Závidím ex-milenke

25. jún 2020

Potrebujem sa vyrozpravat a asi sa ubezpecit, ze je to normalne. Moj partner ma pred 2 rokmi podviedol, trvalo to vyse polroka s jeho kolegynou, skor som nevedela rozdychat s ktorou (napocuvala som sa toho dost a dlho som ho podporovala kvoli problemom, kt. jej intrigami sposobovala v praci). Necakala som od nej toho vela, ale aspon ospravedlnenie a mam na nu tazke srdce doteraz, pretoze k tomu partnerovi a spolocnym priatelom zacala opisovat aka som histerka, ze som jej znicila vztah( jej partner sa dozvedel pravdu, zial v zachvate hnevu odo mna ). K partnerovi som sa po dlhsom case vratila, po spolocnych terapiach a vztah sa dostava ako tak do normalu.Ani po 2 rokoch to uz ale nie je take ako predtym, mam akosi pocit, ze nedokazem uz v ziadnom vztahu najst doveru (ci partnersku alebo priatelsku). Ale k veci, hrozne tuzim po rodine, mam uz po 30ke a zial nedari sa.Asi zo zvedavosti alebo skor zo zasti, kt. k nej stale prechovavam som dufala, ze jej to karma oplati a v zivote sa jej velmi nedari. No jej sa nadpomery dari a k tomu porodila dievcatko, po kt. strasne tuzim. Neviem ako prekonat hnev voci nej, viem, ze v tom boli dvaja, ale partner prevzal zodpovednost, za to co sa udialo, ale ona v sebe nemala ani tolko chochmesu aby sa ospravedlnila a ublizovala mi recami dalej, ze som jej znicila zivot (o tom by sa dalo polemizovat) a som psychicky narusena. Je normalne, ze tu zenu nenavidim a zavidim jej, ze napriek tomu, ako mi narusila vztah a sebavedomie (ano aj priatel) jej to zivot nijako nevratil, , zije si spokojne dalej a k tomu jej bolo dopriate aj mnou vytuzene dievcatko?

sissy27
25. jún 2020

Milá autorka, ja som neveru zažila. Môj ex ma podvádzal kade chodil, jeden z dôvodov prečo je ex. Asi by si aj ty potrebovala aby to nebola len jedna kolegyňa, nad ktorou budeš plytvať svojou energiou, ale až sa ich nazbiera viac, tak potom ti možno docvakne, že nie je chyba v nej ale iba v ňom. A trochu v tebe, lebo odmietaš vidieť realitu.
Keď si tu bude jej muž vylievať srdce, že existuje na svete nejaký zmrd, ktorý mu práši ženu a neberie ohľad naňho ako na jej partnera, tak dostane rovnaké odpovede ako teraz ty - že nemá riešiť milenca, ale svoju ženu.
Keď sa zbavíš jej tak to neznamená, že on ti už nikdy neverný nebude. Jediný spôsob ako dosiahnuť to, že ti on už nikdy neublíži, je ukončiť to s ním a nie robiť si s ním dieťa. To ešte len bude, keď ty budeš nemotorná s bruchom, potom unavená a ubolená po pôrode, potom nebudeš vedieť kde ti hlava stojí - a znovu sa mu chudáčikovi bezmocnému zúfalému pripletie do cesty iná kolegyňa, susedka, poštárka, náhodná okoloidúca, kolegova žena, kamošova sestra...

0kristina0
25. jún 2020

Autorka, to ze sa Vam nedari splodit dieta neberies ako znamenie, ze s nim dieta mat nemas?

danielahamar
25. jún 2020

@kittykat22 možno to co opisujes, tie dva prípady sú presný opak toho, čo si myslíš, ti co majú 8+1su možno nešťastnejsi ako ti, co obetujú svoj život, za svoje deti, aspoň na chvilku🌷

simca06022011
25. jún 2020

Podľa mňa by si sa mala posunúť ďalej. Minulosť je minulosť. Bud zabudneš a nebudeš riešiť, alebo treba toho chlapa opustiť. Budeš tu neveru mat na očiach ešte dlho... Aj keby sa vám babo podarilo, aj tak ta to neprejde a budeš riešiť bývalú milenku... (ja som to na začiatku vzťahu tiež riešila, takže viem o tom niečo... Pri každej príležitosti to bolo na stole a viac menej aj teraz 😂) . A inak, aj ja by som ta nazvala histerkou, keby si v hneve hádzala vecami, rozbila mi vzťah atď.... Je dost možné, že ona to povedala/alebo povie v rámci reči, prečo sa s partnerom pohádali 😉 jasne,kazdy to prežívame inak... Ale ty ešte ocakavas od nej ospravedlnenie? Tak to asi nie. To ani nečakaj... Jediný kto sa ti ma ospravedlniť je tvoj partner a on mal zrušiť všetky kontakty s nou. Ale ja na tvojom mieste, z toho vzťahu idem kade ľahšie, ak nedokážeš za minulosťou urobiť hrubu čiaru, partnerovi dôverovať znovu a ju prestať sledovať, spomínať, a vôbec na ňu myslieť.. .. Mozno to, ze sa ti nedarí to vytúžené baby je iba znamenie...

ninapat
25. jún 2020

Mala by si uzavriet kapitolu, odpustit a ist dalej. Nie kvoli nej, jemu, ale najma kvoli sebe aby si dokazala posunut sa dalej a byt stastna.

evaevkaeva
25. jún 2020

@katkati a prave na to sluzi zmema pristupu, o ktorom hovori baba i v tom clanku..resp. celkobo vo svojich roznych vlankoch venujucim sa i ubolenym dusiam....

kittykat22
25. jún 2020

@danielahamar nemyslis vazne, ze ludia ktori sa staraju o chore/umierajuce vlastne deti su stastnejsi ako ti ktori maju deti zdrave. To si sa asi nikdy o take deti nestarala a nevidela si, co to vsetko obnasa, ze pises take hluposti 🙄 Tieto vznesene kecy mam najradsej.

elizuella
25. jún 2020

@katkati podla mna to ponizenie manzelky milenkou je vedlajsi efekt. Ju hlavne ponizil jej manzel. Milenka ponizuje samu seba, ked neveri, ze si zasluzi realny vztah so slobodnym muzom. Radsej berie ne-vztah, byt ta druha, ako vztah so statocnym chlapom, co ju ma rad a vazi si ju. Nie je to lahkost bytia byt milenkou, je to sebaklam, nedovera, ze ich niekto moze mat naozaj rad.

terezka1947
25. jún 2020

@elizuella ano....sebaklam,ale niektore si skratka uzivaju pritomny moment. Skor,ci neskor im.to dojde....no,neriesia....teraz.
Ale...tiez si myslim,ze ponizenie AKO manzelky boli asi najviac.
Lebo manzelstvo by malo byt o hlbokej dovere....a ked sa take nieco stane,taaak...to chce silnu zenu,aby to predychala,resp.opatovne doverovala tak silno ako predtym.
Priznavam,ja by som to nedokazala. Nie odpustit,ale opat doverovat.

danielahamar
25. jún 2020

@kittykat22 bolo mi jasné, že to niekto takto otočí, pointa bola inde, prečo si všetci myslia, že bohatí na majetok sú šťastnejsi ako ti, co nič nemajú, okrem svojej rodiny, deti?

caroline_
25. jún 2020

@kittykat22 karma sa nevzťahujej len na tieto životy ale aj minulé, takže teraz sa síce môžu mať dobre ale v tom ďalšom živote sa môžu práve oni narodiť ako tie dvojičky...

mondolina
25. jún 2020

@0kristina0
Toto by som ako znamenie nebrala...nebolo by toľko nechcených tehotenstiev.

marca12
25. jún 2020

Je najvyssi cas odpustit. Ano ublizila ti,nema chrbtovu kost,ohovara ta a siri klamstva. Ale zmenis to? Nie. Jedine,co vies zmenit je tvoj zivot. Dopraj jej. Ved to musi byt velmi nestastna zena,ked sa ulakomi na muza inej a navyse ked sa znizi k roznasaniu klamstiev a ohovaraniu. Stastni ludia nesiria reci,takze ju polutuj,aka je to chudera. Tebe sa moze zdat,ze ma tvoj vysnivany zivot,ale mozno nie je stastna. Zabudni,co bolo. Sustred sa na buducnost. O co si ty lepsim clovekom ako ona,ked dokazes nenavidiet,zavidiet a nepriamo mozno aj priat zle. Co davas,to dostanes. Ak prajes zlo,zlo sa ti odmeni. Ak budes priat dobro,aj tebe sa zacne darit. Nic v zivote nie je spravodlive. Zivot si musime uzivat a nehladiet na okolnosti. Dristam typu,zivot je taky ako si ho spravime ani ja neverim. Castokrat zijeme podla predstav,len okolnosti nam nepraju a musime sa pasovat so vselicim. Prajem ti,aby si nasla pokoj,zabudla na minulost a bola si stastna. Co sa ma stat,sa stane a nezmenis to. Je na tebe,ci prezijes cas trapenim sa a zozieranim alebo budes stastna. Tak ci tak pride,co ta caka.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daganov
25. jún 2020

@danielahamar a prečo by nemohli byť šťastnejší tí, čo sú bohatí? To len ľudia, ktorí sú vo finančných problémoch sa utešujú tým, že majú všetko, aj keď nemajú z čoho zaplatiť budúci mesiac nájom, Aj smútok za rozpadnutým manželstvom je ľahší, ak si niekto ide hlavu prevetrať na dovolenku k moru, ako v garsónke s pár kúskami starého nábytku. Nie sú pre mňa peniaze všetkým, to ani náhodou, ale zase si tu nebudeme písať ružové slová. A slovné spojenie obetovať sa ma dostáva do vývrtky. Možno veriaci to považujú sa splnený sen, ale ja ťažké situácie v živote beriem tak, že prišli, treba ich riešiť, ale že by som vtedy bola v eufórii od šťastia, to asi ťažko, najmä ak ide o choré deti.

macekovam
25. jún 2020

ona ti nenarusila vztah.. podla mna 3. osoba vo vztahu je chybou tvojho partnera... kazdy den nam moze priniest do cesty niekoho ako je ona.. ale je na nas kam ho pustime a ako nastavime hranice.. on hranice posunul niekam kam by si ich ty neposunula.. ale rozhodol sa slobodne.. bez natlaku.. hodil vsetko prec... bohuzial taka je pravda.. vas vztah je o vas dvoch.. a z vas dvoch urobil chybu on... niekto moze tvrdit ze na vine ste obaja.. ale co mu branilo komunikovat s tebou ked ste mali problem... zasluzi si ,,pohlavok,,

sashabb
25. jún 2020

@asia83 🙏 konečne to niekto napísal. Ja nechápem toto oháňanie sa karmou. Nejaký debil to vymyslel, pritom ani nevie o čom rozpráva.
Je to presne tak ako si to napísala, a ludia ak už niečo dávajú do éteru, by si mali o tom čo to naštudovať. 🤐

ckocka
25. jún 2020

@sashabb Stoicky očakávať ďalšie životy my západniari moc nevieme.

kassandra25
25. jún 2020

Ty si nerob dieta s nespravnym. Ked si budes robit dieta so spravnym chlapom, to dieta pride.

autor
26. jún 2020

Slubila som si, ze dalsie prispevky uz citat nebudem, ale ako by povedal jeden nas politic. basnik, chvalabohu, ze zial bohu som si ich precitala....Ja viem, ze niektore si svoje slova neuvedomili, ale ked niekto naznacuje, ze nemam hrdost, ze na mojom mieste by zvracala kazdy vecer, ze som hrozny clovek a karma mi nieco vracia, pretoze som bola zlym clovekom predtym alebo mam zle myslienky teraz a vlastne, milenka za nic nemoze a tym, ze ma niekedy pichne pri srdci, tak si to vlastne zasluzim + citujem "Ked uz ideme do tej spirituality - myslis ze nejaky maly anjelik co hore lieta a hlada zenu, ktorej by sa chcel narodit si vyberie prave teba?"Naozaj by vas to neranilo a nie je to nic zle?

Dotklo sa ma, ze ste moje slova pretocili do extremu, ze niekomu prajem smrt. Nie, neprajem a nebola by som spokojna, nezavidela by som jej ani zivot s bohatym futbalistom , ani auta, ani domy, ani nic materialne, ale tu lahkost bytia, ako tu niekto spominal a vystihol presne moj pocit. Lahkost cloveka, kt. sa objavi v cudzhom zivote, prevrati ho hore nohami, neprevezme ziadnu zodpovednost ,ublizuje dalej a ide si s lahkostou v zivote dalej, akoby sa nic nestalo.

Chcem podakovat za komenty, aj tie co ma ranili mi pomohli, pochopila som, ze naozaj od nikoho nemozem cakat prebranie zodpovednosti za jeho ciny, lebo je to asi bezne, ze niekomu ublizite nepriamo a ospravedlni si to, ze ved za zivot a city ineho je zodpovedny len a len jeho partner....asi som potrebovala pocut aj tuto stranu a darovalo mi to v zvratenej forme akysi pokoj. Jednoducho potrebujem odpustit inym, aj sebe, a pohnut sa dalej.

K dietatu, omiela sa to tu stale a dookola, ale napadlo napr. tu, kt. napisala koment o anjelikovi, ze tento problem tu uz bol pred podvadzanim a ze mam zdravotne dovody, preco sa nedari? mam objektivne dovody, kedy to proste nejde, skusala som liecbu, nezabrala (predtym) a mam pocit, ze vlastne dieta nepride, ani s momentalnym partnerom a zial prognoza je, ze ani s inym (mali sme dlhu pauzu a mala aj ineho partnera). Asi preto ta zavist, ze v svojom zivote som nic nedostala zadarmo a niekomu to ide lahko, bez zodpovednosti, bez hanby, bez prace a tej hrdosti, kt. tu bola tolko spominana.

Snazim sa zit najlepsie ako viem, nikdy som nikomu nepriala nic zle, aj ked to mozno vyznelo inak, jednoducho, v tazkych chvilach clovek caka, ze aspon nejake ciny budu mat nasledky , ale to neznamena, ze teraz chodim ako kopka nestastia po svete, kazdemu zavidim, chcem ublizit, hnevam sa na cely svet a prajem kazdemu to najhorsie. Som clovek, robim chyby, nie som na vsetko v zivote hrda, asi ako kazdy, ale idealy, kt. som mala o ludoch vyprchavaju a nevidim v nich len to dobre, ako predtym a hlavne nevidim zivot cierno biely.

PS: viem, co znamena karma, mam to nastudovane, ale v tomto pripade to bolo pouzite len obrazne, nie doslovne, skor som dufala, asi v ludske vycitky svedomia a slusnost, ale asi zbytocne.

kittykat22
26. jún 2020

Ja ti zazelam len vela stastia. Akonahle nemozes mat bejby a zena, ktora ti spravila zo zivota peklo to dieta ma - a este dievcatko ... tak to je velka spatna. Lenze ako si napisala, treba riesit seba. Pretoze tam je jedina cesta lepsich zajtrajskov ❤️

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizuella
26. jún 2020

Pocuj, si super. To, ze mas pocit, ze sa dari ludom, co robia zle... Nevidis do ich zivotov. Netusis, co ich zerie. Neni chyza bez kriza. Ani netusis, co za peklo moze byt inde. Stokrat horsie. Neviem, ci ta toto este viac nahnevas, ale mne sa to uz parkrat potvrdilo... zavist je dobra na to, aby ta motivovala ku zmene, k dosiahnutiu podobneho ciela.

autor
26. jún 2020

@elizuella nebol to hnev, ale obrana na zranujuce slova, kt. sa mnozili...zavist som nikdy nebrala pozitivne, ale na tvojich slovach urcite nieco je

elizuella
26. jún 2020

Prepac nam za tie zranujuce slova. Clovek musi byt podla mna bud velmi mudry, skuseny zivotom, alebo skoleny na to, aby jeho odpovede nebodali do srdca. Zavist je emocia ako kazda ina, ani negativna ani pozitivna. Tiez je dolezita.

zooeynka
26. jún 2020

@elizuella preco si myslis ze zavist nie je negativna emocia? Je velmi negativna, vies si to odsledovat sama na sebe ak ju v sebe zivis. Dokaze uplne zlikvidovat cloveka.

anita6666
26. jún 2020

Autorka,ako ťa čítam,stále viac a viac mám pocit,že ti tento vzťah, takto rozbitý a pozliepany nerobí dobre. Ja viem,že sa toho muža nechceš zrejme vzdat,lebo máš na to nejake svoje dôvody,ale ver,že keby si to urobila,alebo keby prišiel nejaký nečakaný moment, ktorý o tom rozhodne, tak povediac bez mučenia,časom by si videla veci a realitu v iných farbách a verím tomu,že by sa ti neskutočne uľavilo. Viem o čom hovorím, preto som o tom presvedčená. A ešte jedna vec. Ty nemozes čakať od druhého nič! Vôbec nič! Žiadne ospravedlnenie,žiadne kajanie sa. Druhých ľudí neovplyvnis,ale ovplyvniť môžeš iba seba,svoj pohľad na život a ver,že keď prijmes veci tak,ako sa dejú, keď prestanes riešiť iných (v dobrom či zlom),až potom nájdeš svoj vnútorný kľud a pokoj. Keď budeš sebecka (v dobrom slova zmysle) a začneš žiť tak,ako sa tebe páči,nikomu inému. Ale tento chlap ťa ťahá dole a myslím,že sa pri ňom svojho vnútorného pokoja nedockas,čo je veľká škoda, lebo podľa mňa si dobrá duša,len nemáš šťastie na dobrých ľudí a veľmi tomu podliehas. Si malo sebecka a to nie je dobré.

elizuella
26. jún 2020

@zooeynka no ono to je tak, ze ziadna emocia nie je negativna. Ked pre nejaky dovod si nutena kvoli prezitiu nejaku emociu potlacit a neprezijes si ju, tak v podstate musis potlacit vsetky svoje emocie. To je zaklad pre vznik depresie. Depresia = potlacenie emocii. Kedze tvoje prezivanie je potlacene, tak niekedy nekontrolovane vsetky mozne emocie vybuchnu a prejavia sa napr agresiou... Kazdy zavidi sem tam, ale je dobre tu energiu zo zavisti vyuzit pre svoj osobny rast, napr vzdelat sa, hocico...

zooeynka
26. jún 2020

@elizuella urcite kazdy nezavidi. Ludia ktori maju v hlave upratane nepocituju zavist. Dopraju aj druhym. A nie je pravda ze ziadna emocia nie je negativna. Napr.taku nenavist tiez neberies ako negativnu emociu?

veroonikadan
27. jún 2020

@zooeynka suhlasim, vela je o tom ako je clovek na tom psychicky, ci ma jasno v hlave 😉