Žiarlim na priateľa

evka789
3. jan 2014

Mám priateľa na ďiaľku. Keď sme spolu, tak je všetko krásne. Splní mi, čo mi na očiach vidí. Akonáhle však odíde, rozmýšľam kde je , čo robí. Ak napíše, že si išiel sadnúť s kamarátom, rozmýšľam, či nieje s nejakou kamarátkou a nechce mi to povedať, aby sme sa nepohádali. Vždy mal veľa kamarátiek s dvomi aj spal. Odkedy sme spolu, je s nimi v kontakte málo. Ale mne aj to vadí. Jemu zase vadí, že mu neverím. Ako mám prestať žiarliť?

petkaa28
3. jan 2014

@evka789 skus si uvedomit, ze touto ziarlivostou ho len stracas... Ak bude chciet tak tak podvedie a ty sa o tom ani nedozvies... Ak ti napise, ze je s kamaratmi, tak mu ver!! Naco si vo vztahu, ked tam chyba to hlavne - dovera?? Cely cas sa budes len zozierat... My si s mm od zaciatku hovorime, kam a s kym ideme - ci su to kamarati, kamaratky, byvaly... Nevidime nic zle v tom ist von s kymkolvek a pokecat. A tym, ze to tomu druhemu povieme, davame najavo, ze ide iba o tu kavu a nic viac. Vieme co mame doma a kto je pre nas dolezity a ku komu sa chceme vecer vratit domov...
Aspon pre nas je toto znak dobre fungujeho vztahu...zaklad je vzdx dovera ;)

evka789
autor
3. jan 2014

Ďakujem za názor🙂 Veď to. Viem, že ho tou žiarlivosťou trápim. Ja som si od mužov udržovala vždy odstup. Okrem pár mužov, ktorí ma balili, som žiadneho kamaráta nemala. Tak akosi vždy rozmýšľam, či ho tie baby nebalia.

moonlight1210
3. jan 2014

Keby ziarlil on - ako by si mu dokazala ze si verna? Ze ti moze verit?

A preco si si drzala odstup od muzov? V niecom si neveris?

evka789
autor
3. jan 2014

Asi máš pravdu.V tom bude problém. So sebadôverou som mala a asi aj mám problém. V podstate som trochu utiahnutá a odstup si držím od všetkých cudzích ľudí.

jahodka8
4. jan 2014

@evka789 Kebyže ho neľúbiš, tak nežiarliš vôbec. Je to ťažké veriť niekomu absolútne, tú dôveru si druhý musí aj zaslúžiť. Lebo koľko bolo takých, čo verili po krátkej známosti. Vo vzťahu na diaľku je to dosť ťažké veriť niekomu. Ver mu len do tej miery, čo ti hovorí intuiícia. To, že je to v inom vzťahu ok, nemusí byť vo Vašom. Veď sa partnera na to spýtaj, čo robil. Podľa jeho reakcie vycítiš, či mu je tá otázka nepríjemná a či niečo skrýva.

mia885
4. jan 2014

Ahoj no, vztahy na dialku su uz raz take, ja to poznam velmi dobre, my sme boli s priatelom takto pol roka a veru to nebolo lahke, rozne myslienky ti budu napadat casto, ale musis di zvyknut a hlavne doverovat, aj ked to lahke neni, ak chces aby vam vztah fungoval, musis sa jedine prekonat a ono to pojde. Ak sa mozem opytat ako dlho budete takto bez seba? Ste stale v kontakte? Skype, viber alebo sms maily? Ono to dost pomoze a podla mna to je dolezite byt v neustalom kontakte, nas to drzalo pokope a samozrejme dovera a ze sa milujeme...

saska.t
4. jan 2014

@evka789 ja som mala s mojim (teraz uz manzelom) vztah na dialku 4 roky,medzi nami bolo 1000 km videli sme sa 4x do roka (je pravda,ze niekedy aj mesiac v kuse,inokey aj 5 mes. vobec) zili sme na telefonatoch ,smskach a ... dovere. Kazdy sme mali prilezitosti habadej, rozhodli sme sa povedat si, ak to nepojde dalej, ze to ukoncime a nebudeme sa dalej trapit,ale zvladli sme to a nikdy sme neriesili,ci niekto niekoho podviedol,podstatne bolo,ze sme sa nadalej lubili a ostali spolu. Dnes je to 12 rokov z toho 8 r. manzelstva,stale krasneho vztahu a 2 krasne deti, takze vsetko sa a ked sa chce 😉

maria1989
4. jan 2014

"vernosť sa dokázať nedá, len nevera" 😉