Smútok po rozchode

lollka
31. júl 2016

Viem, ze to sem mozno nepatri, pretoze to je mamickovske forum najma, ale skusim, pretoze som uz kvalitne mimo. Pred dvomi mesiacmi som sa rozisla s priatelom, s ktorym som bola 8 rokov, pretoze to z jeho strany uz nefungovalo v intimnej oblasti. A stretla som jedneho muza, ktory mi fakt pomohol. A ktory ma neustale namotaval. Stale mi hovoril take tie sladke reci, ako by chcel byt so mnou atd. No a ja som sa s nim sice stretavala (a aj sme spolu nieco mali), ale hovorila som mu, ze na vztah este nie som pripravena. No ale pointa - pred tyzdnom mi to docvaklo - chcem byt s nim (aj ked si myslim, ze byt v "normalnom" a nie porozchodovom stadiu, tak sa to nikdy nestane). On uz vsak par tyzdnov (2 - 3) dozadu bol odmerany a chladny. Tak som mu to povedala a on na to, ze si uvedomil, ze sa k sebe nehodime. Nebudem to dalej rozoberat. Otazkou je skor, ako z toho von, lebo 2 rozchody behom 2 mesiacov naozaj nezvladam. :/ Nemozem spat, nechuti mi jest, nemam chut zit. Fakt neviem. :(

mon_soon
31. júl 2016

Žeby urazena chlapska jesitnost? Neber veci tak osobne,asi to nemyslel úplne vážne ked nebol ochotný počkať kým sa dostaneš z prvého vzťahu...nájdi si rozptýlenie ktoré ťa nebude zvazovat a navodí dobrý pocit - za mna je to jazdenie na koni resp starostlivosť o tie nádherné zvery...

mircalla
31. júl 2016

@lollka Ahoj, neviem, ktory rozchod ta mrzi viac, zrejme nateraz ten druhy.
Nuz, hlavne si to neber osobne, si asi milionta, ktorej sa to stalo - myslim tie klasicke namotavky, nasledne spolu nieco mate a nasledne zaujem opadne. Jednoducho, chlap zrejme dosiahol co potreboval a chcel a stratil zaujem. Typicky kalerabista.
Nevin sa za to, nehladaj za tym nic, neanalyzuj to - ty si to zacala brat ozaj vaznejsie, pre neho bola zrejme len hra pripadne povrchny flirt. Vykasli sa na to. Nestoji ti za trapenie. Hlavne ho nekontaktuj, keby chcel, ozve sa sam. Mas hrdost🙂
Co sa tyka prveho vztahu, neporadim, kedze nie su podrobnosti, ale zrejme si s rozchodom ako tak vyrovnana. neviem ani, nakolko bol ten druhy pripadnou ciastocnou pricinou rozpadu prveho vztahu, alebo ste sa spoznali az potom.

Teraz budes prezivas take to menej prijemne obdobie, poznam to dobre, ale ono to zase prejde a zasvieti slnko. Niekedy sa toho deje vsetko zle naraz. Ale nemoze to tak byt stale

Hlavne ako uz bolo napisane, niecim sa nezamestnaj, hoci sa ti nechce.

vorkola
31. júl 2016

A ty si myslis, ze zivot je len o intímnostiach.Ako vidis ,na to sa neda spolahnut.Co ak by si nemohla, trebárs zo zdravotných dovodov,a dlhodobe zit intimne, a nechal by teba partner, a popripade by ste mali deti.,Ako by sa ti to pacilo ? nedavaj sex na prve miesto.V prvom rade ci je to povahove dobry clovek.Vidis aj ten druhy dosiahol svoje,a uvedomil si,co ak ani on nebude ten pravy,proste ten druhy nema v tebe istotu,ked si po 8 mich rokoch dokazala podviest a nasledne zacat s druhym hned aj sex. Ja buda druhého tiez by som ta nechala. Keby som aj prvého nechala ale hned by som s druhym odmietala sex, pokial by so ho dobre nespoznala,teda jeho povahu.Prehliadla si ho.Ale uz by som sa nevnucovala ani prvému ,ani druhému.Druhy je tiez pravdepodobne nestaly, a druhy by ti iste robil vycitky,teda ked je normalny, iste by mu to vadilo.Sprav aj u seba sebareflaxiu

tyelde
31. júl 2016

nuž...skús sa hlavne v hlave prestať zaoberať vzťahmi a tým, čo by bolo keby bolo, ale radšej si napr. daj spraviť nový účes, manikúru, dať sa trošku dokopy, obvolať staré kamošky a vyraziť si niekam, jednak prídeš na nové myšlienky a jednak nikdy nevieš kedy niekoho stretneš...a najmä sa hovorí, že láska chodí vtedy, keď ju najmenej čakáš 😅

lollka
autor
31. júl 2016

@vorkola Tak to nebolo. On odmietal sex so mnou. Bavili sme o tom, povedal, ze ma ma rad ako kamaratku uz len. A toho druheho som spoznala tesne po rozchode, on nebol pricinou.

lollka
autor
31. júl 2016

@vorkola A btw sex ani nebol, len bozkavanie.

lollka
autor
31. júl 2016

@mon_soon Hej, je pravda, ze ja som dost citliva a vsetko strasne prezivam. Ale nejako sa toho neviem zbavit. :( Ale dik za rady a spravu, fakt ma to povzbudilo! 🙂

lollka
autor
31. júl 2016

@mircalla Dakujem za povzbudzujece slova. Ten druhy nebol pricinou. No v tom prvom sa to uz nedalo zachranit, vela sme sa o tom bavili, ale z jeho strany som uz nebola pre neho sexualnym objektom, tak to uz neslo. :(

emilia25
31. júl 2016

Nemas sa kam ponahlat si mlada ten pravy muz pre teba este len pride.a bude ta cakat aj mesiace.uzivaj si a ked nebudes nikoho hladat.laska si ta najde aj sama.vzdy to tak bolo a vzdy aj bude.

mondolina
31. júl 2016

Nauc sa žiť aj sama,sama sebe robiť radosť.mas na to teraz vhodnú príležitosť tak ju využi.

laura1804
31. júl 2016

Poznam taku situaciu uplne doverne...moja rada: dat si aspon 1 rok pokoj od vztahov( ja som potrebovala 3,aby som si ako tak upokojila emocie a myslienky) a uzivaj si samotu, ako pisali baby, novy uces, kamosky, dovolenka...lebo po 8 rocnom vztahu v dalsich skorych vztahoch si narobis akurat tak problemy a uz ani nebudes vediet, co vlastne citis...

mandala77
31. júl 2016

@lollka zo svojej skúsenosti vrelo odporúčam Jeronýma Klimeše, je aj na youtube, video o rozchodoch alebo jeho knihu Partneri a rozchody. Mne to veľmi pomohlo.

Obrannou reakciou na rozchod je šok, nechutenstvo, nespavosť. Takže veľa jesť - donútiť sa, byť v kľude, nejaká pravidelnosť v spánku. Rozchod sú vždy veľké stresy.
Jediný spôsob ako zabudnúť na bývalých je ich v hlave neriešiť. A ako na to, to si nájdeš u Klimeša. Veľa sily!

maminecka266
31. júl 2016

@lollka v zivote sa neoplati ist zo vztahu do vztahu. neoplati sa verit kazdemu chlapovi tie pekne mile reci 🙂 daj si cas.. oddychni si od vztahov. Venuj sa sama sebe. Rob veci na ktore si vo vztahu nemala cas. A ono to pride ked to budes najmenej cakat

mircalla
31. júl 2016

@lollka daj si pauzu, venuj sa sama sebe, pride to, ked to budes najmenej cakat. ten druhy, to ani neries, skoda sa tym zaoberat....

ja sa spatne pozeram na obdobia, ked som nemala nikoho ako na super obdobia////
a naj dovolenky? vzdy len s kamoskami!

bukajka_mata
31. júl 2016

keď toto čítam pripomína mi to kamaráta ktorý je v podobnej situácii. A nedá si povedať, neustále sa len trápi a premýšľa čo mohol urobiť inak. V prvom rade je potrebné aby si prestala obviňovať seba a prosiť sa niekomu o lásku. Musíš si uvedomiť že to malo dôvod, že sa toto stalo

lubkavargova1
31. júl 2016

tak prioritne sa sustred na seba...ano na seba a bud sprosta k ludom, nauc sa vychutnavat zivot a kasli na nejaky cas na chlapov...tych je habadura...to co ma prist pride...a tamto dvaja exoti nech su uzvrete kapitolky v zivote a hotovo

n0mi
31. júl 2016

V prvom rade sa prestan lutovat a tryznit. Ani jeden z nich nebol pravy pre teba podla tvojho pisania. A zbytocne rozmyslas co by bolo keby,lebo to nebude. Daj si pokoj od muzov,venuj sa sebe a zacni zit. Hotovo.

lollka
autor
31. júl 2016

Ano, pravdou je, ze stale rozmyslam, kde som spravila chybu, co som mohla spravit inak atd. Stale sa k tomu spatne vraciam. Ale hej, snad bude lepsie. Len ja vlastne vela kamosiek uz ani nemam, teda mam, ale maju vlastne zivoty, partnerov, niektore uz aj deti a nemaju na mna, pochopitelne, cas. Aj preto som sa tak namotala na toho druheho chlapa, pretoze on cas mal a ja som ho potrebovala s niekym stravit a nebyt sama doma.

mircalla
31. júl 2016

@lollka Inak este taka vlastna skusenost, kedysi ma strasne uhanal jeden chlap, ale fakt strasne, kazdy den kybel ruzi do prace atd atd
Dlho ma lamal. Po tom, ako som sa len mierne namotala a naznacila to, uz ho nebolo....akoze tiez som bola v mensom soku. Jedina chyba bolo to, ze som mu uveril. Netrap sa, ja ti rozumiem, ze to analyzujes a rozmyslas, ze si nieco pokazila, nic take...to su take typy chlapov

lollka
autor
31. júl 2016

@mircalla Tiez som rozmyslala, ci to nie je takeho druhu. Ale potom mi to prislo strasne nelogicke, ze to by snad nikto neurobil. :D Ale tak evidentne hej. Akoze ano, aj toto je moznost.

mandala77
31. júl 2016

@lollka keď si bola s priateľom 8 rokov, je dosť nezodpovedné ísť do akéhokoľvek vzťahu, lebo to treba odžiť ten rozchod a nie vhupnúť do iného vzťahu. Vyrovnať sa s rozchodom potrebuje čas a trvá to aj viac ako pol roka a vy ste boli spolu dlho. Daj si úplný pohov od chlapov a precíť bolesť, lebo aj pre druhého človeka to nie je príjemné byť nejakou náplasťou na bolesť a nie je riešenie ísť zo vzťahu do vzťahu.

lujza123
1. aug 2016

@lollka nerob nic, to preboli, tak to nechaj preboliet ...a hlavne nehrn sa do ziadneho vztahu, uzivaj si slobodu, to ze mozes robit co chces a kedy chces...
Inac ak si slobodna, bezdetna, bez hypotek a nemas nejaku uplne supermegadobru pracu o ktoru nechce prist co tak sa dat na cesty? Da sa vybavit dobrovolnictvo, vsetko ti preplatia a ty na mesiac- dva mozes vypadnut na druhy koniec sveta, spoznat novych ludi, zistit co v zivote chces, nechces
Alebo ak niesi taky dobrodruh skus nieco lokalne...byvaju rozne kurzy, sporty, spoznavacie pobyty... Vies, zacat robit nieco, co by si s ziadnym chlapom na krku robit nemohla

lollka
autor
1. aug 2016

@lujza123 Deti nemam ani hypo, ale pracu mam skvelu. 🙂 ale inak super napad, skusim aspon na nejake 2 tyzdne v ramci dovcy. ;) Dik

plutarchos
2. aug 2016

Len na odlahcenie 🙂, cital som teraz o jednej studii, snimala sa aktivitu mozgu pri fyzickej bolesti, pracovali tam dve odlisne centra, pointa bola, ze jedno z nich bolo totozne ako pri socialnom odmietnuti. Tak spravili taku vec, ze vzali par ludi, cast z nich nadopovali silnymi davkami paracetamolu a nechali ich hrat dopredu sfixlovanu spolocensku hru-hraci si mysleli, ze sa budu hrat, ale dopredu dohodnuty sparing sa spraval hrubo, odmietal alebo ignoroval hraca. No a ti na liekoch neskor uvadzali nizsie vnimanie socialnej bolesti. Proste boli viac nad vecou.

Poucenie znie, na zlomene srdce 2 paraleny denne 🙂

lollka
autor
2. aug 2016

@plutarchos Haha. Mozem skusit. :D

michellia
2. aug 2016

@plutarchos ty by si mal byt lekar 😀 niet este lekara ktory vie recept na zlomene srdce

lollka
autor
3. aug 2016

Najhorsie su vecery a rana. Cez den viem ako-tak fungovat (nutim sa do toho), ale ten pocit pred spankom a tesne po zobudeni je hrozny. :(

sarkan333
3. aug 2016

Ahoj. Ja som tiež teraz rozídená tretí týždeň a u mňa sú najhoršie víkendy. Deti veľké, majú svoj život. Aj keď kamošky sú skvelé, ale tiež majú svoje rodiny, svojich frajerov.
@lollka

lollka
autor
3. aug 2016

@sarkan333 Ja sa teraz snazim byt co najviac s ludmi. Zverila som sa dvom kamoskam a tie su bajecne, stale spolu nieco podnikame. Ale hej, vikendy su tazke. Ale snazim sa mat co najviac programu. Napriklad v sobotu ideme na vylet a v nedelu idem pozriet nasich.

mirka_a_hrasok
3. aug 2016

@lollka dobre si to vyriesila. Je dobre ze chodis kade tade s kamaratmi. Lepsie ako by si mala doma len z depkami sediet. Neboj to casom prejde aj ked to bude tazke a teda aj je tazke, to verim. Ale tym ze mas super ludi okolo seba tak to urcite zvladnes