Zaujíma ma váš názor tehuľky - mamičky

kikaham
14. jún 2021

Ahoj ja mam takú otázku či vam príde v pohode táto situácia.. Lebo viem ze som tehotná a snažím sa nereagovať moc precitlivene ale niekedy to nejde.
Mam 20 dní do pôrodu a okrem toho ze som stále sama lebo priateľ sa mi vôbec nevenuje lebo ma veľa prace a tak tak aj všetko robím sama.. Už to väčšinou nezvládam všetko musím predychavat. Strašne ma boli chrbát a tak... Véd to poznáte. Viem ze môj priateľ nieje na domáce práce a snažím sa to rešpektovať no občas sa dejú situacie ako napríklad ta dnes ktoré podľa mňa niesu v pohode.
Včera som varila večeru a ostalo kopec riadov. Povedala som si ze to nechám na ráno lebo už naozaj nevládzem... Ráno som sa zobudila na to ako priateľ robí raňajky keď ma zbadal ostal prekvapený tvrdil do poslednej chvíle že robí aj mne pritom už bol skoro u konca a porcia bola iba pre jedného ale to je jedno... Zarazilo ma ze napriek tomu ze zo včera bola špinavá panvica hrniec aj všetko miesto toho aby ich aspoň oplachol tak si zobral nové čisté.. Čiže mi pridal riady absolútne si po sebe neutrel ani jednu omrvinku maslo všade po linke a odišiel do izby jest... Keď som sa ho pýtala ci by nenalozil aspoň myčku že ma boli chrbát lebo však na umývanie ručne je toho fakt veľa povedal sarkastickeze,, no jasne,, a otočil sa co mi prišlo naozaj škaredé od neho... A v tom sa to už začalo vo mne tlakovat celá tá situacia a to ako sa chová že ja som jeho slúžka a keď mu poviem ze nevládzem toľko upratovať mohol by mi pomôcť alebo ASPOŇ NEPRIDAVAT tak povie ze on pracuje a ja som doma od toho aby som upratovala on to robiť nebude a keď mi je zle mam to robiť pomaly..
Tak sa pýtam ženy mate aj vy takých mužov? Chovajú sa k vám tiež takto keď majú veľa prace? Alebo to moja tehotenská hlava príliš prežíva? Lebo čakala by som ze sa aspoň zamysli že som tehotná nevládzem tak nevytiahnem novú panvicu nepridá jej, utriem si po sebe tie omrvinky nemám to všetko úplne v pi**

dankanka
14. jún 2021

@kikaham tak.. Ak si na materskej, tak zarabas.. Ci nie? Myspim ze coskoro prude vytriezvenie pre vás oboch. Dieťa, najmä to prvé, je väčšinou skúškou pre vzťah. Obaja máte iné očakávania. A ty sa tolko nesetri, snaz sa hybat a cvic, nelutuj sa, to najtazsie je pred vami. Budes musieť zvládať domácnosť, novorodenca a este aj svoje vlastné hormonálne vykyvy. Hlavne kľud, vsetko na etapy, pomaly kľudne. Ale nie, nie len on zarába, ak Ti chodí materská. A ak aj nezarabas, tak nemôžeš, čakáš Vaše dieťa. Nie Tvoje. To mu kľudne povedz. Lebo hento je maximalne arogantná odpoveď..

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evelin2daniels
14. jún 2021

@kikaham nechápem ako ti mohli niektoré napísať, že prehaňaš. Práveže tvoj priateľ sa zachoval ako blbec, mala by si si s ním tieto situácie vyjasniť ešte kým sa dieťa narodí, lebo to ešte len bude masaker. Obom sa vám zmení život. Prídeš z pôrodnice, budeš potrebovať pomoc ešte oveľa viac. A keď budeš chodiť aj ty opäť do práce tak kto bude upratovať? 🤔 Keďže ako ti povedal, ty si doma od toho aby si upratovala. Či potom budeš asi aj pracovať aj upratovať....u nás to funguje tak, že manžel príde z práce a ak sa mu nechce ísť s malým von, tak mu poviem čo treba doma spraviť a idem ja teda von. Jednoducho niečo porobiť musí, či už povysávať a umyť zem, povešať prádlo a tak. Okná umýva napríklad iba on. Sám to tak chcel. Samozrejme nehrnie sa do všetkého s úsmevom ale spraví 😁 tiež som tehotná a neviem si to predstaviť, že by sa nezapájal.

elisebah91
16. jún 2021

@kikaham akoze coo? Aj ja som tehu na zaciatku, ale ked som ho poprosila aby mi vyniesol ten orajbany koberec tak to urobil. To co mas doma za exzemplar, ze abi mycku nenalozi, este odvrkne...co ma 20rokov chalan? Kokos, sadni si teraz s nim a hod riadnu rec,kludne daj aj na papier, aby si sa mala cim hajit ked na to zabudne...dake body. Pride dieta, nie len tvoje ale aj jeho...tak nech sa cini chalan, lebo ty zdochnes, starat sa o mimi a o neho...a prve je masaker, ak nemas uplne ukazkovo kludne dieta. Akoze my cakame tretie, uz tam nejaka rutina je, ale aj tak to bude o drzku, viac na mne...i toto bude viac na tebe, ale kes povies, necitim sa, umy, poprac prosim...tak nech to urobi..ci co si panko mysli. Ze bude sunky valat a ty sa zblaznis? Ok, zaraba super ale ty mas tiez svoju pracu s babom...

evaachesa
16. jún 2021

NIE, nemám takého debila muža.
NIE, môj muž sa ku mne nikdy nesprával hnusne.
NIE, neprežívaš to tak kvôli hormónom, máš jednoducho chlapa IDIOTA.
Ženy, kde pre pána chodíte na takých imbecilov? Ja tomu ozaj nerozumiem 😵🤦

leniel
16. jún 2021

@kikaham nečítala som, čo písali baby...ale po pôrode to budeš mať ešte oveľa, oveľa ťažsie. Argument, že manžel pracuje a ja som doma na Dovolenke počúvam už 2,5 roka... a to zase by som krivdila, keby som povedala, že mi nepomáha.

ktochytavzite
17. jún 2021

to su take drobnosti,len pockaj ked sa ti narodi dieta a nebudete spat cele noci;)))))A cez den nebudes riesit poriadok a riady ale dieta.A potom by sa ti skor zislo pomoci,nie teraz pri hrncoch,ved to nalozos aj sama do umyvacky,nie?

ktochytavzite
17. jún 2021

@evaachesa imbecilov? to snor neschione zeny du dnes alebo zeby spohodlnene?;)

elisebah91
18. jún 2021

@ktochytavzite ale tu ide asi o princip, jasne ze potom to bude horsie...ale riesi tuto situaciu...akoze,ano spohodlneli sme..vsetky zeny priznajme si...ja nemam taku zahradu nasadenu ako moja mama a starka, nechovam bykov, nedriem so senom a inymi vecami, nemam vela deti(2 + ..)...sme samoststnejsie aj financne....ale tu ide o princip...akoze sa mi vysmeje do ksichtu? Ano su dni a su dni...ale to vzdy treba len riesit...

ktochytavzite
18. jún 2021

@elisebah91 princip ano ale t iz by som nerobila z jomara somara,ono sa to ukaze pri tom dietayi aky bude napomocny.
A na druhej strane,ak nosi domov peniqze ,ze zabezpeci,tiez ma pravo na odpocinok doma,zasa ona ako tehotna,nvm vi ine okrem dimacnosti ma na starosti.Chapes asi ani ine deti,nestavaju dom,no nerobila by som z toho dramu a ved hrnce jej neuteciu,co take by sa dtaki kebyze ich tam necha aj dva dni???