Ženy vojakov na misií

mon1806
31. jan 2022

Prosím je tu niekto kto mal manžela na misií? Mam doma 5 ročného a v bruchu druhé babo a dnes mi oznámil ze ide na rok na Cyprus ako to mam ako prežiť? Samozrejme s tým nesúhlasím...... Aj keď nič s tým neurobím a bojím sa ze to úplne všetko zničí rok je strašne veľa

kabinka11
31. jan 2022

@mon1806 ahoj, aj môj bol rok na Cypre a potom ešte pol roka v Afganistane. Mali sme v tom čase ročnú dcéru a ja som chodila externe na vysokú školu. Vydržali sme, museli sme. Vďaka tomu sme dnes bez hypotéky. Brala som to vtedy tak, že manžel to ma určite ťažšie, v cudzom prostredí s cudzími ľuďmi.

katus2323
31. jan 2022

@mon1806 v mojom blízkom okolí poznám dvoch vojakov ktorí sú aktuálne na misii na Cypre. Jeden má staršie deti všetko ok ,zvládli to , a druhý nema deti a krachuje im to kvôli nevere ženy. Ale z rozhovorov ten čas rýchlo ubehol a myslím že aj počas misiii na sviatky boli doma naspäť na pár dní. Myslím že ak je vo Vašom vzťahu vzájomná dôvera zvládnete to isto. Držím palce ❤️🍀

danica2711
31. jan 2022

no nie je to bohviečo, ale tak vedela si, koho si berieš, musela si s tým rátať, nie? Ak je váš vzťah kvalitný, vôbec to nemusí "všetko zničiť". Bude to veľa práce pre teba, ale zas ja som mala taký istý rozdiel medzi deťmi a ten veľký bol už rozumný a veľký pomocník, takže v podstate brnkačka

ibajaanikiny
31. jan 2022

@mon1806 a vy ste sa pred tym o tom nebavili?to nie je,ze mu zavelia a ide,musi mat o to zaujem,potom je “vyberove konanie”,pohovor v anglictine atd…takze tam siel z vlastnej iniciativy a museli ste sa o tom doma bavit…rok zbehne,ma narok na dovolenku niekolkokrat,nieco zarobi…je to o tom,aky mate silny vztah…ale na deti budes sama,to je minus

ibrunova
31. jan 2022

No na misiu sa nejde len tak, zo dňa na deň.. Zrejme tam aj chcel ísť, keď sa prihlásil, nepreberali ste to doma?

marca12
31. jan 2022

@mon1806 to s tebou doma vobec nepreberal? Ved na misiu nie je take jednoduche sa dostat. Poznam vojakov,ktori cez znamosti vybavovali,aby ich prijali.

tani777
31. jan 2022

Fuuu teda dostat sa na cyprus,to neni len tak,to vacsinou po znamosti..ved uz nech si vybavi,aby vzal aj vas so sebou..kopu vojakov,co tam je,tam ma aj rodiny..joooj my by sme takoj sli s muzom 😁
Ako,bude to tazke..hlavne zo zaciatku,kym si s detmi zvyknete a budete mat nejaky system..dalsia vec,ze starsie bude najprv smutne,nebude tomu rozumiet...babo nebude zo zaciatku poznat ocka..no bude to tazke...a potom zas,ked sa vrati..lebo zs "nabura vas system",ktory uz budete mat..
Ja neviem,my sme este nemali deti,kym bol muz v afganistane,ale jak pisu vyssie,to neni zo dna na den... 🤷‍♀️

crystal333
31. jan 2022

@mon1806 Môj bol pol roka v Afganistane,Kosove a teraz je v Lotyšsku.🙂

zuzkaa1991
31. jan 2022

@mon1806 rodinny znamy (svokrin svagor) je na cypruse na rok ale akurat volal vcera tak februári ma dojst ;) je to ine take male deti ale viem ze on bol.parkrat na misia kde sa dalo a to majub3 deti ;).resp. teraz.uz.su velke ;)nad 10r.

akbara77
31. jan 2022

@mon1806 je to jeho práca, nie? S tým ste nerátali, že bude preč? Nechápem....

kabinka11
1. feb 2022

@akbara77 Vojaci sa na misiu prihlasuju dobrovoľne, následne musí prejsť výberovým konaním.

veronika65
1. feb 2022

Ako píšu ženy vyššie, tak vojaci sa na misie prihlasujú dobrovoľne, často je problém sa hlavne na Cyprus dostať, robia rôzne testy, keď si dobre pamätám, tak boli aj niekde na školenie... Môj bol tiež v čase keď som bola tehotná a aj keď sa mi to až tak nepáčilo, vedela som, že peniaze potrebujeme, zvládla som to a hotovo 😂 inak keď si si brala vojaka vedela si do čoho ideš... Milión výcvikov, odkedy je korona tak ešte viac práce, keďže stále ne niekto v karanténe alebo berú OČR na deti, každý mesiac je minimálne na týždeň preč, ale ako píšem vedela som čo všetko to obnáša

crystal333
1. feb 2022

@kabinka11 pokiaľ to nie je cvičenie ,a tam im moc na výber nedávajú.

mon1806
autor
1. feb 2022

Môj nie je vojak môj je vojenský policajt a veru oni nemajú také ze musia si dávať žiadosti oni to dostávajú príkazom bohužiaľ.... Ja viem ze ho ľúbim najviac na svete a ze to zvládneme a viem ze k tomu dôjde ale mam taky strach ze amen

katulienkax
1. feb 2022

no to tak ked si beru zeny vojakov, tak s tym treba proste pocitat. A nie nesuhlasim s tym ze to maju tazsie, niektori si priam ziadaju ist prec, beru to ako dobrodruzstvo, mozno aj utek od beznych starosti a zeny. Vojaci by sa nemali zenit, ked maju taketo dobrodruzno/nebezpecne povolanie. Ktovie ci aj na tych misiach neblbuju dalsie zeny, ktovie kolko maju frajeriek a kadejakeho potomstva...

katulienkax
1. feb 2022

Mne raz znamy povedal a to mam v hlave doteraz - ze on chce chodit prec na tyzdnovky alebo aj na mesiac, pytam sa ho preco? No preto ze tam budem mat klud od zeny a deti a kazdy vecer pivo a s chlapmi. A to prosim pekne on sa celkom prikladne staral o svoje 2 deti. Ze deti stale placu a vymyslaju, ze chce mat svoj klud ale takto nie ze rozvod ale tyzdnovky 😉

danieladeley
1. feb 2022

@katulienkax ty si uz videla nejakeho vojaka, ktory bol na misii nazivo? :D tvojmu prispevku sa musim len smiat, je uplne scestny a autorke nijak nepomohol. Ked chce muz podviest, povedie vojak, aj kamionista aj manazer, aj Jozko z Hrinovej. A samozrejme, ze vojaci chodia na misie radi, maju sa tam totiz bombovo, poniektori doslova ;)

ibajaanikiny
1. feb 2022

@mon1806 aj policajt,aj vojak,aj vojensky policajt sa v prvom rade hlasi na misiu dobrovolne…u vsetkych tychto zloziek je na tieto misie zaujem a do slova sa na niektore pozicie dostavaju cez rozne “tlacenky”…ak ti tvoj muz tvrdi,ze on musi,tak ti klame…a to mi mozes verit,v jednej ozbrojenej zlozke som robila,presla som do druhej casom a bratranec je aktualne na Cypre ako voj.policajt od septembra tiez na rok…takze este raz,on nemusi,ale chce…

ibajaanikiny
1. feb 2022

@mon1806 a este jedna vec. Misia na Cypre je mierova misia,takze sa nemusis bat…

mon1806
autor
1. feb 2022

@ibajaanikiny no môj musí nechce verte mi ....už mal ísť v septembri odmietol no teraz ho to nemynie a má to príkazom

xckaret
1. feb 2022

@mon1806 a nie je on nahodou vojak?

valeri80
1. feb 2022

@mon1806 a ty nemožeš isť za ním? ved ked on napr.dojde domov na sviatky, ty sem tam pojdeš za nim to ubehne raz dva. My tak žijeme už skoro 5 rokov, no mm je preč iba cca polovicu roka.

matqa411211
1. feb 2022

@kabinka11 ver mi ze na cypre to nemal tazké 😄😅 a to nevravim len tak, spytaj sa vojakov co tam "robia"

eeffka
1. feb 2022

@mon1806 sak sa zbalte a chodte na pol roka na cyprus,

kabinka11
1. feb 2022

@matqa411211 Na Cypre to ťažké nemal, keď mi to opisoval tak ročná dovolenka. 😀 Ale v Afganistane to bolo o inom tedy sme už aj dcéru mali.

mon1806
autor
9. feb 2022

je rozdiel dievcata robit na Cypre Vojaka a je rozdiel robit Vojenskeho policajta ......skuste si nieco o tom zistit vojensky policajt robi 6 dni v tyzdni jeden den ma volno a nie je to tam med lizat nonstop su v robote a je sam s nejakym anglicanom, madarom a podobne dovolenka to pre nich vobec nie je mozno pre obycajnych vojakov ano ale pre policajtov nie ....
a nie nemozeme ist snim kedze mam doma už skolaka v tom case ked on pojde takže bohuzial ....

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
naobedbuduspagety
9. feb 2022

Bože, že rok, to sa aj hrozne číta 🙈. Mne dnes priateľ oznámil, že od marca odchádza na dva mesiace do Macedónska, už to si neviem predstaviť ako do matky Terezy ja idem byť teraz sama. Keby má ísť niekde na rok tak svoje kufre pribalím k jeho a idem tradá s ním.

matkahelka
9. feb 2022

@mon1806 pojdes za nim, da sa to, aj na mesiac. bezne tak za chlapmi zeny s detmi chofia. boli sme na cypre na dovolenke a boli sme sa pozriet na tie ich "zakladne". krasne prostredie uprostred palmovej zahrady, kusok od mora. on tam trpiet urcite nebude. a vy si urobite krasnu dovolenku a pojdete za nim.

cajomila
9. feb 2022

@ibajaanikiny Úplne súhlasím s tým, že to nemá povinné...musia je proste čerešnička na torte.
A ešte Cyprus...však to je hotová dovolenka, nič ti tam nehrozí...je tam krásne, teplo, more...a ako bonus fajný plat.