Ženy ako ste to zvládli po rozchode? Stále na neho myslím

janasilnajana
17. dec 2018

Pred asi 12 dňami som dávala do tejto skupiny príspevok, ako som pripravená (ja 25)v 3 a pol ročnom vzťahu posunúť sa s priateľom ďalej keďže sme zostali stát myslela dieťa a on mi odrazu povedal ze nikdy nechce alebo až o 5 rokov. a tak ďalej a tak ďalej(kto chce nájde si ten príspevok) , toľko čakať som nechcela co keď si to potom zase rozmysli? viem ze som pripravená, nakoniec som sa s ním rozišla, potom mi to i viac z vás radila. Ale moja otázka. Je to len pár dní, ale ja to nedávám, ako ste to zvládli?rozchod? , ja mu musím furt písať, nemôžem si ho vymazať ...viem ze sa hovorí žeby sa malo niečo robiť, zamestnať sa, ale ja i keď niečo robím furt na neho myslim a začnem plakať , čas? Raz keď sme mali pauzu po 3 mesiacoch som ho prosila aby sa vrátil.. . už skoro 2 týždne len lezim a popijam víno, pozerám si foto a vypisujem mu ci si to nerozmyslel. On uplne odmerany na net dává len videa ako cestuje kade tade príde mi to ze za tie 3 a pol roka ma nemal ani rad. Ale asi sa proste posunul ďalej. Viem ze sa ponižujem ja si to uvedomujem, ale co všetko robíme pre lásku? Určite nie som jediná. Je to môj prvý vzťah, keďže vôbec som nikdy nechodila von, som hrozne nespoločenská,diskotéka? To co je? žiadne akcie nič nič nič, s týmto priateľom som sa stretla fakt úplne náhodne, takže i teraz len doma sedím, mam to celkovo ďaleko do mesta ak by som sa chcela prihlásiť do niejakeho tanca alebo niečo, mam strach ze kedy si náhodné stretnem ďalšieho ci to nebude v tej 30tke, mate niejake rady, len ma neukameňujte jaka som krava lebo ja to viem, sú i horsie veci v živote i to viem, len verím že sa nájde žena ktorá mi fakt poradí, však sme ľudia mame city, viem ze každá už prešla rozchod a tu bolesť. niektoré si hneď našli iného to ja nedám, tak vaše názory? . Ďakujem

dai
18. dec 2018

@janasilnajana si mladá... Ale nie až tak aby si sa správala takto puberta lne - také akcie by som čakala fakg od nejakej 15tky... Ty by si už mala mat nejakú sebauctu.. Píšeš ze ste už boli od seba a ty si sa mu v nútila späť, teraz si sa s ním opäť rozišla ty a zase sa podliezas.
Ja osobne mam pocit ze by si si mala ujasniť co vlastne chces, jasne ze ti chyba lebo si bola na neho zvyknutá. Opätovne spojenie sa by ale asi neprinieslo dobrotu - ty chceš deti a sedieť doma, on ti ukazuje co chce tými fotkami a úprimne ti povedal aj o dieťati.
Byť tebou tak mu hlavne prestanem vypisovať - vyskúšaj nepisat aspoň 2 týždne, a k s a on neozve tak ta ma úplne na háku a určite sa neoplatí niečo riešiť. Tie 2 týždne dajú aj tebe odstup a bude chýbať menej. Hlavne začni niečo so sebou robiť - nostalgické sebatryznenie s fľašku, fotkami a pesničkami je ôk určitý čas... Ale potom to treba stopnúť a začat zit.
A odporúčam tiež si zmeniť slovník - slovo p.. A do úst mladej (ci starej) ženy nepatrí... Aj keď vidím ze tu na koniku môžu ženy niekedy konkurovať aj pohonicovi v mastali

nini1010
18. dec 2018

No to ponizovanie,to je ozaj trapne vypisovat mu.Kamarwtku nemas?vyberte sa na dovolenku hovikde daleko na babsku jazdu.alebo sa vezmi a chod sama.s kamosmi na kavu,wellnes,diskoteky,proste za hlavne zdvihni z gauca a nechlastaj.aj tato faza musi byt,ved jasne,ale nevypisuj mu preboha.vies si predstavit za aku chuderu ta ma?to chces?

saslavka73
18. dec 2018

@dai 👍 Sledujem ťa.😉

dskjhfdlkdjhl
18. dec 2018

@dai s niektorymi ludmi sa neoplati komunikovat, na chvilu som na to zabudla a vidis😉

saslavka73
18. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl Pozri sa nemám nič proti Tebe ale všade napísať, že si treba dobre vybrať, keď už dotyčná má VYBRATÉ a UŽ SA STALO nie je rada, ale vyrývanie.
Toť vsjo. Pozdravujem.

dskjhfdlkdjhl
18. dec 2018

@saslavka73 keby si aspon nesplietala dve temy do jednej, tak by sa to mozno dalo akceptovat. V kazdom pripade, toto je moj posledny prispevok smerom k Tebe. Maj sa ako chces.

saslavka73
18. dec 2018

@dskjhfdlkdjhl Ďík. Budem.

dai
18. dec 2018

@saslavka73 ona sa práve rozišla... Čiže rada dobre si vybrať je viac ako na mieste. A ďakujem za sledovanie - hneď mam lepší pocit keď niekto na mňa dáva pozor🙂

1sonda
18. dec 2018

že slušne s hviezdičkami :D ...ale súhlasím, že si neurazila priamo pribináka ... no ale k veci - ja som rozchod zvládla tak, že som našla na nete tanečného partnera na salsu, chodila som na onú salsu a popri tom si našla na nete aj nového priateľa (nie cielene, ale napísal mi a zaujal ma) ...takže som to spravila v štýle klin sa klinom vybíja...či by to ale bolo vhodné v tvojom prípade, to neviem a tiež nemusí sa niekto hneď vyskytnúť. Určite mu nepíš, vymaž si číslo, alebo všetko, čo sa dá, aby si ho nekontaktovala v podnapitom stave, tým sa ponižuješ. A nepíš mu ani v triezvom stave. Zvládneš to, uvidíš.

domca_222
18. dec 2018

Asi si bola až príliš naviazaná na partnera, keď mu teraz stále vypisuješ aj keď očividne nemá záujem. Treba prestať piť, začať chodiť von s luďmi, kamarátkami, nájsť si záluby, píšeš že nemás prácu, tak hladať novú. Všetko sa dá, chápem že si smutná a cítiš sa sama ale alkohol nič nevyrieši ačím menej si budeš pozerať partnerove fotky a písať mu, tým skor sa cez to dostaneš a príde niekto iný do tvojho života.

1sonda
18. dec 2018

@janasilnajana ...inak aj ja som si kedysi myslela, že takéto vypisovanie bývalému je "bojovanie o svoje šťastie" alebo "však ak to neskúsim, možno prídem o lásku svojho života..." ale s odstupom času vidím, že to bolo naozaj len to ponižovanie samej seba, neochota alebo neschopnosť sa posunúť ďalej...skrátka, majú všetky baby pravdu, že sa mu máš prestať ozývať, aj keď ti to príde veľmi zaťažko. Ďalšia dobrá rada - nepiť, lebo alkohol nič neotupí, len znásobí emócie. Keď chceš plakať, tak triezva.
Ak je to tvoj prvý vzťah, tak je podľa mňa normálne, že máš pocit, že život sa skončil pomaly (aj keď nie si už pubertiačka, prvý vzťah je prvý, jedno kedy)...ale na druhej strane, si už dospelá, staráš sa sama o seba a to je plus oproti pubertiakovi. Máš viac možností. Porozmýšľaj, čo ťa bavilo najviac a choď si za tým. Ďalej hocijaký šport, kde sa zadýchaš by bol ideálny kvôli endorfínom. Postupne bude smútok prichádzať v takých vlnách, nebráň sa mu, ale precíť ho a on sám odíde. Možno to potrvá aj pár mesiacov (ak si bola silno zaľúbená, môžu to byť aj roky - ale to už by si mala inak normálne fungovať). Ale spamätáš sa určite.
Ak by sa ti zdalo, že nedokážeš nič robiť, nič ťa neteší dlhší čas, lepšie by bolo zájsť za psychológom.

lucka_lullu
18. dec 2018

@janasilnajana ahoj Jani, máš pekný nick 😉tým by som začala, hovor si to vždy keď mu budeš hrozne chcieť napísať. Ja som sa rozišla s mojim ex pred Vianocami a bolo to fakt na kočku, tiež sme spolu boli 3,5 roka.
mne pomáhalo, aby som mu nepísala, dávať si odmeny. Zakaždým keď som premohla nutkanie, niečo som si dopriala. Cez Vianoce je na prd, že všetci kamoši majú rodinné programy a nebolo sa komu vyrozprávať. O to viac som sa venovala rodine. Pomáhala mame, sestre, švagrine s čímkoľvek, aby som trochu odputala myšlienky. Pozri sa okolo seba, zaujimaj sa o iných, možno ti to tiež pomôže. 😉❤️
A ešte niečo, vec ktorá mi nepomohla bol alkohol. (teraz nemyslim, že by si to prehanala) vždy keď som sa takto odreagovavala, ospravedlnovala som sa sama pred sebou, že som mu napísala, lebo som si trochu vypila. Keď neprichadzali odpovede, hovorila som si aká som kača. 😥 Potom som s tým písaním sekla úplne, prešiel týždeň, dva, tri... Nové ciele a nové záujmy.
Prajem Ti veľa šťastia a nových impulzov v živote. 😉

eva8
18. dec 2018

@alaguema len bezcitnému človeku je rozchod ľahostajný. Aj ja som prežívala strach, že ostanem sama. Nevidím na tom nič zlé. Každý sa s rozchodom vyrovnáva inak. Každý máme aj inú povahu.
@dai boli mimo Sk spolu. Pisateľka sa znova chystá mimo Sk. Zmenila kvôli nemu prácu. Čiže ho neobmedzovala.

@janasilnajana Prečo by sme mali fungovať v spoločnosti podľa istých šablón? Každý má iné prednosti a keby sme sa vymykali z priemeru, že "nezapadáme", nemáme dôvod sa cítiť byť neschopnými, ani menejcennými 🙂

dai
18. dec 2018

@eva8 obmedzovanie môže vyzerať aj tak ze kvôli niekomu zmeníš prácu, že všade chodíš za svojím objektom, že mu donekonečna vypisuje - pubertaci tomu hovoria stíhačka...

samanta44
18. dec 2018

@janasilnajana no keď nedáš za magorom bodku tak budeš mať aj 40 kým niekoho nájdeš

eva8
18. dec 2018

@dai rozišla sa ona s ním, nie on s ňou

moonlight1210
18. dec 2018

@eva8 to nic nemeni na veci, ze pise ona jemu, nie on jej. sice sa rozisla, ale citovo je este na nom zavesena.

@janasilnajana ty si uvedom, ze kym ty vnimas svoje smsky ako male kusky citovych ostrovov, jemu k nim chyba tvoj kontext dvoch obligatnych deci cerveneho a zrejme aj citliveho hudobneho podmazu.
takze z jeho pohladu mozu vyzerat aj usmevne, aj trapne. necakaj preto, ze ich pochopi tak, ako si ich myslela ty. (ale teoreticky moze.)

johanna_b
18. dec 2018

so mnou sa rozisiel po cca 6 mesacnom vztahu muz ktory je dnes moj manzel.. zle nedobre som to znasala, citila som sa ponizene... bola som ako v takom opare, akoby sa to nedialo mne... riesila som to vselijako. jednak ovela viac som zacala pracovat, so sestrinymi detmi som bola vela. . a potom som zacala chodit k terapeutke ktora ma zacala uplne menit, cely svoj pohlad na seba mi zacala menit... chodila som od nej ako princezna, nadnasala som sa .. takze s odstupom casu som to vnimala ze som sa musela uplne zmenit, pochopila som ze vztah sa neda vydupat. potom v tomto procese zmeny som ho stretla nahodou v metre... no co ti poviem. nahoda?!!! vecer mi pisal ze lutuje, ze ma stratil. ja som medzicasom uz trenovala vizualizacie atd a odrazu sme sa zacaöi pomalicky stretavat. naozaj vztah nie je nahoda. ani to akych muzov stretavas. je to umerne tomu, ako si vazis samu seba ako sa lubis 😊 dufam, ze ma neposles do riti 😊

eva8
18. dec 2018

@moonlight1210 áno, je. A chce sa odpútať, preto tu píše

alaguema
19. dec 2018

@eva8 je liečivé sa vyplakať a vyventilovať emócie. Ale to je len úľava. Skutočný posun spočíva v uvedomení si, čo a ako robím. Nebyť emocionálne závislá ne druhej osobe neznamená bezcitnosť. Znamená to vieru v seba a v to, že zvládnem život aj bez partnera, ktorý o vzťah aj tak evidentne nestál. A zvládnem to aj keby o vzťah stál, ale nebolo by to to, čo potrebujem ja. Neuspokojím sa s hocičím, ak mi to nevyhovuje, len aby so mnou preboha niekto bol. Nevidím veľký zmysel v povzbudzovaní k ďalšiemu rochneniu sa v slzách a sebaľútosti. Po dvoch týždňoch intenzívneho žiaľu a vylihovania v posteli a popíjania vína to chce už jemné nakopnutie k nejakému posunu.

eva8
19. dec 2018

@alaguema v súvislosti s bezcitnosťou som hovorila o partnerovi - nemyslím si totiž, že ten rozchod po takej dlhej dobe mu bol ľahostajný, len to jednoducho zvládol chlapsky, po svojom. Ale to som už písala

marytesss
19. dec 2018

ahoj...ja som sa rozišla po 4 rokoch... nejdem písať prečo. ale plánovali sme svadbu, rodinu, spoločné bývanie... a zrazu som zostala sama... o tri mesiace neskôr som náhodou natrafila na chlapa, ktorý je už môj priateľ a sme spolu rok a pol a sme spolu šťastní. síce ešte nemáme žiadnu svadbu ani deti, ale viem že aj to časom príde. tiež mám 27 🙂
s ex sme sa rozišli v januári 2017. za dva týždne som dala dole 7kg, nejedla, nespala, nepila...len čumela do blba a chodila do práce a z práce ako mátoha.... mama ma po dvoch týždňoch musela zamknúť v kuchyni aby ma donútila zjesť aspoň polievku. vo veľkom som pila kávu a vo veľkom som rozmýšľala... jediné čo som do seba vedela dostať bez toho aby mi bolo zle, bolo pomelo, mandarínky a jogurt. čo bolo pre mňa dosť veľkou skúškou, že vo februári sa moja sestra vydávala. tak som sa snažila sústrediť na moje povinnosti a nie na neho. on mi aj tak nedal pokoj, stále otravoval, dokonca prišiel na sobáš do kostola ako veľký pán, akoby sa medzi nami nič nestalo, a furt za mnou lozil, ale ja som na neho fakt nemala čas. dokonca som mala pocit že čakal, že ho zavoláme aj na hostinu.... rozhodla som sa, hlavne kvôli sebe samej, lebo sa mám rada a chcela som byť v poriadku, že sa na neho vykašlem a budem sa sústrediť na to, čo je podstatné pre mňa. jednoducho som začala byť tak zdravo egoistická a konečne som začala žiť, dýchať, plniť si sny, prestala som byť tá, do ktorej vkladal toľko nádeje, že sa k nemu vrátim, prestala som byť jeho zadnými vrátkami... dokonca sa mi vyhrážal, že sa zabije, keď sa k nemu nevrátim... aj tak som sa k nemu nevrátila a on žije ďalej... dokonca aj otravoval moju mamu... už som fakt bola v tom že musím volať políciu za obťažovanie...prestala som sa ponižovať, vedomá svojej hodnoty a svojich cieľov... a ignorovala som ho. nakoniec už dal pokoj... doteraz je všade bloknutý... ale to mi je už jedno. som šťastná a milovaná po boku chlapa, ktorý vie čo vo mne má a konečne to so mnou myslí vážne. priznám sa, že to, čo mi ex spravil ma ešte bolí...a myslím, že ma to bude bolieť ešte dlho...pretože som to milovala a on zneužil moju dôveru... tá bolesť a to prázdno na duši vtedy boli fakt neskutočné... čakala som len na to, kým to bude bolieť menej.... chce to čas, veľa času.... je pravda, čo sa hovorí, že čas zahojí všetky rany. v konečnom dôsledku, odpustila som mu. už sa na neho nehnevám, zato on sa hnevá na celý svet.
teraz sa hlavne sústreď na seba, svoje sny a začni si to plniť. odpútaj sa od všetkých pút ktoré ťa väzili keď si bola s ním. ja som si až potom uvedomila, že som s ním nežila, iba prežívala....že som nebola šťastná. zvládla som to ja, zvládneš to aj ty, ako aj mnoho ďalších. ber to ako dobrú skúsenosť... mňa to naučilo, čo je to dôverovať niekomu...už nie som naivná... moja dôvera sa získava ťažko a náročne... tak isto aj moja láska... zvládneš to, hlavu hore! hlavne prosím ťa, prestaň piť... to z teba dámu neurobí.

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marytesss
4. jan 2019

@stella03 ďakujem... 😇