Žiarlivosť

natalia7895
7. jún 2016

Žiarlivosť- ste žiarlivé? Čo sa týka partnera,ja som strašne,ako to zmeniť? :/

emarekova
7. jún 2016

Asi popracovat na svojom sebavedomi. Je dovod na ziarlivost

monika2101
7. jún 2016

Kto nežiarli - nemiluje 🙂 aspoň môj mm mi tak hovorí 🙂 samozrejme, že žiarlim aj ja veď to je normálne 🙂 ale zase nie som žiarlivá tak chorobne 😀 to zase eeeeee 😀 ale poznám aj takých ľudíííííí 🙂 ( osobne ) ženská žiarlila ešte aj na mužské pohlavie a na frajerovú matku 😀 to už je chorééééé 😀

mircalla
7. jún 2016

Bezdovodne nie, ked mi niekto dal dovod - pomerne dost. Ale uz par rokov som co sa muzov tyka maximalny flegmatik - maloco ma dokaze prekvapit

jana_eyre
7. jún 2016

ano som ziarliva ak mi da partner dovod.. ked dodrzuje nase dohodnute pravidla, nemam dovod ziarlit..

ak ich prekroci, tak svoju ziarlivost dam pocitit..

zmenit sa to da podla toho ako si ziarliva - ci ta partner provokuje, alebo pochybil v minulosti, alebo si ziarliva len tak bez dovodu? ak je to prva moznost, tak sa treba s partnerom dohodnut na pravidlach a musite ich dodrzovat.. ak je to druha moznost, tak treba porozmyslat, preco mas ten problem, ci sama seba prilis nepodcenujes..

tyelde
7. jún 2016

áno, aj keď nie príliš a ani mi na to nedáva dôvod, verím mu 🙂

veronicka88
7. jún 2016

Naučila som sa začať od seba,odvtedy sa skôr zabavazabavame stylom:"ta žena tibkukla na zadok,prefackam ju;)?""si videla jak kukal na teba???"a otočíme to na srandu...starám sa o seba vramci fin.moznosti a verím sebe a verím partnerovi....boli časy keby som vrazdila dnes si poviem čo sa má stať sa stane či puknem od žiarlivosti...ale nedáva mi dovody;)

misel0806
7. jún 2016

Zriarlit je normalne ludske ,ked clovek miluje ziarli... Ked nemam dovod neziarlim ak ano tak hej.. Chorobna ziarlivost u mna ani muza neexistuje.... 😊🙌

mimi1237
7. jún 2016

@natalia7895 ja niesom ,neviem prečo.

Otazne je ,preco ziarlis ty .ci ti dotycny muž dava dovod,alebo ...ziarlis len tak bezdovodne ?

panidia
7. jún 2016

@natalia7895 Nuž ja by som asi bola žiarlivá,keby mi na to dal manžel dovod,zatial mi nedáva tak nie je dovod žiarlit...

guinevre
7. jún 2016

@natalia7895 Ani nie, nemam dovod. Manzel mal predomnou frajerku ktora bola chorobne ziarliva, kontrolovala mobil, FB, vsetko, robila sceny, bezdovodne, a to mu zacalo poriadne liezt na nervy. Nechcela by som byt s nejakym ziarlivym muzom, a nie je pravda, ze ziarlivost je dokaz lasky, to je dokaz nezrelosti a nizkeho sebavedomia. Keby mi muz daval dovod na ziarlivost, pravdepodobne by som o chvilu uz ani onho nemala zaujem.

seahorse27
7. jún 2016

Nie som ziarliva, lebo na to nemam dovod. Ludia, ktori su ziarlivi bez dovodu, maju problem sami so sebou a mali by to riesit s odborníkom....hlavne popracovat na svojom sebavedomi.

katka1981
7. jún 2016

@natalia7895, aj ja som bola, potom som sa vyrovnala s minulostou, sice mi to trvalo 3 roky ale manzel to vydrzal 🙂 dodal mi sebavedomie a je mi dobre, nie som ziarliva, on mi ani dovod nikdy nedaval a razim jeho teoriu, keby ma chcel podviezt tak to urobi a nezabranim tomu (to hovoril vzdy mne, ked som nechapala ze on neziarli). Zivot bez ziarlenia je ovela krajsi a jednoduchsi.

beusssska
7. jún 2016

Nie je nič horšie ako chorobná žiarlivosť...

petra7777
7. jún 2016

@natalia7895 Keby si mu aj ruku držala neustále na faluse...keď bude "chcieť" , aj tak to spraví....takže žiarlivosť je nanič, lebo ťa bude neustále zožierať a uškodíš len sebe, lebo ťa opustí ☹

linsss
1. júl 2016

AHojte

Ako prekonavate žiarlivosť ?
Priateľ nie je absolutne ale ja už asi chorobne.
Vždy mi vraví , že dovera je doležita a určite sama viem čo sa patri a čo nie takže nema dovod mi neveriť.
Ale ked mne tak hrozne vadí keď ide na kávu s kamaratkou , ked si pisu na fb a pod,
Povedal mi , že je to len kamaratka nič viac nič snou nemal .

Doverovať mu ?

veronicka88
1. júl 2016

@linsss prečítaj si pripevok nad tebou...odpísala by som ti to isté...nevere nezabránia ak sa má stať...

linsss
1. júl 2016

@veronicka88 mala by som si asi vážiť , že mi vždy všetko povie kde a skym bol ak by nechcel nepovedal , že ?

veronicka88
1. júl 2016

@linsss áno....my mame po megakrizu so všetkým čo k tomu patrí,a dnes viem že sa môžem aj na hlavu postaviť ak ten druhý chce tak podvedie...preto som zmenila postoj...vie ako to dopadne ak by náhodou....a som kludna a vyrovnaná už...žiarlila som jak šialená...dnes viem že som stresovala len samu seba...je to aj o tom co si sama o sebe myslíš a aký máš vzťah sama k sebe...

panuzasny
4. júl 2016

Čo znamená zdravá žiarlivosť. Ak sa o vás zaujímame, tak vás kontrolujeme a sme chorobne žiarlivý, ak sa nezaujímame, tak vás podvádzame.

melynda
4. júl 2016

Podľa mňa miera žiarlivosti sa nedá ustriehnuť v tej hladine "zdravá".. Je to náročné. Ale hlavne partner by nemal dávať dôvod svojej polovičke na žiarlivosť. Poznám páry, čo majú potrebu si dokazovať, že sú neustále žiadaný aj keď už majú trvalý vzťah a to naozaj vyvoláva v tom druhom žiarlivosť a po pravde sa tomu ani nečudujem. Partner by mal dať vedieť svojej polovičke, že miluje len ju. Že ona je jeho kráskou 🙂 Ako som to raz niekde čítala. Chlapec robí všetko preto aby jeho žena žiarlila na všetky ostatné, ale muž robí všetko preto aby iné žiarlili na jeho ženu 🙂

harvanovasimona
11. júl 2016

No baby aj ja sa pripajam k ziarlivim zenam ...som strasne ziarliva sme uz spolu takmer 8r cely cas sa zenam vyhybal az posledne 2 r ...zacal si pisat z jednou casnickou ktoru vozil ako zakaznicku teraz uz ju nevozi a nepise si z nou no potom si zacal pisat a volat z byvalou ...co mi neskutocne vadi...nastastie je v bratislave a ma svoju rodinu ...no som jej vela krat pisala nech prestane z nim pisat a nech obmedzi kontakt z mojim manzelom...no ona nic stale si z nim volava a pise ....no mna to vedie k zurivosti hnevu a ziarlivosti ...a dokonca ma to ubyja na psychike ...mam dost uz za posledne 2 roky odzite ...najpr porod potom operacia hrce z ktorej bol nakoniec zhubny nador nasledovali chcemoterapie...a vypadanie mojich krasnych hustych dlhych vlasov ...a teraz ta čuza... koli nej sa hadame ..a ja neviem ako reagovat ci si to nevsimat ale neviem...povedat som mu povedala ze ze z mojej strany volanie a pisanie z chlapmi nehrozi a nechcem aby to bolo opacne .....uz som bola koli nej zufala tak som napisala jej muzovy ..ten mi napisal ze svojej zene veri bla bla a on ze o tom vie ...a mi to neprekaza...potom mu este ex pisala nech si spravi doma zo mnou poriadok ..ze som psychicky narusena ze sa mam ist liecit....atd ...no povedzte ci to je okk..

zuzhe
11. júl 2016

v celku som ziarliva, ale nikdy som to nejak vyrazne nedavala najavo...ked sme s manzelom zacali spolu chodit, obcas mi urobil nejaku scenu, nic vazne nevystrajal, ale vedeli sme sa preto aj pohadat..tak som nastavila zrkadlo a pomohlo 🙂 manzel uz nemava ziadne blbe poznamky, uz sa len tak obcas laskyplne doberame- davame si tym najavo, ze si nie sme lahostajni

janickacrazy
11. júl 2016

ja nie som žiarlivá, lebo viem, že moj manžel ma miluje a verím mu, on proste nie je ten typ, žeby nahánal cudzie baby, takže absolútne nemám dovod na žiarlivosť, ja som nikdy žiarlivá nebola, neviem prečo, asi preto, že si o sebe myslím, že som super, hahaha 😀

klara333
11. júl 2016

Na manzela neziarlim, nedava mi ziaden dovod 🙂 navyse, ziarliva zenska od seba muza nakoniec odplasi a ten sa zacne obzerat po inych, ked pre nic ine, tak z trucu :-P a to uz je cesta do pekla...to si snad musi kazda zena ukockat v hlave, akeho ma muza, ci mu veri...bo takemu, ktoremu neverim, s takym nemam buducnost 🙂

moonlight1210
11. júl 2016

@harvanovasimona a naozaj nechces nieco s tou ziarlivostou urobit? ved ti pred tvojimi ocami nici manzelstvo.

si si jej vedoma a aj tak jej davas priestor, aby vas rozdelila.
a este sa chystas, ako budes vinit jeho aj jeho exku za to.
uz teraz je exka cuza, co vam nici manzelstvo.

vies - jeho exka ma pravdu. co ju do toho, ze ty zuris, ze si spolu pisu? nic. je to tvoj problem. naco ju s nim otravujes?
(a ponizujes sa pred nou. bud ta lutuje, ako si neveris a zobres, aby nechala tvojho muza na pokoji. to je jedno, ze jej mozno pises vyhraznym tonom, ona za to vidi, co pises medzi riadkami. ze si bezmocna, aby si si vedela muza udrzat. tak bezmocne hrozis prstom. alebo sa na tebe smeje.)
ved ak svojho muza chces, musis si ho ty ziskat.

jasne, mozes si vypomoct umelými pomôckami zvonka. napises exke, ona to na tvoju ziadost s nim utne. napises jej muzovi, on ti slubi, ze jej bude branit si s tvojim muzom pisat.
ale je ti jasne, ze tieto umele pomôcky su ti prd platne, ze?
(keby boli zafungovali, akoze u teba zrovna nezafungovali, lebo ani jeden sa neciti povinny riesit tvoju ziarlivost.)

tak nebude exka, tak si bude pisat s inou.
budes potom pisat aj tej? aj dalsej? a dalsej? a ich partnerom, alebo rodicom alebo tete, babke, ci kto bude ich najblizsi, aby si robili doma poriadok?

ak si ty svojho muza neziskas, nic zvonka ti nepomoze.
a nikto nie je povinny ti "zametat cesticku", aby si to ty mala jednoduchsie si muza zas ziskat.

a napadlo ta, ze rakovinu si dostala preto, aby si si uvedomila, aky moze byt zivot nahle kratky a vzacny? ze mas hladat ine dolezite veci v nom, ako ho premarnit ziarlivostou?

popracuj na tej ziarlivosti. myslim, ze ked tvoj muz vedel byt OSEM rokov verny tak, ze na inu zenu nepozrel, tak to, ze ty sa zacnes snazit byt neziarliva, ho milo potesi a bude zas s tebou. myslim totiz, ze on ta ma stale rad. len uz to s tvojou ziarlivostou nevie vydrzat. (verim totiz, ze aj pocas tych osem rokov, co na inu nepozrel, aj tak obcas u vas prehrmela mala ziarlivostna scena. je tak?)

harvanovasimona
11. júl 2016

@moonlight1210 ano ja si zivot vazim a pre mna znamena dost ...kedze mesiac a pol dozadu sme pochovali svokra umrel na rakovinu ...mala rychli spad..a nelen svokor na nu zomrel sle aj 3ci 4 kto zo mou na oddeleni lezal...taze viem ze zivot je vzacni .....a co sa tyka ziarlivosti...nevadia mi ine zeny ...ked chce nech na nich pozera ...ale vyvolavat...ja to nerobim ...a nechcem aby z nou pisal a volal ved ona ma svoju rodinu na aky fras sa do tej nasej miesa...ano chapem je to na muza vela moja diagnoza otec bol chory ked som bola na 3 davke jeho operovali diagnoza nevyliecitelna...kedze to mal na hlave pankreaca...teraz otec mu zomrel ...ale stale som tu zijem a ja mam byt ta stora ho podpori ta ktora ho pohladi ked je smutny....ta ktora ho vypocuje...a stale mu to hovorim ...no on tomu nechapem hlada si utocisko kde sa vyrozprava inde...uz som mu povedala ze dalsie dieta z nim nechcem mat dokial sa nezmeni....a neprestane pisat a volat z inou....a hoci babo chcem a velmi...

moonlight1210
12. júl 2016

@harvanovasimona asi ked by si mala trapenie, bol by to on u koho by si hladala oporu. Ale ak ju on citi inde lepsiu, co zmozes? Donutis ho, aby ju hladal u teba? Ak nechce? (nech uz ma dovod teda aky on chce).
Ak do toho zapjis este to, ze mu budes vycitat, tym duplom uz k tebe nepojde. Uprimne, ty by si sla?

Ze ta to stve je jedna vec, ze vdaka tomu robis kontraproduktivne veci, co to zrejme len zhorsuju,je vec druha.
Kadeco hmotne si moze clovek vydupat, citove veci nikdy. Tie si moze len ziskat.
A tu je dolezite si uvedomit: ci si ho chces ziskat (zabojovat), alebo ti to za to nestoji. A dalsia vec: ak ziskas pocit, ze ti to za to nestoji, nakolko je to dane tym, ze sa to prieci tvojej hrdosti zranenej od ziarlivosti.

To ze nechces dieta s niekym, na koho ziarlis a teda mas pocit, ze ta skor drzi v kliestoch, akoby si sa citila apokojna, je ok. Ak na niekoho ziarlis (opravnene ci neopravnene, to je jedno), nema zmysel mat s nim deti. Ibaze by si mu to nemala hodit o hlavu, ako istu formu vyhrazky, ci trestu. Malo by to byt tvoje pevne rozumne rozhodnutie.
Teraz sa zda, ze tym trstas ako jeho tak seba. A seba asi viac. Lebo to ty visis na manzelovi, nie on na tebe. On ak bude chciet, bude mat to dieta s inou.
A co ty?

Uvedom si jednu vec: davas muzovi, jeho ex a vsetkym okolo najavo, aka si bezmocna. Slaba. Nie ze si nevies muza udrzat, ty este dupkas ako decko, ze chces a chces a maju ti to ihned vratit (on svoje city a exka ti ma vratit jeho pozornsot).
Ako to boľo pocas tvojho liecenia u vas? Aky bol k tebe?
Aby to cele nebolo tym, ze on to nezvlada. Mozno ti Dal kopec opory a stratil pocit, ze ty ju vies dat jemu. Lebo sa naucil, ze si to ty, kto ju potrebuje. Tak siel hladat inde. Vyrozpravat sa mimo tento kruh ubolenej rodiny.
Tym, te mu budes davat slovne facky, ako ti ublizuje, ho nepresvedcis, ze ty si ta spravna opora pre neho. Skor naopak.
Ty tu oporu zacni davat bez ohladu na to, ze ju on teraz hlada inde. Nekalkuluj, ci dostanes nieco za to naspat. Nepocitaj s navratnostou. Daj tomu nejaky cas (rozumny, nie tyzden ci len mesiac). A uvidis. Bud to pomoze a on sa zas bude obracat na teba (dobrovolne), alebo si uz vdaka ziarlivosti prehrala nadej.

A uvedom si, ako ziarlivost skresluje pohlad. Aj nevinne veci vyzeraju vinne.

harvanovasimona
12. júl 2016

@moonlight1210 takze ked som pochopila nevsimat si to...on ako doma sa venuje nam on ked je iba v praci pise z nou ...ale co nepise z nou vzdy ...raz 2 do tyzdna...ale tak nechapem tomu ked vie ona ze mi to vadi tak preco to robi ...lebo sa volakedy lubili a nevedia preco sa rozisli...a..ako si pisala je verny moj muz kedze za takmer 8 r ma nepodviedol..a to ze si pise z inymi je od kedy sa mali narodil...v zivote taka nebola neziarlila som az tak ...lenze on mi dava dovody preco hej ...

luna379
12. júl 2016

Žiarlivosť v zdravej miere je v poriadku.
Ak sa to preháňa nie je to dobre.
Moja filozofia je taká - ak by ma podviedol, aj napriek tomu že mu vo vzťahu dávam všetko čo potrebuje, tak si ma nezaslúži.
Dýcha sa mi ľahšie, odkedy si vážim samú seba.

laurika1432
12. júl 2016

@luna379 lenže je veľmi tenká hranica medzi zdravou mierou a už nezdravou žiarlivosťou. Mnohokrát sa človek ani nenazdá a už je z neho chorobný žiarlivec.