Zákerná švagrina

4. aug 2020

Pekný večer, zienky, mam taky problem, so svagrinnou ako to tak býva, je to manželova sestra, sme si veľmi nesadli. Vytaca ma ale do nepríčetnosti, ked sa mu celý rok neozyva, my sa pohadame, čo sa ona dozvie od ich matky a vtedy zacne manžela aj s jej priateľom vyvolávať na pivo, na futbal, von sadnúť a podobne, mame malé dieťa, a teda príde mi to take naozaj zákerné, ze vie ze sme pohadani a vyvoláva ho vtedy a taha od rodiny. Plus ešte ich matka je na deťoch závislá a ta to berie tak, že sú pohadani, tak nech ide chudak syn von. Lenže mame dieta a dojde mi to ako keby to vôbec ani jedna nerešpektujú, ze je už dospelý a ma rodinu. Co s tým?

catherine1989
5. aug 2020

@kittykat22 tiež mám taký pocit, asi očakávala búrlivé pritakavanie a hromy-blesky na švagrinú, len, akosi, nevydalo 😂😂😂

panelacikova
5. aug 2020

ja sa asi ako jediná nezhodnem v diskusii s ostatnými, pretože teba, autorka, dokonale chápem. podľa toho, čo píšeš, si ostatní asi nevedia predstaviť to, že to nie je iba raz za rok a nevinne. ale že je to cielené, akonáhle sa dozvie o hádke. v tom prípade je to naozaj zákerné. ďalej...tiež som žila vo vzťahu, kde "svokra" je dodnes naviazaná na svoje "deti" - syna a dcéru. jej syna - môjho ex - som opustila prakticky pred 4 rokmi. dodnes nemá nikoho, víkendy trávi s matkou a sestrou, ktorá je síce vydatá, ale za takého ťuťka, ktorý urobí všetko, čo mu ona povie. inak je sympatický človek, aj dobrák. ale taký dobrý, až je sprostý. ale to je o inom. zažívala som počas niekoľkoročného vzťahu trošku iné veci, ale tiež som ich hodnotila ako zákerné. a veľmi. tam robila však najväčšie zlo jeho matka ("svokra"). tiež sme mali malé dieťa a tiež stále kamsi lietal a vyhovoval iným namiesto toho, aby sa staral o rodinu.
neviem však, aký je tvoj muž. ak to lezie na nervy aj jemu, tak sa vy dvaja dohodnite, ako v daných situáciách budete postupovať, odkiaľ pokiaľ dáte sestre hranice a následne pocítiť, že stačilo. ak však muž letí zakaždým, keď dostane "povolávací rozkaz", tak ti poviem narovinu - že mi ťa je ľúto. čím viac budeš dávať "voľnú ruku" a menej pindať, tak tým viac to on bude zneužívať, lebo si bude myslieť, že si aj ty spokojná a že to tak má byť. že je jeho povinnosťou sestre vždy vyhovieť a ty si ticho, čiže ti to vyhovuje. skúšala som totiž aj toto. že som bola absolútne ticho, povedala som OK, choď. vydržala som to tak asi 3 mesiace. kým dovtedy lietal a slúžil matke aj sestre tak raz za 2 týždne (podotknem, že sme neboli z jedného mesta, čiže za nimi dochádzal), tak potom, čo som ostala ticho a "súhlasila", tam lietal 2x do týždňa a ešte bol aj spokojný a vysmiaty. lebo vyhovel matke a sestre. a ja doma celé dni sama s malou. nikdy, nikdy v živote by som už toto nedopustila. doplním, že nešlo o životohrozujúce stavy, alebo žeby sa nevideli rok, to nie. čo sviatok, meniny, narodeniny, neviem čo, vždy sme sa s nimi stretli a posedeli, alebo aj prespali u nich. čiže nešlo tam o to, žeby s nimi nemal žiaden kontakt. práve naopak, denné telefonáty, aj 20-minútové, a o ničom. no skrátka des. nikdy viac by som už toto nechcela zažiť a nikdy viac by som už neakceptovala. vlastne by som sa s takýmto človekom naviazaným na svoju prvotnú rodinu už nikdy nedala dohromady. a nie, nie som sebecká. ale je potreba rozoznávať priority. a u nás boli vždy prioritami jeho matka a sestra.

sense
5. aug 2020

Ved nech ide von a nachystaj mu aj dieta kef ma dieta... a ty si vyraz von s kamoskou a postazuj sa...

To co opisujes nema so zakernostou abdolutbe nic spolocne...

matkaleskova
5. aug 2020

@sense podobne by som sa zachovala, ked on moze ist ked sa pohadate, tak aj ty mozes ist a prist na ine myslienky 😉

marygk
5. aug 2020

Ahoj, švagriná volá brata von vtedy, keď ste pohádaný asi preto, že vtedy sa k nim určite nepridáš. A chce byť s bratom aj sama, alebo bez teba. Keď si nerozumiete so svagrinou, vaše nesypatie budú vzájomne. Pokým mužovi nedáva rozumy a nemanipuluje ho proti tebe. Tak nič zlé natom nevidím. A keď chceš byť prizvaná do partie, zapracujte so svagrinou na vzťahu. A hlavne si svoje manželské nezhody, riešte medzi sebou. Ťahať ďalších ľudí do manželskej výmeny názorov, nemôže robiť dobrotu.

zuzizu2
5. aug 2020

Ako pockaj trocha. Vsak nemozes ho zas len drzat doma. Aj ked mate dieta, vsak potom sa necuduj ze sa stale hadate aj ty aj on by ste si raz za cas mali najst cas pre seba. Svagrine by si to podla mna mala vytmavit, nech sa stara radsej o seba

ivkazba
5. aug 2020

No začnem tým, že píšeš, že máš problém so švagrinou ako to už býva. Nie, nebýva to tak bežne. Ja mám veľmi dobrý vzťah s partnerovým bratom a jeho ženou a tiež s partnerovou svokrou aj mužovými švagrami zo strany jeho ex-ženy (je vdovec, stretávajú sa so svokrou a s ex-manželkynimi bratmi a ich rodinami).
Po druhé, byť rodič neznamená, že človek nemôže ísť von bez detí. Mal by občas ísť tvoj muž a evidentne by si mala ísť občas bez detí s kamoškami von aj ty. Deťmi sa život rodičov nekončí. A že sestra volá svojho brata na pokec, keď si myslí, že má doba problémy... no mne to príde normálne, tiež by som svojim bratom zavolala a vytiahla ich von na kávu, keby mi mama povedala, že doma majú hádky. Je to jeho sestra, to sa o súrodencov deje.
Píšeš tiež, že sa nestretávate cez rok. Skúste to, my sme sa stretávame veľmi často a človeku to robí dobre. Lebo rodina nie si len ty s mužom a vašimi deťmi. Rodina sú aj tí okolo.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
markaterka
5. aug 2020

Ty ešte nevies čo je zákerná švagriná... Toto je nič.

ivanka12311
5. aug 2020

Prečo svoje hádky vešáte svokre na nos? veď čo sa deje za vašimi dverami domu netahajte druhým na nos...ja už dávno nikomu z rodiny nevravím nič ;)

autor
5. aug 2020

@dskjhfdlkdjhl stretnúť ano, ale zaujímavé že sa s nim ma záujem stretat len ked sme povadeni a mi to príde ako keby chcela ešte prilievat do ohňa

autor
5. aug 2020

@janinah ale ved môže, ale mne dojde blbe to, ze vždy ho vola len ked sme povadeni, ked nemáme problém, vtedy ho nezavola, ale ked sme povadeni a je jej jasne, ze to ešte urobi väčšiu hádku tak vtedy ho zavola

autor
5. aug 2020

@sejan práveže sa hádame malo, to mi vadí, že celý rok sa nehadame, ma možnosť si ho zavolať kam chce kedy chce, ale nie ona ten párkrát za rok ho zavolá, len ked sme povadeni, ako by to robila naschval

autor
5. aug 2020

@soldi lenze ja nemôžem ísť nikam, to on povie ze nie, ale on práve vtedy keď máme ešte nejaký konflikt, ona ho vtedy zavolá a este sa pri leje do ohňa

autor
5. aug 2020

@damtiporiti tak nehadame sa veľa, ale teda my dve si vôbec nerozumieme a môže ho zavolať kedykoľvek, ved by som nič nepovedala, ale ona ako zámer ho zavolá vtedy, aby ešte zhoršila situáciu, ona by najradšej, keby, sa rozvedieme

autor
5. aug 2020

@martina1201 ona ho vola na alkohol a taha z neho info, a ešte na mňa kyda kade tade. No cestu k nej asi ťažko, to je cele zle, ona by najradšej bola, keby sa mi rozvedieme, ohovára ma všade, ale to by som neriesila, keďže s nou nie som, ale toto mi dojde ako jedna vec ktorú ona môže ako keby robiť a ťahať ho odo mňa, ze využíva tu situaciu

petkaaa
5. aug 2020

Autorka - a ako švagriná zhorší situáciu tým, že ho zavolá von, keď ste po hádke? Čím konkrétne sa ti zhorší situácia? Môžeš byť rada, že vypadne von, aspoň obaja "vychladnete" a nebudete riešiť veci s horúcou hlavou a emóciami.

autor
5. aug 2020

@hopsadobrandejsa ale ja mu nezakazujem, ja tu riešim hlavne to, ze cely rok ho môže zavolať kam chce, nie je problém, ale ona ho zavolá vždy len v takejto konfliktnej situácii a opiť sa a kyda na mňa a podobne....

autor
5. aug 2020

@petkaaa ale nech ho vola, ja riešim to, ze ho vola len vtedy keď je problém, ohovára ma jemu, zisťuje a schvalne opiť sa a tak.... Inak pre ňu zaujímavý neni, proste ako keby naschval to robi

autor
5. aug 2020

@ahoj0 ano to moze byt, ze vyzera ako najväčší chudáčik....

autor
5. aug 2020

@ahoj0 jasne, ale ked mi ide do náruče sestry, ktorá na mňa nemá jedného pekného slova a najradšej by bola keby sa rozvedieme, tak ma to štve a najmä teda keď vidím, že sa o neho zaujíma len presne v týchto situáciách, ktoré môže využiť na to, aby na mňa nakladala

autor
5. aug 2020

@petkaaa zhorší tým ze mu hovorí, rozved sa s ňou, nebuď s nou, ona je taka a taka...jednoducho využíva tie situácie proti mne, inak pre ňu zaujímavý nie je, len vtedy

petkaaa
5. aug 2020

Tak snáď je tvoj muž dospelý a má vlastný rozum a nenechá si od sestry hovoriť, čo má a čo nemá robiť. Nie je mi úplne jasné, ako je možné, že svokra a švagriná vedia, kedy sa vy pohádate. My sme sa v jednu dobu hádali dosť často a NIKDY to moji rodičia, ani rodičia môjho priateľa nevedeli.

autor
5. aug 2020

@petkaaa nevedia to vždy, ale niekedy sa prekecne jeden z nás alebo to je náš asi vidno

terezka1947
5. aug 2020

Naco mas potrebu bojovat so svagrinou?
Ty si manzelka,ona je sestra.
Tym,ze tvoj priatej,ci uz manzel ma svoju rodinu,jeho povodna nezanikla.
Preco by mala????
Nesuper,neziarli....
Akceptuj a neries.
A snaz sa viac energie a lasky,porozumeniavenovat vasmu.vztahu.

autor
5. aug 2020

@terezka1947 nejde o ziarlenie, skorej mi dojde, ze mi/nám chce škodiť, tým, že ma nema rada, že takéto situácie zneužíva, aby hnevala manžela proti mne

martina1201
5. aug 2020

Autorka a ako často sa s mužom hádate? Koľkokrát do roka ho volá takto von? Manžel vie o vašej vzájomnej antipatii, takže kým si s ním nevysvetliš veci, že ti prekáža, že s ňou chodí na teba kydať a že na neho pôsobí negatívne čo sa týka vášho vzťahu, tak sa zbytočne budeš žalovať na koňovi. Ak manžel ide s ňou von a nechá sa ňou ovplyvňovať keď ste pohadaní, je to zas len o ňom a o tom, že treba robiť veci čo som písala vyššie. Máš možnosti a treba sa viac snažiť budovať vzťah medzi vami manželmi..... A on ako správny manžel by sa mal snažiť nerozdúchavať zlé vzťahy v rodine..... Ale zas kým sa s ním neporozprávaš keď ste vo fáze nehádania sa, nič s tým nevyriešiš.... Proste buď vyhľadajte pomoc odborníkov, alebo sa naučte lepšie komunikovať a nehadat sa, alebo o svojich hádkach nedávajte vedieť rodine.....

terezka1947
5. aug 2020

Vies.....mozno ta rada nema,moze byt. Mozno si ozajnie jej vysnivany ideal pre jej brata,aj to moze byt. Mozno si vy dve povahovo nesedite.
Vsetko byt moze.
Ale ked sa vy dvaja mate radi,casom sa to podda.
Jasne,ze bude stat na strane brata.
A mne je sympos ten tvoj myz,ze za sestrou zajde,ze si ju nenecha vziat.
Aked si nenecha vziat sestry,tak si nenecha vziat ani teba.
Vzchop sa....
Neries blbosti....a pracujte na sbojim.vztahu.
Lebo tam treba zacat...

paigesy
5. aug 2020

@panelacikova aj ja sa pripájam a chápem autorku, ale či sa s tým dá niečo robiť .... vždy musí na to človek prísť sám

modrakon
5. aug 2020

No nič s tým ,musíš si zvyknúť .Just by som sa snažila s ňou mat dobrý vzťah .je to predsa jeho sestra .viem že ti to vadí ale ja neviem či by ti nevadilo skôr keby cudzí volali tvojho manžela na pivo vieš kamaráti.