Zásnuby a žiadna zmena vo vzťahu

denisa12345
29. jan 2016

Ahojte prosim poradte mi s priatelom sme spolu viac ako 4 roky sme zasnubeni,velmi by som chcela svadbu a zalozit si vlastnu rodinu. Viem,ze zasnubenie je dalsi krok vo vztahu ale sme zasnubeni 6 mesiacov a ziadna zmena v nasom vztahu nenastala. Velmi ma to trapi,citim sa byt zufala pretoze zasnubenie v nasom vztahu nic nezmenilo. Prosim poradte mi svojho priatela velmi lubim a zalezi mi na nom ale neviem dokedy mam este cakat.

mima4
30. jan 2016

@stary_ujco
no čo sa zmeni?
hovorime o serioznych ludi.
vaznost vztahu, z dvoch sa stanu jeden, zaviazu (manzelstvom) sa ze do konca zivota to idu spolu tahat a idu sa milovat aj napriek okolnostiam...
kym v priatelste (chodeni), je to stale o spoznavani sa a aj o odideni zo vztahu, ak zistis, ze toto nema perspektivu.
Prave preto ma byt najprv chodenie, potom zasnubenie, potom manzelstvo a v NOM deti....

mamulka211
30. jan 2016

@dionyzka ja som nepovedala, ze manzelstvo je dovod, aby ludom preplo, ludom dnes prepina vseobecne a manzelstvom si len zhorsuju situaciu, sebe aj partnerovi. A nie je pravda, ze vzdy to tak bolo. Este nasi rodicia nevedeli co je to mat pausalne mobil, auto na leasing, hypoteku na dom, nevedeli co su to nebankovky, neboli hazardne hry.

bubelko
30. jan 2016

@mamulka211 ale ja sa pytam na nieco ine... ci si vobec moze vziat nejaku pozicku bez suhlasu manzelky - t.j. napr. zalozit spolocny majetok bez jej suhlasu. lebo vo sui nemoze.
plus - ak si berie pozicku, aj malu, tak udava, ze uz nejaku ma. napr. pri leasingu sa uvadza, ze uz trebar jeden ma, alebo ma este aj hypo... prosto toto ma zaujima, ako sa da zalozit spolocny majetok bez suhlasu spolumajitela? 😕

emilia25
30. jan 2016

Teda plany si asi nerobite ze.mi sme mali všetko naplánované normalne sme sa o plánoch spoločných bavili a teda po zssnubsch kde má muz požiadal o ruku v práci cez zsmrezovsne okno sme pokracovali v plánoch a to doktor a zisťovanie vsetko aj ohladne materskéj a snaženie.ked sme mali msleho na ceste začali hľadať termín.chceli sme máj lásky cas.vsetko nám vyšlo tak ako sme to chceli.ale mi sme sa o tom bavili a rozprávali a to je najdôležitejšíe vo vzťahu rozprávať rozprávať a zas len rozprávať kto co chce ako si to predstavuje urobiť krásny kompromis to je to co mnohé páry zabúdajú.

mamulka211
30. jan 2016

@bubelko 😀 , pocuj, pojde tvoj manzel do Orange a vezme si pusal, taky fajny 50 eurovy, k tomu mobil taky fajny, no a nebude ho splacat, okrem toho pojde aj do O2, aj tam si take vezme, suma sumarov mu o par mesiacov vyuctuju z tychto spolocnosti dlh vo vyske cca 1000 eur aj s pokutami. Pojde tvoj muz do Quatra a vezme si pozicku, bez tvojho vedomia 3500 eur, nikto od neho nebude pytat tvoj suhlas, to mam odskusane, alebo nebude robit, alebo len tak prilezitostne raz tu raz tam, par mesiacov v zahranici, par na brigadu doma...spravi si dlh v zdravotnej poistovni /zazila som u ex, niekolko tisic eur.../, vezme si pozicku od znameho spise zmluvu u notara, staci aj 3000-4000 eur. Ked to potom pospocitava vyjdu mu dlhy na 10000 eur. Ked to pojde na sud a exekuciu, co myslis, kam pojde exekutor? Asi si sa este nestretla so zenami, co po rozvode splacaju dlhy o ktorych nemali sajnu, ze su.

motovidlo
30. jan 2016

@bubelko Konkrétne hypotéku si bez vedomia manželky nemôže vziať. Ostatné pôžičky bohužiaľ áno, to je to "riziko " manželstva.

moni244
30. jan 2016

@mamulka211 tak take zeny potom zatvaraju oci pred realitou, nemaju spolocnu kasu, predstavu, na co ten druhy mina

mawka
30. jan 2016

@mamulka211 to jak keby si opisala mojho exa, uffff. akurat, ze tie cisla v tvojom priklade su ovela nizsie nez je realita 😉

bubelko
30. jan 2016

@mamulka211 pozri, preto sa pytam, lebo tu kde zijem, tak ked si muz chce vziat pozicku - tak musim dat suhlas.
taktiez, ked si berie leasing, vypisuje a dokladuje prijem, ked ho nezdokladuje - leasing nedaju. t
tak isto pri pozickach - overuje sa bonita. ak ju nema - nedostane.
taktiez ak suma poziciek (pri kazdes sa vypisuje, ci uz nejaku ma) presiahne nejaky limit, dalsiu mu nikto neda.
ok - dlhy na socialnej a zdravotnej - to je ine kafe. tam asi toho vela nenarobis, ked ten jeden je "blb".
a mas pravdu, nestretla som sa so zenami, ktore splacaju dlhy muza, o ktorych nevedeli. je nevravim, ze to neexistuje. len som chcela vediet, ako je to mozne, ze niekto moze zalozit spolocny majetok bez suhlasu spolumajitela. tot vsjo. lebo ako pisem - tu to nie je mozne.

mawka
30. jan 2016

@moni244 no, je to aj o spolocnej kase, ale dokaze s tebou niekto vydrbkat aj vtedy, ked spolocnu kasu mas a on si zije dalsi zivot na tajnaka, uplne psycho. ludia su schopni kadecoho, ti poviem. neverila by som, keby som nezazila. lebo aj posta sa da presmerovat na inu adresu - korespondencnu. a zial, ked zacnu chodit zasielky zo sudu, uz je takmer neskoro. alebo uplne cele zle, ked si cely den v robote a hovado si hlada pracu akoze online a prebera postu, ty sa ani nedozvies, co do tej posty doslo. on to zataji, zlikviduje a zrazu ta hlada nejaky exekutor u rodicov lebo tvoj drahy nereaguje na vyzvy, bla bla a prejde par dni a uz ta atakuje drazobna spolocnost. neverila by si... to treba zazit.

bubelko
30. jan 2016

@motovidlo dakujem, uz mi to vysvetlila mamulka.

mawka
30. jan 2016

@bubelko nie, hypo nedaju bez suhlasu, ale pozicky ano. aj take, kde nemusis zakladat nic a kde sa nevyzaduje suhlas manzelky, sumy obrovske aj bez rucitela a totalna vrazda su nebankovky. potom prides do stadia, ze si rada, ze si sa ho zbavila, ze zijes, dychas, byvas a radsej nakrmis deti a zaplatis strechu nad hlavou nez nejake odvody, lebo v tom momente potrebujes s detmi prezit. a tak ti vznikne dalsi dlh. su to tazke situacie a trva roky rokuce, kym sa clovek z nich vyhrabe. niekto ma stastie na rodinu, na noveho partnera, ze pomozu, niektore sa s tym boria same, niektore koncia v azylakoch a niektore to nezvladaju, zacnu robit kurvy, piju, fetuju. co dokaze spravit chlap so zivotom zeny... ale byva to aj naopak, samozrejme.

myjusiatko
30. jan 2016

@mamulka211 ty si taka negatívna, že až. To by človek nesmel urobiť nič, keby všetko videl tragicky.

minibabygirls
30. jan 2016

podla mna sa mu z nezmeni ani svadbou ci u niekoho sa zmenil

bubelko
30. jan 2016

@mawka hm, ok. aj banka ti da pozicku bez toho, aby si overila, ci si v stave splacat? asi nie...ci? a nebakovky - skoda hovorit. ten kto ide tam, je blazon alebo nema v hlave vsetkych 5 dohromady.
ale myslim, ze sme totalne mimo temu... 😕 takze to necham tak.
jedine na zaver - myslim, ze na skolach by sa mala zrusit AJ od 1.triedy, a miesto toho by sa deti mali od zaciatku ucit, ako hospodarit, zaobchadzat s peniazmi a ako sa nedostat do dlhov... 😖

mima4
30. jan 2016

@mamulka211
poviem ti tak, aj pre to, co vymenuvas, treba velmi zvazovat, s kym clovek vstupuje do manzelstva a mat zodpovedny pristup k zivotu, k svojim rozhodnutiam.... a nie vydavat sa za kazdu cenu
No dnes si to mnohe zeny poplietli, narobia si deti s frajermi, ony ich nazyvaju ze "partner" 😀 😀 😀 to obycajne skonci krachom uz vo vztahu "na divoko", alebo ked sa vezmu, tak vtedy sa to prejavi naplno, ze vlastne je to hajzlik...
Pre stabilny manzelsky vztah treba hladat vyrovnaneho chlapa s tymi spravnymi hodnotami, ale to mnohe zeny nechcu vidiet... a snahou byt vydata vezmu si uz hocikoho..

mima4
30. jan 2016

@mamulka211

inak jedna PODSTATNA vec:

100 % zaruku nemas v nicom a nikom, dokonca ani v sebe... jedina 100 % zaruka je Boh a Jeho vztah k cloveku.

jana_eyre
30. jan 2016

@bubelko presne toto s tou vyucbou hospodarenia, to tvrdim uz dlho.. Povinny predmet na zakladnej, strednej..

mawka
30. jan 2016

@bubelko teraz uz tazko da banka, ale este par rokov doazdu nefungovali registre a hovorim o zenach, ktore toto riesia uz asi nejaky ten rok. po zavedeni registrov sa rozmohli nebankovky, to je jasnacka.
so vzdelavanim deti, co sa tyka financnej gramotnosti absolutne suhlasim.

a k teme, chlap, ktory sa chce zenit a poziada uprimne o ruku, tak je schopny sa dohodnut aj na nejakom termine. zasnubovat sa len preto, ze to je cool alebo neviem co, to nikam nevedie.

mawka
30. jan 2016

@mima4 az po toho boha s tebou suhlasim 😀
a je fakt, ze ked nevyjde jedno, moze vyjst druhe, ale zakuklit sa do negativizmu tiez nikam nevedie, skkor to otravuje.

eludka
30. jan 2016

sa mi zdas na snubencovi citovo zavisla a asi ho nevidis triezvo, hovoris , ze ho velmi lubis? Lubi velmi aj on Teba, podla toho, co pises ani nie..., muz co sa chce mat rodinu, sa chova inak. Muzov nezaujimaju zeny, ktore ich miluju privelmi alebo primalo ..., rozid sa s nim, zides z kratsej cesty

mima4
30. jan 2016

@mawka no keby clovek mal mysliet vo vsetkom na vsetky rizika, tak by z domu nevychadzal 😀
ale na druhej strane, je mozne rizika znizovat..mozno nie uplne eliminovat, ale aspon znizovat..predchadzat potencialnym problemom...

no mnohe zeny a to je prirodzene, tuzia po laske muza, tuzia mat deticky....a preto nehcu neraz vidiet mnohe rizika... a idu do neperspektivnych vztahoch..kde sa len trapia.

Ty si starsia asi ako ja 😀 ale spytam sa aj teba...minule sme sa o tom bavili s kamoskou a povedala mi, ze zena ked je uz v urcitom veku napr. 35 rokov a tikaju jej bio hodiny..tak uz ma dieta aj s hajzlom..lebo to bere ako poslednu moznost mat dieta. Je to tak?
Mne to pride velmi egoisticke...

jana_eyre
30. jan 2016

@eludka fiha, na zaklade par riadkov, kde akurat tak vidno, ze im viazne komunikacia radit rozchod a tvrdit ze ju nelubi, to je dost odvazne, nie?

Nie kazdy chlap je romantik, ktory poziada o ruku a potom uz nehovori o nicom inom len o tom, kedy pride "ich velky den"..

Moj ma poziadal o ruku tak, ze keby som vam to tu popisala, tak mi urcite 20 zien povie ze ma nelubi, aj o svadbe som rozhodovala ja.. Ale mojho muza poznam iba ja, viem aky je a ze ma lubi, len proste v niektorych veciach ho musim tahat ja.. Ja by som ho ineho ani nechcela..

natalym
30. jan 2016

@denisa12345 Keď sa zasnubuje, tak už väčšinou sa dohodne aj dátum, resp. termín svadby, nie?

mawka
30. jan 2016

@mima4 neviem, aj som mala prve dieta v 23 🙂 a nelutujem. teraz mam 35+ a citim, ze biologicke hodiny mi uz netikaju v tomto smere. ale co si vsimam v okoli, vela znamych tolke roky preberalo, az si nakoniec len kvoli dietatu nevybrali zrovna najlepsie /slo to velmi rychlo a teraz uz banuju toho vyberu, teda s detmi su spokojne, s partnerom nie/.

mawka
30. jan 2016

@natalym ved toto. ono je jedno ci do roka, dvoch, troch, ale vtedy si ludia asi orientacne povedia, ze laska, tak od dnes do dvoch rokov, co ty na to? alebo do pol roka, do troch. ale proste nejaky ten ciel - sobas, termin a potom ho rozvijat. same zasnuby len preto, aby boli lebo sa to hodi, ocakava su o nicom. mne sa zasnuby tiez odjakziva spajali s terminom svadby.

natalym
30. jan 2016

@mawka My sme na zásnuby išli rovno na faru dohodnúť dátum. To môj muž, že poďme teraz keď sme už tu. A za dva mesiace sme mali svadbu. Ja som len oči otvárala, že ako rýchlo. Keď sa chce všetko sa dá.
Asi sa bál, že si to rozmyslím. On to vedel. 😀

jeannna
30. jan 2016

@mawka v obdobi po 30+ si zeny vo vseobecnosti pobabru zivot, kedy tuzba po dietati prevazi nad zdravou uvahou, ci toto je partner, s ktorym chcem zit a casto prizmuria ocko nad niektorymi jeho vlastnostami, resp. nezvazia, ci dokazu tvorit par a zachovat funkcnost rodiny.

tana85
30. jan 2016

@denisa12345 to sa pytaj snubenca, nie nas 😉 muzi vseobecne sa do svadby nehrnu. my sme sa po 3,5 roku tiez zasnubili, potom si urobili potomka a svadbu planujem teraz niekedy este pred porodom. vacsina kamaratiek z okolia, co sa zasnubili, sa brali tak az po roku-dvoch...aka je tvoja predstava zmeny, ktora by mala po zasnubach nasledovat? a aka je predstava tvojho partnera? mozno on to vidi inak, na dlhsie a svadba do roka a do dna je prilis skoro. ono, svadba prip. dieta ma byt slobodne rozhodnutie oboch. ak by to robil len preto, ze ho do toho nutis, bola by si spokojna? ak vam to spolu klape, tak tomu daj cas a aj na svadbu a rodinu pride

sue
30. jan 2016

@mima4 je to 100% pravda...baby po 30ke ak sú samé, tak si naozaj "nechajú urobiť" bábo aj kreténom....

@mamulka211 hazardné hry boli odvždy...