Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Závislosť na chatovaní a dôvera

poison_ivy_90
19. dec 2012

Ahojte,

volam sa Ivana a som zo Ziaru nad Hronom, byvam v Bratislave, moj profil je vymysleny a klamlivy.

pokusim sa vam vykreslit moju rodinnu situaciu:

Mam 27 rokov, som vydata 4 roky v nefukcnom manzelstve, co je zcasti aj moja chyba, ale k tomu sa dostaneme.

S manzelom sme sa zoznamili na internete, vyzeral byt mily, slusny, z dobrej rodiny. Zacali sme spolu byvat hned na zaciatku vztahu a bolo to super, vzajomna ucta, respekt a dovera. Casom som zistila, ze je strasne tvrdohlavy, a ze chce aby vsetko bolo po jeho. To som brala ako ved dobre, je z dediny ma skusenosti, nech sa paci. Casom mi vsak zacal vycitat vsetko a nadobudol pocit akejsi "nadludskoti" vo vlastnych ociach. Kedze mi to islo na nervy a chcela som odreagovanie, zacala som chodit na pokec, tam ma vsak nacapal pod falosnym nickom. Chybal mi flirt, pozornost, tak som si ho nevinne vydobila na nete, a nikdy som nic nemyslela vazne hoci no.. narazky tam boli rozne, ale vysvetlite to niekomu kto sakra ziarli a este to nevie pochopit...

Tak sme zacali budovat novy vztah, odpustil mi. Bolo to fajn, chvilku. Mali sme pred svadbou a jemu sa objavila zcista jasna byvala, ktore ho vytiahla na radne, mala som pocit ze mu to stretko dlhujem aby som sa zbavila svojho pocitu viny. Je to vsak len manipulatorka, a chcela mi ho prebrat, ale to som nevedela, povedal mi to az neskor.. dosiel o 6 rano domov, spala som 3 hodiny a bala sa onho kde asi je, ale reku isli sa zabavit... ostal velmi prekvapeny, bolo to na 3 kralov a ja som vzala volno v praci pretoze normalne by som bola pracovala, no a tak to dopadlo ze od pol siedmej do druhej popoludni prespal.

Cas plynul, mame babo. Ja si obcas zapnem pokec a mam fake konto na FB, kvoli flirtom a kvoli tomu aby som nezblbla z nedostatku pozornosti.. Milenca nechcem, to by vsetko hrozne skomplikovalo... a navyse po tom co som mu urobila... Bola som nejaky cas v nemocnici tehotna len s mobilom a internetom a tak.. zo zabitia nudy ked on bol v praci som si pisala pod normalnym nickom s kadekym o kadecom. Nacapal ma. Kedze som odisla neocakavane do nemocnice, nemohla som vediet ze som stale prihlasena a ze staci zapnut prehliadac.. Bolo to peklo.. ale.. ja som aj tak neprestala, isty chlapec ma zaujal a pisat si s nim vo mne vyvolavalo prijemne pocity . Platonicka laska to nebola, skor jemny flirt a narazky na rande a pozvania sa len tak hemzili... To uz nezistil a nejak to prehrmelo same a bol klud.. No potom raz, prisla na navstevu jeho byvala ze ako kamoska, tak fajn, ved kamarati, tymi sa neda nic pokazit. Zial opak je pravdou, muzi asi nikdy neprestanu vnimat eroticke iskrenie aj medzi kamaratmi, a tak ma s nou podviedol, ze vraj z pomsty

Nikdy sa mi za to neospravedlnil, pouziva to ako zbran proti mne, ked dojde na tuto temu cas.

Nasa dovera je v koncoch.. Obcas spoznam noveho chlapa, ktory vyzera byt fajn ako kamarat, ale je taky ziarlivy ze kamaratov podozrieva z toho zeby som ho podviedla, pretoze on to dokazal a teraz caka, ze to dokazem aj ja. Lubim ho, milujem svoju rodinuy a nechcem ju rozbit.. No kazdy mame svoje tajomstva ktore chceme aby tajomstvami ostali a popri nich bezal zivot normalne a kludne..

Navyse mala pi*a roztrubuje ze ma zenateho milenca a nezabudla pritom poza crhbat ukazat prstom.

Nemohla som to v sebe viac dusit a musela som sa s tym niekde vyspovedat.

Co by ste robili vy? Da sa nejak znova vybudovat dovera? Bude to skor stavanie zrnka piesku na zrnko, nez ako kamen na kamen...

Paci sa mi udrziavat kontakty a znamosti ale ked mi na to pride rozvedie sa a asi mi vezme aj maleho, kedze vina bude na mojej strane a nevera bude dokazatelne vyprovokovana mojim konanim.

Co ted?

lucka1987
19. dec 2012

@poison_ivy_90 co ted ? nic..
manzelstvo mas len na papiery. vase je totalne naburane, tym ze si jeden druhemu neverite. mas k vasmu manzelstvu len akysi pocit zodpovednosti pre udrzanie rodiny.. ono je fajn, jemny flirtik, komplimenty od tych ruhych potesia.... ale tym padom ti nieco vo vztahu chybalo, kedze si to hladala na nete, aj ked si prakticky nepodviedla.
ako manzelka by som urcite netolerovala ani len jemne flirtovanie aj ked cez net... rozpravanie sa s kamoskami , o beznych veciach. ano.. flirt a dvojzmyselne narazky nie.. treba to brat aj z druhej strany. ako sa moze citit muz, ked mu zena nieco take robi.

urcite to v nom zobudilo ziarlivost, a potom sa clovek dopusta roznych skutkov, ktore by inak neurobil. ako napriklad spominana nevera.
ked ako nezavisla osoba zvazim co si napisala tak z textu by som vycitila, ze vase manzelsto je totalne rozvratene, a nemyslím si, ze sa da opat do poriadku. pretoze spravne manzelstvo sa ma stavat predovsetkym na dovere, a tu ste si obaja vzajomne narusili do dost velkej hlbky...

lucka1987
19. dec 2012

@poison_ivy_90 jedine co ma napadlo, a to by chcelo velmi velku namahu s oboch stran, so vsetkym skoncovat a dat vsetko naporiadok, navzdy by si sa musela vzdat internetovych flirtikov, ak to chcete nejako zlepit, pocitam, ze najblizsie mesiace si budete musiet dokazovat ako jeden druheho lubite, a nie len slovami ale aj skutkami a tym ako sa spravate. ak sa naozaj mate radi a nechcete sa rozist, treba na tom pevne zapracovat. nehladat na tom druhom len to zle, ale to , preco ste sa do seba zalubili na zaciatku vztahu, co sa ti na nom pacilo kedyis ked ste sa spoznali. flirtuj s manzelom, zvadzaj ho.. a on nech si ta dobera komplimentami, nech nezaspava na vavrinoch aj ked ste svoji... vtedy nebudes citit potrebu chodit na net za tym ucelom ako si chodila doposial.
nezhadzujte vinu jeden na druheho, lebo myslim, ze v tomto sa veziete obaja rovnako.. skuste na sebe zapracovat a mozno dovera pride sama od seba,ked sa zbavíte zlozvykov, ake mate obaja.
ale doveru si nevynutite, ta bud je, alebo nie..
to je moj nazor, nemusi byt saozrejme ten spravny... ale osobne sa k tomu staviam takto. 😉

janie80
19. dec 2012

@poison_ivy_90 tiez si myslim, ze je to momentalne manzelstvo len na papieri... 😔 byt neverny, lebo to bolo vyprovokovane? Z pomsty? Nemozem hovorit za nikoho, ale neverna by som nedokazala byt len preto, aby som sa pomstila... Nebudu tam aj ine dovody a tvoj mm potrebuje ulavit svojmu svedomiu a tak to hadze na teba? 😔
Zlepit sa to mozno este da, ale bude to chciet obrovske zmeny v zmyslani oboch... Co tak skusit manzelsku poradnu? A tvoj mm to berie ako? Chce to riesit, alebo vidi problem len v tebe?

zulusa
19. dec 2012

Ahoj, píšeš, že svojho manžela ľúbiš, miluješ svoju rodinu a nechceš je rozbiť a zároveň to všetko riskuješ flirtovaním cez internet? Stojí to za to? Váš vzťah môže fungovať , len sa musíte dohodnúť na pravidlách a tie dodržiavať. Buď pôjde o voľný vzťah, kde nebudete pátrať po neverách druhého, prehliadať to a každý si budete zdvíhať sebavedomie flirtovaním s inými. Alebo skúsite odznovu budovať vzťah založený na vernosti, dôvere a uspokojenie všetkých potrieb si skúsite vyriešiť len vo dvojici. Fungovať môže jedno, i druhé, ale musíte byť obaja presvedčení o tom, že je to správne.

rainbow0508
19. dec 2012

@poison_ivy_90 Prve, co mi "udrelo do oci" v Tvojom prispevku, bola veta: "kazdy mame svoje tajomstva ktore chceme aby tajomstvami ostali a popri nich bezal zivot normalne a kludne..." Vies, nemyslim to zle, ale osobne si myslim, ze aj tu treba, ak uz clovek zije v manzelstve, rozlisovat...su tajomstva a "tajomstva"...niektore su ok. Ale su tajomstva, ktore nepatria do manzelstva. A myslim si, ze to Tvoje chatovanie tiez nepatri medzi ne. Chce to vela sily a odvahy...skoro mozno doslova "prekrocit vlastny tien", alebo ak chces (ja pouzivam inu veticku) "slapnut si na krk". Ak pises, ze ho milujes a nechces rozbijat rodinu, potom by si s tym mala skoncit. Energia, ktoru venujes do tych veci na nete, by mohla byt investovnana do osoznejsieho - do snahy o znovuvybudovanie toho, co by ste mali medzi sebou mat - dovera, porozumenie, a pod. A napada ma este jedna vec - ak hladas inde, nemas doma. My zeny sme taka nadobka, ktora musi byt plna...ak nie je, sme akesi nesvoje, akesi "neuplne"...aspon tak to zena ako taka zvykne prezivat. Takze ak chces, aby to Tvoje vnutro naplnili flirty, Tvoja polovicka sa tam uz jednoducho "nezmesti". Ale ak ho milujes, zabojujes o to, aby to vnutro naplnil len on. Zas budme uprimne, kazdy chlap ma chyby a kazda z nas ma momenty, kedy by najradsej aj spolu s detmi zabuchla dvere, zmizla a zabudla na neho a na vsetko, co bolo. Ale raz ste spolu, mate drobca a ked uz pre nic ine, tak aspon kvoli tomu drobcovu by snad mala byt snaha zabojovat. Necakaj, ze on sa zmeni...chlap tvori dom, zena domov...to teplo rodiny je na Tebe...ak vies, co tym myslim.
Hlavu hore, ak sa chce, cesta sa da najst...drzim palce.

maruska24
19. dec 2012

flirtovanie cez net ešte nikdy neudržalo manželstvo v poriadku a už vôbec nie, ak ho jeden z neho pravidelne vyhľadáva. Prečo sa teraz čuduješ že ťa muž podviedol? a čo si čakala, keď ty sa z nudy /alebo iného nedostatku/ kontaktuješ na druhých chlapov? A nachytá ťa nie len raz? Jasné že má potom pocit že vyhľadávaš niekoho iného aj za iným účelom ako je len flirt z nudy /čo nemá v manželstve kde by mala byť láska, dôvera a záujem čo robiť/ Manželstvo si rozbíjaš sama, resp si to naštartovala. Sama si polož otázku, či si schopná nebyť závislá na chatoch a flirtíkoch s inými, a zachrániť tak manželstvo, alebo sa tejto zábavky nedokážeš vzdať a tým si manželstvo ukončila.

sissy27
19. dec 2012

@poison_ivy_90 akože prepáč, tajné flirtovanie cez net ti je prednejšie ako vlastný muž, tak čo čakáš? nehovorím, že muž mal právo ťa podviesť, ale dalo sa to čakať, že to urobí a to tvoje chatovanie mu príde vhod ako zámienka... neverím, že naozaj miluješ tvojho muža tak ako tvrdíš - inak by si ho takto neklamala... ten čas, čo zabiješ debatami o ničom na nete, môžeš využiť oveľa efektívnejšie a v prospech svojho manželstva - ak chceš... a ja tvrdím, že nerob druhým to, čo nechceš, aby robili oni tebe - či tebe by nevadilo, keby si tvoj muž viedol siahodlhé šteklivé debaty s neznámymi ženami na nete? k tomu zoznámeniu to nie je nikdy ďaleko, koniec koncov aj vy dvaja ste sa zoznámili cez net... mimochodom, keď sa bojíš rozvodu len preto, že by si mohla prísť o syna - tak toho sa naozaj báť nemusíš, súd ti ho nezoberie len preto, že podvádzaš muža (aj keď len virtuálne)... takže ak ti išlo len o toto, môžeš si ísť kľudne podať žiadosť...

mawka
20. dec 2012

@poison_ivy_90 rozumela by si si s mojim exmanzelom. tahali sme to takto niekolko rokov - teda ja som sa snazila to nejak udrzat a ospravedlnovat jeho flirtiky cez chat a ine veci a nevydrzala som. toto je na hlavu, chapes? na toto treba odbornika alebo vztah, manzelstvo ukoncit. neni nic horsie ako ked si tvoj chlap precita ako flirtujes s inym, o com si pisete, o veciach, ktore si mas ty sepkat a hovorit s manzelom. najviac mi je nevolno z toho, ze on to robil a robi aj v kazdom dalsom vztahu, ktory ma po rozvode. je to chore. ak sa stane flirtik raz a nikdy viac ok, nech to je tajomstvo, ale robit to dokola, mat nutkanie a nedokazat to ovladat, na to treba terapiu. a to myslim vazne.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli