Po rozchode potrebujem zdvihnúť sebavedomie

30. aug 2021

Ahojte zienky.
Ani neviem, co si od tejto diskusie slubujem, asi to len potrebujem dostat von, pocut objektivny nazor.
Rozisla som sa priatelom. Sme obaja po 30tke, obaja mame deti s byvalym partnerom, spolu nemame ziadne.
Vztah bol tazky, asi este nemam uplne cistu optiku, ale mam pocit, ze ma manipuloval, vydieral, trapila som sa.
Asi pre pocit a nadej, ze ma lubi, som mu to trpela a snazila sa mu vyhoviet, trpiet mu ziarlivostne sceny, robit mu v podstate sluzku.
Najhorsie je, ze aj teraz, par dni po rozchode to uzavrel tak, ze za rozchod mozem ja, lebo som sa malo snazila, nevazila si ho a kupovala mu nevhodne darceky.
Asi potrebujem trochu dvihnut sebavedomie,citim, ze mi ho uplne udupal.

jaskolka
30. aug 2021

Bud rada, že si sa zbavila človeka, aký ta ponižoval a pri akom si sa trápila. To, čo si on myslí to už nerieš, zbytočne sa budeš tým umarat. Ber to ako skúsenosť do života, bud kľudne aj single, venuj sa dieťaťu a co ma prísť, príde. Aj nový normálny partner. ☺️.

lindusss2016
30. aug 2021

Povedala by som mu: ano, mas pravdu, za vsetko mozem ja, budem na sebe pracovat, aby sa to uz nikdy neopakovalo. Tebe dakujem za lekciu a zelam vela stastia.
Na co vobec riesis, co on hovori, co si mysli? Ved je to uplne jedno. Ty si skus uvedomit svoje chyby, prijmi to s pokorou a zmen to, aby sa ti v buducnosti neopakoval dalsi nevydareny vztah. S tymto nemas dieta, tak nerozumiem, na co spolu komunikujete, ked ocividne to nir su pristelske rozhovory a iba si vycitate, co, kto...

erickatt
30. aug 2021

Bud rada. Povedz mu ok, mas pravdu, zbohom. Chces aby tvoje deti mali takýto priklad správania sa do buducna? A dcera potom takto trpela? Alebo syn sa spraval k zene ako ku služke?

kassandra25
30. aug 2021

Nooo, tak si to pocula. Za rozchod mozes rozhodne Ty! Kupovala si Mu nevhodne darceky, nevazila si si Ho, a bola si len Ty taka, taka a taka. Inak , vobec neviem, ci nepises o mojom byvalom muzovi nahodou. Dost podobne. Tiez mal podobny pohlad na svet a partnertvo aj s tym ziarlenim a sluzkovanim. Ja az teraz zijem, ked som sama. Zi aj ty a spoznavaj. Nemusis sa hned vesat na prveho. Spoznas 10tich a objavis na kazdom 5 chyb, nebudes ani s jednym, ale bude ti dobre. Nie je to vyhra mat sa dobre?? Chod do toho.

autor
30. aug 2021

@jaskolka
@erickatt
@lindusss2016 baby, moc vam dakujem, presne toto som potrebovala citat.
Viete, keby mi toto niekto pred rokom povie, ze sa necham takto udupat, tak sa iba zasmejem.
Sama nechapem, fakt.
Ja som si vedoma, ze ten vztah bol iba o nom a o jeho potrebach, no viete ako to byva, zalubena vidi to, co vidiet chce.
Teraz stojim pred skrinou a nechapem. Este aj oblecenie mi diktoval, stratila som samu seba.
Pritom som v praci vcelku uspesna, mam narozdiel od neho vzdelanie, samostatne byvanie, dokonca myslim, ze ani so vzhladom to nieje uplne marne.
Len uprimne poviem, ten chlap ma tak zmagoril, ze som skakala tak, ako on piskal.
Nepacila sa mu moja rodina, moje kamosky, lebo videli to, co ja som vidiet nechcela...ach, zle, cele zle.

autor
30. aug 2021

@kassandra25 dakujem! Uprimne dakujem.
Ano, cokolvek som urobila, vsetko bolo zle, respektive aj dobre, ale pri dalsej hadke to uz bolo zle. Jasne, netrvdim, ze nemam chyby. Urcite ich je dost.
Ale on videl iba tie moje chyby.

erickatt
30. aug 2021

Mas rozum. Gratulujem. Nedaj sa. Ignoruj, zablokuj. Len sa prosim, prosím k nemu nevracaj aj keby tanky padali

kitycat
30. aug 2021

A nejake kamaratky, ktore by ti zdvihli sebavedomie nemas? Ci si kvoli nemu prerusila vsetky kontakty?

Neponahlaj sa do vztahu, premyslaj a pouc sa z toho predosleho.

Ak si nahodou zabudla, tak partneri su si rovni, ziasne ze sa malo snazis a malo upratujes a on, chidak, malo dostaval..

lindusss2016
30. aug 2021

No ale pozor na jednu vec. Nepremyslaj nad tym, co robil zle on, na nom ti uz nemusi zalezat. Premyslaj nad tym, co si robila zle ty! Cize miesto vety, ze "ON mi diktoval este aj to, co si mam obliect" povedz "JA som si nechala diktovat este aj oblecenie".
V podstate ma pravdu, bola to tvoja chyba, keby si konala spravne, tak by si sa mu vzoprela.

autor
30. aug 2021

@erickatt toto je to. On ma takymito rozchodmi vydieral cely nas vztah.
Prisiel problem, hadka, tak sa rozisiel. Po dvoch dnoch mi uz pisal, ze mi teda da este sancu, ak sa zmenim, budem sa viac snazit, napravim svoje chyby, dopln si co chces.
Manipulator, len ja, zaslepena laskou k nemu, lietala som ako handra, aby bol spokojny. Som krava.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moonlight1210
30. aug 2021

Odpoved mas tu: “lebo som sa malo snazila, nevazila si ho a kupovala mu nevhodne darceky.”

Tou poslednou ponosou to zabil. Presne preto sa na nom mozes zasmiat a odlozit od ad acta svojej minulosti.
(Okrem ineho, povedal to, aby ta ponizil, alebo urazil. Pre nic ine. Slusny clovek si konkretne toto necha pre seba az do hrobu. Z principu slusnosti.)

Pri takomto cloveku je super, ze sa mu zunujes a odkopne ta on, lebo rozchod naopak (teda ked chces odist ty) byva tazky, kedze on odmietnutie neznesie.

Kazdopadne, ak sa este niekedy casom objavi (co moze byt, lebo ta ma zatial v kolonke “Vyuzitie:1+“), vzdy mu pripomen jedine: “Tvoje rozhodnutie, tak sa ho drz”. A nediskutuj s nim o nicom inom.
Ludi, ako on, toto velmi nici a uraza, ked mlcis.

Zatial si to neuvedomujes a mas pocit straty, prehry (asi aj hnevu, krivdy a mozno aj potreby nejak mu to oplatit.) Ale vyhrala si loteriu. Nepokaz si to.
Zbavila si sa hlupaka. Je jedno ako.
V podstate to ber tak, ze on sa sam poslal do (censored).

autor
30. aug 2021

@elizabet173 normalne si ma rozplakala , dakujem ti.
Fakt nechapem , ze som toto nechala zajst takto daleko.
Objektivne, ano, on bol ten, ktory si sebavedomie potreboval dvihat cezo mna.
Od zaciatku sme neboli rovnocenni, mam lepsie platenu pracu, vzdelanie, byvanie, pravidelne sportujem, narozdiel od neho mam kompletny chrup. Konfekcnu velkost S, on xxl.
Ach zeny, ked to takto pisem, normalne neverim.
Aka som len hlupa.

autor
30. aug 2021

@moonlight1210 dakujem! Baby, ja tu revem, vsetky mate pravdu.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dusankomoj
30. aug 2021

Trubela,však ti urobil službu že vypadol! To čo si opísala doma nepotrebuješ. Pošli fľašu šampusu aj jemu,že mu ďakuješ zato,že ti ukázal aká je tvoja skutočna hodnota😉

autor
30. aug 2021

@moonlight1210 on mi napriklad vycital, ze sa nestaram o jeho domacnost.
No ja mam domacniost svoju, pracu, dieta.
On ku mne upratovat nechodil. Ja som mu u neho vzdy navarila, oprala, hovna po psovi pozbierala, kym on lezal pred telkou. Hrala sa s detmi, ucila sa s jeho synom, lebo on na neho nervy nemal a len vrieskal po nom.
No v jeho ociach to bolo malo.

dusankomoj
30. aug 2021

A do budúcna sa vyhýbaj miestam,kde sa nachádzajú takí,ako on! Jasné,potreboval slúžku,ktorej sebavedomie zmačkal do guličky🤮

autor
30. aug 2021

@dusankomoj mas pravdu. Zakazal mi napriklad ist s detmi v lete k vode, ze to mozem iba s nim, aby ma nikto neucumoval. Viete, kolkokrat nas k tej vode za toto leto vzal? Ani raz.

pbra40
30. aug 2021

Dufam, ze uz mas vsetky cesty, ktore vas spajali zablokobane 💪 telefon, facebook, whatsupp, vsade hy som ho vymazala. By sa opovazil mi este vliezt do zivota. Velmi ti drzim palce, vyzeras byt podla prejavu velmi dobra zena, len si zial, ako kazdy urobila krok vedla s vyberom partnera 🥴 lepsie hrozny koniec, ako hroza bez konca. Drz sa

autor
30. aug 2021

@pbra40 dakujem. Mas pravdu. Radsej z kratsej cesty a radsej sama

dusankomoj
30. aug 2021

A divíš sa! Veď by si si mohla náhodou všimnúť obdivné pohľady a jeho ,,práca" by bola zmarená!

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. aug 2021

@elizabet173 mozno aj mas pravdu, momentalne sa naozaj citim ako debil, ze som toto dopustila.
Ale kto toto nezazil, asi nepochopi.

dusankomoj
30. aug 2021

@elizabet173 takýto manipulátory začnú nenápadne:to si nedaj na seba,v tomto sa mi páčiš viac, nechoď sama- pôjdeme spolu inokedy,aby sme mali spoločné zážitky...a keď bola na začiatku zamilovaná,tak do toho spadne ani nevie ako.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
30. aug 2021

@dusankomoj ano, presne, on to nevybalil tak, ze prezlec sa. To islo pomaly, postupne. Ako aj tie dary. Najskor som mu kupila malickost, mal radost, kupil malickost aj on mne, bolo to mile.
No po roku sme sa od malickosti dopracovali k pomerne drahsim kuskom, ako kamera do auta za 180eur, znackove oblecenie, vypovedala mu doma chladnicka, dva mesiace sa nemal k tomu, aby si kupil novu, tak som mu ju kupila ja.
A co myslis, co kupil mne on? Od tej prvej malickosti uplne ze nic.
Dokonca aj ked moje deti mali sviatok, tak sa radsej par dni pred tym so mnou povadil a "rozisiel", aby nic nemusel kupit.
Pritom sviatky svoje a svojej rodiny hlasil dopredu, spolu s linkom na vhodny dar.
Jeho mama mala narodeniny, poslal mi link na vysavac, ze taky by ju potesil. Ked som navrhla, ze ved sa zlozme teda, uz sa odul, ze si jeho rodinu nevazim. A kupil dar sam, penazenku v pepcu a bonbonieru v lidli.

dusankomoj
30. aug 2021

@elizabet173 presne tak😉

dusankomoj
30. aug 2021

Len sa k nemu,preboha nevráť!!! Pretože to na 100% skúsi.