Závislosť manžela na mobile - čo s tým tobiť?

uradnikova
2. mar 2020

Ahojte. Chcela by som sa s vami poradit, ci nemate doma podobny problem ako ja a co sa s tym da spravit. Manzel je totiz zavisly na mobile. Cas co je doma non stop stravi na mobile. Ked ho nahodou stretnem vonku, pozera do mobilu. Ide niekam s detmi a tiez len mobil. Cita, pozera videa, hra hry, pise s priatelmi. Ziadna komunikacia s nami. Uz roky toto pretrvava a prestavam to zvladat. Som na materskej. Stale nejake povinnosti s detmi. Chodim malo medzi ludi a doma pohlad na manzela s mobilom v ruke. Tolkokrat sme sa kvoli tomu pohadali. Neprizna si. Naopak, vytkne mne 5 minutovy telefonat s mamou alebo par sprav co si vymenim so sestrou. Vraj so mnou sa rozpravat neda. Tak co ma robit. Takze takto u nas:(. Kiez by bol rozchod tak jjednoduchy s 3 detmi...

majka1891
4. mar 2020

Dpc ze hra farmu. By mu dala farmu motyku a kosačku do ruky a môže mať farmu..

marion09
4. mar 2020

Toto je na liečenie.....

marca12
4. mar 2020

@uradnikova no stvu nas poriadne,ale bez nich by nam bolo smutno. Vies,co ja som si na sebe vsimla,ze ma stve vtedy,ked ja nie som v pohode. Ak mam vnutorny problem vtedy ma nanhneva aj on uplnou malickostou. Beriem to tak,ze je to moj problem a nie jeho,on zato nemoze. Tiez to u nas nie je idealne a nikde to nie je idealne. Vsetko je o nasom zmyslani,ocakavaniach. Pisem ako z mudrej knihy a naozaj to tak je. Ja sa stale ucim takto zmyslat a odvtedy sa nam zlepsil vztah. Ak aj sto certov do mna vojde a vyvrsim sa na nom,vzdy si poviem,ze ja mam problem,nie je to jeho chyba,ze ma vytocil.

uradnikova
autor
5. mar 2020

@marca12 to som si vsimla aj na sebe. Len jednoducho sa mi urcite veci nedaju prehliadat a neriesit. Riesit len sama v sebe. Vytoci ma ze pride neskoro domov a hned sada s mobilom. Ze sa ani nespyta, co sa kto ako mal. Neprivita ani malicku. Strasne ma zranuje ten nezaujem. Proste to nema v sebe. Nema tu potrebu. Ale samozrejme ze si neprizna.

bobulka109
5. mar 2020

@uradnikova velmi dobre knihy o tejto priblematike su : krotitelia displejov od Slavky Kubikovej a Spojeni navzdy od Zuzany Granskej, je to o probleme dnesnej doby, so zameranim najma na deti, ale myslim si, ze mozes tam aj ty najst nieco, co by si mohla doma uplatnit, ved dnes uz aj v mobile si mozes nastavit aplikaciu, ktora ti presne ukaze kolko casu vlovek stravi na mobile- potom by si mu mohla povedat, ze to nie su len tvoje vymysly ale bohuzial holy fakt. Je to problem, lebo to uz je podla mna zavislost, este horsie na tom je, ze to vidia deti a tie sa ucia pozorovanim veci okolo seba.... Skus si precitat tie knihy, fakt velmi odporucam, ked nezaberu veci, kt. su tam spominane, tak potom uz len skusit psychologa. Drzim prsty

andreagemii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
uradnikova
autor
13. mar 2020

@andreagemii akoby som citala o mojom zivote. Napisem este sukromnu spravu

andreagemii
13. mar 2020

@jumama Píšeš krásne, ver, že toto sme schopné asi len my ženy. S tým, že to myslíme naozaj vážne. A myslím, že nie jedna z nás to robí a aj reálne skúša....
Otázka je, že aký to má efekt. Lebo keď niekomu takmer neustále prejavuješ záujem, reaguješ pozitívne, pokúšaš sa vylepšovať, motivovať, jednoducho žiť pekne, šťastne a s láskou....
Proste to nejde neustále, lebo keď sa Ti vráti za Tvoju snahu opak.
Je síce pravda, že tlak vytvára protitlak, ale len v prípade, keď už aj tebe pretečie pohár a musíš to dostať zo seba von. Povedať si, neustále chváliť a byť ticho sa naozaj nedá.
Ja vtedy fakt nechápem, že ako môže vlastne niekto reagovať na naozaj fajn, dobré a pozitívne podnety zlom a negativitou. Ba dokonca zákerne a ubližovaním (psychickým....).
To už je potom určite problém inde. Myslím, že tá závislosť má naozaj obrovský vplyv na fungovanie vo vzťahu. Lebo vo virtuálnom svete, keď niečo nevyjde a nejde to ovplyvniť, odskáče si to niekto v tom reálnom.
No aj napriek tomu sa snažím....byť stále pozitívna, láskavá a rozdávať ozaj len to dobré, aspoň v mojom ponímaní. Nie je to ľahké, no nevzdávam to, vždy skúšam....a presne aj tie veci, ako píšeš práve Ty.
Funguje to, no len na chvíľu a dokedy to vlastne takto bude....sa pýtam každý jeden deň.

andreagemii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreagemii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
13. mar 2020

@andreagemii to je chyba,ze ma full servis a ze vsetko robis sama. Aj u nas to tak bolo a povedala som si dost. Mali sme bordel,nenakupene. Velmi ma to hnevalo,ale len tie mesiace v bordeli pomohli a zacal sa zaujimat. Na kazdeho chlapa to mozno neplati,ale treba vyskusat. A ine je to,ked su uz deti. My sme boli vtedy sami. Ale vsimni si,kde zeny vsetki robia,chlap si ich nevazi a take,ktore sa nestaraju su na rukach nosene. Za dobrotu na zobrotu. Skus zacat malickostami. Poprosit ho oskarabat zemiaky,cibulu a podobne. Poprosit o akukolvek drobnost. Velakrat sa citia nedoceneni. Aj moj sa tvari,ze ho to obtazuje,ale vidim na nom,ze ho potom tesi,ked pomohol. Minule vychvalovat jedlo,ake som navarila,co sa nestava casto a tak som mu povedala,ze ved aj ty si pomahal,to aj vdaka tebe. Videla som ako povyrastol,aky bol hrdy. Su to naozaj drobnosti,ktore berieme ako samozrejmost. Alebo ho popros,ci by nesiel na nakup. U nas nikdy nekupi podla mojich predstav,stane sa,ze to aj osomrem aj ja mam slabe chvilky,ale snazim sa nezhodit ho. Nejako ho usmernim,ze super nakupil,ale nabuduce radsej poriadnu sunku,inu ryzu a podobne. Ako pises je to tazke a chce to vela sebazapierania,ale ide to pomalicky. Drzim palce.

andreagemii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laska86
7. apr 2022

@uradnikova moj to iste vsade stale dokola..povedala som mu ze je zavisly..on ze sa mam starat o seba🤔...ach jaj..nebyt internetu srali by na mobily...