Závislosť mužov na počítačových hrách

danamocurova
22. mar 2015

Ahojte,

prosím vás, aké máte skúsenosti s riešením toho, keď je vas partner/manzel zavisly na PC hrach a nechce si to priznat?

amabeldan
20. feb 2017

Moj tiež hrá. Ale zistila som to až ked sme spolu zacali bývat 🙂 Kazdu volnu chvilu je na ntb a hrá. Príde z práce, naje sa, oddychne a zapne hry az kym nejde spat. Alebo ked chce sex, na cvilu to da bokom a 5minut potom uz zas hra :D
Strasne mi to vadi, ale on vravi ze sa nudi, ze nema co robit, tak aspon hra.. Ze ved ked bude babo nebude hrat... Ale neverím... Bude mozno menej.. ale to by som mu musela nechavat bejby vkuse nech sa mu venuje.... aby nehral...

janickacrazy
20. feb 2017

@floren To naozaj sa s ním snažíš o dieťa? Preboha, ved tým sa nič nezmení, bude to ešte horšie, budeš sama na všetko. Radšej si nájdi iného. Dieťa si zaslúži mať oboch rodičov. Viem, že je to ťažké, ale určite by som s takým chlapom neplánovala dieťa.

floren
20. feb 2017

@majka99999 ja tych chlapov nepochopim, naco im to treba

floren
20. feb 2017

@amabeldan o chvilu uz ani ten sex nebude
@janickacrazy no skor by to bol zazrak kedze uz nema zaujem o nic len o hru

le4
20. feb 2017

takze baby - mnohe tie hry su schvalne navrhovane tak aby vyvolavali zavislost, a ako sa tu uz pisalo, asi najhorsie su tie online, kde sa pripoji naraz viac hracov
nezabudajte ze chlapi si chlapi a miluju adrenalin a boj - zial za obrazovkou je ovela lahsir byt hrdinom ako v beznom zivote
dajte im respekt ktory potrebuju, ale budte razne co sa tyka ich zavislosti
pretoze ak sa vam, zda ze muz na tom travi neprimerane vela casu - je to zavislost
a urcite!!! si neplanujte dietatko s takymto clovekom, lebo budete strasne osamele a deprimovane
nedavno som citala clanok s vyjadrenim nejakeho psychiatra, ze co dnesnych mladych muzov nici su najma 2 veci - zavislost na pe-cku a pocitacovych hrach.
ak uz mate takeho muza, musite mu jasne povedat ze je zavisly, najst si rozne clanky, realne pribehy a pekne mu "vylicit" jeho moznu buducnost, mohlo by zabrat nejake ultimatum.
vela sil vam prajem

20erika07
20. feb 2017

@floren daj mu ultimatum. Odid alebo nech on odide. Ako u nas to nezabralo a lutujem ze som sa s nim dala naspat dokopy ☹ mozno u vas zabere a ked nie tak uplny rozchod...kym nemate dieta

20erika07
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
le4
20. feb 2017

@20erika07 to mi je velmi, velmi luto 😢. prajem Ti co najviac mudrosti do vasej situacie a ze by syncek nebol privelmi sklamany z toho vsetkeho. hlavne nech sa tatko zmeni...
a aky to paradox, zena potrebuje silu svojho muza, oporu, pri uplakanom babatku, a muz za obrazovkou bojuje nerealny boj ☹

floren
20. feb 2017

@20erika07 to ma mrzi...jemu sa uz otaca chrbtom jeho rodina...vlastna sestra mu povedala, ze by s nim vyrazila dvere...vsetkym je na smiech...no dnes som aj ja dopadla...mam leziu nadoblicky, musim ist do BA na dalsie vysetrenia, co s tym dalej a ked som mu to vravela, tak mi zadrel, ze mam ist sama busom...vysetrenie je v narkoze...ako uplny kkt sa zachoval...tak som mu ukazala, kde su dvere

20erika07
20. feb 2017

@floren akoze mna slovami jednorazovo polutoval ale toto co robi tvoj to uz je svinstvo...vlastne ta ma rad???

20erika07
20. feb 2017

@le4 dakujem velmi pekne
.... sama som zvedava ako dopadne nasa rodina

floren
20. feb 2017

@20erika07 vraj ano...ale uz silno pochybujem...ved nakoniec bude mct hrat kolko chce a nikto mu zavadzat nebude

20erika07
20. feb 2017

@floren a paradox bude ze vtedy prestane jak u nas...

floren
20. feb 2017

@20erika07 no to uz ma nemusi zaujmat

20erika07
20. feb 2017

@floren ach v zivote by som nebola pomyslela ze nejaka hra rozbije vztah ...pochova lasku...

floren
20. feb 2017

@20erika07 co uz? Snad nas caka nieco krajsie

20erika07
20. feb 2017

@floren ano..ved nakoniec vsetko sa deje pre nieco...aj to zle raz vystrieda dobre ...

julia204
20. feb 2017

tak aj ten moj je zavislak...hraval este ked som cakala maleho tanky vtedy mi to prislo sak nech sa zahra ale je to des..maly ma teraz 3roky a nervacim od 8-17hod v praci pride domov 17'30 a o 20-21hod sedi uz pri pc a drti do 2rano...sluchatka na usiach kamosi online s nim...a ked sa vyberiem k rodicom na víkend tak dokaze aj do rana do 3-4hrat...najviac mi je to luto ked je vikend a pc sa zapne na obed a fici az do rana maly beha okolo a krici tato pod sa hrat vypni to a on na neho este chvilu a ignoracia..

floren
21. feb 2017

@20erika07 no dufam, ze ano
@julia204 toto poznam a este on je ofucany, ze co zase chcem

feketka
24. jan 2019

Viem, že táto téma už skončila, ale možno mi niekto ešte odpíše. Alebo sa aspoň vyrozprávam a možno sa mi tým trochu uľaví.... Vidím, že nebojujem s rovnakým problémom sama. Môj muž miluje počítačové hry prakticky odkedy ich v puberte objavil. Keď sme sa poznali vedela som, že hráva a že vie pri tom zabíjať pravidelne čas, ale až po svadbe som prišla na to koľko reálne času tomu venuje. Verte mi, kebyže som to vedela skôr, zrejme si ho nevezmem. Lebo to ako ma to rozčuľovalo pri chodení je nič v porovnaní s tým čo to robí so mnou dnes... Počítačové hry sú v podstate jeho jedinou zábavkou vo voľnom čase a on sa oháňa tým, že v jeho voľnom čase si môže robiť čo len chce a nemám mu čo do toho hovoriť. S tým by som nemala problém, keď sa chce zahrať nech sa zahrá, problém je v tom, že sledujem, že čas venuje pomaly iba tomu. Naše jediné chvíle sú hádam iba pri večery a možno chvíľu pri telke alebo jednom filme raz za týždeň až dva. Deti zatiaľ nemáme, ale presťahovali sme sa do nového domu, v ktorom je kopec roboty. Počas týždňa on nemá čas robiť v dome, lebo celé doobedie spí, vstane okolo 12tej, dá si sprchu a uteká do práce, lebo má úžasnú americkú pracovnú dobu, príde domov ešte pracuje do cca 23tej (aj ked niekedy aj dhsie) a potom je najnovšie hore aj do 4-5 hod. ráno a hrá sa hry a potom samozrejme, že spí do obeda a nedá sa ho vôbec zobudiť. Víkendy sú podobné,len s tou obmenou, že poobede nejde do práce, ale sadne za počítač a hrá sa už od poobedia do rána. V noci zaspávam so štuplami v ušiach (nemáme v novom dome ešte dvere) a často aj s paplónom cez hlavu, aby som nepočula ako sa rozpráva s pc kamošmi. V noci sa budím na jeho zúrivé trieskanie do klávesnice doplnené rozčúlenými komentármi, našťastie aspoň pri tom nenadáva. Snaží sa byť tichšie, lebo vie, že ma to ruší, ale v zápale hry na to veľakrát potom zabudne a sme tam kde sme boli. Minule som mu už povedala, že či si myslí, že to je normálne byť do 4ráno hore a hrať sa a samozrejme ja to nemôžem pochopiť a podľa neho to nie je nič nenormálne. Skôr ja som potom za hlúpu, ktorá ho len kontroluje a chce ho ovládať... Vadí mi, že ani cez víkend nemáme spolu doobedia, lebo on vyspáva a vážne sa ho len ťažko budí, nedajbože ho musím zobudiť okolo 9-10-tej, tak to je nekonečný proces. Vonku je pekne a on bude radšej sedieť vnútri za počítačom. Boli sme pri mori v lete a on sedel vnútri za notebookom, nešiel s nami na žiaden výlet, prechádzky minimum, pláž raz za deň na 1-2 hodiny a len sam hádky, prečo ho nenechám na dovolenke si odpočinúť. A ja celá nešťastná, že sme konečne spolu niekde pri mori a chcem si robiť zážitky, ale jeho to len obťažuje.... Nehovorím, že nič nespraví, keď mu dám úlohy, tak ich po miernom frflaní urobí, dokonca si dokážeme naplánovať spolu čas, ísť do kina a pod. ale keď sa na to tak pozerám, tak mám niekedy pocit, že mne venuje minimum a svojim záujmom všetok ostatný čas.Ja som len tak na okraji. Možno to nie je pravda a teraz preháňam, ale mnohokrát mám z toho tento pocit...Aj keď on tak naozaj nevníma. On má pocit, že sme stále spolu, zrejme mu stačí, že sme v jednom dome aj keď každý si robíme to svoje a to berie za spoločný čas,lebo inak si to už neviem odôvodniť... Proste som z tohto všetkého rozčarovaná, smutná, náladová. Potom vybuchnem aj pri tom za čo nemôže. Rozprávať sa na túto tému u neho nemá význam, lebo len on má pravdu, neuvedomuje si to. Ale už sa to blíži k výbuchu a ak niečo urýchlene so sebou nespraví, tak ja viem čo spravím a jeho to bude veľmi mrzieť..... Možno je toto všetko veľmi chaoticky napísané, ale potrebovala som to dostať zo seba....

zipsy
24. jan 2019

@feketka je to zavislost, bohuzial, neuvedomuje si to asi, lebo nechce. moj muz je na tom podobne, a to uz mame dve deti /2r a 8r/. ale ma take fazy, teraz napr. velmi nehra, kedze si to zacinal uz uvedomovat ze to prehana. uz sa na tu hru /world of warships/ namotal aj nas 8 rocny syn, ktory by tiez najradsej kazdu volnu chvilu len hral PC, tym padom sa o ten jeden pocitac "biju" a zrazu to muzovi doslo, co sa deje a snazi sa hrat co najmenej a vymysla programy na vikend pre deti. predtym mal obdobie kedy asi 3 roky vkuse hral, tiez do 2rana, rozpraval sa pritom s kamaratmi cez skype, aj nadaval, vtedy sme mali syna len jedneho a ten bol ochudobneny o otca. nevedela som s tym nic spravit a rozpravala som sa aj s psychologickou a ta povedala ze pri zavislosti je to tak, ze netreba ho v tom podporovat /napr. nosit mu jedlo a pitie k PC/ ale ani hadat sa, nepomaha to, musi sam "padnut" na dno, az vtedy mu to dojde. musi napr. pri pc hladovat, boliet ho oci, ruky, chrbat, a zistit ze ho deti uz ani nepotrebuju, chapes. no proste uplny extrem a potom s tym zacne sam bojovat. u nas teda hra uz len obcas cez vikend, alebo vecer 2-3 hry, a to ma sluchatka, a s nikym sa uz nastastie nebavi. zistil ze su to vacsinou luzri, stroskotanci, nemaju vacsinou deti, hadaju sa s partnerkami, rozchadzaju /ved preco asi/. ja som ale velmi tolerantna, tak zo mna si neber priklad. ak sa da, tak sa s nim vazne porozprav, a poved ze rozmyslas nad rozchodom, ak sa nieco nezmeni. a nezakladaj si s nim rodinu, boli by ste nestastni. drzim palce

ice8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
feketka
25. jan 2019

@zipsy ďakujem aj za takúto odpoveď a som rada, že sa to u teba začína zlepšovať, snáď to tomu tvojmu vydrží 🙂 ja už dlhšie rozmýšľam ako s ním o tom hovoriť, lebo viem, že krik a vydupávanie ani vyhrážky sa proste neoplatia, to sa u neho totálne minie účinku. Samozrejme, že rozvádzať sa nechcem..myslím, že on je v takej počiatočnej fáze závislosti, ale ešte neprekročil tú tvrdú hranicu, len k nej smeruje a to musíme nejako stopnúť...

20erika07
28. jan 2019

@feketka fu to mas tazke s nim ☹ ja ked si spomeniem na tu dobu ked hraval ach. A to uz sme mali dve deticky, syn bol prvak a dcerka mala rok, ja do prace som sla uz ked mala 6m mala, dost sme to mali narocne a zive, a ked do toho zacal hravat, 2roky to trvalo a za tie dva roky sme sa 2x rozisli. Prvykrat nepomohlo. Odcudzili sme sa ale on si myslel ze je vsetko v poriadku. Ked bol doma iba hral, najhorsie co moze byt online hry. Odstrkoval deti od seba a najhorsie ze on to ani nevnimal, nepamata si to. Ja som sa s detmi odstahovala, samozrejme ja som bola na chybe aj pred celou spolocnostou lebo nie je mozne aby vztah stroskotal kvoli hraniu hry podla inych. Kto to nezazije fakt to nemoze pochopit. Detom otec velmi chybal a dokonca aj jemu sme vsetci velmi chybali. To uz bolo po tych 2rokoch trapenia. Som mu dala jasne ultimatum, bud hra alebo my. Vymazal ju, od zaciatku sme budovali vztah, lebo ja som voci nemu ochladla uplne, po tom ako som 2roky videla ako zuri nadava pred detmi, sa mi zhnusil ako clovek, ja som ho len v tranze vtedy vzdy videla. Neviem ci si to dodnes uvedomil , ja mu to rozpravam aky bol ked hral ale on sa smeje ze to nie je pravda. Rodina ho tiez zazila pri tom. Aspon niekto tomu rozumel a chapal ma.
No uz vyse roka nehra, konecne mame opat normalny zivot, vzali sme sa az minuly rok, ziadne hry nikto nehra.
Takze on sa spamatal az ked o nas prisiel, ale az na druhykrat .... dovtedy naozaj nic nezaberalo, ziadne vycitky hadky, nic z toho co som mu hovorila nebola pravda podla neho.... iny svet :-/
Drzim ti palce, neviem ti inak poradit, mozno na zaciatok zrus internet, a potom uvidis jeho pravu tvar a urobis si nazor na neho a budes vediet ci sa ti oplati dalej o neho bojovat

ines12
9. mar 2019

Ahojte dievceta, vidim, ze tak stara, no napriek tomu zial stale aktualna tema...mam doma nieco podobne, samozrejme ked sa o tom pokusam doma rozpravat, ja prehanam a je to jeho zaluba ktorej on sa urcite nevzda...niekedy aj ja sama seba takto ukludnujem ze ano-bud tolerantna, ale skratka sa to neda... po praci denny ritual sadnut na pocitac, napriek tomu, ze sa cely den nevidime, ci svieti slnko, alebo prsi...a to presedi za pocitacom cely den v praci...bezny den- ja navarim veceru, pride sa najest, ani tanier pomaly neodprace a ide pokracovat... ked som mu vytkla ze nevyhladava vobec moju spolocnost, tak to samozrejme nieje pravda. Nas typicky vecer- ja v obyvacke alebo kuchyni, on v pracovni za pocitacom, o spolocnom zaspavani ani cez tyzden ani cez vikend nemoze byt ani rec, on chodi spat hlboko po polnoci aj v tyzdni a cez vikend by som to nazvala skor rano... ale asi to poznate, jednoducho cista rozbijacka vztahu... ach jaaaj, jedine co ma trosku potesilo je tato diskusia a ze niesom len ja ta “prehanacka” ako zo tvrdi manzel

ines12
9. mar 2019

@feketka tak toto ako keby som ja pisala😕 u nas uuuple rovnaky problem🤦‍♀️

feketka
9. mar 2019

Zrejme v tom nie sme samé, len tí naši chlapi nás nevedia pochopiť, to je horšie :/ Ja som si všimla, že u môjho to sú obdobia kedy to naozaj preháňa a potom je zase dlho dobre, že to má také primeranejšie.

zuzkablonde
3. mar 2020

Ahojte ženy, zaujimalo by ma ako to nakoniec dopadlo u Vás vsetkých🙂 ci sa nieco zmenilo a ako ste to docielili?

julia204
3. mar 2020

@zuzkablonde hra sa ďalej, mam k 6rocnemu synovi aj 10mesacnu dceru pomoc od narodenia žiadna.. Mesiac bolo dobre dala som ultimátum pc alebo ja s deťmi ale zasa v starych kolajach.. Mam byt rada ze ide po praci domov nie do krčmy a sedi doma, nepije, nebije nas... Vraj sa tym odreagovava po celodennom strese v práci..

surrender
3. mar 2020

@zuzkablonde Určite hra ďalej, ale už nie u nás (po jednom incidentne som ho vyhnala a odišiel aj s hernym notebookom. Ked pride k nam, nepríde s PC - takze sa nám venuje.