Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Žiarlivosť na švagrinu

bayuska
24. aug 2014

Ahojte baby, asi sa len potrebujem vykecat ale... Je tu niekto, kto sa snazi o babo alebo prisiel o babo a v rodine je niekto tehotny? Ako to zvladate? Ja niekedy vpohode a niekedy ma prepadne strasna depka :-/ Za hlavou mam postielku (kym prerabali vrchne poschodie,tak byvali v nasej izbe kym sme boli v UK), vzdy som sa utesovala, ze coskoro si ju vezmu hore (byvame v dvojgeneracnom dome) lenze ju trebalo prelakovat a svagor na to nemal cas, tak si zaobstarali inu... takze sa bojim, ako dlho to este vydrzim mat ju tu... k tomu samozrejme kocik a perie sa iba u nas, teda aj vsetky tie malilinke vecicky... proste niekedy mi to ide na mozog a bojim sa, ze ked sa mala narodi, ze na nu budem ziarlit alebo co... mozno by to bolo lepsie, kedby sme boli kamosky ale nevychadzame nejako extra dobre... asi ako susedia, ze sa pozdravime a to je asi tak vsetko, sem tam par slov prehodime. Odkedy tu byvame, stale sa mi s nou sniva, ze sme kamosky, ze sa obimame, ze jej pomaham s malou. Dnes sa mi snivalo, ze uz rodila (termin ma o tyzden). Ako to zvladate vy?

sissy27
24. aug 2014

@bayuska na jednej strane je to pochopiteľné, že ťa takéto veci bolia, na druhej strane - švagrovci snáď nie sú príčinou toho, čo sa ti stalo, tak prečo to nejako zosobňovať?... nevyužitá postieľka by snáď mohla ísť do pivnice, prípadne sa spýtať švagrovcov, či by im vadilo postieľku posunúť ďalej, keď si zaobstarali novú, že ti zaberá miesto... že sa perú malilinké vecičky - no o chvíľu už budú špinavé od kadečoho, potom ti už asi také roztomilé neprídu 😅
a nebolo by odveci upratať si hlavne rodinné vzťahy, keď už teda žijete pod jednou strechou - ja viem, nie vždy je to ľahké a občas asi aj nemožné, ak druhá strana nemá záujem, ale skús spraviť ten prvý krok... mal by byť ale úprimný a zo srdca, nie preto, že "mala by som" ...
si mladučká, ešte ti bude dopriate mať dieťa, ale skús sa trošku pozitívne naladiť 🙂

janickacrazy
24. aug 2014

@bayuska Postielku treba odpratat do pivnice alebo na povalu, kočík nech si dajú k sebe na svoje poschodie a prečo sa peire iba u vás, čo oni tam na poschodí nemajú práčku? A ak by sa aj pralo u vás dole, tak zavesit si to može švagriná aj hore do svojej izby, nie? Podla mna by mohli brat na teba trochu ohlad aspon v takýchto veciach, ktoré sa dajú lahko poriešit. Viem, že je to pre teba tažké, určite je to pre každú ženu tažké ked príde o bábatko. Budeš to musiet nejako zvládnut, určite sa aj vám neskor podarí a budeš štastná maminka. Drž sa a so švagrinou sa normálne porozprávaj, povedz jej, čo ti vadí a keby bola taká dobrá, nech tú postielku niekam uprace, atd. Hádam to pochopí.

ukulela
24. aug 2014

@bayuska ak su to svagrovci z tvojej strany (zena tvojho brata) porozpravaj sa s bratom a popros ho, aby si svoje veci usporiadali u seba,ze teba to tazi na srdci. to musia jednoducho pochopit. povedz im jasny dovod,ze ti to stale pripomina tvoju negatrivnu skusenist. ak su to svagrovci od manzela, povedz muzovia popros ho, nech to vyriesi on.
nemyslim si,ze budes na babo ziarlit, mozno to aj tebe pomoze otehotniet. ale prazdna postielka vedla teba je prilis silny symbol, nez aby si sa dala psychicky dopohody. takte to musi kazdy chapat.

bayuska
autor
24. aug 2014

@sissy27
@janickacrazy
@ukulela
vdaka baby, noo oni hore pracku nemaju, perieme vsetci spolu v sobotu aby sme usetrili a neprali sa poloprazdne pracky a aj susime vonku na slniecku... su to svagrovci z mm strany a mm to aj riesil, oni furt ze hej hej a nejako furt na to cas nemaju resp mm brat (vsak povodne to mala byt dalej pre malu postielka, len to nemal cas prelakovat) a tiez oni nevedia, ze co sa stalo... Neviem no, na druhej strane, ked som opatrovala male babo v zahranici tak mi to pomohlo dat sa dokopy.. no uvidime no, len som sa chcela vykecat 🙂

janickacrazy
24. aug 2014

@bayuska No ked o tom nevedia, tak to asi nechápu. No možno je aj lepšie, že o tom nevedia na niečo. To už je na tebe, či im to povieš, ale tak si nechceš, tak to budeš musiet nejako zvládnut. Držím ti palčeky.

sissy27
24. aug 2014

@bayuska tak ale keď o tom nevedia, tak ako majú vedieť, že ti to ubližuje ? jááááj dievka, vieš ako sa to hovorí, že "nemému decku ani vlastná mať nerozumie" ...ak očakávaš pochopenie, tak im na rovinu povedz, čo sa stalo a že by ti pomohlo, keby postieľka išla preč z tvojej izby, alebo ak im to hovoriť nechceš, tak jednoducho povedz, že ti zavadzia a ak oni nemajú čas, tak ju presuň ty alebo tvoj muž z dohľadu...

eeffka
25. aug 2014

@bayuska dom je manzela a jeho brata alebo tvoj a manzelov a oni byvaju u vas? ze pises "u vas"
v prvom rade si podelte majetky, oddelte domacnsti... kkso "perieme len v sobotu aby sme usetrili", neviem ale to nenazbierate za tyzden 2 dospeli 2pracky? ale az sa narodi dieta, bude sa prat azdy den, isto ze osr ... a ovracne veci nebudu susit do soboty a budes ich tam mat kazdodenne
takze oddelit fungovanie domacnosti ako prve, o sa tyka postielky vezmi a vynes na poschodie, a mas po probleme, aj ked myslim ze je to s vami ovela horsie aeste len bude az sa dieta narodi. lebo nikto nebude brat ohlad na vas ale len na dieta.
No a ze ti to vadi.... oni to nevedia co sa stalo, akurát by si mohli svoje rarohy spratat k sebe a len rada dobuducna, zeny si rieste zenske veci medzi ebou a netahajte do toho prostrednikov ( chlapov)

ivett1
25. aug 2014

@bayuska ahoj,nezávidím ti, tiež sme naše prvé prišli...v skorom štádiu tehu...a dosť ma to trápilo, tiež so "žiarlila" na detičky v mojej blízkosti...neboj, s tým sa postupom času vyrovnáš a možno ti naozaj pomôže, keď sa švagrinej narodí dieťatko a nájdete aj spoločnú reč ... držím palce, aby si to nejako zvládla a za svoje pocity sa nemusíš hanbiť, kto to zažil, ten ťa pochopí😉

silviamajo
25. aug 2014

ahoj, v prvom rade mi to je velmi lúto že si prišla o bábätko :( musí to byť veelmi ťažké..my s manželom sa snažíme o dieťatko už vyše štyroch rokou,medzi tým som prišla o moju milovanú maminku,mala len 51 ročkou :( tak sme so snažením kvôli mne prestali,lebo som bola psychicky na dne :( ale teraz to bude už rok a pol po maminkinej smrti a začala som opäť túžiť po dieťatku,ale píšem len preto že je to nespravodlivé lebo moja sesternica je už v šiestom mesiaci a čaká bábo,a mňa to velmi trápi že ona otehotnela uplne jednoducho a pritom je to tak zlý človek :( ani nevie s kým to bábo čaká,a robí mi naschváli že aká je ona buduca maminka a keby ste ju poznali tak viete že to robí len mne na city,pretože chcela to malé dať preč a vôbec nemá k nemu cit..hovorí mu parchant a všelijako ale keď je pri mne naschvál hovorí ako ho miluje a bude mať najkrajšie dieťatko a pritom len mne ubližuje a naschvál..tento svet je veelmi nespravodlivý..:( prepáčte mi že som sa tak rozpísala ale verte pomohlo mi to.prepáčte :(

welpen
25. aug 2014

no presne viem co prezivas,ja som mala toto iste 2 roky dozadu..strasne som bola na tom psychicky zle a hlavne ked mi naschcal svagrina davala najavo ze ja niesom mama,vela krat som pocula z jej ust ty nevies co je to byt matkou a pod.teraz ked som po 5 rokoch tehu tak ziarli ona na mna pretoze sa netoci rodina okolo nej ale okolo mna.vzdy ked niekto nieco nadhodi na moje tehotenstvo tak ona zmeni hned temu napr.o zahradke...mozno by bolo aj dobre keby vedeli co sa vam stalo ak su normalny ludia tak to pochopia ako sa citis a ak nie tak im nic nehovor a snaz sa tesit s babenka kt.pride a ver tomu ked doprajes ty,bude dopriate aj tebe.drzim palceky

jujlucka
25. aug 2014

@silviamajo to mi je luto, ze ti vlastna rodina toto robi....uz teraz mi je toho dietatka luto....ako ho moze takto nazvat?!?....no nemam slov na tu mrchu....prepac, ale inak ju nazvat nemozem....vam baby drzim palce, aby ste sa cim skor tesili z drobcov....

silviamajo
25. aug 2014

@jujlucka ďakujem krásne aj my dúfame že sa podarí čo najskôr 🙂 veď práve aj mne je už teraz luto toho drobčeka :( :( veru máš pravdu nič ine si ani nezaslúži lebo je to mrcha ..

lolitka25
25. aug 2014

@bayuska Je normalne ze ziarlis, nic si nevycitaj. Ja so svagrinou tiez moc nevychadzam. im sa podarilo hned no my sme na to nase dlho cakali. Ona uz jedno mala a nikdy mi nezabudla pripomenut, ze deti treba mat do 30ky... Ked som bola tehotna nik o tom nevedel len ja a mm, bola som v nemocke s hroziacim potratom a len co som sa vratila domov, oznamili nam, ze cakaju druhe... Nevedeli ze aj my cakame... Dovtedy o nom vzdycky rozpravali chvalili sa fotkami z usg... A ked zistili ze cakame tiez tak zacal kolotoc, ze oni uz svoje tak nesleduju, nevedia termin atd. Po narodeni nasich deti som pocuvala, ze si neviem predstavit ake je mat dve deti narocne a jedno je nic... Potom som 2x spontanne potratila. Teraz cakame opat, dokonca dvojicky. Kazdy den trpnem,aby som nepotratila. Modlim sa o ich zdravie... Svagrina o nasom krasnom tajomstve este nevie... Naco aj... Chcem si uzivat moju rodinku v klude. Priznam sa, ze aj ja som na zaciatku ziarlila ze im sa podarilo hned a nam nie a nie... Ale az potom zacala ina kava :-/ Verim ale ze raz budeme kamosky

bayuska
autor
25. aug 2014

@silviamajo neospravedlnuj sa. Je mi to velmi luto co sa ti prihodilo, drzim palce, ze uz bude len a len dobre. A dakujem ti, ze si sa so mnou podelila o svoj pribeh. Dufam, ze malinke bude vpohode. Snad sa jej postoj po narodeni zmeni :(
@welpen dakujem pekne aj tebe drzim palce nech mas na nu silne nervy. Nepochopim takych egoistickych ludi.
@lolitka25 dakujem pekne, ja som vacsinou vpohode, aj sa tesim aj vsetko a potom pride jeden den, ked je toho na mna vela v robote a tak... ale do rana ma to furt prejde, ale tak aj tak mi je to luto, najprv mi je luto, ze oni maju a my nie a potom mi je luto za to, ako som sa voci nim citila... fuu tak to silno drzim palce, nech ste vsetci 3 vporiadku a dotiahnete to do uspesneho konca. Nehovor jej to, nech si aj vypichne oci ked chce, teraz je hlavna tvoja pohoda aby aj babatka boli vpohode. Posielam velkeeeeeeeeee objatie 🙂

Dakujem baby, za vase povzbudive slova a hlavne tym, ktore reagovali na moju otazku 🙂 Neviem preco, ale clovek sa citi lepsie, ked vie, ze v tom nie je sam. Ani nie, ze lepsie, ale vyrovnanejsie.

lolitka25
25. aug 2014

@bayuska Dakujem za objatie 🙂 <3

Tu začni písať odpoveď...

Odošli