Žiarli moja švagriná?

22. máj 2021

S manželom sme spolu 16r čo nerátam ešte aj pred svadbou.
Môj muž nemá len jednu sestru no ja stále cítim že sa občas jedna chytá slovíčok čo poviem (to isté robila aj svokra no už si asi dáva pozor ).aj keď to myslím naozaj úprimne .
Prestala som chodí na návštevy celkovo k svokrovcom a aj k mojim rodičom idem tak raz do mesiaca ..neviem či aj to není problém.
Švagrina je slobodná ,má už vyše 30r a stále ten tip užívania si kamarátky , zábava.. práca. My dve sme úplne odlišné.
Mne napríklad vadí že muž si dá každý deň pivo . No ja nemôžem ani len spomenúť niečo v takom zmysle pred švagrinou lebo hneď akosi vyletí že aj ja si mám dať a veď môžem aj keď som tehotná ..že jej kamarátky pili. No po prvé absolútne má tým nejak nenasrala ale bolo to akoby obhajoba bračeka že mu nemám zakazovať..aj keď sme boli na návšteve a chcela som ísť domov už ..už toho bolo dosť tak ona mi zašuškala aby som to počula že choďte už do pi*e.dúfam že sa to tu zobrazi. Ďalej sa urazila keďže nedovolím synovi piť víno a pivo v 13r ako prípitok...myslím že zabúda kto je zodpovedný za zdravie môjho dieťaťa.
Rady od takej párty ženy jednym uchom dnu a von . Baví sa len s mojím mužom predomnou ..dáva najavo že je to jej brat 🤦mňa poopravi zakaždým keď niečo zle poviem alebo vyslovim ..keďže ona má 2vysoke školy..o druhých ženách sa vyjadruje predomnou..tá je hlúpa ,tá je jednoduchá..proste ..cítim že ešte doteraz jej nedošlo že som manželka jej brata

0silvia0
22. máj 2021

Nech ziarli ci neziarli, neries to, jej spravanie je jej vizitka. Nezmenis ju, cim viac to budes riesit, tym viac bude mat potrebu sa takto prejavovat.

suzitok
22. máj 2021

Nežiarli, ale sa vyvysuje, ma potrebu sa ukazovať, ze to čo povie je správne, co si ona mysli je spravne a neuzna nazor ineho, len ten svoj...a sposob jej života je jej vizitka, absolútne by som sa snou nezaoberala, nech si robi, co chce..

autor
22. máj 2021

@0silvia0 Ja viem . Je to jej vec ,keď má problém somnou aká som . Ja som sa už naučila v živote ľuďom sa silou mocou nevtierat. Som slušná,milá a viem aj dať najavo keď sa mi niečo nepáči ..to som sa naučila dosť neskôr ale je mi tak dobre .

autor
22. máj 2021

@suzitok áno ,má svoj spôsob života .ja jej to neberiem .

janinah
22. máj 2021

Vieš načo ti dal pán Boh dve uši? jedným dnu a druhým von....za 16 rokov si si už mohla zvyknúť,že žiarli a inak to nebude..jedine,ak jej nájdeš frajera....nerieš,ignoruj...v príhodnej chvíli by som hodila poznámku,že ste došli navštíviť svokrovcov a nie každého,kto tam ešte donekonečna býva v detskej izbe,človek s dvoma vš by to mal pochopiť.

maciatkolulu
22. máj 2021

Však mala 14 keď ste sa brali a keď ste sa dali dohromady tak ešte menej😂😂😂, čo riešiš, nechodíš tam, tak čo? , mne sa nezdá, že žiarli ona, ale ze máš problém ty, má 30 a žije si svoj "party" život a??? To skôr vyznieva, že ty žiarlis.obhajuje si bračeka? Ty sa skôr sťažujes asi... Nuž, jedno pivo, keď ti vadí, tak si to rieš s mužom v súkromí a máš to. Nerieš svoju avagrinu a hotovo. Som šťastná, že nemám takéto problémy

0silvia0
22. máj 2021

No tak to robis dobre, pomysli si o nej svoje... Je to nevyzrety clovek, valcuje ju este dost silne ego. Potrebuje si dokazovat, ze je lepsia, mudrejsia, krajsia, dolezitejsia... toto len polutovat😔

0silvia0
22. máj 2021

A s tym pivom ma @maciatkolulu pravdu, skus si to otocit, akoby sa ti pacilo, keby tvoj muz pred tvojimi rodicmi rozpraval, ze nevies napriklad poriadne varit... Dospele deti sa pred ich rodicmi nekritizuju, naco je to dobre?

autor
22. máj 2021

@maciatkolulu vôbec nie načo to prekrúcaš by namňa?ja nemám načo žiarliť ?načo ..že je stará dievka?

nttnnt
22. máj 2021

ona ma 2 vysoke skoly ? :D a jake..s takym iq by som to skor tipovala na uroven osadnicky, 13r davat vinka hmm..

autor
22. máj 2021

@0silvia0 strašne zle sa to takto chápe ..nebolo to povedané priamo že mi to vadí ale náhodne sa mi to hodilo na to ako povedal že vitamín je v pive ..a tá moja poznámka že každý deň ten vitamín

number19
22. máj 2021

Zena v 30 rokoch (v dnesnej dobe) nie je stara dievka.

autor
22. máj 2021

@number19 😅možno nieje ale u mňa je lebo nechce mať deti a ani sa vydávať. Síce to povedala ale tak nemusí to tak byť ak nájde lásku ..tak jej to pripomeniem ako som sľúbila

dskjhfdlkdjhl
22. máj 2021

No, ja mam taky dojem, ze zakladatelka ma problem so svojou svagrinou, staci si precitat, ako o nej pise a je jasne, kto komu lezi v zaludku.

maciatkolulu
22. máj 2021

V 30 nie je stara dievka 😂😂🖕, naopak žije si asi svoj život, má dve vysoké skončené, tak si žije, z toho co píšeš to nie je žiarenie, ale zalovanie z tvojej strany tam je zaručené. Muž ju má asi rad, keďže je medzi nimi asi väčší rozdiel a ma ju ta malú sestru. Ale reálne nechápem, čo ťa vzrušuje, keď tam nechodíš?

autor
22. máj 2021

@dskjhfdlkdjhl ako o nej píšem ? Otázka bola či náhodou nežiarli keď sa tak chova ..

autor
22. máj 2021

@maciatkolulu vieš čo ma vzrušuje. 😅Tento modrý koň

autor
22. máj 2021

Ako pozerám takýchto tem je tu veľa .

autor
22. máj 2021

Jasne že nemôžem čakať že budete všetky súhlasiť s tým čo píšem . Asi ste každá matka tak viete svoje

ivik4
22. máj 2021

Ved sa na nu zvysoku vyser, ja by som sa s nou ani nerozpravala. Ja som napriklad nikdy s mojou svagrinnou nemala konflikt,plne ju respektujem, na mna je strasne ticha a uz davno som prestala s nou nadväzovat konverzaciu, vzdy sa pozdravime, pokecame s rodinou ale vzajomne vobec. Na druhej strane ja ju neohovaram, nic zle mi neurobila aspon si to myslim zeby o mne rozpravala, neviem. A ani ja na nu. Myslim si inak ze Ti nezavidi, nema Ti co zavidiet, ked raz deti nechce tak by boli pre nu len pritaz, nie zavidenia hodne,ja tiez nezavidim nikomu dve a viac deti lebo nikdy by som viac ako 1 dieta nechcela. Len si ide ten svoj slobodny zivot. Ak Ti vadi, fakt ju ignoruj, nechod na navstevu

dskjhfdlkdjhl
22. máj 2021

Skor to vyzera, ze Ty jej nieco zavidis a preto mas potrebu ju ohovarat.

panelacikova
22. máj 2021

a mne to pripadá tak, že ty s mužom nejdete v jednej línii (napríklad neprediskutované pivo...) a neskutočne ťa žerie, že on si rozumie so sestrou, ktorú ty nemôžeš vystáť... vieš, jedno pivo denne nie je až taký problém. i keď nerozumiem, ako to môže mať niekto každučký deň, ale fakt, ak je to chlapisko, prípadne ešte porobí a dá si od smädu.... to akoby si vzal bromhexin, čo sa týka alkoholu. neriešila by som jedno smiešne pivo denne. ak si takáto neskutočne striktná v mnohých veciach, švagrinej asi robí dobre, že ťa môže podpichovať. a keďže muž sa doteraz neohradil a nezastal si ťa.... problém bude asi inde. zrejme v tebe... :(

lenkakravcova
22. máj 2021

https://refresher.sk/98646-Pitie-akehokolvek-mn...
Môžeš jej ukázať toto. Asi už má od toho pitia dosť poškodený mozog. 🤔😀

To je článok pre všetkých - hlavne pre tých, ktorí tvrdia ze jedno pivo denne je v pohode..

panelacikova
22. máj 2021

@lenkakravcova keď si vezmeme, že za rok je to 365 pív, v pohode to nie je. ale zas.... je to len autorkino tvrdenie. nevieme, ako dlho to takto pije, prečo to tak pije... možno ide o nejakú mesačnú šnúru, lebo maká na záhrade alebo pomáha stavať dom... čo my vieme? nič... stále žasnem, že niekto to v úvodnom príspevku neupresní, už keď sa na niečo sťažuje... napríklad: pije každý deň jedno pivo. trvá to tak najmenej dva roky... chápeš...? 😀 my sa tu potom môžeme dohadovať, čo je a čo nie je správne.

dskjhfdlkdjhl
22. máj 2021

@lenkakravcova no, vies, ale ak ma manzel poskodeny mozog, tak potom by som cakala, ze sa bude stazovat na manzela a nie na jeho sestru. 😉

lenkakravcova
22. máj 2021

@dskjhfdlkdjhl Možno on pije kratšie a este sa to až tak neprejavuje.. 😂 Neviem.

dskjhfdlkdjhl
22. máj 2021

@lenkakravcova ja si myslim, ze problem je uplne inde, len to si zakladatelka nechce priznat😉

ivkazba
22. máj 2021

Pre teba je 30 ročná stará dievka lebo nie je vydatá a nemá deti? Tak tu ozaj vidím že problém je prioritne u teba, neviem či nejaký komplex alebo čo. Ja mám 43, nie som vydatá a nemám deti a výraz stará dievka by ma urazil a to teda mňa sa dotkne máločo. Ja mám 2 bratov a tiež som mala výmenu názorov keď sa švagriná v niečom zachovala zle voči bratovi. Zo strany sestry mi to príde prirodzené a hlavne nevidím dôvod, prečo by som mala s bratom mať zlé vzťahy preto, že švagrinej to vadí. A pitie si vyrieš s mužom doma medzi 4 ušami.

jana_eyre_2
22. máj 2021

Vieš čo si vždy poviem, keď zistím že má niekto neznáša? Že čo už nemôžem byť každému sympatická.. a následne sa mu vyhýbam čo najviac ako sa dá.. nerieš čo hovorí, nech si vraví čo chce.. viem že nie je príjemné ak niekto dáva okato najavo ako tá neznáša.. (mňa by sa teda dosť dotklo ak by som zacula ze by niekto zasepkal aby ste šli do ****) ale nič iné ako zmieriť sa s tým nedá, jedine koho môžeme ovplyvniť som ja sama.. pokiaľ ja viem že som nič zle nespravila, ak somnou nie je spokojny, je to jeho problém nie môj..

number19
22. máj 2021

@lenkakravcova Vo francuzku ludia denne daju aj 1 flasu vina na hlavu. Maju svoje muchy, ale nikdy som nepocula o poskodenych francuzskych mozgoch...😕