Žiarlim oprávnene na priateľovu kolegyňu?

3. sep 2020

Priateľ (23) pracuje v nemocnici, má novú kolegyňu možno okolo 20rocnu, zaucal ju na zmenách tak pracovali spolu, okej toto beriem však to je práca, vypisovala mu prihlášku na vysokú školu ja pozerám ako haló však sama idem teraz študovať na VŠ tak mal o to požiadať mňa nie ju, ďalší gól spala som u neho a zobudila som sa ráno o6tej pozerám a správa od jeho kolegyne zvládla som nočnu sama, ako vstal som sa ho opýtala že či jemu by sa páčilo keby mne tak chlapci vypisovala v rovnakom veku, dobre okej nechala som to a dnes mu prišla pošta že je prijatý na výšku komu to napisal ? Mne a aj jeho kolegyne a ju si obhájil slovami však mi pomohla vypísať prihlášku
Neviem či som ja taká žiarlivá ale proste vadí mi toto, pritom to dievča má aj priateľa čo tiež pracuje v nemocnici

kitycat
3. sep 2020

si ziarliva...nechaj chlapca dychat inak ho odzenies...trocha dovery a volnosti...ak s tebou nechce byt nebude s tebou...takto k tomu dospejete velmi rychlo

preco ti to vadi? tebe tiez nikto nezakazuje aby si mala kamaratov opacneho pohlavia

stanulienkat
3. sep 2020

Preboha. Tvoj priatel nech uteka,co moze. Ina stihacka.

ivanka12311
3. sep 2020

Koľko máš vlastne rokov? podľa mňa si strašne mladučká a ešte toho potrebuješ v živote veľa preskákať, tým myslím aj vo vzťahoch.Za pár rokov keď dospieš sa budeš na tom smiať ako hlúposti si riešila.Ved aj ty si píš na tom nič zle nie je...ono sa vraví pre jedno kvití slunce nesvíti 👆😁

monkasponka
3. sep 2020

Hmmm. .. ako si spraviš tak budeš mať.Popravde, mne by to uz vadilo... všetko OK ako si pisala, ale hups, uz to začina prekračovať hranicu-tvoju hranicu znesiteľnosti.Ak ma byt vztah funkčny, musia byť oba spokojni.Nielen mlady pan.

syslik81
3. sep 2020

sa s nou zoznam chodte vsetci 4ria spolu na pivo..mozno ju ako kamaratku priatelovi preberies a bude o 6 rano vypisovat tebe 😉

panelacikova
3. sep 2020

@syslik81 nikde nie je uvádzaná informácia, že kolegyňa má priateľa. keby mala, nevypisovala by chujoviny stále...
autorke: si síce mladá, aj priateľ je mladý, aj kolegyňa, ale čo je moc, to je moc. ja by som vám mohla byť pomaly matkou, ale toto by mi tiež vadilo. a vadilo by to aj môjmu mužovi, ktorý má už tiež pokročilý vek. pomôcť s prihláškou? dobre. ale vypisovať ráno o 6 ako zvládla smenu? keď už je taká naivná a potrebuje sa chváliť, tak nech sa mu pochváli, keď sa stretnú v robote a nie vypisovať mu sms-ky. nielenže detinské a vtieravé, ešte aj nevhodné. tvoja miera žiarlivosti je podľa mňa úplne v poriadku v danej situácii. a neviem, či by sa tu prítomné dámy, ktoré nechávajú partnerov a manželov "dýchať" (dobre že im ešte nedodajú aj kyslíkové prístroje) takto vyjadrovali v prípade, keby ich polovičky večne okupovala nejaká mladá-mladšia kolegyňa. ešte aj ráno ako budíček... podľa mňa trápne. a tak, ako tu ktosi napísal, nech tvoj priateľ uteká, lebo ty si stíhačka, ja ti napíšem, premýšľaj a ticho pozoruj, lebo z týchto vecí časom zvykne vznikať niečo hlbšie. vzťahy na pracovisku sú dôvodom pre rozchod v minimálne 70% prípadov...

syslik81
3. sep 2020

@panelacikova citujem : Neviem či som ja taká žiarlivá ale proste vadí mi toto, pritom to dievča má aj priateľa čo tiež pracuje v nemocnici
naucim sa citat skor ako niekoho oznacim :*

panelacikova
3. sep 2020

@syslik81 ok. fakt som si nevšimla. tak v tom prípade tomu nerozumiem... byť na mieste tej mladej, asi by som napísala o zvládnutej smene svojmu priateľovi predsa, jemu by som sa pochválila a nie inému kolegovi sms-kou o 6.hodine ráno 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evinea
3. sep 2020

nehladaj problemy tam kde nie su, kazdy mame nejakych znamych, bez ohladu na pohlavie, nechaj mu priestor 🙂

maciatkolulu
3. sep 2020

@ivanka12311 neviem, ale moja skúsenosť je taka ze nie, nie je to ôk, môj ex tiež len to a hento a však som stíhačka a zaver, rozvedená... Do roka ho lapla a on sa nechal. Takže mladá, nemlada. Tebe by sa páčilo, kebyže mužovi píše mladá kolégia, že zvládla to a hento a keď by ho povýšili písal by tebe a kolegyni. Mne teda už rozhodne nie.

janette321
3. sep 2020

@maciatkolulu vsak aj autorke tu pisu ze preto ze je stihacka si ho moze sama odohnat . ak nie ku kolegyni tak k nejakej inej . cize tak ako ste vy rozvedena , tak moze byt autorka rozidena ...

anita6666
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
selest
3. sep 2020

Nechaj ho dychat lebo ho sama posunies k nejakej u ktorej sa bude citit uvolnene

vilma7
3. sep 2020

Ja na tom nevidim nič zlé, kolegyňa sa chcela pochváliť, a preto jemu, lebo on ju zaucal, bolo to aj jeho zásluhou (samozrejme minimálne).

Ak má, bude priateľ pracovať v nemocnici, nájdi si rovno automechanika, lebo tam sa mu okolo zadku nemusia motkat len kolegune, ale hlavne aj pacientky. Jaaaj to bolo lások aj na našom oddelení. Takže pri tvojej žiarlivosti to takto ďaleko nedotiahnete.

kacena4
3. sep 2020

aj moj muz ma kolegynu vozia sa spolu do prace a aj spolu pracuju v terene - vsetko je o dovere ak ju nemas k partnerovi rozidte sa lebo ten vztah nie je o laske a partnerstve ale o ... neviem com evidentne neskutocne ziarlis a nie si vyzreta na vztah, u dospeleho cloveka je normalne mat v praci pracovne vztahy a komunikovat na urcitej urovni medzi sebou - robi sa to bezne, zvykaj si, lebo inak ostanes cely zivot sama popr. s kopou deti s roznymi chlapmi ☹

ovaaa
4. sep 2020

Asi vedel prreco sa obratil na kolegynu a mozno ta chcel prekvapit. Ved sa spytaj na dovod preco uprednostnil ju a neriesil s tebou.

andreatytler
4. sep 2020

Ja neverim na kamaratstvo medzi zenou a muzom. Moj muz nema kamaratky ktore by neboli aj moje kamaratky a zase naopak. Ak je ona uz viac ako kolegyna ale kamaratka, mal by vas zoznamit.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanka12311
4. sep 2020

@maciatkolulu narozdiel od teba ja svojmu mužovi verím.A nemá problém mi nechať aj na týždeň jeho telefón keď sme už pri tom aby som vedela kto mu vôbec píše😃👍..

maciatkolulu
4. sep 2020

@ivanka12311 aj ja som verila 10 rokov👋😉👍a nikto by nikdy ani z toni ani z okolia toto nepovedal,az vtedy som spozirnela, keď som videla rovnakú fotku slnečnice poslaní mne a jej🙏a vieš čo ma naučil život? Nikdy nehovor nikdy😉

maciatkolulu
4. sep 2020

@kacena4 ja som dôveroval a dôveroval a dôveroval až neodišiel muž od dvoch detí ku "kolegyni" takže nie, od vtedy nedôverujem kolegyňa a kamarátkam. Ale každý nech si robí ako uzná. Nie je autorka prehnane žiarlivá.

simca06022011
4. sep 2020

@maciatkolulu a co pomoze ziarlenie? a nedovera? nie k uplne rovnakemu vysledku?

maciatkolulu
4. sep 2020

@simca06022011 nie žiarenie, ale racionálne myslenie, chlap inak vidí a inak rozmýšľa, logicky a slušne vysvetliť, že nie, nie je ôk, aby niekto písal o 6.00rano, že to mne ako manželke priateľka prekáža, že kľudne ju môže pozvať na kávu k nim a môže sa pochváliť ako co zvládla pri kolaci😉ale píšeme o úplne mladú kých ľuďoch, kde to je trochu iné ako v 10ricnom manželstve s detmi

mimibb
4. sep 2020

Nikoho si nemôžeš k sebe pripútať a mat vzťah neznamená úplne prerušiť kontakty s opačným pohlavím.... Ja mam napr úplne super kolegov, kolegyne, bežne sa priateľský objimeme a rozideme sa každý do svojich domovov, k svojim partnerom... A teraz co? Treba si budovať medziľudské vzťahy nielen tie partnerské, milenecke....a je to úplne normálne...

simca06022011
4. sep 2020

@maciatkolulu pozri, ludia co robia nocne / denne inak beru aj cas.. moje dieta teiz neriesi ci je 5hodin rano alebo 9 vecer.. posle spravu kamkolvek :D mam susedky co tiez neriesia ci mi zavolaju o 7rano alebo o pol noci (a ja som naopak ta co po 18tej nikomu nikde nevola, zvonenie si tiez vypinam vacsinou :D) .. ale naopak ked ma napadne, ze som nieco zabudla povedat, vybavit, zariadit.. napisem na telefon kolegovi, kolegyni, kamoske komukovlek a aj o 6tej rano a este ma nenapadlo riesit ci si to jeho manzelka/frajerka doma precita. Ved od toho tie spravy su. Nevolam, neotravujem, napisem a ked ma ten clovek cas si precita a vybavi/odpovie ak treba. Ked nema cas tak nie. On ju dostal na starosti v praci, zaucal ju, mozno je na neho po tejto stranke naviazana ako na "kamarata", proste su taki ludia. Doveru a vztah si treba budovat doma... jasne, ze mozu ju zavolat domov na kavu, alebo ist von kludne aj s jej frajerom, su mladi, takze kamkolvek sa zabavit. Ale to tu nie je otazka, tu je problem kolegyna, co napise spravu ;) a vypise prihlasku.

maruski99
4. sep 2020

hmmmm, mala by si asi popracovat na svojej ziarlivosti, lebo to podla mna prehanas a hlavne pochybujes o vasom vztahu, takze mozno uplne zbytocne korculujes na tenkom lade

maciatkolulu
4. sep 2020

@simca06022011 ani som nedocitala, stačí úvod, ľudia čo majú nočné neriešia čas? Inteligentní áno.

simca06022011
4. sep 2020

@maciatkolulu nepovedala som ze neriešia 😂🤦‍♀️