Žijeme so svokrovcami a nemám žiadne súkromie

inkognitoo
24. nov 2013

Caute mam taky problem som na materskej zijeme u svokrovcov a momentalne je svokor doma cely den ma otravuje niecim co ma vobec nezajujima(stale rovnaka tema) uz som pomaly na nervy. Bojm sa uz ist do spolocnych priestoroh lebo viem ze zase zacne o tom tocit...ale ajtak mi to nepomoze lebo ak sa aj zavrem u nas do izby sledujem tv tak o suverenne bez zaklopania otvori dvere a zacne mi zase o tom tocit...chapem ze sa zrejme nudi ale uz mi to lezie na nervy kebyze sa bavime o melej tak pohoda ale furt o niecom do coho sa nevyzna ani on ani ja a mne to je uprimne jedno..
Co s tym mate niekto nieco podobne?

inkognitoo
autor
25. nov 2013

@digysa vdaka pekne objektivne si to napisala... uz som si fakt zacinala mysliet ze ja chcem nieco nemozne ked chcem trosku sukromia a klopanie na zatvorene dvere... napr. Moj fotrik mi zaklope aj na otvorene (privrete) ked pride na nastevu

adri266
25. nov 2013

@inkognitoo aj ked je to ich dom, pravidla slusneho spravania maju platit aj pre nich. Ved Ty nechces pristavbu ci menit fasadu domu. To ako nemajitel domu nemas pravo urobit. Ale slusne zaklopanie na dvere, pozdravenie sa, dakujem, prosim, atd, by malo platit aj ked su panmi domu.

Zial, ked som svojho casu byvala u svokrovcov, este sme neboli zobrati, tak svokra robila to iste. Vosla do izby bez zaklopania a to sme mali dvere zavrete. Casom som si zvykla, ale bolo mi to neprijemne...svokor, ten nie, on vzdy zaklopal. Aj teraz, ked byvam v svojom, a svokra ma od nasho bytu kluc, tak zo zaciatku, ked chodievala, tak ani nezazvonila, hned otvarala dvere, a niekedy aj neohlasena 🙄 . Nakoniec som to vyriesila tak, ze ked sme doma, tak sa zamykame inym klucom, ktory ona nema a tym padom musi zvonit 😎

inkognitoo
autor
25. nov 2013

@adri266 som rada ze aspon par ludi to chape takto 😉😉 svokra je super to mi nc nevadi a tak opatrne chodi.. ale no je to take vselijake no...uvidime co dalej...

eeffka
25. nov 2013

@inkognitoo nuz precitala som to cele a vy zijete ako biely cigani, nevies kto komu kolko za co dava, vies aky ma plat tvoj muz? nevaris, pratas len vasu izbu, vadi ti ze svokor si chodi po jeho dome, babka ti povedala ze ked sa vydas podedis.... OMG neverim ze taketo exemplare este ziju a toto vsetko dobrovolne...
mas mamickosa a ocividne aj tebe vyhovuej svokrahotel. Ja by som do cudzieho bytu nekupila ani ziarovku, nie ze splacala hypoteku. Ked uz nemas rozum pre seba sa poinformuj a mysli aspon na dieta, lebo raz zle dopadnes. Nechapem ako moze v dnesnej internetovej dobe mat jedna matka take slabe pravne povedomie.

mahalo
25. nov 2013

@sono2 napriklad vo Svajciarsku, Rakusku, Nemecku, Belgicku, Svedsku, Norsku, Finsku a vlastne skoro vsade okrem vychodu maju mladi lepsie podmienky ako tu, to nevies? :p

mahalo
25. nov 2013

@evelynm chapeme sa, len ja som hovorila vo vseobecnosti, nie na konkretny priklad, nestiham tu vsetko citat 😉

inkognitoo
autor
25. nov 2013

@eeffka jo dovol !!!!!! Evidentne si to zle pochopila cele
Tak v pravnych veciach sa neviznam nezaujimalo ma to... ja som nemyslela na to ako mozem ci nemozem dopadnut...a to aby som sa vydala bolo aby som nedavala peniaze do cudzieho...a viem kolko zaraba moj muz. 😖 a to kolko co dava sa nepytam muz mi vravel ze teraz dava viacej...a co sa ju mam pytat blocky co kupuje aleho co????.
Ja NEUPRATUJEM SVOJU IZBU ALE CELE HORNE POSCHODIE 2.5IZBY A KUPELNA A DOLNE spolocne SA STRIEDAME !!!!!!!!!A KDE JE NAPISANE DO P.CE ZE NEVARIM PISEM ZE NEVARIM CASTO
a ja by som sla byvat do vlastneho ale kedze je moj muz mamkos ako vravis tak som sa prisposobila
Viem ze to je cele zle ale ja som nemysela na to co sa stane ak by sme sa rozisli..
A neviem aku mas povahu asi si kludas ked by ti uz po xty den tvoj svokor rozpraval kktiny ktore ta nezaujimaju nevyznas sa a ani on... premna zamna nech sa prechadza po dome ale nech ma neotravuje a nelezie mi bez zakopania do zatvorenej izby....ked niekto toci denne o tom istom tak to nerozhodi asi len velmi miernu povahu...a apropo ta babka to nevravela pre dedenie ale chcela len dobre keby ze sa NIEKEDY nieco stane aby som neprisla o vsetko co som roky davala do cudzieho

eeffka
25. nov 2013

@inkognitoo ja mam taku povahu ze som sa vydala, zmohla sa na vlastne byvanie a nemusim riesit ci svokor trepe somariny alebo nie. nic v zlom ale tie otazky co tu davas... ked muz kupil auto pred svadbou to polka nie je moja? Dalsia perla: babka mi vravela nech sa vydam aby som nedavala peniaze do cudzieho...

nesvedcia velmi o tom zeby si zila v realite.
zle dopadnes, len tolko k vasmu problemu.svokor ti vadi v JEHO opakujem JEHO dome a to je este vitalny, co budete robit az bude dementniet?

a to je nejake poduroven sa opytat muza kolko presne s VASIch penazi strka do domu jeho rodicov?

inkognitoo
autor
25. nov 2013

@eeffka ale ved on mi to povedal kolko jej dava...
Tak ano vyzera to blbo viem ze ked to nema napisane na mna tak len na jeho dobrej voli ci by mi nieco z neho dal. Nieje to pod uroven tak ked chce pomahat vlasnej mame lebo jej muz je mesuge a nema prijem tak nech pomaha nechce aby sme vsetci isli pod most
Opakujen Ja mam svokra u riti nevadi mi jeho osoba.. len ma to obtazuje
Tak bohuzial pred rokmi som netrvala na tom aby sme isli byvat sami to uznavam ale to uz nenapravim ale o tom som sa bavit nechcela
Ale ja mu nelozim do izby tak aj ked to je JEHO dom tak hadam trochu sukromia mozem mat aj ja....toto sa mi zda trochu divne nie?? Ked sa zavriem do svojho priestoru to je jak keby mi mal vbehnut do kkupelne to je asi tiez ok kedze je vsetko jeho tak si moze robit co chce..tak ja nemam pravo sa v cudzom dome ani vklude vys....
Hlavne ze mi svokra stale hovori a aj po svsdbe mi povedala ze dufa ze uz to budem povazovat za domov...

eeffka
25. nov 2013

@inkognitoo ani nie, je to spravanie cloveka ktory ta tam ma na navsteve...ak chces sukromie riesenie ma 4pismena K Ľ U Č, taky problem? ci?

milisy
25. nov 2013

Haha, tak ten kluc ma pobavil. Ja som si presla tym co zakladatelka popisuje. Nedalo sa v tej dobe inak. Svokrovci boli zlati ze nas prichylili lebo aj my sme boli dost velkym narusenim ich sukromia. Na oplatku sme vsak nedostavali sukromie ziadne. Byvali sme v malej tmavej izbicke po prababke kde do dveri nesiel vymenit zamok (take stare ze uz by tam nedrzal) a dvere nam vymenit nik nedovolil, na druhej strane ved naco aj ked sme tam neplanovali zit. Mali sme tam ist max na 3, 4 mesiace... bol z toho rok. Vzala som maleho a psa k mojej mame a uz som neplanovala sa vratit. Az to donutilo muza pohladat podnajom kym nenajdeme vlastny byt. 🙂 Najomne je drahe a preto sme si nasli slusny podnajom v najblizsom mestecku kde su ceny prijatelne a cesta za pracou nie je narocna. Kto to nezazil tomu nikdy dostatocne neporozumie.

inkognitoo
autor
25. nov 2013

@eeffka ja tam nie som na navšteve
a s tym klučom to ma napadlo až neskor ked som utiekla cez vikend aby som mala pokoj
a dnes je relativne klud (neboli doma a ked sa vratili tak ho krotila jeho žena)
tak ked sa to bude opakovať tak budem aplikovať...

katka116
25. nov 2013

Ach jaj kazda druha tema svokra, svokor, otravovanie, staranie sa... V zivote by som nebyvala ani s rodicmi ani so svokrovcami, radsej by som mala 2 roboty a byvala v prenajme...
Tak ako @veluja pise, tiez nepoznam jednu jedinu znamu, ktora by sa po case nestazovala na stratu sukromia.
My byvame idealne 200km od rodicov a svokrovcov - ked potrebujem k chorym detom opatrovatelku, pretoze pracujem, radsej si niekoho zaplatim a poviem co chcem a nenecham sa poucovat a znechucovat...

inkognitoo
autor
25. nov 2013

@milisy tak to muselo byť peklo fakt..
my to mame zatial celkom v pohode až na zatial tieto menšie nezhody (teda mne praskaju nervy..cele dni s malou čo som rada len občas su zle dni to hadam každa žena na materskej chape)a do toho ma otravuje pan najomnik s niečim do čoho sa fakt nevyznam ani ja ani on tak ma to nebavi počúvať dookola to iste....

inkognitoo
autor
25. nov 2013

@katka116 no vidiš tak aspon niesom sama a su aj horšie ja viem...ale čo už narobim nič

mima4
25. nov 2013

@madeleine55555
@digysa
ja som nikde nepisala, ze klopanie by nemalo byt, len realne sa s tym v ziadnej rodine nestretavam. Ale to tu nevyriesime 😀

Skor ide o to, ze starsia generacia uvazuje ina a ten stary pan si poviem, je to moj dom, ona (nevesta) moze byt rada, ze maju kde byvat ..plus pridat milion katastrofickych scenarov ako dnes ziju mlade rodiny 😉 a jasne jej da vediet, ze on vo svojom dome klopat nebude... a ked sa jej nepaci, moze sa pakovat.
Tu nepomozu rozhovory, pretoze ked clovek tomu druhemu da najavo, ze je to pre neho neprijemne a jemu nedocvakne, tak tu teda nie je zaujem.

Mladi maju byvat sami. Nechcela by som fungovat v dome/byte kde nemozem chodit naha 😉

sono2
25. nov 2013

@mahalo no neviem. Žijem v rakusku a čo tu mám ľahšie.? Povieš mi?

madeleine55555
25. nov 2013

@mima4 So všetkým súhlasím. Až na to klopanie-tam sa trochu rozchádzame, aj keď viem, kam mieriš. Mojej Sestre a mne mama klopla aj na dvere detskej izby, keď boli zavreté...samozrejme, už sme boli väčšie. A tiež to bol jej a otcov byt 🙂 Ale rozumiem, čo hovoríš. Len si nemyslím, že vek ospravedlňuje zlé maniere... 😉

mima4
25. nov 2013

@madeleine55555 ale čo spravis s takym clovekom? 🙂

madeleine55555
25. nov 2013

@mima4 Veď to...namontovať zámok na dvere 😀

inkognitoo
autor
25. nov 2013

@madeleine55555
@mima4
Ved tam mame aj kluc v obyvacke zamykame len ked tam mame sex
Ja som bola uz taka zdeptana ze ma ti ani nenapadlo zamknut...teda ani ma nenapadlo ze mi pride tam vypravat zavrela som sa aj do pocitacovej aj tam mi dosiel brblat (inac to bolo ked som si rozospata isla robit kavu dolu do kuchyne vtedy som sa tomu vyhnut nemohla len hm hm a svihat hore aby som mala klud) ale kde ..zdroj toho problemu(ta vec) je na nasej hornej chodbe

fialkaa
25. nov 2013

@eeffka si to vystihla.

digysa
26. nov 2013

@mima4 mas pravdu, ale zase sa budem opakovat a zase podsuniem prispevok od
@madeleine55555 zo vcera o 22:28. Klopanie nesuvisi vobes s "viacgeneracnym spoluzitim"

Ale beriem,ze stareho psa novym trikom asi nenaucis a jej svokor je poriadny sedliak, ktory v zivote neklopal a o slusnom spravani nema ani paru, ani slychu. Ide o to, ci to zakladatelka temy @inkognitoo dokaze prezit.
Ja by som bola z toho na prasky.... Asi by som isla byvat do garsonky, alebo by som manzela na kolenach s placom poprosila, aby svojmu otcovi vysvetlil, ze "ked su dvere zatvorene", tak clovek tym naznacuje, ze chce byt SAM, bez spolocnosti, bez ludi.
Ak by ani toto nepomohlo, tak by som razne nasadila kluce. Vtedy by musel svokor zaklopat, inak by sa do miestnosti nedostal.
😅

janka349
26. nov 2013

@inkognitoo ja som bývala aj u svokry (tá klopala), a j u rodičov, a nikde žiadna výhra, strašne sa starali do nášho vzťahu, tod, žiadne súkromie, no mm mal svoj izbu a zamykal sa sa a j pred naším vzťahom, hlavne ked chcel spať, tak aby ho nik nevyrušoval, teraz bývame v dome, ktorý patrí jeho babke (ona býva vyššie, kde má svoj dom) ale ani to nie je výhra, lebo na dvore si nemôžeme nič bez jej vedomia a súhlasu urobiť absolútne nič, vnútri ani nevie, čo je prerobené kedže sa jej po schododoch nedá chodiť, ináč by jej vlasy hore dupkom skakali, ale kedže jej to jej dom a nedá a nepredá, a tento rok nás chcela 4 razy odtial vyhnať, tak konečne najkoplo aj môjho mm, že si pôjdeme hladať vlastne bývanie auvedomil si, že to bez hypotéky proste nejde, poznámka k tomu svokrovi : oni majú hypotéku a on nerobí? je to ich dom ich starosť, nech si zaobstará nejak peniaze,nech sa stará, je to ich zodpovednosť a povinnosť, takto je vydno, že sa spolieha na svojho syna, a to čo on do toho vraža, môže vrážať do svojho, ver mi je to to isté

stanislavao
26. nov 2013

@inkognitoo treba sa otvorene porozpravat. tu vam nepomoze vypisovanie na internet, ale otvorene sa porozpravat, ze si by ste si zelali, aby vam chodil do vasej izby. zo spolocnych priestorov ho samozrejme vykazat nemozete, je to jeho dom. a v podstate pokial byvate v jeho dome, musite dodrziavat jeho pravidla. najlepsie bude, ked si najdete vlastne byvanie a budete mat pokoj. sa divim, ze kolko rodin byva u rodicov a potom sa stazuje, ze nema sukromie. ale pokial byvate v cudzom dome, tak musite dodrziavat ich pravidla a tolerovat ich pritomnost. a byt vdacny, ze vam davaju strechu nad hlavou.

vinifred
26. nov 2013

@adri266 a prečo ste jej dali kľúč??Ja som mojej nedala a ani nedám..a moja rada na úvodnú otázku je,že my sme to riešili tak,že sme si zobrali hypotéku,radšej splácame,ako žiť so svokrovcami,stačil mi rok..

inkognitoo
autor
26. nov 2013

@stanislavao on ziadne pra idla nema..teraz uz je to v podstate bezducha osoba co nema normalny rozum (a to nechcem urazat...ma svoj detinsky rozum podla mojho ale to zme vedeli)

@janka349 je to trochu komplikovane je uz rok na pn takze uz nema ani nemocensku neviem ci mesiac dva(do toho sa starat nemozem kolko dostava svokor)robit ho nezoberu lebo nevladze a je trocha chory co sa tyka psychyky
A to zial nikto stopro netusil ze raz dopadne takto ale to je riziko u kazdeho nikdy nevies co sa moze stat...

adri266
26. nov 2013

@vinifred kluc jej dal manzel, kedze ona nam dost pomaha s malou, ked je chora, chodi po nu do skoly, ked my sme dlhsie v praci, atd.
Ale chvalabohu, zvykla si uz klopat. Ja mam tiez kluce k jej bytu, ale nikdy by mi nenapadlo len tak odomknut a vojst, ked viem, ze je doma. Vzdy zaklopem a cakam, kym mi otvori.

inkognitoo
autor
26. nov 2013

@digysa ved aj ja som bola uz posledne dni na prasky ked ti denne od rana nezmyselny monolog ide.. (a to som jednym uchom dnu a druhym von) ale evidentne mu to netrklo ze ma to nezaujima...isla som upratovat dala si sluchatka na usi z hudbou.... no a ajtak mi brblal... jaj nepocujes?...tak asi ne ked mam sluchatka som si pomyslela...

kararinka
26. nov 2013

@inkognitoo necitala som celu diskusiu, ale ak som spravne pochopila svokor ma nejaky konkretny problem, s ktorym za tebou chodi, ked aj ma nieco som psychikou asi ani jemu nerobi dobre sa trapit nad niecim. Nedal by sa vyriesit ten prvotny problem? Ak som spravne pochopila, rozhodlo sa v niecom bez neho, niecomu comu nerozumie. Netusim co by to mohlo byt takze tazko radit, mozno nieco s kurenim, ale co tak ho zobrat k niekomu kto je nestranny, kto mu to vysvetli alebo mu vytlacit nejake odborne clanky.