Žena odmieta moje pozvanie na obed. Je to normálne?

heros62
13. jún 2013

Už dlhšiu dobu sa mi stáva, že keď pozvem ženu na obed, alebo si niekde sadnú, tak sa jej nechce, vyhovára sa na deti a podobne. Keď má ísť niekde z roboty s kolegami si sadnúť - nechodí často, tak niet žiadnej prekážky. Občas síce povie, nechcela som ísť, ale prehovorili ma. Potom mi len oznámi, idem na kávu, na oslavu, na guláš alebo mi zavolá "ponáhľaj sa z roboty domov, idem ... . Ja jej v tom nebránim, len sa mi nepáči, akou formou to robí. Stačilo by mi, keby povedala napr. "kolegovia-ne ma zavolali tam či onam. Chcela by som tam ísť aký máš na to názor? Bez všetkého by som jej povedal choď. Keď niekde ide tak jej hovorím "chcem vedieť kam ideš a kedy sa vrátiš" Sami dobre viete, čo sa vo svete deje, vidíte to aj v televíznych novinách. Niekedy mi povie inokedy povie len neviem, alebo "nie som malé decko, dokážem sa o seba postarať". Potom aj celú noc nespím a čakám, či nezazvoní telefón, že sa niečo stalo, pokiaľ nepríde domov. Vraj si potrebuje občas oddýchnuť od detí. Je to normálne? Na vec sa pozerám z pohľadu chlapa a zaujíma ma aj pohľad žien. Nechcem robiť unáhlené závery.

digysa
13. jún 2013

@heros62 Nie.....nie je to normalne. A to som tvrdy zastancom , ze zena by mala mat svoj cas so svojimi kamaratkami....mala by vybehnut si zacvicit, do kina, aj na kavu, aj na veceru s kamaratkami.
Ale toto spravanie NIE JE normalne, ani pre zenu, ani pre muza. Tu nejde o "svojpravnosti", ani o to, ze dospely clovek sa nemusi nikoho nic pytat. Ano, dospely, slobodny clovek bez zavazkov ma svoj ZIVOT aj svoj PROGRAM a aj svoj ROZVRH dna....

Ak su dvaja manzelia, tak je normalne, ze maju spolocny ZIVOT a program aj rozvrh a dohaduju sa a usmernuju, co kto, kedy a ako urobi...

Nejde o to, ze manzelka si chce oddychnut od stereotypu a mala chut ist sa zabavit az do noci....OK. Muz zavaruje, ale taketo veci si treba dopredu povedat, alebo oznamit....
Nejde o pytanie si povolenia, ale ide o to, ako zosuladit vas spolocny rozvrh dna.

Takze nie.....nie je to vobec normalne. Moj manzel mi oznamuje aj to, kedy ide behat, aby som vedela, ze v tom case mu nemam volat, aby isiel kupit mlieko, alebo vyzdvihnut deti zo skoly....
Tak isto aj ja jemu oznamujem, ze v piatok idem cvicit a potom idem s partiou na pivo, tak ma nebude cakat pred 10 hod.

Takze naposledy- NIE, nie je to normalne.....treba sa o tom porozpravat. Chyba jej urcita zodpovednost voci rodine a chodu domacnosti.

A s tym obedom...to je divne, ze s tebou nechce ist nikam.... 😒 Spytaj sa jej preco? Alebo je povedz, aby vytlacila kalendar a zaciarkla den, kedy jej to bude vyhovovat. Proste si musite nast cas aj pre vas dvoch.

viera27
13. jún 2013

nie je to podla mna normalne. Beham casto vonku, s kolegami, kamoskami, kava, kino, disko, hocico. Manzel je tiez mimo ked ma chut. ALE vzdy skor ako suhlasim, tak zavolam a takisto aj on. Je to normalne, nie je to ziadne pytanie si dovolenia. Len jednoducho sa moze velmi lahko stat, ze bude mat aj ten druhy prave vtedy nieco dolezite a je viac ako vhodne si zosuladit program aj s nasim dietkom. Takze toto nechapem.
Na druhej strane neviem, preco s tebou manzelka nechce nikam ist. MOze to mat viacero dovodov. Pokial v poslednej dobe vyraza von castejsie, zrejme je za tym niekto iny. Alebo ako to tu niekto predo mnou uz spominal, nehanbi sa nahodou za teba? Bez urazky, ale nezmenil si sa nejak v poslednej dobe? Nic ti nehovori v negativnom zmysle?

lenusiatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikina84
13. jún 2013

bolo by to normalne pokial by ta neodmietala..mna keby muz hocikde zavolal,alebo pozval,nikdy by som neodmietla,pokial by som nebola naozaj nejako strasne chora,alebo by mi nebolo nejako nechutne zle..ale ked moze behat s kamoskami,,preco by mala teba odmietat,ked ju niekam pozves..tak to je divne..Tiez nesuhlasim z nejakou bezohladnou kontrolou manzelou,kde,si kam ides,kedy prides a s kym si..ale proste len tak medzi recou načrtnut jeden druhemu,zlatko chcem ist tam a tam,budem tam a tam,,pridem vtedy a vtedy..to je podla mna uplne normalna komunikacia manzelov,ktory sa miluju a nieje im to jedno...Ja mam sice dieta len jedno,,ale ona je ako za tri..padam na papulu kazdy vecer..ale nikdy nepoviem nie manzelovi a vzdy ho uprednostim pred vsetkymi kamoskami,lebo mi je s nim skratka dobre a lubim ho..raz za cas vybehnem aj ja von s kamoskami..ale funguje to na uplne inej urovni co sa komunikacie tyka medzi mnou a muzom..tiez som kolko krat unavena,stereotyp,vsetko stale dokola..ale toto som si vybrala a nemienim sa teraz na to vyhovarat..rodina je prvorada a nebudem ju zatracovat len preto,ze chcem stale niekde byt..Pani ked mala pocit ze chce byt s kamoskami viac ako je treba a s manzelom nikam nechce ist..tak asi nemala mat rodinu a deti..Oddychovat sa da aj inak a to aj s rodinou..to je mo nazor 😎

januska191
13. jún 2013

podla mna absolutne hladas problem tam, kde nie je... nie je na tom nic zvlastne ani nepochopitelne... 🙄

horana
13. jún 2013

Nie je to normalne - pre mna.
Faktom je ze takto zije pomaly vacsina populacie, manzelia/zivotni partneri ziju vedla seba a nie spolu. S hocakym kolegom/kolegynou je zena viac nez so svojim muzom co sa tyka cisteho casu za tyzden. Divna doba. Chce to vela usilia zmenit to.
"Poziadavka" travit s koelgami cas aj mimo pracovnej doby je pekny a opravneny, ale ked ma niekto rodinu mala by byt na 1.mieste. S kolegami/kolegynami sme ASPON v praci, ale s muzom a detmi nie. Cize volny mimopracovny cas treba delit na ten rodina s detmi spolu, ale nemenej zanedbatelne, ba prave najdolezitejsie aj iba muz a zena vo dvojici. Ked su tieto dva sposoby vyzitia volneho casu naplenene, cize rodina ma programy vsetci spolu s detmi a aj sama dvojica rodicov so sebou, na tretom mieste co sa taky intenzity a castosti kontaktov by mali byt tie mimopracovne s kolegami.
Lebo inak neviem na co su potom svadby, ked to najdolezitejsie - a sice vzajomny cas, potom davame kolegom. Mali by sme si po novom zivotneho partnera hladat formou pracovneho pohovoru - ved s nim sa stretavame len pri veceri a nezriedka riesime len pravadzkove veci okolo domacnosti...a naopak velka slava a sluby si davat s pracovnym kolektivom 🙂) zartujem, ale niekedy mi to fakt tak pripada.
Ono je to tazke ked su v pracovnom kolektive aj bezdetni, resp. nezadani ti to nikdy nepochopia.

Je to uz na kazdom comu dava prednost, ja rodine, kolektiv je fajn, ale musia pochopit ze su u mna skratka sekundarni 😉
A nepripada mi ani trapne ked sa raz za cas treba spolocenky utrhnut aby clovek zas nebol za odluda informovat co najviac sa da manzela co ako dokedy aj priebezne. Take tie nazory ze je to trapne "volat domov" uprimne nechapem, tam skratka hned vidno kde je koho tazisko, pred kym sa "klania" a za koho sa "hanbi".

Ja mam nastastie muza ako najleps. kamarata a utrhnut si obacas cas prave s nim je pre mna uplna priorita, vztah treba udrziavat, ked mu nedavame cas tak vadne a potom ti manzelia ziju ozaj iba vedla seba iba ako zabezpecovaci pozadia pre deti, co by podla mna nemalo byt. Lebo aj tie deti to potom citia a aj ked nevedia vyjadrit, stastne z toho byt nemozu.

Ciez vypadnut ano, ale ked viac s kolagami ako s muzom - neni dobre!

happy988
13. jún 2013

Urcite to nieje normalne. My s manzelom sa vzdy dohodneme. a idem aj ja alebo on ale z casu na cas a nie pravidelne. a uz len z ucty k nemu a tiez koli tomu ze by sa mi to tiez nepacilo, by som mu nikdy nepovedala ze ho do toho nic a ze niesom male decko. Raz sa vydala tak su vo vztahu dvaja a ked su tam este deti treba to tak brat a nie utekat a pripomynat si stare casy....Poznam jednu kolegynu ktora toto robila muzovi isla s kamaratkami a neviem este aj s kym sa zabavit.Muz a dieta doma a ona sa bavila....ale uz malokto vie ze sa bavila s kamoskami na diskoteke a odtial i ju vyzdvyhol mlady zajacik a zasli si do hotela.... Teraz caka dalsie dieta svojho manzela....o com je ten vztah? Co clovek nechce aby robili iny jemu nemaju robit ony inym.a podla toho sa treba spravat aj vo vztahu. Vztah je predsa o vzajomnej komunikacii a akceptovani. a nech uz je to akokolvek kazdy par ma vlastne pravidla a hlavne je aby to vyhovovalo im dvom.potom je to ok. Ale ja aj ked idem niekam s kolegami a kolegynami neodmietam svojho manzela a vzdy som rada ked ma niekam pozve a zavola.

moon321
13. jún 2013

MMôj má žene ven.a ja som doma.nikam sa mi nechce.lebo som unavená ako kôň.ale ked má predsal len nekdo vytahne tak mu vždy poviem,čo budem robiť aby sa nebál.sak predsa je to len moja polovička.

wewe22
13. jún 2013

nie je
mozno by to bolo normalne ak by neodmietala chodit do spolocnosti s tebov
ako keby bola este doma na materskej mozno by sa to dalo pochopit ze potrebuje inu spolocnost ako deti a teba
no ked nie je doma cele dni, sa mi to vidi voci tebe hnusne, netvrdim ze si ma pytat povolenie ale aj ja ked idem niekam tak sa manzela spytam ci moze strazit deti a ci neplanoval cosi ine, ked viem kam idem tiez mu poviem idem tam a tam a vratim sa asi vtedy a vtedy samozrejme sa stava ze neviem kde skoncime ale vcsinu mu dam vediet,
duplom by mala brat ohlad ked je to pre teba take tazke a nemozes pre to spat
urcite by si si s nou mal sadnut a porozprvat sa o tom ale niekedy ked je klud, toto smrdi krizou a jedina cesta z krizi je rozhovor
drzim palec

adkoalauri
13. jún 2013

To, že s tebou nechce ísť do spoločnosti a s inými áno - to nie je normálne, to, že odíde a nepovie kam, je mi čudné, a to, že si nepýta povolenie, je normálne- u nás to tiež tak funguje,týždeň dopredu zahlásim, že ten a ten deň potrebujem vypadnúť, samozrejme manžel musí mať voľno a ak by mal niečo, tak sa dohodneme, ktorý program sa uprednostní. Väčšinou idem preč ja, lebo fakt málo chodím von s kolegyňami a manžel to akceptuje. Ja zvyknem aj priebežne zavolať a keď poviem, že o ôsmej prídem, tak buď prídem, alebo zavolám, popr. napíšem správu. Neviem, mne sa zdá, že u vás je s komunikáciou problém 😒

kattrin5
13. jún 2013

Ano je to normalne. .to ze su dvaja ludia vo vztahu neznamena ze stratili svoje vlastne sukromie..ja tiez chodim kam chcem a moj muz tiez...vieme kam ideme a to staci...ty si nejaka citlifka alebo neviem ale nemas sa na co hnevat

ava11
13. jún 2013

Je normalne, ze chce ist obcas von bez rodiny, nie je normalne, ze nechce byt s tebou sama a nie je normalny ani sposob oznamovania jej odchodov a prichodov. Ja chodim ku kamaratke vecer uplne bezne, 2-3 krat za mesiac, ale vzdy, opakujem VZDY pocas dna zavolam priatelovi a opytam sa ho, ci mu to nebude prekazat. Na 95% s tym nema problem a tych zvysnych 5 su situacie, kedy necakane pride domov neskoro alebo sa neciti dobre. Takze pockam, kym pride z prace, odovzdam dieta a idem. Vie, kde som, aby ma v pripade nudze nemusel dlho zhanat. Nepovazujem to absolutne za obmedzovanie svojej osoby. A co sa tyka travenia casu sami ako par, jeden vikend v mesiaci, pripadne aspon jeden den, je maly u nasich a my ideme do kina, na obed atd.

katka1981
13. jún 2013

Normalne je to, co vyhovuje vam obom. Tebe je zbytocne citat, ze ano, je to v pohode, ked ty to citis inak. Nema vyznam ti vnucovat nazor, ze je to spravne, normalne, ked tebe sa jej spravanie nepaci. Porozpravaj sa so svojou zenou, povedz jej svoj nazor, ako sa citis... niekomu staci oznamit, postavit ho pred hotovu vec, a inemu zas lepsie padne, ked sa s nim o tom ten druhy porozprava, hoci vzdy je jasna odpoved, ze jasne chod. Ale ide len o to, ze ty potrebujes z jej strany citlivejsi pristup. Ja si ho vyzadujem tiez, a rovnako sa taka snazim byt. Nastastie nam je najlepsie doma v posteli a ked mozeme spat, to je to naj co sa nam moze podarit 🙂 Mne by sa nepacilo, keby som nevedela, kam ide, kedy pride moj manzel, vadilo by mi to ajkeby sme boli slobodni, bezdetni. Potrebujem vediet kde je, kedy pride a na noc byva doma, ak by nebol, tak nespim, hlavne keby soferoval, strach mi nedovoli. Vie ako sa o neho bojim, chape to. VIe, ze ked mu aj "100x" zavolam, ze mu nerobim stihacku a vie, ze len potrebujem vediet, ze je v poriadku. A k tomu obedu, hm, to je pre mna uplne nepochopitelne. Co moze byt krajsie ako obed s manzelom? Este vecera s manzelom 🙂

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bbtina
13. jún 2013

Možno len nie je hladná 🙂

anela67
30. jún 2013

Tak milé ženičky, dozvedela som sa práve dnes, že môj partner nerieši "naše problémy" so mnou ale tu, na MK. Je mi z toho fakt vážne zle, keď sa dozviem, čo všetko tu perie......a to zhodou okolností práve dnes ráno som s ním riešila, prečo nikdy nič so mnou nepreberá, prečo si nikdy nesadne ku mne a neporozprávame sa spolu ako ľuďia, ktorí spolu žijú, čo nás trápi a tak. Nikdy, opakujem nikdy som z neho nedostala na túto tému nič, len mlčanie.....Podľa neho sú problémy typu - čo sa nakúpi - potraviny, deti, škola a tak. Nikdy nič o mne, o mojich pocitoch, o nás, o našich veciach, o bežných partnerských problémoch....... A dnes pác - ako facka, prišla som na to, že dôvera je tu, na fórach a diskusiách a nie tam kde by mala byť - u nás doma, v kuchyni.....Len na margo - za 4 roky, čo s ním som, som bola "von" s ľuďmi z moje práce štyrikrát - tak súďte, či je to veľa alebo málo..... On ma vykreslil, ako niekoho, koho nezaujímajú vlastné deti a bez mihnutia oka ich vymením za "žúrovanie po nociach". Už nechodím ani na akcie z práce, športové dni a pod.....Z tých štyroch prípadov som len raz ostala do rána - jedinýkrát za 4 roky a o tom vedel, lebo sme spolu komunikovali niekoľkokrát za noc..... Tak teraz mu môžte radiť ďalej.... 😖 Myslím, že u mňa si zavaril poriadne..... Ako by ste sa cítili vy, keby ste sa dozvedeli, čo všetko o vás rieši s cudzími, a nie s vami??? Bolí to o to viac, že som si myslela, že dôvera patrí medzi partnerov, nie do diskusií a na fóra..... ☹ Som z toho všetkého strašne smutná a sklamaná....

leporeloo
30. jún 2013

anela67 ja by som na tvojom mieste nebola sklamana ale naopak, znamena to ze ho zaujimas a ze ho istee veci bolia len si to neviete vydiskutovat. to sa stava ludom strasne casto ze kazdy vnimame toho druheho len cez seba a ked nema reakcie ako by sme mali my mame pocit ze je zly, ze si nerozumieme... podla mna sa musite hlboko otvorene pozhovarat lebo kazdy z vas veci vidi iba po svojom.. myslim si ye to pre vas moze byt krok vopred