme mali tak 7 rokov sa nemôžem dočkať, vraj musí prísť brat a sa oni dohodnúť. Keď som raz chcela žeby nám prepísal svokor aspoň poschodie čo sme si komplet prerobili, tak mi ukazoval prstom po jeho hlave či som šibnutá že keď sa mi nepáči môžem odísť, no akosi som to prekusla a upokojilo sa to, aj keď nie som vôbec spokojná, že to nie je ešte vyriešené, už sme zaplatili aj konzultáciu svokra s právničkou a nič..on na to kašle a manžel mi hovoril, že čo sa rozprával s ním tak chce prepísať len na manžela vrch a pozemok vôbec nie aj na moje meno a oni spodok s tým že dožijú v dome. Oni relat. sú ešte mladí obidvaja nemajú ešte 70ku a čo som prišla bývať pred 7rokmi boli obidvaja už na dvochodku. Ja s nimi sa cez deň veľmi nerozprávam, mám s nimi neutrálny vzťah. Nie som konfliktných typ, nerobím rozbroje medzi nami. No nie su moja krvná skupina. Nemám tu pekne prostredie, nepáči sa mi dom, záhrada proste nic je to tu take schatrane škaredé…moji rodičia majú oveela krajšie aj modernejšie ako my ale oni sa starajú o svoj dom aj záhradu. Tolko veci by soľ zmenila upravila ale nemôžem neni to moje a ďalšie peniaze určite do toho nedáme, ked to neni naše ale ani potom veľmi tu nechcem bývať aj keby to bolo naše..záhradu stále budem zdieľať so svokrovcami a oni tam majú svoju rolu a nic viac ich nezaujíma. Svokor ma terasu co chodí fajčiť von. Mame 3 malé deti sem tam vyjdem von k ním majú trampolínu a ihrisko na záhrade ale mne sa tam vôbec nechce byt. Mám odpor ze som tam v tom prostredí aj ich čoraz viac nemusím. Manžel ma este dielňu doma robi a peňazí na nový dom nemáme ani pôžičku nám nedajú ☹️ No neviem co mám robiť? Ako sa postaviť k tejto situácii. Hlavne si aj výčitam ze sme mohli mat svoje bývanie, vziať pôžičku vtedy by mne dali, no manžel nechcel brat pôžičku a teraz tiež ľutuje ze sme si svoje nezaobstarali vtedy. Teraz nemáme peniaze ani na pozemok a do bytu určite nie.

kitycat
2. máj 2022

No, neskoro si sa prebrala... A ak si myslis ze na list vlastnictva napisu ze Fero Kovac vlastni zahradu a horne poschodie tak to snivaj dalej... Tam sa pisu podiely.. Polovica, tretina, atd. a zo vsetkeho..

5vladka5
autor
2. máj 2022

@evkamotka neviem tu byty sú strašne drahé a podnájom je vyšší ako teraz čo mame už vôbec by sme neušetrili..no keď to nepôjde ináč tak možno aj do bytu pôjdeme..uvidim ako sa to skončí s tým domom či to tak bude ako my vraví manžel..a každý si mysli niečo iné a oj svoje …tak do mesiaca mu dávam čas spraviť s tým niečo

5vladka5
autor
2. máj 2022

@annamalaga som si toho vedomá že to je ťažké no možno keď človek verí a ma šťastie a snaží sa niečo svoje si pozhaňa..ide o to že doteraz muž bol tu spokojný s tým ako to je nič nehľadal naše ale ja už na to nemám nervy keď vidím že sa nič čo sa týka prepisu nepohlo a už tu nemám chuť ostať pri nich je to len horšie a aj bude

5vladka5
autor
2. máj 2022

@amiaja presne takto to vnímam aj ja..manžel mi sľúbil že bude do otca viac hovoriť aby sa to s tým domom dalo do poriadku papierovo..vidím že on je taký že mu to doposiaľ bolo jedno ale mne nie je a už my pretekov pohár trpezlivosti..ja sama soľ strašne zvedavá koľko si vypýtajú bratia,, ide o to že druhý brat je v kláštore - závislý na alkohole, rozvedený a on chodí bývať ku svokrovcom dole tak sok zvedavá čo s nim ešte a čo potom keď sa vráti bude tu len bývať dole..ešte toto ma serie.. o myslím že moj muž malo konal doteraz nič nespravil on je tu doma a bol spokojný a nebral až tak vážne moje naliehanie že kedy sa to tu vyrieši a prepise na nás a vkuse to len ututlaval aby bol kľud len ma to už nebaví

5vladka5
autor
2. máj 2022

@diamond007 on je starý už ..možno som 40 ročný čo sa o neho stara nevyzerá zle ale oni začnem čas nič nemenili ani okna nič, proste mohli mali peniaze obidvaja zarábali ešte svokor sa chválil že ako dobre on zarábal ale veľa išlo aj dole hrdlom no a svokra keby bola poriadna tak si to zveľadí a je džonkarka všade nejaké nepotrebné veci a vyhodiť ich čosi im sa všetko zíde im takto vyhovuje to staré radiátory keďže svokor bol kúrenár ešte na pozemku týče a hovorila som im nech vyhodia ale vieš jak to starší ľudia ale aj keď boli mladi takto tam mali nič do poriadku..no im to nevadí tak ako to je,,neplánujem už byt hlupšia a sadiť im tam kvety a stromčeky nakúpiť už sme nakúpili skôr ovocné zopár a čučoriedky, teraz semena na sadenie a zavedenú hojdačku, pre deti trampolínu ihrisko..neplánujem im to zveľaďovať tam keď oni ani nechcú

5vladka5
autor
2. máj 2022

@diamond007 moj manžel nie je typ človeka čo sa necháva živiť práve naopak on to nevidel tak ako ja že rodičia a takto sa zachovali a pri tom hocikedy keď treba pomoc a svokor 2 roky nejazdil nemal auto vodicak mu vzali policajti čo nafúkal tak len manzelik vozil ich všade kde bolo treba pomohol aj s domom im prerobil bo svokor je v tom ľavý a lenivý a teraz asi čakajú že ich dochovame prerobíme im dom aby svokor sa mohol chváliť že on prerobil ako v našom prípade keď sme my prerobili si vrch a on sa chválil že prerobili sme hovoril za seba pri tom ani cent nám nedal a ani nepomohol no vlastne pomohol trosku s radiátorom novým čo sme dávali a v kúpeľni s odpadmi..aby som zase mu neukryvdila

5vladka5
autor
2. máj 2022

@sasa1310 takto isto by to bolo ako píšeš no ja som si to uvedomila kam to smeruje a snažím sa bojovať a robiť s tým niečo aby to tak nedopadlo …mame našetrené niečo ale to neni ani na pozemok..no hej sme to úplne zle spravili a nevyužili od začiatku pôžičku, manžel nechcel pôžičku brat od začiatku a myslím že aj svokor hučal že nezaloží ich dom aby sme vzali si…no isto sme mohli nejak ináč to spraviť a mohli bývať vo svojom a tak

5vladka5
autor
2. máj 2022

@simca06022011 oni už vyplatia tak sa vysmejú skôr

5vladka5
autor
2. máj 2022

@sasa1310 áno spokojnosť je hlavná no nejde ani tak o mna ako o deti oni majú trampolínu ihrisko svoje 4 ročný zbožňuje robiť na záhrade pomáhal sadiť zemiaky a aj manžel by nebýval v byte..oj ma doma v podkroví svoju kanceláriu svoju dielňu vyrába fotoobrazy jemu to tu takto vyhovuje ale bohužiaľ mne nie

5vladka5
autor
2. máj 2022

@kitycat nie rodičovské svoje som mala zarobené..áno bola som hlúpa viem to ale aj ovplyvnená mužom a po svadbe šťastná že mame svoje čo len muž stále hovoril že je to jeho 😂 nevedela som ešte že to takto bude aký bude svokor a áno ešte neviem ako ti dopadne..

vevapeto
2. máj 2022

@5vladka5 pánečku čo veta- to perla🙈 Ty si na RD? Ak áno, počkať kým skončí a zamestnať sa. Potom zbaliť kufre a ist do podnájmu. Ak je podnájom vyšší ako si schopná platiť tak len vydržať a šetriť každú korunu.

5vladka5
autor
2. máj 2022

@78787878 zase nie sme neschopní prepáč, ale deti pre nás sú požehnaním sú to najkrajšie a najlepšie čo mame a sme na nich hrdi a majú všetko ba aj viac 🙂 my práveže nešetrime na deťoch aj ideme s nimi na výlety, na bazén, v lete do aquaparkov, mala chodí na krúžky, kupujem im nove veci, dávame dosť na stravu ako my sa nemáme nejak zase biedne že z výplaty do výplaty moj manžel sám si buduje dirmubja mu popri materskej vypomáham no čo zarobí tak dosť sa aj minie a neostáva nejak veľa na šetrenie aj keď mame sporiace účty asi prehodnotíme to s nejakým finančným poradcom a možno nejak by sa dalo aj viac mat keby sme prisetrili

17alexis
2. máj 2022

@5vladka5 to je tak, ked ste mali velke oci. Ludia si robia deti, tvaria sa dospelo, ale vlastne byvanie neriesia. Ved naco, ked rodicia daju a potom to tak vyzera. My DOCASNE byvame u svokry. Prerobili sme si jednu miestnost na samostatnu kuchynu, kde sme pouzili najlacnejsie materialy, inak sme do domu nevrazili ani cent navyse, nakolko nie je nas a ani neplanujeme, aby nasim bol. Keby bolo na mne, boli by sme ten cas radsej v prenajme, ale svokra by sama neutiahla platit naklady. Ak Boh da a vsetko pojde dobre, tak v lete sa stahujeme do svojho domu a svokra ten svoj preda a pojde do bytu. Nase deti sa pokusime viest v zivote tak, aby neratali do buducna s nasim domom. Ak si budu chciet zakladat rodiny, nech si v prvom rade riesia ako budu byvat.

annamalaga
2. máj 2022

Si to predstavuješ, ako hurvinek valku. Chlap by musel zarobiť aspoň 2500€, aby ste sa niekde pohli.

5vladka5
autor
2. máj 2022

@diamond007 nie neplatili nič za neho akurát mu napočítali neviem ako za stravu možno lieky on ani nechodil 2 roky sa poriadne zotavoval doma

5vladka5
autor
2. máj 2022

@kitycat no moj brat je právnik a on chcel aj spraviť zmluvu že kupno predajnu no svokor asi sa bál že tam niečo napíše na mna tak odmietol ho pri tom by to bolo zadarmo ešte ani radu nechcel od neho a sme platili skôr právničku druhu aby sa s ňou porozprával to bolo pred rokom a pol a doteraz nič sa s tým nepohlo

5vladka5
autor
2. máj 2022

@annamalaga možno keby si nájdem prácu ja popri rodičovskom tak by sa to dalo s 2 príjmami nazbierať

5vladka5
autor
2. máj 2022

@vevapeto som na RD možno aj popri RD sa zamestnať budem hľadať niečo na polovičný

5vladka5
autor
2. máj 2022

@17alexis tak nech sa podarí a všetko vyjde tak ako ma a bývate vo svojom 🙂 a nechceli ste prerábať svokrin dom? Keď už je sama a ide do bytu aj tak

5vladka5
autor
2. máj 2022

@sasa1310 prepáč moja ale ja neplodím deti každý rok 😤 mám 32 rokov a najmladší ma 10 mesiacov …a 2 staršie už..žijem v šťastnom manželstve a pán Boh nám poslal do života 3 deti..to posledné ani neviem ako prišlo 😃 smejem sa lebo nejak sa podarilo hih..ale už neplánujeme ďalšie..chceli sme mat aj 3 detičky a mame 🙂 a som vďačná za ne sú zdravé, krásne a šikovne a nedala by som ich za nič na svete 🙏❤️

5vladka5
autor
2. máj 2022

@loginexistuje do bytu nie hlavne aj kvôli dielny manžel tu ma spravené dielňu v podkroví skôr by som nejaký starší dom brala čo by sme mohli prerobiť postupne len ta pôžička to nám nedajú kvôli tomu že manžel je živnostník a ja na RD ..asi sa zamestnam popri RD aby nám dali pôžičku neviem ešte ako to musím sa poradiť s bratom on je právnik v tých veciach vie lepšie ako a čo

loginexistuje
2. máj 2022

@5vladka5 hej pories to svokrovci vam pomohli s byvanim aj naklady neplatite pomerovo podla poctu osob ale na poly to je velka pomoc pre vas
V podstate by som od svokrovcov neocakavala nic ved predsa ta nebudu vyplacat z ich domu kde vas sedem rokov prichylili podakujte a setrite a chodte do vlastneho inak sa neda

lujza123
2. máj 2022

@5vladka5 pozri stále môžete ísť do menšieho bytu niekde poblíž. Do domu k svokrovcov môžete chodiť ako na chatu, cez víkendy keď to tam mate spravené. Aspon nebude také dusno keď budete aj inde.
Časom keď sa zastabilizujete, ty budeš späť v práci môžete byt predať a nájsť si nejaký menší dom.

Ale celkovo z domom svokrovcov sa rozluc. Prepis ti nepomôže pokiaľ bude iba na manžela. Dnes je taka doba, manželstva moc nevydržia a v prípade ze sa rozhodne ta o pár rokov vymeniť za mladšiu (co sa bohužiaľ stáva veľmi často) skončíš na ulici, všetky vaše spoločne peniaze co dávate do prerabky, zveľaďovania, záhrady to vsetko stratíš, ostane to v dome manžela. Nehovorím ze to bude tvoj prípad ale to riziko tam je a doplatis na to iba ty.
Naopak keď budete mat svoju nehnuteľnosť bude to vaše spoločne, takže aj v prípade rozchodu budeš mat aspoň čosi.

siska1313
2. máj 2022

@5vladka5 panebože, akoby som čítala o sebe. Akurát mne rupli nervy oveľa skôr, tlačila som na manžela, takže už máme pozemok, aj hotový dom, tento rok sa sťahujeme. To bude najkrajší deň , keď svokrovi zamávame od brány a viac nás neuvidí. Akurát ja mám chlapa na svojej strane, navyše slušne zarobí, takže tento rok odchádzame. Ale ja by som oželela všetky peniaze, čo som tam vrazila a utekala preč, lepšie to nebude.

tarinka155
2. máj 2022

Ja mam presne tento isty problem ako vy.To by sme si maly co ppvedat.Tiez sme z muzom postavili podkrovie.A budem to lutovat do konca zivota.Vsetky moje peniaze som do tohto vrazila,ci zarobene ,ci zdedene.Moj muz sice uz zomrel ale ja som tu ostala byvat aj z 3ma detmi.Lebo nemam peniaze na nove byvanie.Zo svokrovcami sa vobec nerozpram,na dvor na do zahrady nechodim mam takisto odpor,proste to tu neznazam.Nic ma tu nebavi.

hama007
2. máj 2022

@5vladka5 tak si sa chytila do pasce ako ja... Pevné nervy... Lepšie to nebude... Takéto bývanie stojí niekedy manželstvo, dobre vzťahy so švagrovcami, svokrovcami... Rodičia ti dobre radili... Oplatí sa bojovať už len za manželstvo... Treba ísť preč, zmieriť sa so stratou vynaložených investícií a začať niekde ďaleko a samí... Ach mať tak taky rozum ako mám teraz o pár rokov skôr, všetko by bolo inak... 🙏 Prajem ti, aby si sa rozhodla iba v prospech tvojho psychickeho zdravia a manželstva. 🙏

kitycat
2. máj 2022

@5vladka5
Pozri je pekne, ze detom a aj sebe doprajete jedlo, vylety atd. Ale kolko mate realne usetreneho na horsie casy?

Ked odide pracka, chladnicka, ochorie manzel.. Tak ako ste na toto pripraveni? Ak sa rozhodnete riesit vlastne byvanie mate vlastny vklad alebo 7 rokov vrazate do niecoho co nie je a mozno ani nebude cinuz vase alebo tvojho muza..

Mam pocit, ze zijete za nizke naklady a rozhadzujete na seba ovela viac ako si setrite na horsie casy. A teraz ked by si sa chcela osamosttanit tak vlastne nie je za co

sasa1310
2. máj 2022

@5vladka5 no minimálne 2/3 budete platiť z toho domu a to podotýkam v trhovej hodnote. A žiadne zhodnotenie vašej "rekonštrukcie" sa nezhodnocuje. To nebude nikoho zaujímať ani na dedičskom ani na prípadnom súde. Takže koniec koncov ešte sa naplatíte, aby ten dom bol niekedy len váš. Resp. len tvojho muža podotýkam

sadkoni
2. máj 2022

Bohužiaľ stalo sa a teraz vám neostáva nič iného, ako vydržať, pokiaľ sa vám situácia nezlepši a nebudete si môcť dovoliť odísť

evkamotka
2. máj 2022

@5vladka5 lenze ked aj bude na vas prepisany dom, papierovo sa to zmeni ale ostatne zostava. Aj tak to bude svokrovcov (kym nezomru) a budu tam svokrovci

Byty su drahe ale lacnejsie nebudu. A domy su este drahsie. Co je jedina lacnejsia alternativa? Zostat tak ako ste? Len na to si zalozila prispevok, ze aktualny stav ti nevyhovuje